Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ugostiteljima skupi elaborati za terase, ljeti žele raditi do 2 sata

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.04.2011. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije mi jasno, ako posao ne ide, ako je teško, zašto onda i dalje drže te birtije ?

gospodo ključ u bravu i ajmo dalje, doć će netko sposobniji i netko skromniji

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
model500
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.04.2011. 18:04 
Naslov:  Re: Ugostiteljima skupi elaborati za terase, ljeti žele raditi do 2 sata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vlasnici tih birtija žive ko bubreg u loju,i nemojte mi srat kako nemam pojma,već više od 10 godina se vučem po tim birtijama i znam u najsitniji detalj šta se tamo radi,ko je maznio nesicu,ko nije kuco račun itd. Konobari ili lape cijeli dan ili crnče ko idioti za 2500 kuna,nema ništa između,ničeg normalnog,vlasnici samo kukaju kako im se non stop nešto zabranjuje,kako promet pada,te ventilacije su skupe... A gdje to ima osim u ugostiteljstvu da je marža za neki proizvod i preko 50%?! Kupiš kilu kave za 60-70 kuna,napraviš 120 i više kava od toga,po cijeni od najmanje 8 kuna pa ti vidi što se ne isplati i što im je "teško". Ma dajte pa koga vi to više štitite,te jebene lopovčine...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2011. 21:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

model500 je napisao/la: ›
Vlasnici tih birtija žive ko bubreg u loju,i nemojte mi srat kako nemam pojma,već više od 10 godina se vučem po tim birtijama i znam u najsitniji detalj šta se tamo radi,ko je maznio nesicu,ko nije kuco račun itd. Konobari ili lape cijeli dan ili crnče ko idioti za 2500 kuna,nema ništa između,ničeg normalnog,vlasnici samo kukaju kako im se non stop nešto zabranjuje,kako promet pada,te ventilacije su skupe... A gdje to ima osim u ugostiteljstvu da je marža za neki proizvod i preko 50%?! Kupiš kilu kave za 60-70 kuna,napraviš 120 i više kava od toga,po cijeni od najmanje 8 kuna pa ti vidi što se ne isplati i što im je "teško". Ma dajte pa koga vi to više štitite,te jebene lopovčine...

A ti baš lupetaš gluposti . Dakle kila kave Lavazze je 165 kn. Kava sa šlagom, mlijekom je 7 kn. Konobari, režije, doprinosi, najam... Sve su to stvari koje stoje iza cijele priče. Ja vozim auto star 15 godina koji sam kupio na kredit prije 3 godine.
Uostalom momak nemam šta s tobom pričat jer apsolutno nemaš pojma o temi. Ako si ti uvjeren da je to tako profitabilan i unosan posao, ubaci se u biznis i zaradi milione. Ako ne, onda bolje šuti.


Zadnja promjena: cane; 04.04.2011. 21:30; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2011. 21:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
nije mi jasno, ako posao ne ide, ako je teško, zašto onda i dalje drže te birtije ?

gospodo ključ u bravu i ajmo dalje, doć će netko sposobniji i netko skromniji

Pad u prometu je u zadnjih 2 godine 30%. Manje više nitko nije u svom lokalu i svi plaćaju najam i kredite koji su digli da kupe inventar.
Ako ti smatraš da si toliko sposoban i skroman baci se u biznis i zaradi te puste milione o kojima pričaš.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
model500
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 05.04.2011. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lavazzu skoro nitko više ni ne kupuje,šta ti pričaš,propali su u ovom gradu. Šteta jer je bila stvarno dobra kava. A i molim te,rijetkost je da se tako dobra kava prodaje po 7 kuna,za 7 kuna možeš dobiti šrot kao što je procaffe ili franck ali čak i te kave su skuplje od 7 kuna.

Btw. ne možeš mi reći da ugostiteljstvo nije unosan biznis,to što se neki pate sa kreditima,najmom ili ne znam čim je dokaz da su se upustili u nešto što ne znaju. To što čovjek zna skuvat kavu ili otvorit bocu ne znači da je maher sa financijama i da se kuži u tržište novca i kapitala.

Dobro,možda se tu ne radi baš o "milionima" ali vjeruj mi da se može itekako dobro živjeti od toga. Znam jednog čovjeka koji je vlasnik kafića i rekao mi je on sam da je to posao koji je u biti idealan za ljenčine i donosi dobru zaradu. Naravno da nisu svi takvi,ima ljudi koji to vole i rade kao i bilo tko drugi što radi svoj posao,ali mnogo je profitera u tom poslu...kladim se da je bar pola vlasnika kafića u braniteljskoj mirovini,da ih bar pola ne plaća porez u punom iznosu (otkucavaju račune),da ih bar pola kasni sa plaćama svojim radnicima a pritom su te plaće mizerne a da s druge strane imaju kuće na moru,crne bmw-e i da ne kažem šta još. Kao i u gospodarstvu tako i u ugostiteljstvu ima mnogo takvih klošara,a tu su oni i pirlično eksponirani jer se vole kurčiti s tim što imaju,za razliku od samozatajnih menadžera...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2011. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao sto rekoh. Kad je tako, onda brate uzmes birtiju i obogatis se preko noci. A dok nemas nikakvog iskustva nemamo sta pricat. Jer to sto pricas nema veze s vezom. I meni se pricali ljudi svasta o svacem, pa to ne znaci da je istina

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2011. 15:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A Lavazze ima po gradu. I to po 7 kn. Samo sto ti ne zalazis u te lokale.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2011. 16:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
A Lavazze ima po gradu. I to po 7 kn. Samo sto ti ne zalazis u te lokale.

ajde reci mi gdje da odem na Lavazzu po 7kn

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.04.2011. 17:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ista prica ko i sa seljacima. svi bi bili milioneri a nema niko ni osnovnu skolu.

i ja bas gledam te kafice.. bio to neki kafic na super lokaciji (tvrdja,rpomenada) ili neka prcija u nekoj zabiti svuda ima prometa tj. zaradjuje se ohoho.
a vi koji kazete da je tesko gazdama kafica jedino moze bit da ste vi gazde kafica hah.
zasto stalno mislim da je (bar) pola vlasnika kafica mafia?
ta prica sa pusenjem npr. na koju foru su dobili dozvolu pusenja kada ventilacije nidje nema ?? disat se ne moze al eto svugdje se smije pusit

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2011. 17:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
cane je napisao/la: ›
A Lavazze ima po gradu. I to po 7 kn. Samo sto ti ne zalazis u te lokale.

ajde reci mi gdje da odem na Lavazzu po 7kn

U excaliburu možeš popit Lavazzu sa šlagom, mlijekom ili običnu za 7 kn.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2011. 1:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane@ ako je tako teško biti gazda birtije (po tvojim riječima), to nikako nije razlog da varate državu, zaposlenike i/ili goste gdje god stignete. Obišao sam dosta birtija i stvarno ne znam za ni jednu gdje se bar nekad i u nekoj situaciji nije pokušalo (i uspjelo) prevariti ili prekršiti zakon.
Prema tome, nema vas se što žaliti. Još pogotovo sa ovom zadnjom pljuskom zdravom razumu - dozvolama za pušenje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
model500
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 06.04.2011. 2:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): ›
PEGY je napisao/la: ›
cane je napisao/la: ›
A Lavazze ima po gradu. I to po 7 kn. Samo sto ti ne zalazis u te lokale.

ajde reci mi gdje da odem na Lavazzu po 7kn

U excaliburu možeš popit Lavazzu sa šlagom, mlijekom ili običnu za 7 kn.


Vau bravo,u excaliburu...tamo moraš praktički zalutat da bi otišao na cugu,kao i u onaj swan pub kod korza. Uopće nije na nekoj super lokaciji tako da ono,forget it.

Ne,ja ne bi nikada otvorio birtiju jer mi to nije nikakav izazov,ne stidim se reći da pripadam srednjem sloju i dobro živim iako je bilo trzavica u zadnjih godinu dana...ali nikada se ne bi upustio u ugostiteljstvo,završio sam sasvim desetu struku i faks a i iskreno nije mi do "miliona". Zar je to sve u životu? Zgrnuti milijunčine i kurčit se okolo? Zar je to smisao života? Nekima je,tj. mnogima je,meni nije. Svejedno moraš priznati da velika većina lokala ne posluje u skladu sa zakonom i svi se boje inspekcije kao vraga. Nažalost nekada jedni drugima zovu inspekciju jer su si međusobno konkurencija,to je nešto najjadnije što sam čuo do sada...

Ma...puno je priča iz birtije,birtijam po cijelom gradu već bar 12 godina,nema gdje nisam bio i nekako ne mogu reći da sam igdje bio nešto previše oduševljen uslugom. Kada si u društvu onda ni ne mariš za to,ali kada te netko na očigled krade ili ti pruža uslugu preko one stvari onda ne možeš zatvoriti oči...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2011. 9:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
cane@ ako je tako teško biti gazda birtije (po tvojim riječima), to nikako nije razlog da varate državu, zaposlenike i/ili goste gdje god stignete. Obišao sam dosta birtija i stvarno ne znam za ni jednu gdje se bar nekad i u nekoj situaciji nije pokušalo (i uspjelo) prevariti ili prekršiti zakon.
Prema tome, nema vas se što žaliti. Još pogotovo sa ovom zadnjom pljuskom zdravom razumu - dozvolama za pušenje.

A tebe je neki gazda birtije prevario? Ili to samo nagađaš? Ili samo mene optužuješ tu eto tako da se ispucaš malo. Ja se eto ne skrivam iza nikakvog nickname i svi me znaju. A ti imaš nick i možeš pljuvat i optuživat koliko hoćeš.


Zadnja promjena: cane; 06.04.2011. 9:07; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2011. 9:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

model500 je napisao/la: ›
cane je napisao/la (Pogledaj post): ›
PEGY je napisao/la: ›
cane je napisao/la: ›
A Lavazze ima po gradu. I to po 7 kn. Samo sto ti ne zalazis u te lokale.

ajde reci mi gdje da odem na Lavazzu po 7kn

U excaliburu možeš popit Lavazzu sa šlagom, mlijekom ili običnu za 7 kn.


Vau bravo,u excaliburu...tamo moraš praktički zalutat da bi otišao na cugu,kao i u onaj swan pub kod korza. Uopće nije na nekoj super lokaciji tako da ono,forget it.

Ne,ja ne bi nikada otvorio birtiju jer mi to nije nikakav izazov,ne stidim se reći da pripadam srednjem sloju i dobro živim iako je bilo trzavica u zadnjih godinu dana...ali nikada se ne bi upustio u ugostiteljstvo,završio sam sasvim desetu struku i faks a i iskreno nije mi do "miliona". Zar je to sve u životu? Zgrnuti milijunčine i kurčit se okolo? Zar je to smisao života? Nekima je,tj. mnogima je,meni nije. Svejedno moraš priznati da velika većina lokala ne posluje u skladu sa zakonom i svi se boje inspekcije kao vraga. Nažalost nekada jedni drugima zovu inspekciju jer su si međusobno konkurencija,to je nešto najjadnije što sam čuo do sada...

Ma...puno je priča iz birtije,birtijam po cijelom gradu već bar 12 godina,nema gdje nisam bio i nekako ne mogu reći da sam igdje bio nešto previše oduševljen uslugom. Kada si u društvu onda ni ne mariš za to,ali kada te netko na očigled krade ili ti pruža uslugu preko one stvari onda ne možeš zatvoriti oči...

Imaš i u Atriju, na Tifonu u kafiću. Eto to su lokali za koje znam. Al jbg ti si izgleda neka krema i fina guza pa ne zalaziš na takva mjesta. Mislim da si ovim postom dosta rekao o sebi. I od ovog trenutka nemam šta više s tobom razgovarat.

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2011. 9:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
PEGY je napisao/la: ›
cane je napisao/la: ›
A Lavazze ima po gradu. I to po 7 kn. Samo sto ti ne zalazis u te lokale.

ajde reci mi gdje da odem na Lavazzu po 7kn

U excaliburu možeš popit Lavazzu sa šlagom, mlijekom ili običnu za 7 kn.


Hvala!
mislim da znam gdje je Excalibur( iako nisam 100% sigurna) ali sigurno nije u nekom šoping centru-gdje ja obično zalazim Mr. Green

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: