Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ukidanje noćnih linija: Mladići izvukli vozača iz busa i kamenjem ga izudarali po glavi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2011. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anarh je napisao/la: ›
Cek, cek...vozac je napravio turu koja mu nije u opisu radnog mjesta Question I onda je dobio po glavi ? To znaci da je napadnut dok je radio u fusu.
Hoce li imat sankcije GPP-a ?


Debilan komentar. Neprocjenjivo.

Obožavam emocionalno osakaćene debile, koji i u ovakvoj situaciji pokušavaju dio krivice prebaciti na vozača.
Intelektualno osakaćeni imbecilu, jesi li pokušao razmisliti (ako ti to uopće možeš i imaš sa čime) što bi se dogodilo sa vozačem da je kojim slučajem odbio prevesti napadače?

Ispričavam se svim administratorima i korisnicima foruma zbog mog neprimjerenog komentara, no @anarh je zaslužio i mnogo gore i teže riječi.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2011. 12:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Filip. je napisao/la (Pogledaj post): › Kao prvo, prezirem svako nasilje, svaku tučnjavu, svakog klošara i seljobera ovoga grada. Da sam se zatekao kraj tog čovjeka, vjerojatno bih dobio batina zajedno s njim, ali bih uskočio. (Ne baljezgam napamet, ne bi mi bio prvi put.)

Ali ovu odluku o ukidanju noćnih linija nabijem.
Živimo u gradu u kojem svaki vikend izađe možda 10 000 ljudi. Zašto bi zbog njih, recimo 100, ostatak morao tumarati gradom ili plaćati taxi, pokraj kaznenog zakona i pravne države.

Prošli vikend sam bio vani u Pragu. U 4 ujutro tramvaj (linija br. 58 ) vozi svakih 15 minuta, vozač je potpuno zatvoren u svojoj kabini, a naplata se vrši putem nečeg sličnog našim butrama.
Vrlo lako bi se takva kabina mogla ugraditi i u naša 2,3 vozila.

Imam neki osjećaj da je direktor GPPa jedva dočekao ovakav incident, pa da ukine vožnje koje mu teško mogu biti profitabilne (2kn karta)

Vozače podržavam u potpunosti, ali mislim da je do ove odluke došlo najmanje radi njihovih interesa.

Najbolji komentar na temi. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tom-2
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2011. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a sto se tice policije u tramvaju i autobusu navecer...mislim da to nije niakkav problem poslati 1-2 policajca u tramvaje...pa nema ih 100 ko u nekim drugim gradovima...2 su navecer samo...a njih hvala bogu ima po 5-6 u kombijima se vozikaju,pa mogu valjda 2 sjest u taj tramvaj i isto se tako vozikati ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2011. 13:03 
Naslov:  Re: Ukidanje noćnih linija: Mladići izvukli vozača iz busa i kamenjem ga izudarali po glavi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

prebijenom vozaču želim što brži oporavak. ne znam je li rija pohvatala neandertalce koji su ga mlatili ali volio bih rezultate vidjeti još jučer. uz palijativne mjere neka ih vozač tuži putem privatne tužbe pa neka neandertalci snose troškove liječenja kao i naknadu za duševne i tjelesne boli. pa kad slijedeći put žele čoporativno nekome premjestiti unutarnje organe neka promisle ako imaju sa čime.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Objesni
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2011. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast Brick Top, ubjedljivo naj koncizniji post.
Zatvorena kabina; zvučna sirena u slučaju napada, pa da vidim kako će reagirati napadači kada počne urlat i otvore se vrata nasred ulice i jedan GPS spojen sa policijom, te jedna ili više kamera. Pa ako je GPP-u zbilja stalo do vozačica i vozača, mislim da bi jedna od tih mjera bila dostatna; policija je već bila u tramvajima kada su bili problemi oko ne plaćanja karata, no dolaskom butri se to promijenilo; policija ne može narednih 12 mjeseci dežurati, jer su oni samo privremena preventivna mjera i osiguranje, a problem primitivizma nije trenutna pojava, već stalna. To je tabu tema koja se uglavnom svodi na prebacivanje krivnje na roditelje. Jasno, dijelom je točno, no nije samo to. Ne želim ulaziti u temu politike, ali i ona se može izgurati sa mjesta glavnih problema. Mladi su zbunjeni, napumpani tehnologijom od malih nogu, te što je najgore nemaju ništa što bi podržavalo njihov interes, jer nema mnogo prostora za one koji nisu za sport ili glazbu u gradu...

Najbolje želje vozaču, nadam se skorom oporavku i da pravda (ne pravo) bude zadovoljena.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dovla Šex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2011. 16:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Filip. je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dovla Šex je napisao/la (Pogledaj post): ›
Aisha je napisao/la (Pogledaj post): › e sad si ga s Pragom ubo ko prstom u govno Very Happy pa bar Prag ima savršeno riješen gradski prijevoz, kako danju, tako i noću..


Javni prijevoz u Pragu poslije ponoci ne vozi, vozi zato relativno jeftin taxi


tebra, bukvalno prije 5 dana se vozio praškim tramvajima, cijelu noć, vrlo učestalo.

a kad smo uzeli taxi izašao nas je 200tinjak kuna Laughing


Moja greška, pod javnim prijevozom sam mislio na Metro, jer metro pocinje voziti tek od 5h ujutro.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.03.2011. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uhićen trojac koji je napao vozača ... eto, policija je kao i u 90% slučajeva odradila svoj dio posla, sad cemo cekati da vidimo sto ce pravosudje reci.

Samo se nadam da nece doci kod nekog bojažljivog sudca ili nekoga čija mladunčad je nasilna poput ovih

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
JasamJA
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2011. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aj realno, budale izlupale vozaču šamare, a gppovi djelatnici proslijedili šamarčine svima nama budalama koji plaćamo tu basnoslonu cijenu karata, a sebi skratili vrijeme rada, tako da im je, meni se čini, ova situacija sjela ko budali šamar!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.03.2011. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

JasamJA je napisao/la: ›
... a gppovi djelatnici proslijedili šamarčine svima nama budalama koji plaćamo tu basnoslonu cijenu karata...

Basnoslovna cijena noćne vožnje od dvije kune...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
JasamJA
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2011. 10:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a ti se voziš samo po noći a?? Bravo cijena noćne vožnje je realna cijena karata., ne sad bi još kao trebala biti sretna što je karta bila 2 kn., samo mi nije jasno, kako karta u gradu koji prešetam za sat i 20 min, može iznositi 10 kn?? i jadan vozač, kukala mu majka! pa šta još fušari kad i ovako radi u strahu!?! Surprised

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2011. 10:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a što ti misliš da čini cijenu karte?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2011. 11:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

JasamJA je napisao/la: ›
a ti se voziš samo po noći a?? Bravo

Pokušaj ponovo pročitati članak kojim je otvorena tema, ali ovaj put sa razumijevanjem. Naglasak je na problemima koji se događaju u noćnoj vožnji, kad je cijena karte 2 kune.
JasamJA je napisao/la: ›
...cijena noćne vožnje je realna cijena karata., ne sad bi još kao trebala biti sretna što je karta bila 2 kn., samo mi nije jasno, kako karta u gradu koji prešetam za sat i 20 min, može iznositi 10 kn?? i

Svoje paušalne procijene koliko bi trebala koštati karta gradskog prijevoza ostavi za neko drugo vrijeme i mjesto. Cijena karte je takva kakva je. Ako smatraš da je nerealno visoka, uvijek možeš odabrati neku drugu vrstu prijevoza, ili šetnju kako si sama rekla.
JasamJA je napisao/la: ›
.... i jadan vozač, kukala mu majka! pa šta još fušari kad i ovako radi u strahu!?! Surprised

Za ovaj dio komentara prigodna nagrada:


_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Futile Existence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 358
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2011. 11:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gradjanin je napisao/la (Pogledaj post): ›
Futile Existence je napisao/la (Pogledaj post): › Jad i bijeda kako grada, tako i drzave. No jesmo li iznenadjeni? Naravno da nismo, pa bar ja nisam.

Zasto bi se oni bojali ikoga kada znaju da ce dobiti samo packu? Ubij, tuci, pokradi, namlati. Dok pravosudje ne proradi, tako ce nam biti i dalje. Volja manjine nad vecinom.

Pa dobro gdje to jos ima, kakve su to kazne? Pratite samo crnu kroniku. Maksimalna kazna za silovanje npr je 10 godina. Deset jebenih godina. A 40 godina da dobijes za ubojstvo moras poklati desetak ljudi. Pregazis pijan nekog na ulici, on umre, ti dobijes deset godina zatvora, uz dobro ponasanje si vani za pet.

Pa zasto bi netko onda uopce isao posteno kroz zivot kad zivimo u drustvu di se nasilje ne kaznjava, odnosno cak i tolerira (da ne kazem sad potice)? Zasto raditi kad mozes ukrasti? Zasto se pogodovati s nekim kad ga jednostavno mozes namlatiti? Super, nema sta.

NAMA sto treba je OGROMNO poostravanje kazni, kako za maloljetnike tako i za sve ostale. Ja bi osobno uveo dozivotnu zatvorsku kaznu za najveca zlodjela.


Kazne ne sprječavaju zločine! Ne po-ma-žu!

Represija samo umanjuje slobode dobrih ljudi, a zločinci svejedno rade zločine.

Prevencija je jedina nada...................................


Evo bas sam na onoj temi di su ih uhvatili komentirao zakon koji kaze da nanosenje teskih fizickih ozlijeda sa smrtnom poslijedicom ima za rezultat maksimalno deset godina zatvora. Pa jer jedini ja vidim koliko je ovo retardirano?

Slazem se da je prevencija jedino dugorocno rjesenje, no dok god nasilnici nisu kaznjavani za svoja zlodjela, zasto bi se promijenili?

_________________
Of my past, there remained only a heavy ruin,
Finally allowing my cold self to breath in.
Of my plans of a slow succumbing,
Silent smokes were now escaping, from their ashes dying.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2011. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Futile Existence je napisao/la: › Slazem se da je prevencija jedino dugorocno rjesenje, no dok god nasilnici nisu kaznjavani za svoja zlodjela, zasto bi se promijenili?
Promijenili bi se zbor prevencije, odnosno prevencija ne podrazumijeva neprobojna stakla, celicne ograde i struju, vec usadjivanje odredjenih vrijednosti, odnosno vrijednosnih stavova.

Problem primitivizma je problem nove hrvatske drzave, o uzrocima se ovdje nasiroko pricalo, ali najkrace receno - relativizacija krivnje.

Dok god u Hrvatskoj postoji dovoljan broj onih koji imaju obraza javno govoriti da netko je/nije kriv za ovo ili ono i dok istovremeno "institucije ne rade svoj posao" - do tada necemo moci pricati o prevenciji.

Ali, takvu Hrvatsku je dio gradjana zelio i zeli. Upravo takvu su i dobili.

Dok ce biti parola i jumbo plakata "heroj, a ne zlocinac" i dok se notorni pljackasi i lopovi ne budu poceli biti osudjivani (za sada se tek rijetki pritvaraju, ali jedino sa svrhom uklanjanja s politicke scene) - do tada ce biti i ovoliko nasilja, mrznje u idejama i mrznje u djelima.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
JasamJA
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2011. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aj idem nekim redom., prvo, hvala ti na sugestiji stvarno ću se potruditi., drugo, aj kad se već raspravlja o problemima u noćnoj vožnji kada je cijena karte dvije kune, vozaču i delikventima, onda mi molim te reci kakav je to VoZaČ koji ide glumit kondora i dolazi do likova da ih izbaci zbog eto tih simboličnih par kuna?? to ti je isto kao da kondor malo odluči vozit., znači da je odrađivao isključivo svoj posao to mu se ne bi ni dogodilo...
što se tiče mojih paušalnih procjena, slobodno mi javi ako meni promakne, ako/kada i gdje bude otvorena tema u kojoj će biti relevantna ova teza.,
e da, i kao zamijenu za noćni prijevoz ja koristim bajs, jel je bolji od bilo čega što mi nudi grad!!
sve u svemu, da svako odrađuje svoj posao ne bi ni načimali ovu temu!!!
simo031 je napisao/la: ›
JasamJA je napisao/la: ›
a ti se voziš samo po noći a?? Bravo

Pokušaj ponovo pročitati članak kojim je otvorena tema, ali ovaj put sa razumijevanjem. Naglasak je na problemima koji se događaju u noćnoj vožnji, kad je cijena karte 2 kune.
JasamJA je napisao/la: ›
...cijena noćne vožnje je realna cijena karata., ne sad bi još kao trebala biti sretna što je karta bila 2 kn., samo mi nije jasno, kako karta u gradu koji prešetam za sat i 20 min, može iznositi 10 kn?? i

Svoje paušalne procijene koliko bi trebala koštati karta gradskog prijevoza ostavi za neko drugo vrijeme i mjesto. Cijena karte je takva kakva je. Ako smatraš da je nerealno visoka, uvijek možeš odabrati neku drugu vrstu prijevoza, ili šetnju kako si sama rekla.
JasamJA je napisao/la: ›
.... i jadan vozač, kukala mu majka! pa šta još fušari kad i ovako radi u strahu!?! Surprised

Za ovaj dio komentara prigodna nagrada:



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: