Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ne bojte se, Ja je s vama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Baky
Offline
Ukupno postova: 20
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2011. 20:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silvio je napisao/la (Pogledaj post): › ...ako idemo u ekstreme da svi pljuju po svačijem mišljenju, ići ču i ja...GLOĐITE KOSTI I VRIŠTITE OHOLO, PATITE U SVOJOJ BIJEDI, ZLOĆI, JER NISTE POBJEDILI SOTONISTI...ODLAZITE OD MENE I OD NAS, SOTONISTI...nikada, ali baš nikada nečete pobijediti...

Nisam vjernik niti sotonist, ali većina ljudi koje poznajem i koji ne vjeruju u boga, bolji su uzor od većine vjernika. Da svi vjernici vjeruju toliko u boga, vjerojatno bi odlazili redovito u crkvu na mise, ne bi lagali, krali, psovali itd.

Bog i hrvati... ( Rolling Eyes )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.06.2011. 22:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silvio je napisao/la (Pogledaj post): › ...ako idemo u ekstreme da svi pljuju po svačijem mišljenju, ići ču i ja...GLOĐITE KOSTI I VRIŠTITE OHOLO, PATITE U SVOJOJ BIJEDI, ZLOĆI, JER NISTE POBJEDILI SOTONISTI...ODLAZITE OD MENE I OD NAS, SOTONISTI...nikada, ali baš nikada nečete pobijediti...


pa glodjemo kosti jer smo potrosili 42.000.000,00 kn Sad koje i tako nismo imali

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2011. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
silvio je napisao/la (Pogledaj post): › ...ako idemo u ekstreme da svi pljuju po svačijem mišljenju, ići ču i ja...GLOĐITE KOSTI I VRIŠTITE OHOLO, PATITE U SVOJOJ BIJEDI, ZLOĆI, JER NISTE POBJEDILI SOTONISTI...ODLAZITE OD MENE I OD NAS, SOTONISTI...nikada, ali baš nikada nečete pobijediti...


pa glodjemo kosti jer smo potrosili 42.000.000,00 kn Sad koje i tako nismo imali



Moj potpis na ovo
Very Happy
A sta da kazem ja sam sebe ne smatram nekim vjernikom, ali se ne sjecam kad sam zadnbji put opsovao, znam jednog covjeka koji bi sebe proglasio nevjernikom a ni on ni njegovi prijatelji ga nikad nisu culi da je opsovao, nije isao u crkvu, ali nije zgrtao lovu, imao je koliko mu treba i znao je pomagati drufima (ne materijalno), i uvijek je bio vedar i nasmijesen, dok za vecinu vjernika koje znam isto tak omogu reci da su u jednoj recenici pas i majka "postapalica" kao i "jbt" i sl. pa nek mi netk oprica malo jos o vjeri ... dok se moze ovako nisko spustiti, Replike uvazavam samo od kompetentnih osoba.
Wink

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2011. 8:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Članak je najobičnije smeće i bezobrazno vrijeđanje vjernika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aardvark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2011. 8:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › pa glodjemo kosti jer smo potrosili 42.000.000,00 kn Sad koje i tako nismo imali

Laughing

vrhunski moralni autoritet??
koji zataškava pedofilske skandale u crkvi? odličan uzor za vjernike i nas ostale.
ali to je u potpunosti u skladu s radosnom vijesti, on zna, jel..

Uvidite li da je vaš bližnji pripustio dječicu k sebi, poduzmite sve da ga ne sustigne pravedna kazna.
Mt 17:5-25
Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2011. 9:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aardvark je napisao/la: ›


vrhunski moralni autoritet??
koji zataškava pedofilske skandale u crkvi? odličan uzor za vjernike i nas ostale.


jel to negdje dokazano? postoje li neke konkretne optužbe?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2011. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aardvark je napisao/la: ›

Uvidite li da je vaš bližnji pripustio dječicu k sebi, poduzmite sve da ga ne sustigne pravedna kazna.
Mt 17:5-25
Rolling Eyes


ovaj navod se ne nalazi u bibliji, barem ne u ovoj numeraciji koju si naveo. Odakle ti to?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2011. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NinjaTurtle je napisao/la: ›
aardvark je napisao/la: ›


vrhunski moralni autoritet??
koji zataškava pedofilske skandale u crkvi? odličan uzor za vjernike i nas ostale.


jel to negdje dokazano? postoje li neke konkretne optužbe?


Najutjecajniji svjetski intelektualci: Uhitite papu Ratzingera!
izdvajam...

Zločin za kojeg Dawkins i Hitchens terete Papu je sustavno prikrivane pedofilije i seksualnog zlostavljanja djece od strane svećenstva. Poznata je činjenica da je Ratzinger godinama bio prefekt Kongregacije za doktrinu vjere, koja bi trebala služiti kao svojevrsna crkvena "unutarnja kontrola" u lovu na svećenike pedofile. No, umjesto da zlostavljače djece izvede pred lice pravde, aktualni je Papa njihove zločine prikrivao.

Dobro je, primjerice, dokumentiran slučaj iz 1992. godine, kada je tadašnji kardinal Ratzinger u svoju zaštitu uzeo svećenika iz američke savezne države Arizone, za kojeg je ustanovljeno da je desetljećima zlostavljao djecu. Usprkos svemu, Ratzinger je pedofila ostavio u službi, iako su i iz biskupskih redova dolazili zahtjevi da ga se ukloni iz svećenstva, izvijestio je prošle godine The Associated Press, pozivajući se na dokumente iz crkvene prepiske.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NinjaTurtle
Offline
Ukupno postova: 365
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2011. 10:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da optužbe drže vodu papa bi bio uhićen jer kako se u članku navodi nema imunitet. Nadalje index ne navodi ni ime svećenika, niti neke citate iz prepiske. I kao kardinal mislim da nije imao imunitet, pa se tada mogao voditi postupak protiv njega.

Ovaj Hitchens je stvarno relevantan kad je papu stavio kao najvećeg živućeg zločinca pored Gadafija, Kim il Jonga, burmanskog diktatora i brojnih drugih

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2011. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajmo ovako: ako vjernici nisu u pravu onda su na gubitku, ali ako ateisti nisu u pravu onda su na dobitku...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2011. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dani ponosa i slave Croatia Airlinesa

Prastara je ta stvar s “lakim uspjehom”, “posjedovanjem” i “materijalnim stvarima” nauštrb “nutrine” i “istine”. Papa koji nosi crvene Pradine cipele i skupocjene Moreschine mokasinke od klokanove kože zna valjda sve o tome.

Dragi mladi prijatelji, ne dopustite da vas zavedu privlačna obećanja lakoga uspjeha, načinu života koji daju prednost izgledu, na štetu nutrine, rekao je Sveti otac Benedikt XVI. mladima na Trgu bana Jelačića. “Ne popuštajte kušnjama da se pouzdate u posjedovanje, u materijalne stvari, odričući se slijediti istinu koja ide dalje, poput visoke zvijezde na nebu, kamo vas Krist želi povesti”, poručio im je papa: “Dopustite da vas povede u Božje visine!”

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2011. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): › ajmo ovako: ako vjernici nisu u pravu onda su na gubitku, ali ako ateisti nisu u pravu onda su na dobitku...


Ne treba puno proučavati tko je u pravu, dovoljno je okrenuti prvu stranicu Biblije i pronaći grešku: "Neka budu svjetlila na svodu nebeskom da luče dan od noći, da budu znaci blagdanima, danima i godinama, 15 i neka svijetle na svodu nebeskom i rasvjetljuju zemlju!" I bi tako. 16 I načini Bog dva velika svjetlila - veće da vlada danom, manje da vlada noću - i zvijezde." "Manje svjetlo"- Mjesec - nije izvor svjetlosti, nego reflektira Sunčevu svjetlost, isto tako i zvijezde - a to onovremeni pisac Biblije nije znao.

Još veći paradoks predstavlja kršćanska tvrdnja da je biblijski Bog svemogući, sveznajući, apsolutni, a ipak - i to na prvim stranicama Biblije - treba ODMOR nakon svega što je stvorio. Tko zna, možda Bog jede i pije, i, shodno tome, obavlja i druge fiziološke potrebe.

Hajdemo malo na Novi zavjet: u dva navrata, u Matejevom i Markovom Evanđelju događa se sljedeća priča:

"‘Ujutro se vraćao u grad i ogladnje. Ugleda smokvu kraj puta i priđe k njoj, ali ne nađe na njoj ništa osim lišća pa joj kaže: Ne bilo više ploda s tebe dovijeka! I smokva umah usahnu. Vidjevši to, učenici se začude: Kako umah smokva usahnu!’ Matej 21:18-20

‘Sutradan su izlazili iz Betanije, a On ogladnje. Ugleda izdaleka lisnatu smokvu i priđe ne bi li na njoj što našao. Ali došavši bliže, ne nađe ništa osim lišća jer ne bijaše vrijeme smokvama. Tada reče smokvi: Nitko nikada više ne jeo s tebe! Čuli su to Njegovi učenici.’ Marko 11:12-14."

Isus, treća Božanska osoba, "Bog od Boga, Svjetlo od Svjetla, Pravi Bog od Pravoga Boga" (cit. dijelovi "Vjerovanja") NE zna da nije vrijeme smokvama?

Biblija nije ništa drugo nego knjiga - pisana od mnoštva autora - koja sadrži znanja, spoznaje i nagađanja ljudi onog vremena i onog doba, ništa više i ništa manje.

Zapravo, ovakav način je jedini ispravni način za pobijanje religije kao takve; nikako ne vrijeđanjem niti neargumentiranom raspravom-to samo izaziva revolt kod vjernika. Najbolji način za raspravu s Njima je korištenje njihove svete knjige; npr. kad kritizirate raskošnost Crkve, recite: (Matej 6,24) "Nitko ne može služiti dvojici gospodara. Ili će jednoga mrziti, a drugoga ljubiti; ili će uz jednoga prianjati, a drugoga prezirati. Ne možete služiti Bogu i bogatstvu."

Ne sporim da su neke knjige u Bibliji lijepe, da imaju i literarnu i duhovnu vrijednost, ali istu takvu vrijednost mogu nekome predstavljati Heraklovi podvizi ili pustolovine malih hobita koji nose prsten u Mordor.

Ipak, daleko više je onoga u Bibliji što "i nije baš tako lijepo", da se blago izrazim. Jedna od takvih divota je: (Ponovljeni zakon, 22, 28-29)
(28 ) Ako čovjek naiđe na mladu djevicu koja nije zaručena te je pograbi i s njom legne, pa budu uhvaćeni na djelu, (29) tada čovjek koji je s njom ležao neka djevojčinu ocu dade pedeset srebrnika. A budući da ju je oskvrnuo, neka je uzme za ženu da je ne može pustiti dok je živ."

Jasno, oni koji slijepo vjeruju reći će da je ovaj odlomak metaforički, da se ne radi o tome da jadna silovana žena mora provesti život sa svojim silovateljem, nego da, metaforički, to znači da joj ovaj mora kupiti bombonjeru i mirna Bosna.

Eh, volio bih jednom čuti da se ovaj odlomak čita na misi. Jednostavno, takve dijelove Biblije (a ima ih napretek) treba pročitati vjernicima, i slučaj zatvoren.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2011. 13:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@zen031
Sve pohvale, ovo si lijepo i sastavio i argumentirao.

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.06.2011. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debilan tekst s još debilnijim komentarima.. situacija je takva da se novaca nema, to je općepoznato.. osobno nisam neki vjernik, crkva me već godinama nije vidjela, ali podržavam dolazak Pape u RH, čisto iz razloga što je po zadnjem popisu bilo 87% katolika u RH, tako da i dalje velika većina podržava dolazak pape i vjeruje u Boga..
dolazak Pape podržavam i čisto radi toga što poštujem to da su Hrvati katolici od 7. st. i tu tradiciju treba njegovat i čuvat.

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.06.2011. 14:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro, ja protiv tpoga nista nemam (2), ali imam protiv donacija papi. Ako nam on moze "pokloniti" svoj dolazak, samo nek dodje kad god hoce i na kaficu sa Jacom V. (aka Kosor), ali nek i ode bez pozamasnih rasipanja u doba "velike krize" iz koje se navodno svim silama cupamo.

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: