Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Konceptualni projekt 'Buđenje' - 24 sata u sobi na osječkom glavnom trgu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.04.2011. 5:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la: ›
meni su ti konceptualni umjetnici pomalo bzveze... vjerojatno spadam u vecinu kojima to nema smisla i vjerojatno ne razumiju vecinu tih performansa dok su poznavaocima takve umjetnosti sasvim jasni i imaju smislenu poruku narodu.
e sad, zapitao sam se vise puta, da ja gol prosetam trgom, zavrsio bi u cuzi za remecenje javnog reda i mira dok konceptualni umjetnik istim "performansom" radi umjetnicko djelo. da ja stanem nasred trga i izrezem si kosu da budem celav, svi bi rekli vidi budale/ludjaka dok je za konceptualnog umjetnika to sasvim normalno... pa se sad ja zapitam sto je tu tako spektakularno i gdje je tu umjetnost??? prosvijetlite neukog seljaka...


realno, nema tu nista spektakularno. tvoja percepcija cini stvari spektakularnima. evo primjera: najnoviji model mobitela, auta ili neznam ti ja cega je tebi spektakularan zato jer percipiras to kao spektakularno. s druge strane, nekom je ovo rezanje kose spektakularno jer on u svojoj glavi to rezanje percipira i povezuje s necim, nalazi metaforu, pricu koju poistovjecuje mozda sa sobom... i promatrajuci s tog aspekta, ono sto je tebi spektakularno na jednom autu, njemu je spektakularno u rezanju kose (navodim kao primjer). spektakl se dogadja u nasoj glavi, a sve ovo sto se dogadja oko nas je samo pokusaj da u nasoj glavi to ucini spektaklom. stvar je percepcije...

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.04.2011. 16:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda i nije spektakl, ali svakako se doima kao sitnica koja je barem na taj dan obogatila sadržaj ulica ovog grada... možda i začudila ili nasmijala slučajnog prolaznika. Smile

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-xoxo-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.04.2011. 10:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lydi je napisao/la: ›
Pa svi znaju tko ga je izgurao a to su Kusik,Sušac stari-mladi .....
Kultura kao i ART u Osijeku je mrtva godinama tako da ne podržavam projekte koji su LOW..


čisto sumnjam da iza ovog stoje Sušci Smile on je u šemi sa slamarom "umjetnikom " Fa(i)llerom pa mora da ga je on izgurao, mada to nije toliko ni bitno...
a što se tiče ovoga da je art mrtav..pa ono, moglo bi se tako reci. Kad se pogledaju samo djela ekipe sto je sad na akademiji pa to na svih 5 godina ima troje ljudi koji rade nesta dobro, što nije ajmo reć viđeno...a ostali briju na totalno krivu spiku, već viđenu spiku, kao sto je i ovaj performans... i kad zavrse taj faks napravit ce izlozbicu u magisu, pozvat prijatelja fotografa (jer danas je hvala bogu svako fotograf) i sve ce to biti medijski popraceno jer u ovom gradu u kojem se nista ne događa je bas svaka glupost medijski popracena...i eto ti umjetnika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2011. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-xoxo- je napisao/la: ›
a što se tiče ovoga da je art mrtav..pa ono, moglo bi se tako reci.


Mrtav je i hrvatski jezik u glavama umjetnika. Ili je low. Evo nam teme za performans, koji neće biti low ili plagijat. Nezadovoljni umjetnik prvo si odsječe jezik (umjetnik mora biti Hrvat, kako bi i jezik bio hrvatski), a potom glavu (smrću hrvatskog umjetnika prenijet će se poruka o smrti hrvatskog arta, što god to bilo). Važno je da to nitko nikad nigdje nije napravio, pa će umjetnik odmah postati legenda, što bi trebao biti cilj svakog hrvatskog umjetnika.

-xoxo- je napisao/la: ›
i kad zavrse taj faks napravit ce izlozbicu u magisu, pozvat prijatelja fotografa (jer danas je hvala bogu svako fotograf) i sve ce to biti medijski popraceno jer u ovom gradu u kojem se nista ne događa je bas svaka glupost medijski popracena...i eto ti umjetnika.


Ne znam drugi način da netko postane umjetnik. Ako netko ne završi faks, pa ne napravi izložbu, pa na nju ne pozove prijatelja fotografa, i to ne bude medijski popraćeno, što je rezultat? Što radi umjetnik bez faksa, izložbe, prijatelja i medija? Jede govna. Radi kućni performans, koji je, samim tim što nije medijski popraćen, a ne predstavlja ni izložbu, originalno djelo originalnog umjetnika. Taj umjetnik oživljava art, što god to bilo.

No, dok nas drugi umjetnici ne razvesele njihovim idejama i performansima (što neće biti lako, ako ih mediji ne poprate), mi smo zadovoljni performansom "Buđenje", koji je zanimljiv i aktualan, neovisno o tome što se negdje netko i prije probudio na nekom trgu, ali taj trg nije bio trg Ante Starčevića, oca Domovine, koja je u upala u toliku količinu govana da ih građani jedu, htjeli to ili ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-xoxo-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.04.2011. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Umjetnik se "ne postaje", pogotovo ne sa izlozbama u Magisu ili hotelu Mursa sto je slucaj u nasih "umjetnika" na koje sam aludirala.
Vidis postoji razlika između takvih koji moljakaju u Magisu da imaju izlozbu i zovu frendove fotografe i onih koji imaju priliku izlagati odma u muzeju suvremene umjetnosti u Zagrebu (i gdje ce naravno mediji doci sami) jer su prepoznati od puno strucnijih osoba nego građana ovoga grada kojima je sve super. Ja Nemanju osobno poznajem, dobar je decko, znam sta je sve pokusavao a ako uspije u ovome sto sad pokusava meni ce biti drago...al da je taj performans isfuran-je..samo ne jos u ovom gradu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2011. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-xoxo- je napisao/la: ›
Umjetnik se "ne postaje"


-xoxo- je napisao/la: ›
ako niste znali ne postoji definicija umjetnosti i nitko vam je ne moze definirati..


Dakle, tvrdiš da umjetnik jest umjetnik, već u stadiju zametka, ili je razdijeljen na jajnu stanicu i spermij, ali čini umjetničko jedinstvo? Ili umjetnik jest umjetnik čim se rodi? Ili čim napravi prvo umjetničko djelo? Međutim, ako si u pravu da se umjetnost ne može definirati, onda ne znamo niti što je umjetnik, niti što je umjetnost, niti kada umjetnik postaje umjetnikom, niti kada umjetnik jest umjetnik.

Lako se izgubiti u tvojim razmišljanjima.

-xoxo- je napisao/la: ›
pogotovo ne sa izlozbama u Magisu ili hotelu Mursa sto je slucaj u nasih "umjetnika" na koje sam aludirala.


Ne znam na koga si aludirala. Ne znam ni otkad je lokacija umjetnosti kriterij po kojemu razlikujemo umjetnost i "umjetnost", ali opet, ako si u pravu i umjetnost ne možemo definirati, onda je i lokacija beznačajna. Siguran sam da su brojni umjetnici izlagali na mjestima koja nisu Muzej suvremene umjetnosti u Zagrebu, a ipak ih se smatra umjetnicima, i cijeni se njihov rad.

U stvari, ovom mišlju u MSU rekla si sve o sebi i svojoj umjetnosti. Tebi je doseg izlaganje u MSU u nekakvom Zagrebu, i misliš da izlaganje u tom rasipničkom zdanju čini umjetnika umjetnikom. Netko pametan davno je smislio pojam koji opisuje takve kao ti - malograđanin.

Naravno, mediji naravno nigdje neće doći sami. Takve ideje ne pripisujem tvojoj malograđanštini, nego pukom nepoznavanju stvari. Ako mediji dolaze sami kada izlaže umjetnik koji jest umjetnik, ne znam zašto u MSU imaju odjel za odnose s javnošću, i posebni odjel za marketing odnosno, urede iz kojih nekoliko Bandićevih ili Biškupićevih ulizica revno naziva medije svaki put kada izlaže umjetnik koji jest umjetnik. Odjel za odnose s javnošću MSU, u kojem zacijelo ima ponešto viška zaposlenih, možda služi i da nama poreznim obveznicima objasni da nekoliko stotina milijuna kuna novaca poreznih obveznika nije potrošeno uzalud, i da taj muzej zaista treba preko stotinu zaposlenih. Ako je xoxo u pravu, taj muzej zaista vrijedi 500 milijuna, i još tko zna koliko svake godine - naime, izlaganje u tom muzeju umjetnika čini umjetnikom, a svi su ostali "seljaci".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-xoxo-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.04.2011. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e moj malograđaninu, ti stvarno previše pametuješ i analiziraš a u biti nemaš baš pretjeranog pojma već neograničen pristup internetu pa se praviš pametan i predoslovno shvaćaš neke stvari...a samim time što ovaj performans na trgu nazivaš UMJETNOŠĆU to i potvrđuješ.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lydi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.04.2011. 16:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Megi je napisao/la (Pogledaj post): ›
lydi je napisao/la (Pogledaj post): ›

Al eto malo promocije za tzv umjetnika i svatovskog fotografa Very Happy


Sikkijev rad je puno više od svatovske fotografije, to je samo jedan ugao njegova rad, a oni koji znaju njegov rad, znaju i tu činjnicu, jer čovjek je pravi umjetnik viših razina. Lijep pozdrav Cool


O čemu o komu ???,,ja sam usput napisao svatovski fotograf(kako ih i ima pun grad) i tzv. umjetnik(kojih je takodje sve vise) ,,izgleda da sam pogodio,,zato se i našao uvrijedjen prvi koji me napao bez argumenata Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy

Nebitna je stvar jeli umjetnik akademski ili samostalni,,več projekt koji je plagijat a to nije nitko demantirao,,za isti projekt se dobijaju novci iz proračuna grada ili županije kao i njihov blagoslov što je dovoljno da zaključim kako se radi o malom od susjede,strine,tetke,šogorice Very Happy

_________________
Tko tu koga ....?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2011. 19:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-xoxo- je napisao/la: ›
e moj malograđaninu, ti stvarno previše pametuješ i analiziraš a u biti nemaš baš pretjeranog pojma već neograničen pristup internetu pa se praviš pametan i predoslovno shvaćaš neke stvari...a samim time što ovaj performans na trgu nazivaš UMJETNOŠĆU to i potvrđuješ.


Baš si me uništila argumentima. Dođe mi da odem u MSU u Zagreb, da dođem k sebi, i vidim prave umjetnike. Samo, opet mi nije jasno - ako se umjetnost ne može definirati, što si nas na drugoj temi pokušala naučiti, kako onda znaš da ovo na trgu nije umjetnost? Ili ne znaš, odnosno lupetaš blesavoće, uludo trošiš tipkovnicu. Bolje daj kompjuter nekom pravom umjetniku u MSU, da napravi pravi umjetnički performans.

lydi je napisao/la: ›
več projekt koji je plagijat a to nije nitko demantirao,,


Plagijat čega, ako smijemo znati? Ti se učlaniš na forum, pišeš da je nešto plagijat, ne napišeš otkud ti ta ideja, a očekuješ da autori demantiraju tebe? Some balls, rekli bi englezi. No, kad se već trudiš, kao da si odobno izlagao u MSU, napiši i nama laicima što je to plagirao osječki umjetnik na trgu, da usporedimo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-xoxo-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.04.2011. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni nije u interesu bilo da te "uništim" argumentima a to što ti pokušavaš svoje frustracije liječiti preko foruma to je neka druga tema...Ja sam iznjela svoje mišljenje a ti zapeo baš previše. Dakle ovako, dosta mojih prijatelja i šire obitelji su umjetnici, tj. akademski slikari,kipari i glumci... također ih poznam još na akademiji u zg i os na raznim smjerovima pa onda nešta i naučiš kroz silne godine druzenja sa takvim ljudima...između ostalog neki su izlagali u msu za kojeg si toliko zapeo (a ja sam ga samo spomenula jer mi je prvi pao na pameti) i galerijama i s nekima od njih sam diskutirala o ovome i ti isti ljudi, "pravi umjetnici" ovo ne nazivaju umjetnošću pa ajmo jednostavno onda reći da sam to čula od ljudi koji se kontaju u to puno više i od tebe i od mene zajedno. Ja ti opet ponavljam drago mi je za Nemanju da je nešta napravio, podržavam tu njegovu ideju kakva god da je jer je pozitivna ali ne podržavam to što se danas svako naziva umjetnikom i sve sto naprave nazivaju umjetnošću. Neki dan sam čula i da ovi što rade carving u tikvicama i bundevama su umjetnici i da je to umjetnost...možda za tebe i je.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2011. 6:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dragi moji, o tome sto je umjetnost raspravlja se vec desetljecima i nitko jos nije nasao pravu definiciju, pa sumnjam da ce ju naci itko od vas ovdje. samo, nije mi jasno zasto nitko jos uvijek ne prihvaca objektivnu cinjenicu da je umjetnost stvar percepcije....a na kraju krajeva ne percipiramo svi sve jednako! pa tako ni umjetnost!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: