Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Trčanje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
pilot
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.04.2005. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I takav trening nekog normalnog čovjeka dovede do infarkta za 5 minuta.
poanta je rekreacija a da ima opet neke koristi od toga. Puls ti je jedino mjerilo opterećenosti ( kao obrtomjer na autu ), a ti odi na 100% ili u crveno, pa ćeš vidjet što će se dogodit.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.04.2005. 23:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alo... Govori se o izmjenama intenziteta u postotcima od maximalne snage. Laprdas gluposti... Radi sto hoces al nemoj drugima prodavati pamet...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.04.2005. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ja ne znam tko laprda, pa sad si i sam potvrdio ono što sam ja gore napisao...Pa cijelo vrijeme i govorimo o postotcima od max. snage, a da bi opće znao koliko je to 100% a koliko je to 55% , moraš prije svega to znati izračunati, kužiš. Svakom čovjeku je to drugačije.
I onda kad to znaš, onda vrstu i intenzitet treninga ( aerobni , anaerobni ) prilagodjavaš sebi i svojim potrebama, ovisno da li se pripremaš za neku trku, ili veslanje, ili plivanje, ili maraton , ili npr. CRO-CHALLENGE koji traje 3
dana.U principu to zanima 3 % populacije, a običnim ljudima (njih 97% ) je najvažnije da su izmedju 55 i 65% jer se u tom range-u tope masnoće nakon nekih 20-tak minuta, i s tim održavaš kondiciju na nekom nivou. naravno da treninge treba mijenjat( nije dobro da su jednolični ), kao i intenzitet tijekom trčanja, dobro je svakih 5 min napraviti šprint od pola minute, minutu i dići puls na 70-80 %
I to je ona zdrava rekreacija koja dobro dođe svakom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.04.2005. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inače ona formula ti nije iz Mile, nego je abeceda svake knjige o pripremi sportaša, učiš ju prvi dan faksa ( DIF-a, tj. FFK )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.04.2005. 7:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DIFovaca se ja najvise i bojim Smile
Nisam jos sreo ijednog kojemu bi postovao znanje. Uglavnom lupetaju.. Wink
U prvom postu uopce nisi spominjao HIIT nego samo lagano trckaranje...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot...
Post Postano: 25.04.2005. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Istina, ni ja bas ne mislim da su oličenje inteligencije. Ali mislim da za nekog rekreativca koji sad kreće sa trčkaranjem i nije baš HIIT.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
Rajnus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1029
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.04.2005. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam mislio na njihovu inteligenciju nego na znanje, je suko vezano ali nije isto. HIIT je za skidanje masnog tkiva ne za rekreaciju. Trcanje bas i nije najbolja rekreacija...

_________________
samo Osijek!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pilot
Offline
Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.04.2005. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najbolje je za skidanje masnog tkiva oštar skalpel, ako ćemo već u detalje, samo sfrčeš gornji sloj kože, odrežeš koliko ti paše, 1,2,3 cm, kožu vratiš i rješeno.Nema masnog tkiva više.
jebeš trčanje, tko još trči...Možda je Orbitrek još bolje rješenje, navodno i AB Shaper fenomenalan, gledaš tv, pijuckaš pivo, a mišići rade...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2005. 20:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@pilot - hehe, to su mi najjace fore. Prikljuce elektrode na sebe, pici ih struja, a oni sjede na kaucu, zderu cips i deru po sikspekeru. Kruzenje energije u prirodi... Smile Dno dna...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gost
Post Postano: 07.01.2006. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima li doista na ovom forumu nekoga tko REKREATIVNO trči? Ne zanimaju me teorije nego priča o Slavonskim krajolicima gdje ste trčali.

Download Poruke   Ocijeni poruku  
CatCloe
Offline
Ukupno postova: 3252
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2006. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trim staza i bent iza nje su predivni, a i zemlja je uvijek bolja podloga od asfalta. ima i jedan savršeni bent koji vodi od Podravlja, paralelno s Dravom, prema istoku. ne znam koliko dugo, jer nisam išla do kraja. ali za trčanje mjesta koliko želiš.
što se intenziteta i opterećenja tiče, slažem se s onim što je na početku topica napisao pilot. i meni je to struka i imam iskustva u trčanju i mislim da je to za rekreativce sasvim dovoljno. Rajnus po običaju prodaje pamet gdje god stigne i brije na neke ideale. HIIT je ok za "one koji žele više". (i btw. nije lipoza nego lipoliza)
za jednostavno, najobičnije topljenje - 3-4 puta tjedno, 40 do 60 minuta laganog tempa. bez ikakve atomske fizike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bob Rock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 16
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.01.2006. 19:42 
Naslov:  Re: Trčanje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U zadnjih nekoliko mjeseci ne trčim uobičajne dužine od 6 - 10 km zbog bolova u koljenu. Dok sam redovito trčao najčešće sam obične treninge trčao oko mostova pa do ZOO vrta. Cijela dionica je uglavnom osvjetljena. Često se mogu susresti drugi trkači, a u zimsko vrijeme je večim dijelom očišćena. Kada bih trčao veće dužine od 10 km najdraže su mi staze desnom obalom Drave do ušća rijeke Karašice u Dravi ili lijevom obalom (nasipom) od Podravlja do sela Kopačevo. Obije dionice znaju biti blatne Sad , ali se brzi izađe iz vreve grada i trči kroz čistu prirodu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sanja
Offline
Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2006. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Probaj skinut karirani plašt, možda uspiješ biti brži ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bob Rock
Offline
Avatar

Ukupno postova: 16
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.01.2006. 19:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sanja je napisao/la: ›
Probaj skinut karirani plašt, možda uspiješ biti brži ;-)


Ha, ha, ha... Svaka čast. Prvo sam se zamislio "Šta ova piše?" a tek onda mi je sinulo. Probat ću. Malo brzine bi mi godilo.

_________________
Tko drema, nema.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sanja
Offline
Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.01.2006. 20:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bit će da je nešto zakržljao humor ovdje u zadnje vrijeme, žale se da ne razumiju, nisi jedini. ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: