Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ne bojte se, Ja je s vama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2011. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na stranu to što su katolici zasljepljeni i ne vide dvoličnost Vatikana, crkve kao institucije i samog Benedikta (koji ne bi došao da mjere osiguranja nisu bile na nivou), od stvari koje propovijeda pa do najbanalnijeg primjera kako je obučen, jer oni su odgajani od malih nogu da sljepo vjeruju, da im netko drugi (svećenici) tumače Bibliju, a ne oni sami da malo mućnu glavom, i ako 10, 20, 30 godina slušaš istu mantru, teško se tome otrgnuti.

Jer, što bi se dogodilo, kada bi katolik malo mućnio glavom i pogledao stvari iz drugog kuta? Možda mu se i ne bi toliko svidjelo to što bi vidio, pa bi došao do zaključka da crkva ima i ovce, a i novce - koje mu obezbjeđuju te iste ovce. U ostale primjere mi se neda ulaziti, zen je tu već naveo par primjera.

Jedno od glupljih opravdanja koje sam pročitao na forumu je "da se nije potrošilo na dolazak Pape, svejedno bi taj novac završio u nečijem džepu, jer takva nam je država...", dakle opet ljudi priznaju da su ovce spremne za šišanje, ali ovaj put od države. Valjda katolici spokojnije spavaju kada znaju da im je crkva izmuzla pare nego država.

Koliko se god potrebnih i nepotrebnih argumenata, vremena, struje i gorčine potrošilo u ovoj forumskoj raspravi mislim da je sažetak sljedeći:

Nitko od ateista, agnostika i ostalih nevjernika ili pripadnika druge vjere nije protiv dolaska Pape, nego je protiv trošenja državnog novca (kojeg nema), to je trebala platiti crkva. Ako imaju novaca da si izgrade onakvo zdanje, onda imaju novaca i da pokriju troškove nastale dolaskom Benedikta. Točka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sleepwalker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 350
Lokacija: A place between sleep and awake.
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2011. 17:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
Prastara je ta stvar s “lakim uspjehom”, “posjedovanjem” i “materijalnim stvarima” nauštrb “nutrine” i “istine”. Papa koji nosi crvene [b]Pradine cipele[/b] i skupocjene Moreschine mokasinke od klokanove kože zna valjda sve o tome.


Ček, sad sam zbunjena.
Zar se taj film ne zove ''Vrag nosi Pradu?'', a ne ''Papa nosi Pradu?''
Hm.
Ili je to to.

_________________
Colorless green ideas sleep furiously.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2011. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam peder, mason (ozbiljno) i hrvat! Kako, Lastane, kako?! Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pronoob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2011. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne mogu preskočiti odgovor na ove idiotluke koje čitam ovdje... samo bi se osvrnio na dragog autora teksta koji piše u ime "redakcije 031" da pročita ovaj članak i napokon nauči nešto o pisanju itd... gadite mi se

http://www.index.hr/vijesti/clanak/komentar-nine-raspudica-papa-i-papci/555557.aspx

_________________
01101011 01101101 01100101 01110100 00100000 01101100 01100101 01100111 01100101 01101110 01100100 01100001
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2011. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@zen031, ako bibliju misliš shvaćat doslovno onda si obični neupućeni pljuvač, nadam se da ćeš jednom shvatiti da ne postoje ni vile ni Uskršnji zečevi, npr. priča o smokvi nije zapravo o smokvi nego simboličan opis tadašnjeg stanja Židovske crkve...
nisam neki velk'i vjernik ali barem neke temelje svoje vjere [ne Crkve nego vjere, Crkva je zastranila] znam. isto tako stari zavjet je više prikaz tadašnjeg čovjeka, a u novom se opisuje koliko su ljudi spremni prihvatiti [moralne] promjene.

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2011. 21:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, imamo knjigu koja je zapravo metafora, a svatko ima nekakvo svoje tumačenje te metafore, svatko ju na svoj način shvaća. Kakva korist onda od te knjige?

"...nadam se da ćeš jednom shvatiti da ne postoje ni vile ni Uskršnji zečevi..." kaže netko tko vjeruje u to da živo biće može nastati u ženi bez seksualnog odnosa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.06.2011. 21:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Dakle, imamo knjigu koja je zapravo metafora, a svatko ima nekakvo svoje tumačenje te metafore, svatko ju na svoj način shvaća. Kakva korist onda od te knjige?

"...nadam se da ćeš jednom shvatiti da ne postoje ni vile ni Uskršnji zečevi..." kaže netko tko vjeruje u to da živo biće može nastati u ženi bez seksualnog odnosa.


lijepo ti to sve argumentiraš, al si totalno promašio temu, jer tema je trošenje državnog novca na dolazak pape, a to s biblijom ama baš nikakve veze nema. Niti je cilj branit ateizam, niti katolike, niti utvrđivati neke činjenice, vjera ima 1000 zašto i 1000 zato

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2011. 21:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rasprava je blago skrenula na tu temu, a i nije skroz nevezano uz temu. Ne da mi se više, dosta sam rekao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
GrgaZlatoper
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: iza čoška opali te Joška
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.06.2011. 22:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pronoob je napisao/la: ›
ne mogu preskočiti odgovor na ove idiotluke koje čitam ovdje... samo bi se osvrnio na dragog autora teksta koji piše u ime "redakcije 031" da pročita ovaj članak i napokon nauči nešto o pisanju itd... gadite mi se

http://www.index.hr/vijesti/clanak/komentar-nine-raspudica-papa-i-papci/555557.aspx


Svaka mu čast. Fenomenalan tekst za razliku od ovog.

_________________
Ujo na n-tu kada n->∞
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2011. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ti, Grga, čitaš samo ono što ti se svidi? Nego, hoćeš li ti u tu EU (zajedno s Papom) ili ipak ne bi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2011. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hehe, Nino Raspudic - sociolog s kvakom.

Odlucio se Nino pridruziti svim tim autorima koji su kritizirali dolazak Pape, ali ucinit ce to na svoj nacin - na nacin da ga se mater i caca ne odreknu.

Zato ce se nas Nino koncentrirati na politicare i ispast heroj koji nije hrackao po brutalnom trosenju novca, klerikalizaciji drzave i tako to. Gugu-gaga. I puca nas Nino u zicer - ravno medju politicarske hulje, o kojima u javnostima ionako vec kruzi vrlo ruzna slika.

Bas je hrabar taj nas Nino, jer pise o politicarima onako kako do sada nitko nije, a brani ono sto se braniti treba - Papu i papinski cirkus koji su platili svi porezni obveznici. Bravo Nino, pravi si hrabri jebac, skoro k'o zupnik!

Bravo Nino hrabri, vole te tvoji mater i caca!


Nego, sva ova buka i halabuka se moze rijesiti jednim jedinim zakonom - zakonom o financiranju vjerskih/religijskih skupina/grupa/ustanova/sekti/whatever.

I kad se covjek zaposljava negdje pitaju ga lijepo kome zeli davati 100 ili 150 kuna mjesecno i on zaokruzi katolicku, pravoslavnu, islamsku ili koju god hoce crkvu/vjeru/pokret. Ima i opciju da zeli sebi zadrzati u dzepu tih 100 ili 150 kuna jer je ateist. Dodati u taj zakon i oporezivanje svih ostalih primitaka vjerskih skupina i imamo jedno posteno i dobro rjesenje.

Jedino fer i ispravno rjesenje. Tada ce biti mirni svi vjernici, jer ce znati da financiraju ono u sto vjeruju, bit ce mirni i ateisti jer nece imati osjecaj da se njihovim novcem financira nesto u sto ne vjeruju i njima ne pripada. Nece biti razloga za kritike i svi ce tada biti sretni su u HR dolaze poglavari bilo koje vjerske zajednice - znacit ce to u Hrvatskoj doista postoje ljudi koji u to vjeruju i drugacije razmisljaju. Svima super.

Eto, ja cu biti prvi koji ce tih svojih 100 ili 150kn (koje bi mi kao nevjerniku ostale) umjesto usvoj dzep dao nekoj humanitarnoj organizaciji po vlastitom izboru.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.06.2011. 0:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la (Pogledaj post): › Očito je kako je katoličko ponašanje u našoj državi izravno povezano sa uskršnjim zečicama i playboy partyima. Licemjerno.


Hahahahhahahahahahahaha lega pa ti još uviješ ne odustaješ! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2011. 2:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pronoob je napisao/la (Pogledaj post): › ne mogu preskočiti odgovor na ove idiotluke koje čitam ovdje... samo bi se osvrnio na dragog autora teksta koji piše u ime "redakcije 031" da pročita ovaj članak i napokon nauči nešto o pisanju itd... gadite mi se

http://www.index.hr/vijesti/clanak/komentar-nine-raspudica-papa-i-papci/555557.aspx


al ih je oprao :=) mora da je vecini ovdje mucno citati doticnu kolumnu (iako sumnjam da ce je takvi procitati ) , nakon vasih silnih matematickih kalkulacija, generaliziranja, govora mrznje...

Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2011. 2:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lo0l, zasto smo mi jedina zemlja u kojoj Crkva navodno stoji iza onog "EKSKOMUNICIRAJMO IZ CRKVE SVAKOG TKO I POMISLI NA ABORTUS", a u drugim zeljmana ce se to potajice cuti,
http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/ovo-bi-bila-fotografija-mog-djeteta-da-ga-majka-nije-ubila.html
kao sto vidite, Crkva se u ovom slucaju nije niti oglasila, cak su i pobjegli brze bolje, a i kod nas tko je vec napisao onaj gore link ... "Zašto je država dala za film Jasmile Žbanić tri i pol milijuna kuna, a može za papu?" mislim da nitko me ne treba matematika da vdi ocitu razliku izmedju 3 mil i CETRDESET I DVA MIL kuna, tako da je neusporedivo i ovo je (po obicaju za index), neusporedivo i van konteksta, a istina je da je nasa vlada prvak u trosenju novaca koji ne postoje na stvari koje su nam bespotrebne.

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2011. 2:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

P.S. Svi koji navodite index.hr, proguglajte malo prvo njihove paradoxe, pa onda nesto relevantno pustite u optjecaj:
http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t&idf=7&idt=330348&p=1

ili evo i jedan pomalo komican pokusaj, gdje ne znam je li smjesno to sto su se "vjernici pobunili" a nitko ziv se skoro nie bunio zbog oglasa koji je imao "RADIO 101" na vise lokacija u ZG gdje su potpuno goli ljudi (a i to bi trebalo pogoditi te navodne vjernike kao i ovo) ili bih se smijao tome kako je policija samo oprala ruke od ovoga.

http://www.index.hr/sport/euro2008/default.aspx?rubrika=clanak&id=553513



http://www.forum.hr/showthread.php?p=33843817

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: