Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Rekordan broj pravnika i ekonomista na burzi rada [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 16:39 
Naslov:  Rekordan broj pravnika i ekonomista na burzi rada [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Četvrti mjesec za redom na osječkom Zavodu za zapošljavanje nezaposlenost je u padu. Za dobre vijesti najviše zasluga ima sezonsko zapošljavanje, zbog kojega je s burze na more otišlo čak 1050 osoba. Najtraženija zanimanja u sezoni su i dalje konobar i kuhar, dok cijele godine poslodavci bezuspješno traže radnike u strojarskim i građevinskim zanimanjima. S diplomom u ruci na burzi rada i dalje je najviše ekonomista i pravnika. A bez obzira na kvalifikaciju, po novim propisima i visokoobrazovani nezaposleni ostaju bez statusa odbiju li ponuđeni posao nakon više od 12 mjeseci na Zavodu. Od početka godine, 10-tak osoba u Hrvatskoj, iako s fakultetom ostalo je bez ikakvih prava nakon što su odbili raditi u poljoprivredi. No, realni su to potezi, ističu mjerodavni, uzme li se u obzir potpuni nesklad između obrazovnog sustava i potreba poslodavaca.



U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- Debata o europskoj budućnosti
- Dom za psihički bolesne odrasle osobe
- vrijeme sutra: oblačno i sparno

Osječka televizija - Vijesti, 06.06.2011.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2011. 16:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

podjelio bi ja njima krampove, motike, lopate...i ajmo graditi prugu
sve sami đabalebaroši....cackali bi nos i visili na fejsu....i još da im netko plati za to....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kitty_os
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2011. 17:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da jako si pametan dok ti visiš po forumima drugi se ubijaju na fakultetima i troše tolike godine i novce na obrazovanje a onda da nakon toga uzmu motiku u ruke i idu kopat za manje novaca nego je potrošio na faxu!! šta smo se onda ubijali tolko na faxu mogli smo završit 8 razreda osnovne i uzet motiku u ruke strašan si... i onda se pitaju zašto mladi i obrazovani odlaze iz hrvatske pa naravno da odlazimo kad ćemo dobit posao koji smo zaslužili s obzirom koli smo dio mladosti izgubili na učenje dok su neki čačkali nos

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2011. 17:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kitty_os je napisao/la: ›
da jako si pametan dok ti visiš po forumima drugi se ubijaju na fakultetima i troše tolike godine i novce na obrazovanje a onda da nakon toga uzmu motiku u ruke i idu kopat za manje novaca nego je potrošio na faxu!! šta smo se onda ubijali tolko na faxu mogli smo završit 8 razreda osnovne i uzet motiku u ruke strašan si... i onda se pitaju zašto mladi i obrazovani odlaze iz hrvatske pa naravno da odlazimo kad ćemo dobit posao koji smo zaslužili s obzirom koli smo dio mladosti izgubili na učenje dok su neki čačkali nos


ajd ti napiši razlog zbog cega si odabrala fakultet umjesto da si išla raditi ???
odjednom svi bi samo studirali....jer eto onda ce moci lapiti i primati placu....
e pa upravo zbog tog razmišljanja je ovakvo stanje na burzi....
svi bi kruha bez motike
no dobro...to je opcepoznati stav Rvata....

bilo što raditi samo da se ne mora raditi

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
objektiv
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › podjelio bi ja njima krampove, motike, lopate...i ajmo graditi prugu
sve sami đabalebaroši....cackali bi nos i visili na fejsu....i još da im netko plati za to....



Klasična bitanga sa foruma koji misli da je popio svu pamet svijeta
...ma daaaj... magarac jedan, pa nisu se školovali godinama da bi kopali...pazi ti njega ''on bi nekom dao motiku''... i sumnjam ja da ti radiš išta kad si već prije 15h stigo i komentar ostavit, ali TI BI nekom nešt...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2011. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
odjednom svi bi samo studirali....


Nisu krivi oni što studiraju, nego je kriv državni management tj. sva vlast u zadnjih 20 godina što nije osigurala njima radna mjesta tj. nije vodila brigu o konkurentnosti. Nama su prije 20 godina pola izvoza činili industrijski proizvodi a danas je tendencija takva da ćemo praviti društvo Indijcima. Ugurati se među Rumunje i Bugare je danas već postala čak i čast. Hoću reći da danas neka država s manje od 10% visokoobrazovanih nema što raditi u Europi, jer je radno-intenzivna industrija već davno pobjegla na daleki istok i s tim se moramo pomiriti.
Dakle, nije rješenje za izlazak iz krize taj da mladi ne idu na fakultete nego da otvorimo nova radna mjesta gdje ima velike dodane vrijednosti, a to se bez obrazovanih ljudi ne može.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2011. 18:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

objektiv je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › podjelio bi ja njima krampove, motike, lopate...i ajmo graditi prugu
sve sami đabalebaroši....cackali bi nos i visili na fejsu....i još da im netko plati za to....



Klasična bitanga sa foruma koji misli da je popio svu pamet svijeta
...ma daaaj... magarac jedan, pa nisu se školovali godinama da bi kopali...pazi ti njega ''on bi nekom dao motiku''... i sumnjam ja da ti radiš išta kad si već prije 15h stigo i komentar ostavit, ali TI BI nekom nešt...


zacudio bi sa da ja radim...i za razliku od vas đabalebaroša sa fakultetom....zarađujem što vi možete samo sanjati...

upravo je to problem što su se svi školovali samo da ne moraju raditi...
i sad kad ste završili fakultet...što sad...
sad vam je država kriva sad su vam svi sveci, apostoli krivi....

krivi su vam roditelji što su vam rekli...
samo ti završi fakultet da ne moraš ništa raditi...a imat ceš veliku placu...
e pa sad eto vam placa na birou...
pa sisaj maminu sisu do 50-te godine...
i dalje kukajte kako je država kriva što nema posla...
vjeruj mi posla ima koliko hoceš....
al za fakultetije koji su izabrali đabalebarenje...
za njih nema...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
objektiv
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 18:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
objektiv je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › podjelio bi ja njima krampove, motike, lopate...i ajmo graditi prugu
sve sami đabalebaroši....cackali bi nos i visili na fejsu....i još da im netko plati za to....



Klasična bitanga sa foruma koji misli da je popio svu pamet svijeta
...ma daaaj... magarac jedan, pa nisu se školovali godinama da bi kopali...pazi ti njega ''on bi nekom dao motiku''... i sumnjam ja da ti radiš išta kad si već prije 15h stigo i komentar ostavit, ali TI BI nekom nešt...


zacudio bi sa da ja radim...i za razliku od vas đabalebaroša sa fakultetom....zarađujem što vi možete samo sanjati...

upravo je to problem što su se svi školovali samo da ne moraju raditi...
i sad kad ste završili fakultet...što sad...
sad vam je država kriva sad su vam svi sveci, apostoli krivi....

krivi su vam roditelji što su vam rekli...
samo ti završi fakultet da ne moraš ništa raditi...a imat ceš veliku placu...
e pa sad eto vam placa na birou...
pa sisaj maminu sisu do 50-te godine...
i dalje kukajte kako je država kriva što nema posla...
vjeruj mi posla ima koliko hoceš....
al za fakultetije koji su izabrali đabalebarenje...
za njih nema...
Sumnjam da sa takvim glupim razmišljanjem zarađuješ i za ovih 100 kn interneta što nažalost imaš, a ne da je ne mogu sanjat ''te tvoje novce''...užas

Kakvi đabalebaroši??? Svi što završe fakultet su đabalebaroši?? Svi idu sa ciljem da sjede i zarađuju nakon faksa?? O čemu ti trabunjaš??
Netko ti je gadne komplekse bacio... ako tebi nije išo faks nije ti kriv cijeli svijet za to...uvijek je tu na raspolaganju motika,lopata i deri-peri...

No mislim da nema smisla raspravljat s tobom o bilo čemu, ti si sigurno jedan od onih koji bi najbolje radio bilo koji posao...od zidara do doktora..ma lik sve konta...ko i većina ostalih indijanaca na ovom forumu... bokić

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2011. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

objektiv je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
objektiv je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): › podjelio bi ja njima krampove, motike, lopate...i ajmo graditi prugu
sve sami đabalebaroši....cackali bi nos i visili na fejsu....i još da im netko plati za to....



Klasična bitanga sa foruma koji misli da je popio svu pamet svijeta
...ma daaaj... magarac jedan, pa nisu se školovali godinama da bi kopali...pazi ti njega ''on bi nekom dao motiku''... i sumnjam ja da ti radiš išta kad si već prije 15h stigo i komentar ostavit, ali TI BI nekom nešt...


zacudio bi sa da ja radim...i za razliku od vas đabalebaroša sa fakultetom....zarađujem što vi možete samo sanjati...

upravo je to problem što su se svi školovali samo da ne moraju raditi...
i sad kad ste završili fakultet...što sad...
sad vam je država kriva sad su vam svi sveci, apostoli krivi....

krivi su vam roditelji što su vam rekli...
samo ti završi fakultet da ne moraš ništa raditi...a imat ceš veliku placu...
e pa sad eto vam placa na birou...
pa sisaj maminu sisu do 50-te godine...
i dalje kukajte kako je država kriva što nema posla...
vjeruj mi posla ima koliko hoceš....
al za fakultetije koji su izabrali đabalebarenje...
za njih nema...
Sumnjam da sa takvim glupim razmišljanjem zarađuješ i za ovih 100 kn interneta što nažalost imaš, a ne da je ne mogu sanjat ''te tvoje novce''...užas

Kakvi đabalebaroši??? Svi što završe fakultet su đabalebaroši?? Svi idu sa ciljem da sjede i zarađuju nakon faksa?? O čemu ti trabunjaš??
Netko ti je gadne komplekse bacio... ako tebi nije išo faks nije ti kriv cijeli svijet za to...uvijek je tu na raspolaganju motika,lopata i deri-peri...

No mislim da nema smisla raspravljat s tobom o bilo čemu, ti si sigurno jedan od onih koji bi najbolje radio bilo koji posao...od zidara do doktora..ma lik sve konta...ko i većina ostalih indijanaca na ovom forumu... bokić


tvoji roditelji su sigurno jako ponosni na tebe i tvoju pamet...
nadam se da ce moci još jako dugo raditi da te mogu uzdržavati

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
objektiv
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 18:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tvoji roditelji su sigurno jako ponosni na tebe i tvoju pamet...
nadam se da ce moci još jako dugo raditi da te mogu uzdržavati
[/quote]

Ti znaš i da mene netko uzdržava, i da li sam ja na faksu...
maa nek si ti meni reko doktore...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2011. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kitty_os je napisao/la (Pogledaj post): › da jako si pametan dok ti visiš po forumima drugi se ubijaju na fakultetima i troše tolike godine i novce na obrazovanje a onda da nakon toga uzmu motiku u ruke i idu kopat za manje novaca nego je potrošio na faxu!! šta smo se onda ubijali tolko na faxu mogli smo završit 8 razreda osnovne i uzet motiku u ruke strašan si... i onda se pitaju zašto mladi i obrazovani odlaze iz hrvatske pa naravno da odlazimo kad ćemo dobit posao koji smo zaslužili s obzirom koli smo dio mladosti izgubili na učenje dok su neki čačkali nos

svaka cast pravnom fakultetu, ali na ekonomiji se stvarno svi ubijaju od ucenja. kakav fakultet, tako se i nalazi posao.
tamna strana je napisao/la: ›
zacudio bi sa da ja radim...i za razliku od vas đabalebaroša sa fakultetom....zarađujem što vi možete samo sanjati...

upravo je to problem što su se svi školovali samo da ne moraju raditi...
i sad kad ste završili fakultet...što sad...
sad vam je država kriva sad su vam svi sveci, apostoli krivi....

krivi su vam roditelji što su vam rekli...
samo ti završi fakultet da ne moraš ništa raditi...a imat ceš veliku placu...
e pa sad eto vam placa na birou...
pa sisaj maminu sisu do 50-te godine...
i dalje kukajte kako je država kriva što nema posla...
vjeruj mi posla ima koliko hoceš....
al za fakultetije koji su izabrali đabalebarenje...
za njih nema...

jesi ti brate mili normalan?
ja bi rekao da bas i ne kad se javno hvalis da bez fakulteta, znaci samo sa zavrsenom srednjom ili pak osnovnom skolom (ne bi me cudilo!), zaradujes masne pare (nazalost, pare o kojima ce netko sa fakultetom samo sanjati). znaci samo jedno, tj. dvoje: ili si zesce politicki podoban ili si dupelizac.

bolje stanje u drzavi nismo ni zasluzili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anaisnin
Offline
Ukupno postova: 44
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.06.2011. 19:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i nitko ne spominje o kojem broju je riječ.
natpisi o motici, lopati, srpu i čekiću nisu uopće vrijedni komentiranja... osim kratko kako se čini da po visokom obrazovanju pljulju uglavnom oni koji nisu uspjeli položiti ni pismeni iz informatike... no za lopatu im valjda ni ne treba, lopata otvara sva vrata ....

_________________
" U velikim stvarima ljudi se pokazuju onakvima kakvi bi htjeli biti
a u malim kakvi jesu"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2011. 19:44 
Naslov:  Re: Rekordan broj pravnika i ekonomista na burzi rada [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svako zlo za neko dobro. Ne mogu se oteti dojmu da su neki ljudi presretni što je došla kriza jer se sad mogu smijati onima što su išli studirati. Sreća im se temelji na misli: nije bitno što mi je plaća manja nego prije, bitno da se smijem onome što je završio faks a ne radi nigdje ili radi za manju plaću od mene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.06.2011. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kitty_os je napisao/la: ›
da jako si pametan dok ti visiš po forumima drugi se ubijaju na fakultetima i troše tolike godine i novce na obrazovanje a onda da nakon toga uzmu motiku u ruke i idu kopat za manje novaca nego je potrošio na faxu!! šta smo se onda ubijali tolko na faxu mogli smo završit 8 razreda osnovne i uzet motiku u ruke strašan si... i onda se pitaju zašto mladi i obrazovani odlaze iz hrvatske pa naravno da odlazimo kad ćemo dobit posao koji smo zaslužili s obzirom koli smo dio mladosti izgubili na učenje dok su neki čačkali nos


ajd ti napiši razlog zbog cega si odabrala fakultet umjesto da si išla raditi ???
odjednom svi bi samo studirali....jer eto onda ce moci lapiti i primati placu....
e pa upravo zbog tog razmišljanja je ovakvo stanje na burzi....
svi bi kruha bez motike
no dobro...to je opcepoznati stav Rvata....

bilo što raditi samo da se ne mora raditi

Slazem se s tobom! Vecina moje generacije ide na fakultet samo zato da bi dobila dobar posao i da je u uredu i da ima placu preko 5-6000kn a nitko ne ide na faks ili barem rijetki idu samo zato sto taj fakultet vole smjer itd. To je danas normalna stvar i danas ne ide intelektualci na fakultet ljudi sa nekom idejom da je ostvare (osim dobre place) intelektualca ima naravno ali oni se pogube medju ovom masom ljudi koji se danas upisu na fakultet. Danas koga god pitas sta ima sta se radi? Evo nista idem na faks! S bolonjom su povecali broj upisa na fakultet preko 30% pitam se sta ce HR. s toliko ljudi poslje faksa naravno nece svi proci ali vecina hoce jer sa ovim kolkvijima je sprdacina rjesiti fakultet izdvojio bi samo medicinski i gradjevinksi to su fakulteti gdje moras ipak malo biti iznad prosjeka. A sto je jos zalosnije nasi fakulteti nisu priznati u svijeti nisu ni u prvih 200 000 pa tako da je sansa za van ici raditi 2% s tim da moras imati jako dobre reference i proci hrpu testova.

A to sto se sad povecao broj broj pravnika i ekonomista na burzi je kriva drzava i skolstvo ali njih ionako nije briga sto trziste trazi nego ih je samo briga da lova u djepa ulazi.

Zaboravio sam napisati da vani u drugim sredjenim drzavama ljudi sa fakultetima rade od jutra do sutra i doista imaju place odlicne, troduplo iznad prosjeka (imam rodjake vani pa znam) a kod nas je obrnuto, radno vrijeme im je 8h a posao mogu napraviti u 2h pa taj posao od 2h razvuku na 8h i onda surfaju na internetu cak neki i idu van firme,ureda na pice itd. i onda kako nebi mladi covjek odolio ici na faks da zavrsi i da radi takav posao.

Jos nesto rodjakinja mi je za vrijeme rata osla u SAD kao mala i tamo zavrsila faks bila je tamo radila al ipak se vratila ovdje i pitate se zasto? Smile kaze ovdje joj je lagodan zivot manje se radi troduplo manje, zivi u Zagrebu. Kaze da su joj vec tri legice isto dosle u Hr. raditi. Htio sam reci da je doista tako da ljudi sa fakultetima kod nas manje rade nego ljudi u drugim drzavam i da s tim odma povlaci onu stvar sto klinci upisuju fakultete da bi kasnije imali lagodan zivot vani tako nije.


Zadnja promjena: Coca Cola; 06.06.2011. 20:18; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.06.2011. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Toj "tamnoj strani" bi oduzeo sav kikiriki da znam kako osijek031.com smile

Daj lega o čem ti sereš? Ajde ako si tako pametan,radišan i bogat reci nam gdje radiš i šta radiš,podijeli to s nama! Zar sam ja sad panj što idem na fakultet? Ok,priznajem da naši fakulteti nisu bogznašta ali evo nađi mi ti posao sa srednjom strukovnom s kojim ću si platiti svo režije,hranu i možda kupiti neko manje vozilo koje je ipak neminovno ako ništa drugo radi posla.

Ne mogu vjerovati da ste toliko zlobni u ovakvoj situaciji,sve više me sramota što živim u ovoj državi! Znam da ima đabalebaroša koji mole boga da ne nađu posao,upišu faks iz pizdarije,samo vise po kafićima i čekaju da im sve padne s neba,ali znaj da NISU svi takvi! Neki žele biti obrazovani ljudi koji će POŠTENO zaraditi svoj kruh i sve ostalo,zbog vas takvih dežurnih pljuvača i jesmo ovakvi kakvi jesmo - nesložni do boga i nazad!

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: