Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gdje je nestao hrvatski san?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ToniOsk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 407
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2011. 18:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatski san je nestao još davne 1995. kad smo se osamostalili i zamislili da ćemo imati Švicarsku, Ameriku, Katar i tako nešto..

_________________
I am what I am.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.03.2011. 18:30 
Naslov:  Re: Gdje je nestao hrvatski san?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OligofreniDikobrazoid..gle imaš pravo pukla sam ko kokica bez ikavog razloga..
Toliko poniženja, udaraca, novih nameta, problema, laži, prevara u svakom smislu sam doživjela u zadnje dvije godine, pa ovaj moj čudan tok misli uopće ne bi trebao nikoga iznenaditi.
Kad si ti izgrađen kao osoba s jedne strane batine...a sudaraš se stalno s onom drugom stranom, koja je dijagonalno po svemu drugačija od tebe i svaki put se nakon udarca iznova dižeš i kažeš sam sebi ma nije to tako i onda uslijedi novi udarac, e dragi moj onda nešto što se zove tolerancija prestaje postojati.
Tok mojih misli sigurno nije bitan, pri spremanju soba i konobarenju pa nisam ni to mogla raditi, a ostali poslodavci nisu ni stigli do mojeg toka misli ..nije ih zanimao.
Dođem na razgovor u Saponiju i dobijem upitnik sa osnovnim podacima, onda imaš pitanja ako si bio branitelj što si počinu..e onda se ja tu već počinjem čuditi..zatim uslijede pitanja imaš li stan, pa ima li netko tvoj privatnu firmu, pa imaš li prihod od nečeg još, pa od čega i koliko godišnje..e onda meni već blesača na čelu iskače..i moj tok misli ide u ovom pravcu "Šta koga boli k...c što ja imam" . Prosječan hrvatski građanin će ponizno sve to ispisati, spusti se se pred poslodavcem na koljena i šutiti. Zato nam i je tako.
E onda se zaljubim u lika, nebitna priča koji zna da ja ne radim, te me redovno pita kako je bilo na intervjuu, kao stalo mu je za moje dobro, da bi ja na kraju otkrila da čovjek zida tvrtku u kojoj se traži moja struka, eto tu sitnicu mi je utajio, iz meni nepoznatih razloga imao je potrebu reći mi da mi neće pomoći, da zna neke face po gradu, ali eto sad je njemu to zbog posla nezgodno.
Pa onda u firmi gdje sam radila sa SSS, ne mogu postati tehnolog , ali se mogu primiti dvije nove osobe, prtiv sbvakog hravstskog zakona osobe sa VSS rade kao SSS za SSS plaću, a šef odjela gle čuda nema diplomu.
Pa sam davno volntirala u pivovaru , dođemu Calsberg u drugi krug, šef proizvodnje me pita hoću li mu prekovremen raditi badava, te ismije moje volntiranje ...tražila sam 5000kn plaću, no tada sam dobila tvrdnju ovakvu mi ne plaćamo diplomu nego radno mjesto..za to radno mjesto je uvjet bila diploma
U rijeci su mi rekali " Da pa svi iz Osijeka bi se nama doselili!, šutila sam, onda me je druga osoba pitala " Kako je primati lovu s biroa?" , na moju rečenicu znam HACCP, ako vam treba , kaže jedna od njih tri"Što?" ona jadna nikad čula, a radi u prehrambenoj tvrtci.
Koliko poniženja čovjek može izdržati. Sve ovo i puno više onog što sam prešutjela ja nikada u životu nikome nisam niti rekla niti napravila. Previše suludog postaje normalno i prihvatljivo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.03.2011. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...u dubini duše se iskreno nadam da ti je sad poslije ove mini-psiho-self terapije malo bolje, ali misli ti zaista idu toliko u širinu da ih je nemoguće pratiti ni uz najbolju volju....ličiš mi na neku babu od 100 godina koja pati od demencije, te se gubi u objašnjavanju od adama do avnoja....
...ono što mi je bilo zanimljivo, izgubilo se u prijevodu, tako da bi bilo najbolje sve ovo staviti u oftopik....


Zadnja promjena: anakonda; 15.03.2011. 22:05; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.03.2011. 20:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ToniOsk je napisao/la: ›
Hrvatski san je nestao još davne 1995. kad smo se osamostalili i zamislili da ćemo imati Švicarsku, Ameriku, Katar i tako nešto..

Što je najbitnije, to tada (ranih 90'-ih) i nije bilo nemoguće...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.03.2011. 23:04 
Naslov:  Re: Gdje je nestao hrvatski san?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Draga Anakonda nitko nije reagirao na činjenice koje sam navela
a) da moj Osijek odavno nije oni što je bio
b) na činjenicu da je jedna osoba odgovorna za privatizaciju za nula kuna 20-ak gradskih tvrtki koje su nakon toga zatvorene, te da se sad ta opcija predstavlja kao spasiteljska
c) neki su moj pogled na situaciju da Osijek posjeduje Hercegovina i Posavina potvrdili, većina nije ništa rekla
d) nitko nije regirao na činjenicu da 90% vodećih mjesta u gradu drže isti
e) nitko nije ni riječi rekao na sve što sam napisala na temu da je mene kao domicilnu osobu netko uvrijedio i na razgovru za posao mi rekao ne možeš tu raditi nisi Hercegovka
f) nitko nije regairao na sve istinite navode u pogledu vrijeđanja i ponižavanja od strane poslodavaca

Jedino kako je većina regirala je napad na mene kao ..babu i slično s namjerom da se moji navodi shvate kao gluposti, stigli od osobe koja se na ovaj način liječi..puno puta u životu sam naletila na sličnu retoriku ..deplasiraj osobu , time ćeš umanjiti važnost njezinih riječi. Nije uspijelo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.03.2011. 0:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pada mi na pamet da nitko nije reagirao na ovo što navodiš od a) do f) zbog toga što im nije uspjelo proniknuti u ono što pišeš jer pronicanje u to izaziva glavobolju.

Iskreno, ako misliš išta pisati na forumu i pritom očekivati nekakav odgovor, onda se moraš potruditi da drugi razumiju što hoćeš reći, a trenutno način na koji pišeš izaziva napor pri čitanju, kao što ti je nas nekolicina ovdje i rekla.

Ne znam je li se tako i inače izražavaš u privatnom i poslovnom životu, pisano i usmeno, ali ako je tako, to sigurno predstavlja problem, pogotovo pri zapošljavanju.

P.S.
Da ne ispadne da cjepidlačim, ne želim reći da pisanje na forumu mora biti a la Krleža, ali nekakvog reda i smisla mora biti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2011. 12:57 
Naslov:  Re: Gdje je nestao hrvatski san?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zen nitko nije reagirao na činjenice od a) do f) jer nema protuargument. Uskratiti ću svima muke pa prestati pisati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
raky
Offline
Ukupno postova: 23
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2011. 14:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35, ne daj se smesti....ja te razumijem. ok, nije forum mjesto za svakodnevna jadikovanja, ali kad covijeku pukne film, kad shvati koliko je obespravljen ni sam ne zna sto mu je ciniti.
isto tako, vazno je prilikom kukanja i prikazivanja sebe kao zrte (sto svi jesmo) ocekivajuci bar neki znak podrske, ostati covijek pa i ostalim ljudima ponuditi zrno ljudskosti, dokazati da i tako mali i zgazeni imamo razumijevanja za druge, kao i da nemamo nista ni protiv hercegovaca na vlasti,ne mrzimo ih automatski samo zato sto su hercegovci, niti protiv EU i natoa, samo jer nas nasi vlastodrsci pljackaju, prezentirajuci pljacku nuznom za ulazak u EU, a isto tako a jos i bitnije prilikom takve prezentacije nije potrebno pljuvati po drugima,etiketirajuci ih nizima od sebe, jer recimo vole Lepu Brenu.
s jedne strane pljuvanje, s druge ocekujes da te neko podrzi, suosijeca se...to ide tesko zasjedno. a ljudski je prihvatiti druge sa svim vrlinama i manama, i sa cinjenicama koje se nama osobno ne svidjaju....jedna je od tih da puno ljudi slusa narodnjake npr.

Lepa Brena je pjevacica zabavljacica...bas kao i Madonna recimo, i ko voli neka izvoli...
iako se slazem sa konstataciom da je ona duh proslosti, nesto sto pretstavlja san bivse nam republike a ne hrvatski san, san iza '90. moramo staviti granicu izmedju politike i zabave.
hrvati JESU ostvarili san, stvorivsi drzavu...ali to ne znaci da sad ne smiju uzivati u nekim drugim snovima, jer je ovaj ispao nocna mora.
Lepa brena pri tome ne znaci da se zele vracati na staro...na onu javu, nego jednostavno da zele uzivati u njeno muzici, nista vise...i nista manje.


@Sir William, a jbg...i ti me bas doslovno shvacas kada napisem "doslovno" metaforicki Wink
znam i ja da niko iz HDZa nece hvatati metlu...ispod casti im je,ali imaju oni ljude koji obavljaju prljave posloe za njih.
jeftino

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2011. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35, kontam da si prozivjela dosta dramaticnih trenutaka i covjek se nakon svega toga sigurno osjeca vrlo bespomocno i jako frustrirano.

Proci ce ti zivot u nerviranju i patnji, a mozda negdje postoji neko mjesto gdje bi ti zivot bio kao iz onoga sto smatras bajkom. Mozda je to drugi grad, druga drzava. Ako te nista ne veze za RH, pici za Australiju...

Trenutno stanje u RH je uzasno. Bili to Hercegovci, Posavci, Srbi, pingvini ili neki treci - potpuno je svejedno kojeg su porijekla i kakva su im krvna zrnca - vazno je samo to da u mnogim slucajevima u RH doista vlada nemoral, neeticnost, neljudskost, politicki klijentelizam, korupcija i masovna pljacka javnih sredstava.

Jedan od uzroka i mogucih rjesenja takvog stanja je upravo politicka situacija, odnosno garnitura koja osvaja lokalne, zupanijske, drzavne izbore.

Smatras da se nesto treba mijenjati?! Za pocetak izadji na izbore i izaberi one koje smatras najboljima, ili najmanje losima.

Jesi do sada izlazila na sve izbore?!

Btw. privatna tvrtka moze zaposliti koga god hoce, na koju god poziciju hoce, s kakvim god obrazovnim ili iskustvenim backgroundom ta osoba dolazila. U tom slucaju poslodavac preuzima rizik, a kad netko preuzima rizik - onda se trudi da taj rizik bude sto manji.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2011. 23:04 
Naslov:  Re: Gdje je nestao hrvatski san?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo ipak moram pisati hvala Vam ljudi.
Odgovor Mungosu. Ja sam radila u lijevoj opciji 7 godina, tada nisam imala diplomu u rukama i iskreno nije mi palo na pamet tražiti posao u struci na takav način. Bilo mi j e prije svega zabavno, pa onda poučno, naučila sam kako funkcionira taj svijet, moram priznati da sam se putem i u njih razočarala, u stvari razočarala sam se u čovjeka koji ima mogućnost napraviti dobro, pametno, racionalno, sve za opće dobro, a on napravi potpuno suprotno za svoje dobro.
Nije mi palo na pamet nepostistički tražiti posao za sebe jer pod a) nisam imala diplomu , a pod b) ne bi mogla na oči ljudima koji me poznaju.
Radila sam za neku plaću bez dana radnog staža i bez prijave. Nakon diplome kad se ekipa raspala odlučila sam sama se snači. Tek na prvim razgovorima sam postala bolno svjesna da a) ja ne smijem reći da sam 7 godina radila jer je ta činjenica meni protureklama..bez obzira na to što se nisam bavila politikom već sam bila čisti administrativac, a pod b) ako ne kažem da nisam radila ništa, ja sam neradnik.
Jednog dana za vrijeme jedne kampanje zvao me profesor na faks da odradima diplomski rad, dečki iz stranke su odmah rekli idi mi ćemo se snaći. Banalna tehnička stvar a to je nemanje mobitela, dovela je do toga da me dečki zovu na faks jer ne znaju gdje je neki dokument. Ta banalna glupost je dovela do toga da se na faksu pročuje gdje ja radim. Nikad o tome nisam na faksu nikoe govorila. Jednog dana moji kolege su diplomirali, ja nosim cvijeće i prisustvujem domjenku, na to dojenku su bili neki moji profesori. Ja nikada do tada nisam imala pojma niti me je zanimalo jesu li oni politički oredjeljeni i u kojoj su stranci. No rešetali su me pitanjima. Da ne duljim sve se okrenulo u zlo, jedan profesor me pitao za izborne rezultate, rekla sam da nije mjesto ni vrijeme za takve razgovore, upala je profesorica s rečenicom da ona jako dobro zna za koga ja radim, tada mi je bilo jasno zašto me je šest mjeseci prije toga vrijeđala na ispitu, slučajno je ona bila Kramarićev 13-ti glas, a on i ovaj moj su se pokefali, onda me je uzela na red profesorica kod koje sam imala same petice, pa kaže ona meni čula sam da su vas kolegice čekale s uzorcima dok ste vi obavljali vaše političke rezultate, na moje na rubu plaća pitanje ćemu to sve rekla je pa bili ste na listi, moš mislit 24 od 25 čovjek nije imao koga staviti pa je stavio mene, priča s uzorcima je laž, jer sam svako jutro prvo išla po uzorke, pa radila na faksu do 15 sati, onda sendvi u ruke i put u stranku do dva -tri sata ujutro.
Ono ćemu se nisam nadala je da se o meni vodi evidenicja i da je moj taj smješan rad za smješnu plaću bio nekima gori nego da dilam drogu. Nakon par godina, a od 2005 se time ne bavim lega mi kaže šalji CV -i na mene tamo je pisalo 7 godina admisntrativni posao , pa onda iskustvo u struci, nisam uopće znala gdje lega radi samo sam znala da je faca. Da ne duljim sutradan stigne umotana priča da revidiram CV-i ja kontam i kontam i totalno zbunjena ukucam u Google legino ime kad ono ..jel ..lega radi za poslodavca od 3000 zapsolenih, revidiram ja CV i pozovu me na razgovor, znači u novom CV-u politike nema ima samo iskustvo u struci. Prima me osoba b, na opit o dužini godina studija ja kažem da sam morala raditi i čovjek ničim izazvan napiše ..stranku i 7 godina, jel netko ovdje misli da ću ja ikada tamo moći raditi??' Zašto je to važno ako se ja time ne bavim od 2005. i tražim posao u struci???
Slijedeće loše iskustvo , ja bila tada u radnom odnosu i meni se uči još, pozovem profesora, opcija s 4 slova na kavu, i kažem mu da trebam njegovu suglasnost jer treba suglasnost dva profesora, uglavnom pa vi ste žensko, pa ja sad obajšnjavam...pa igubit ćete posao, pa puno je to novaca..uglavnom rekla sam mu neću kupti auto na kredit nego ću taj novac -prije svega svoj dati na školovanje . profesor pristaje i sad kreče ludost, čovjek se sam ponudi kako je on u nekoj komisiji za stipendija, ja mu kažem ali profesore ja ne ispunjavam uvjete imam slabiji prosjek od 3.5. , on kaže ništa vi ne brinite samo rješite sve oko prijave, ja psolije posla letala po gradu, potrošila 400kn, da bi na kraju popušila naravno i nazovem ja profesora i ptam ćemu ta igra kaže čovjek pa znate ja sam u drugoj komisiji...
Kad sam mogla pomoći pomogla sam ,nikad nisam odmagala, niti pružala lažnu nadu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.03.2011. 23:45 
Naslov:  Re: Gdje je nestao hrvatski san?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Raky dragi glede Lepe Brene i slično. Znaš dok sam ja drastala u mojoj kući se slušala ABBA, Demis Rusos, Josipa Lisac, Bony M i sl. U ta vrmena gdje god si krenuo po gradu slušala se normalna glazba, od rocka domaćeg i stranog do jazza , gdje god si krenuo sa radio stanica se čulo isto, Merlin na Copacabani itd, narodnjak su slušali ljudi doma uglavnom i po nekim birtijama van grada. Danas ja imam na raspolaganju tri mjesta u gradu gdje mogu izaći da bi izbjegla narodnjake. Kad god je neki koncert meni interesantan on je u HNK gdje ima 300-ak mjesta , ja kartu ne uspijem kupiti, dvorane pune Brene i slični. To je nepobitan dokaz migracije ljudi, te promjene vrijednosti u smislu ugođaja koji glazba čovjeku treba pružiti, nemoj me krivo shvatiti ali ja narodnjak ne mogu doživjeti.Na 10 narodnjačkih zvijeza u O sijek dođe jedan nenarodnjak...to je strašno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: