Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Učenici: Nepotrebno su napravili bauk od mature

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mislav_os
Offline
Ukupno postova: 28
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2011. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao prvo u skoli prolazim sa vrlo dobrim i meni takodjer matura nije teska. proci cu je bez beda, uzeo sam visu razinu(osim matematike).

Stvar je u tome sto puno ljudi u skoli znam koji nece moci upasti na faks bas zbog tog programa sto strukovne skole imaju, a nazalost nemaju para za insturkcije itd :/. Meni nije problem jer imam poznanike koji ce mi pokazati i matematiku i pomoci oko engleskog ako treba( a ne treba). Drzavna matura nije lose, daleko od toga...ali da je lose organizirana,istina. Iskreno, gimnazija i ima veci prioritet ali strukovne skole trebaju imati malo prilagodjeniju maturu, zar ne? Zbog toga sam ja ljut/razocaran. Prijateljica mi je 3. raz opce i bez beda je napisala probnu maturu,vecinu je znala..dok nama to nije bilo prosle godine. Cak ne znam koje su strukovne skole oraganizirale probnu maturu u 3. razredu, a gimnazije su sve predmete organizirale. znaci, to je ono sto govorim..gimnazijalci su puno bolje pripremljeni..zato i imaju veliku prednost pri upisu na bilo koji faks.

Ali zasto onda da svi idu u strucne skole kad mogu otic u gimnaziju i upast npr na ekonomski faks bez beda? Pa sta ce ic..neka ukinu strukovne. Kuzite u cme je stvar? Ima puno ljudi koji idu u strukovne a zele nastaviti s tim faksom a mozda nece upasti jer nece napisati tako dobro drzavnu maturu kao gimnazijalci jer nisu tako dobro pripremljeni(zbog obrazovnog programa).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
basprim
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2011. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislav cekaj...dakle cijelo obrazovanje manje radis,lakse prolazis kroz osnovnu (s manje rada),upises laksu srednju,opet manje radis i lakse prolazis i onda na kraju trebas imat laksu priladođenu maturu da bi upo na isti fakultet kao i neki gimnazijalac?....ma naravno

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2011. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

basprim je napisao/la: ›
dakle cijelo obrazovanje manje radis,lakse prolazis kroz osnovnu (s manje rada),upises laksu srednju,opet manje radis i lakse prolazis
Daj mi molim te pojasni ovo.Ako si upisao strukovnu lakše si prošao kroz osnovnu? Ako si upisao strukovnu manje radiš i lakše prolaziš?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exHOP3on
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4356
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2011. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tux je napisao/la: ›
basprim je napisao/la: ›
dakle cijelo obrazovanje manje radis,lakse prolazis kroz osnovnu (s manje rada),upises laksu srednju,opet manje radis i lakse prolazis
Daj mi molim te pojasni ovo.Ako si upisao strukovnu lakše si prošao kroz osnovnu? Ako si upisao strukovnu manje radiš i lakše prolaziš?

EDITED: NEKI [dakle ne svi] gimnazijalci imaju teoriju da su strukovne škole samo frizeri, stolari, automehaničari...

_________________
Ovdje može biti VAŠA reklama!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
basprim
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2011. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aha, mozda sam se krivo izrazio. lakse prolazis u smislu da ti je naravno lakse ne raditi (ne uciti ) nista nego sjest i potrudit se oko ocjena u osnovnoj,pa onda s takvim ocjenama upises neku strukovnu skolu (jer odlikasi vecinom upisuju gimnazije) gdje opet vise mozes lapit nego u gimnaziji. nemam nista protiv strukovnih skola,al to vecinom bude tako.I onda bi na kraju trebao imat laksu maturu valjda, ili sta?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.04.2011. 15:16 
Naslov:  Re: Učenici: Nepotrebno su napravili bauk od mature
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

haha citam ove komentare i vidim da od te drzavne mature nema nikakve koristi odnosno postoje dvije strane a prva je da losi ucenici upisu fakultet i vjerojatno nece proci dakle netko zaradio na njima druga strana je imat cemo hrpu ljudi odnosno navale na recimo to tako lagane fakultete i na kraju krajeva imat cemo hrpu ljudi fakultetski obrazovanih koji nece naci posao u ovoj drzavi a sitacija se nece promjeniti preko noci nego za kojih 10god ako i toliko dakle biti ce ih dosta nezaposlenih ko sto ih je danas..
prijemni ispti i opci uspjeh u srednjoj skoli bilo je puno bolje testiranje pojedinca za fakultet.. danas svatko ide na fakultet u ostalom i sami kvazi politicari su objavili rezultat da cemo imati za 20-30% vise studenata.. i da ne zaboravim koliko ima dosljaka na fakultetima pa to je tragicno bosanaca ko u prici.. mislim da ce sad to pametni iskoristiti ovaku nastalu sitaciju, odnosno iskoristiti pogreske naseg skolstva..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bitstring
Offline
Ukupno postova: 5
Lokacija: Osijek, Gornji grad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.04.2011. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

losi ucenici upisu fakuletet? kao sto rekoh, sa strukovnom sam upisao bez da sam ucio ista i za maturu i u srednjoj, i ja sad cistim sve po redu a gimnazijalci padaju naispitima kao kruske. gimnazija je nula.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Juzomachine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2011. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko god je matura lagana moram se djemoicno sloziti s stvaranjem matura za strukovne skole. Npr. : ja tijekom tijedna imam 3 sati matematike u usporedbi s gimazijama koje imaju 4 ili cak 5. Oni stignu detaljnije obraditi mnoge stvari koje mi moramo vise manje brzati ali nije istina da se ne stigne nauciti. To sto neki iz strukovnih skola nece moci upisati fakultete to je njihova stvar ne ucenja i jednostavnog lađenja mu*a dok neki zapravo rade i uce. Ponovo ponavljam: matura nije problem, ako ucite i znate svoje mogucnosti proci ce te u skladu s njima.
Glavni propust amture je sto svi su generalizirani, oke rezultati su tu i svi se razlikujemo po njima ali bar ovako netko iz gimnazija ce teze uci na ETF i slicne kao proslih godina.
Znate kako kazu, moramo samo cekati i vidjeti kako ce biti, oni jos uvijek sređuju taj sustav a mi smo pokusni kunići je*iga

_________________
I am the chmar
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: