Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Konceptualni projekt 'Buđenje' - 24 sata u sobi na osječkom glavnom trgu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65861
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2011. 13:33 
Naslov:  Konceptualni projekt 'Buđenje' - 24 sata u sobi na osječkom glavnom trgu
Od 03.04.2011. 11:00 do 04.04.2011. 11:00 (uključivo)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U nedjelju 3. travnja od 11 sati do ponedjeljka 4. travnja do 11 sati na osječkom Trgu Ante Starčevića autor Nemanja Mutić radi postavku konceptualnog projekta "Buđenje". Umjetnik će na trgu postaviti instalaciju dnevnog boravka koja se sastoji od tepiha, kreveta, stola sa stolicama i kućnom lampom te malom improviziranom kuhinjom, u kojoj će živjeti i boraviti 24 sata.

Galerija 031: Nedjeljna šetnja promenadom & performans Buđenje
[Foto: Daniel Antunović][03.04.2011. Trg Ante Starčevića & promenada]

Više o projektu, autor Nemanja Mutić...

Promatranjem sebe samoga i svega u prirodi što nas okružuje, drveća u parkovima, cvijeća na livadama i drugih prirodnih bogatstava, lako je uvidjeti kako ništa nije konstantno i kako se sve neprestalno mijenja. Isto tako shvatio sam kako se ja sam unutar sebe mijenjam i sagledavam stvari iz nekih novih i drugačijih perspektiva. Postoje mnoge napisane knjige, mudre izreke i snimljeni filmovi koji svjedoče o promjeni, protočnosti i o tome neprestanom mjenjanju. Moje promatranje je nakon nekog vremena preraslo u spoznaju o tome, a to je vodilo do ideje za ovaj performans koji se zove "Buđenje".

Ovaj projekt nije o tome kako umjetnik spava u prostoru, nego kako se budi na Trgu Ante Starčevića, "dnevnom boravku" svih Osječana, i s buđenjem proljeća zove građane u novi ciklus življenja. Namjera ovog performansa je upravo ukazati na tu promjenu i potaknuti nas da započnemo sa tim procesom buđenja. Ako pogledamo svijet oko sebe koji nas okružuje u našoj svakodnevnici primjetit ćemo tu promjenu. Stiže nam proljeće, drveće ponovo kreće puštati svoje listove, cvijeće počinje rasti po parkovima i širiti svoje ugodne mirise, sunca je sve više i obasjani smo njegovom toplinom. Uviđanjem svega toga na nekoj puno suptilnijoj razini možemo prepoznati poziv koji je upućen svakom od nas pojedinačno da se na svoj individualan i prirodan način pokrenemo i započnemo sa promjenama koje nas vode prema nekom puno ugodnijem i zdravijem načinu razmišljanja, življenja i samog postojanja.

Napomena
Sama postavka neće biti ograđena niti na bilo koji način odvojena od publike, tj. slučajnih prolaznika, tako da se ostavlja mogućnost komunikacije i interakcije s ljudima. Cijeli performans će biti popraćen sa fotografijama Tomislava Šilovinca, također će biti zabilježene reakcije ljudi u obliku intervjua s Mirnom Šmit (Radio Osijek).



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lydi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.03.2011. 19:26 
Naslov:  Re: Konceptualni projekt 'Buđenje' - 24 sata u sobi na osječkom glavnom trgu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još jedan "umjetnik" koji ne zna nacrtati čika glišu pa izvodi perfomanse koje su ljudi radili prije 30-40 god. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Martin Aston
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2011. 7:07 
Naslov:  Re: Konceptualni projekt 'Buđenje' - 24 sata u sobi na osječkom glavnom trgu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kontroverzno. Do sad neviđeno. Ali, treba CV napunit "projektima".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sikki
Offline
Avatar

Ukupno postova: 210
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2011. 10:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Još jedna osoba koja će svojih 30-40 godina života provesti pred kompjuterom smišljajući komentare koje su već neki davno napisali Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2011. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čini se interesantno, i umjetnike treba podržati. Tko ne razumije ideju performansa, taj će komentirati bezveze, ali sigurno ga neće otići pogledati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borntobewild
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2011. 18:29 
Naslov:  Re: Konceptualni projekt 'Buđenje' - 24 sata u sobi na osječkom glavnom trgu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da si isečeš kosu, da budeš ćelav?! Booože Nemanja!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lydi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.04.2011. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sikki je napisao/la (Pogledaj post): › Još jedna osoba koja će svojih 30-40 godina života provesti pred kompjuterom smišljajući komentare koje su već neki davno napisali Very Happy


Vidim da ima pogođenih komentarom Very Happy ,,,činjenica je da su performansi i konceptualne umjetnosti počele oko sredine 1960-ih u ​​1970-ih i do danas je sve več viđeno što se tiče ovog navedenog projekta..Istina je da nije u našoj varoši to viđeno pa možda nekome i bude zanimljivo,,ako nikome onda tzv. umjetnicima koji sebe promoviraju u našoj maloj varoši Very Happy.

Jedini pravi perfomer i konceptualni umjetnik u našoj maloj varoši je bio Boris Šincek sa svojim projektima a jedan od njih je napad na Galeriju likovnih umjetnosti sa paint ball-om,,,,miniranje prilaza stanu Branimira Glavaša sa školskim minama i mnoge druge koje nisu ostale zabilježene zbog varoši u kojoj se reklamira ono što su drugi napravili više puta na više mjesta....

Al eto malo promocije za tzv umjetnika i svatovskog fotografa Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sikki
Offline
Avatar

Ukupno postova: 210
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2011. 19:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ahahaha

drago mi je jer vidim da se dobro poznamo Smile

tvoj komentar je valjda i bio napisan da "pogodi" nekoga kao što je tebe vidim "pogodio" performans da napišeš svoj nepotrebni komentar Smile

drago mi je kada vidim da se mi ljudi međusobno podržavamo Smile

neke stvari se ne rade zbog promocije Very Happy

krivo mi je što sam uopće reagirao na tvoj 1. komentar jer vidim gdje on vodi Smile

nek si i ti sebi napravio(la) promociju iako se lijepo kriti iza nickova i pisati što te volja... Smile

pusa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ajwar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 769
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.04.2011. 19:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lydi je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jedini pravi perfomer i konceptualni umjetnik u našoj maloj varoši je bio Boris Šincek sa svojim projektima a jedan od njih je napad na Galeriju likovnih umjetnosti sa paint ball-om,,,,miniranje prilaza stanu Branimira Glavaša sa školskim minama i mnoge druge koje nisu ostale zabilježene zbog varoši u kojoj se reklamira ono što su drugi napravili više puta na više mjesta....


hvalite me usta moja Very Happy ili...gdje je nestao taj čovjek?

_________________
- ubili ga ko zeca -

"pa pogledajte Nenada Bjelicu kak ulaže u Osijek, on ulaže u nekretnine!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.04.2011. 20:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikad cuo za Nemanju, sto ne znaci da je los, isfurant i slicno. Dapace, volio bih da je, ili da izraste u vrhunskog umjetnika.

No, slozio bih se s lydiom. Mozda Sincek nije bio jedini, ali je definitivno je/bio jedan od kvalitetnijih umjetnika. No, nije bio po ukusu mediokritetsko-klijentelisticke klike i vjerojatno zato su njegova djela u Osijeku ostala manje ili gotovo u potpunosti nezabiljezena.

I onda Sincek jedne godine zavrsi na Biennalu u Veneciji. No, lokalnim "umjetnicima" ni to nije dovoljno... oni su i bolji i veci od njega, misle si...

Btw. ovaj osvrt na Sinceka nema veze s Nemanjom, za kojeg prvi put cujem. Tko zna, mozda i on zavrsi jednom na Biennalu. Samo naprijed!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lydi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.04.2011. 21:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Nikad cuo za Nemanju, sto ne znaci da je los, isfurant i slicno. Dapace, volio bih da je, ili da izraste u vrhunskog umjetnika.

No, slozio bih se s lydiom. Mozda Sincek nije bio jedini, ali je definitivno je/bio jedan od kvalitetnijih umjetnika. No, nije bio po ukusu mediokritetsko-klijentelisticke klike i vjerojatno zato su njegova djela u Osijeku ostala manje ili gotovo u potpunosti nezabiljezena.

I onda Sincek jedne godine zavrsi na Biennalu u Veneciji. No, lokalnim "umjetnicima" ni to nije dovoljno... oni su i bolji i veci od njega, misle si...

Btw. ovaj osvrt na Sinceka nema veze s Nemanjom, za kojeg prvi put cujem. Tko zna, mozda i on zavrsi jednom na Biennalu. Samo naprijed!


Pa svi znaju tko ga je izgurao a to su Kusik,Sušac stari-mladi i ostali tzv umjetnici (HDLU-Osijek) koji su preuzeli osječku akademiju, nakon što je to takođe bio Šincekov projekt .Zato mi i idu na živce isfurani koncepti i likovi koji se isfuravaju kao "perfomeri" Razz ...Kopirati nešto i potpisat se pod taj projekt je čisti plagijat osijek031.com smile

Kultura kao i ART u Osijeku je mrtva godinama tako da ne podržavam projekte koji su LOW..

_________________
Tko tu koga ....?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2011. 6:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni se cini da si ti poprilicno mrtav, jer nemas pametnijeg posla nego prisjecat se sam sebe i skrivat se iza nekog nicka hvaleci ime koje je tvoje vlastito Very Happy
izbaci TI nesto novo i nevidjeno, projekt koji nije low, ma bilo kakav projekt BORISE, vec dugo te nema na likovnoj sceni, BORISE! gdje li si nam nestao...BORISE Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lydi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.04.2011. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mladunce je napisao/la: ›
meni se cini da si ti poprilicno mrtav, jer nemas pametnijeg posla nego prisjecat se sam sebe i skrivat se iza nekog nicka hvaleci ime koje je tvoje vlastito Very Happy
izbaci TI nesto novo i nevidjeno, projekt koji nije low, ma bilo kakav projekt BORISE, vec dugo te nema na likovnoj sceni, BORISE! gdje li si nam nestao...BORISE Very Happy

mladunce ili majmunce super ako je to tvoje ime,,pozdrav roditeljima Very Happy

_________________
Tko tu koga ....?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 03.04.2011. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni su ti konceptualni umjetnici pomalo bzveze... vjerojatno spadam u vecinu kojima to nema smisla i vjerojatno ne razumiju vecinu tih performansa dok su poznavaocima takve umjetnosti sasvim jasni i imaju smislenu poruku narodu.
e sad, zapitao sam se vise puta, da ja gol prosetam trgom, zavrsio bi u cuzi za remecenje javnog reda i mira dok konceptualni umjetnik istim "performansom" radi umjetnicko djelo. da ja stanem nasred trga i izrezem si kosu da budem celav, svi bi rekli vidi budale/ludjaka dok je za konceptualnog umjetnika to sasvim normalno... pa se sad ja zapitam sto je tu tako spektakularno i gdje je tu umjetnost??? prosvijetlite neukog seljaka...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2887
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2011. 23:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Galerija 031: Nedjeljna šetnja promenadom & performans Buđenje
[Foto: Daniel Antunović][03.04.2011. Trg Ante Starčevića & promenada]

_________________
----------Daniel Antunović----------

U Bibinim raljama | Legiranje |Triki&TV
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: