Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ne bojte se, Ja je s vama

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
GrgaZlatoper
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Lokacija: iza čoška opali te Joška
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.06.2011. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S ovima što se zalažu za crkveni porez, slažem se uz jedan uvjet. Iste kriterije primjeniti i za kojekakve 'građanske' udruge, gongove, babe i sl. koje također dobiju pozamašne iznose iz proračuna. Čist račun, duga ljubav.

Što se samog ovog pamfleta tiče podsjeća me na jedan tekst Hedla iz 1981.godine kada je kao obični novinarčić otkrio Stepinčev lik na mozaiku crkve u Stražemanu. Ista količina patološke mržnje kao i u ovom tekstu, tamošnji su ljudi privođeni na miliciju, ostali bez posla, ali je zato Hedl napredovao do glavnog urednika. Kome se sada autor ovog teksta baca pod 'jaja' ili da se možda ne radi o istom autoru?

Jadno da ne može biti jadnije. Da je kojim slučajem umjesto 'papa' napisano patrijarh, islam, eu, neke nacionalne manjine i sl. ovakvo što bi bilo osuđeno kao govor mržnje, šovinizam, nazadnjaštvo itd. ali kad je u pitanju papa, onda je sve dozvoljeno.

_________________
Ujo na n-tu kada n->∞
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2011. 10:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko je ponašanje katolika i Katoličke crkve u suprotnosti s Evanđeljem, nabolje se vidi iz načina na koji se odijevao i ponašao Isus i načina na koji se odijeva ponaša papa, te načina na koji se ponašaju prosječni hrvatski vjernici i vjernice (primjer koji oslikava nekakvu temeljnu razinu proturječnosti u ponašanju i nauku je to da su vrle katolkinje na susretu s papom redom nosile uske traperice, kratke hlače, majice na bretele; koliko li se tek onda ne drže onih zahtjevnijih propisa i prohtjeva koji su određeni njihovom svetom knjigom) - koji je u suprotnosti s Evanđeljem.

Dobar primjer je i to što se na specijalnoj audijenciji moglo pobrojati daleko više lica kojima je prije mjesto u zatvoru, nego u HNK.

Da nije tako, sigurno bismo bili država s mnogo manje korupcije, kriminala i nemorala. Očito da nauk Crkve ne daje plodove. Zbilja, čudno, kako su one države koje su posljednje primile a prve odbacile kršćanstvo - skandinavske zemlje - na najvišim pozicijama na ljestvici nekorumpiranosti, socijalne pravde, stope zaposlenosti...

Što se tiče teksta: milijardu ih je na ovu temu izašlo ovih dana. Tako da ovaj ne donosi ništa novo ni originalno.

@Grga
Papa je dao svesrdnu podršku ulasku RH u EU, protiv koje si ti. Zapravo, ponaša se kao da ćemo tamo neminovno ući, bez obzira na to što narod odluči na referendumu. Trebao bi već shvatiti da je Papa dio ekipe Novog svjetskog poretka (mada ne vidim što je tu novo, trebao bi se zvati Stari svjetski poredak) kojemu je cilj ljude držati u ropstvu (otvorenom ili prikrivenom) na način da im se izmuze što više novaca i da se prihvati trenutno socijalno stanje kao zadano, kao odraz Božje volje, da se pasiviziraju narodne mase koje bi težile promjenama. Ništa više on nije.

Što se tiče teksta, ovaj ne donosi ništa novo niti originalno, milijardu ih je sličnih izašlo ovih dana, a stil ovog pisca zrači nesigurnošću samoga sebe u ono što govori, tako da mi se čini da je ovo objavljeno jer nije imao ništa bolje. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bajdvej
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.06.2011. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvoje, a jesi li se ti potpuno posvetio svojim voljenima, bližnjima koji su tu samo zbog tebe, trpe tvoje prohtjeve, brinu se za tvoje zdravlje, tuguju i raduju se skupa s tobom?
Život bi ti bio kud i kamo sretniji i ispunjeniji.

Svi ste fora kad pišete o posjetu Pape. Smanjite doživljaje. Sve isti članci svugdje.

Ok, nisam za trošenje tolikog novca, ali nemam ništa ni protiv njegovog dolaska. Tko je mogao ići otišao je, tko nije ostao je.
Šta mislite da bi se taj novac potrošio na nešto bolje da nije na dolazak pape? Pa otišao bi nekome u džep. Al ne nama. Pomirite se s tim.


S tolikim pesimizmom i ogorčenošću, nećete nigdje dospjeti.

Imaš što imaš, budi sretan. Ako ti nije dovoljno potrudi se i pronađi načine za više i bolje.

Dajte malo uživajte u životu!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 06.06.2011. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

riječi nemam i još papa ode kod jace i časte se poklonima ručaju zajdno zlato joj daje...to što je ona razjebala ovu državu do maximale nikome ništa osijek031.com smile što 42 miliona kuna za nekog staroga prdonju koji ima svoj avion i vozi AMG mercedese nikome ništa...samo bog ustaše i vjera a ti budi "drugačiji" u ljepoj našoj pa izjasni ovakve stavove,...izjasni da nedaš novce da bi neki stari prdonja ti pričao o nečemu što nema ni jednu pametnu rečenicu u tu glupu vjeru,reci da neodobravaš to što je dao blagoslov ženi koja je razjebala sve ovo....budi ateista i imaj razuma i pamet....pa budi drugačiji i dok ustaški vjernici pokazuju prstom u tebe i deru se vidi budale što priča.....ma koga briga ionak smo narod koji je najpametniji i koji sve zna očigledno....IDEMO DALJE!!!
i tako se stvori zatvoreni krug gdje svatko gleda svoju guzicu.....ovo nije normalno...baš se pitam dokle će ovo ići osijek031.com smile do koje granice i mislio sam da smo pali na dno dna...ovo sa papom zbilja smo nadmašili sami sebe...HDZ BOG I VJERA

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Archidux
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene samo jedno zanima, jeli itko od vas čuo da ortodoksni (pravoslavni) vjernik vrijeđa ili govori nešto protiv svog patrijarha ili protiv bilokojeg popa?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2011. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Archidux

Kako da ne, znam ih nekoliko. I što s tim?
I o kakvom vrijeđanju se radi? Ovaj se zaogrnuo u zlato i dragulje, Isus naučavao skromnost i davanje siromašnima, to su činjenice, nikakvo vrijeđanje ili "govorenje protiv".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da je pravi papa reko bi evo darujem 43 000 000kn siromasnima,nezaposlenima. Ja te fanatike ne shvacam sta ga idu gledati da bi on njima mahao i reko naraode zivite u siromastvu i neimastini to je normalno tako je htio Bog!

Zalosno da se takve manifestacije odrzavaju kad nam je drzava na rubu bankrota! A i to sve o papi govori da nema milosti prema ljudima, kao da on nezna da nasa drzava nije na rubu bankrota. Dosao je on pobrati lovu briga njega i njegovu instituciju za neimastinu ljudi.

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rum-Surfer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 15
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 11:35 
Naslov:  Re: Ne bojte se, Ja je s vama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ufff, koliko komentara Wink

Samo ukratko: clanak je jadan jer je ocito da se radi o "trendy" clanku koji je vise manje copy-paste slicnih clanaka sa drugih stranica.

Pa cak bih rekao da sam bolji tekst procitao u komentarima samog clanka nego u samom clanku.

I zaista, jedno pitanje: Da bih bio vjernik da li mi je potrebna crkva?
Da li mi je potreban "posrednik"?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da su naši vipovci iskoristili papu, a on je došao čista srca i da narodu izrazi potporu u ovim teškim vremenima!

Kada savjetnici u Vatikanu budu sve proučili i razmislili moraju uvidjeti da su ispali naivni. Dočekali su ih neki likovi koji uopće nemaju dodirnih točaka s papinim porukama. Tu mi je još najiskreniji i najprimjereniji bio predsjednih Josipović.Koliko je njih tamo razvedeno i žive ponovno s najmanje drugim partnerom po redu-to crkva ne dozvoljava, neki su došli samo da ih kamere snime, to su samo ovi koji su mi bili najupadljiviji i koje sam prepoznala, a koliko ih je bilo koje nisam ni skužila Mislim, što oni traže na posebnom primanju za svetog oca? oni nemaju veze s onim što on ući i propovjeda. Onaj lik što se razveo i živi s nekom curom još je i javno spavao na susretu s papom. Ma jbt. po kojim su kriterijima oni svi birani???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poison_ivy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 332
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.06.2011. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sada se postavlja jedno pitanje (ako tko razumije jaz izmedju Biblije, Crkve i crkve), vjerujete li u ono napisano (sto ne treba tumaciti, kako i pise u samom Svetom Pismu ili treba vjerovati svecenicima koji se usude sve to okrenuti u svoju korist. Ljepse je ak oimas svoju vjeru, svoj mir i odes u crkvu cisto iz postovanja prema sebi da se obrtis (razgovorom) bogu u svom miru po mogucnosti bez prekida od strane "misa Vam je zavrsila", "zasto niste dosli ranije" ili "jeste vi odavde" ukoliko ponesete recimo fotoaparat u crkvu, a u sred molitve ste. Ako nije kulturno prekidati ljude u sred razgovora, a molitva je razgovor, kako to da u takve stvari i sami svecenici nisu u puceni i moram reci da ako vec idem u crkvu, daleko mi je draze otici kod Franjevaca koji ce objasniti i da je ispovijed najbolja kroz molitvu, a nije nuzno potrebno kleknuti pred svecenika i njemu dopustiti da Vas ispituje kako ste zgrijesili, jeste li ovako ili noako zgrijesili.

_________________
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Poison Ivy
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 12:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
A zamislite da mu se tek nešto i dogodilo (što nije nemoguće jer budala je svugdje oko nas),koliko bi tek onda imali štofa za sranje po forumima!?


To mi nikad nije bilo jasno, koliko se troši na njegovo osiguranje, ima papamobil i sve to skupa...pa čega se boji? Da mu netko i naudi, ide u raj, zar ne?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nitko se ne pita tko daje za placu Hrvoju Juricu da pise takve tekstove?? Bitno da ste se podigli sto se placa za Papu, da nisu dali zato novce vec bi oni te novce pokrali..na krivim mjestima se jadate.. najlakse je vjernike i crkvu napadati..previse je para izgubljeno i na gorim stvarima, ali narod ko narod u biti ovce ko ovce uvijek je lakse se sloziti s vecinom i izgubiti vjeru i stavljati svecenike u isti "kos" sa vecinom, teze je opstati kao individualac i imati svoje misljenje bez utjecaja drugih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.06.2011. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i onda se mi cudimo talibanima Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
campy
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 13:47 
Naslov:  Re: Ne bojte se, Ja je s vama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala Juriću - što pljuvanjem po Papi, katoličnoj vjeri, hrvatskoj državi i Hrvatima kao narodu jača našu i vjeru i ponos na našu narodnost i identitet. Hvala ti, samo naprijed i pljujte još više, što vi više pljujete i forsirate srbe, židove, četnike, pedere, masone itd. to smo mi jači.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Archidux
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2011. 13:51 
Naslov:  Re: Ne bojte se, Ja je s vama
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

campy je napisao/la (Pogledaj post): › Hvala Juriću - što pljuvanjem po Papi, katoličnoj vjeri, hrvatskoj državi i Hrvatima kao narodu jača našu i vjeru i ponos na našu narodnost i identitet. Hvala ti, samo naprijed i pljujte još više, što vi više pljujete i forsirate srbe, židove, četnike, pedere, masone itd. to smo mi jači.


Potpisujem!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: