Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gdje je nestao hrvatski san?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2011. 0:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35

oprosti ali ti si zesci mentalni slucaj :=) takvi proljevi mrznje i generaliziranja , gadis mi se

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2011. 0:41 
Naslov:  Re: Gdje je nestao hrvatski san?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poštovani Zbonj drago mi je što si iznio svoje mišljenje, ukratko u 5. 2011. ne daj Bože ali bit će da sam dvije godine bez posla , e sad tu sam rođena i spadam u neku građansku opciju,ja sam četvrta generacija.nebitno. Nisam tip koji nije u stanju otići nekamo dalje potražiti posao, ali : od 200-ak poslanih zamolbi pozvana sam na 15-ak razgovora..imam papr za prehrambenu tehnologiju..nebitno opet... u Saponiji nisam primljena primljena je kčer radnika prezime Šarlija, u Meggle nisam pozvana ni na testiranje, apozvane su neke moje kolegice koje imaju daleko manje iskustva za traženo mjesto, Uljara Čepin...Jukić prezime nema ni natječaja u zadnjih 10 godina, Kandit..nema terorije bila na razgovoru, nedavno primljena osoba koju nimalo ne cijenim kao stručnjaka prezime Grgić, dva prezimena istog podneblja direktno s faksa ušla imaju stipendiju Žita ,a zna se da se ta stipendija ne veže za uspjeh na studiju, Pivovara ..nema potrebe itd. U Rijeci bili kolega i ja, primljena riba koja nije ni na razgovor morala doći prezime Popijač, u PIK Vrbovcu..opet ista linija nikog nemam da nazove pa nisam ušla u drugi krug, u Varždinu nudili za posao koji vrijedi 10 000 kn nudili su 3000 kn, ja s tim novcima tamo ne mogu živjeti, u Coca Coli me testirali za isti posao kojeg sam radila...kao našli boljeg kandidata, u Koestlinu ..isti posao kojeg sam radila dali su pripravnici prezime..s kamena, u Minsistastvu poljoprivrede posao dobila Skakelja ..radila je tamo tri godine na ugovoru o djelu ..namješten natječaj..načelnik odjela prehrambene industrije mi se osobno ispričavao i on i ona su HDZ, u Ugostiteljskoj školi ..raspisan natječaj radi riba koja nema PPO ..nema veze, u Medisnskoj školi samo dva sata je trebalo tjedno nekoga, ne mogu ja s dvije diplome, ali može netko iz bolnice, u Bolnicu, Agenciju za hranu HZZJ nemora se ni javiti, neki privatnik sa sokovima..počinjete za tri dana, onda me ne treba, nedavno AS Commerece ispunite upitnik ..direktroice nema, nema je ni slijedečik 5 dana, ne možeš ni telefon dobiti, kafić u blizini..ne možeš jer si prekvalificirana, prodaja igračaka u Portanovi prejaka je konkurencija bila...možda sam nešto izostavila putema..da hotel Solaris..ne možeš ti meni s diplomom spremati sobe...reče predjednik uprave, u KANDIT možeš sam ako nađeš nekoga tko će ..pa ime i prezime reći njemu da valjaš...ukratko nitko ali baš nitko me nije pitao šta tii znaš...dok sam radila hvatala sam se za glavu od očaja kakavi ljudi drže radna mjesta,kako se odnose prema radu i koliko ne znaju..eto oni rade..ne patim za statusom nikada nisam...ali ja na sebi imam bicik, role i diplomu ..nemam ni za dopunsko osiguranje trenutno..stan, plaćene režije , samostalnsot , automobil hahahahahah to je za mene izgleda nosvojiva planina..zašto jer nisam njihova, jer mi sarci nemaju firmu preko koje se nešto može prelomiti i nemam nikoga nedgje gdje bi se neka usluga moga vratiti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2011. 0:47 
Naslov:  Re: Gdje je nestao hrvatski san?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize...evo još jedna osoba koja ima potrebu vrijeđati..daj argumentiraj nešto..ako se već ne slažeš samnom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2011. 0:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 imam par prijatelja koji su zavrsili faks i koji traze vec 2-3godine posao i u isto su pozicij kao ti samo sto oni nemaju iskustvo.. firme kao saponija itd. neces dobiti tamo poso ako nemas preporuku ili vezu to mozes odma prekriziti to su firme koje nikad ne objave najtjecaj za posao sve ide preko rodjaka to znam iz iskustva.. nedaj boze da netko doktorira taj nebi nigdje mogo raditi ili ako vec radi dobio bi otkaz jer je prekvalificiran za svoje radno mjesto..

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2011. 1:03 
Naslov:  Re: Gdje je nestao hrvatski san?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u priloga ovoj svojoj gore navedenoj teoriji trebala bi sročiti spisak imena i prezimena, vodečih ljudi po insitucija, firmama, školama, fakultetima, bankama , gradskim poduzećima i opet bi došli do istog zaključka, 90% vodećih mjesta je u pitanju.Nakon toga nekim automatizmom s te pozicije navedeni vodeći ljudi zapošljavaju sebi slične...možemo tim putem krenuti i po Saboru, Minstarstvima, Agencijama, Dražavnoj Upravi..svugdje u svijetu postoji korupcija..ovo je naš prilog tome...ako živiš čisto pošteno principijelno, plačaš svoje račne..pošteno ulaziš u tržišnu utakmicu..pošteno se boriš za svoje nema te ni na karti

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2011. 1:06 
Naslov:  Re: Gdje je nestao hrvatski san?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Calebe dragi znam ja to...samo pokušavam detektirati preporuke...rođačke veze sve su one istog nazivnika..o tome je upravo riječ..samo mi nije jasno kako te sve firme još uvijek rade...iskustvo prvo sam stekla volontiranjem...kakav sam ja budala u očima mnogih..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2011. 1:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zbonj je napisao/la (Pogledaj post): ›
Što je pisac htio reći... na žalost vremena su takva da si čovjek pristojan život nekada mora potražiti na nekom drugom mjestu. Znam da je lako pričati kada se ne radi o tvojoj koži ali tako je na žalost.
Iako ću po 100-ti puta na ovom forumu ponoviti; osobno ne vjerujem da 10% ljudi na burzi ni ne želi raditi! I to odgovorno tvrdim. Ljudi bi se ipak trebali spustiti na zemlju... ljudi i u drugim zemljama teško rješavaju stambeno pitanje, teško kupuju aute, idu na godišnje... to je izuzetno visok standard. Da ne spominjem većinu svijetske populacije koja o tome ni ne sanja... Treba ipak biti sretan i realan sa onim što imamo. Volio bih vidjeti kako biste komentirali da ste rođeni u Kini, Indiji ili da ne uzimam tako ekstremne primjere Meksiku, Brazilu, Argentini, cijelu Afriku da i ne spominjem, dali bi onda razmišljali o svojim vlastitim stanovima, automobilima i drugim vrijednostima koje danas svaki prosječni hrvat posjeduje.
Ipak nismo kao nacija ni toliko ni vrijedni a očito ni toliko pametni da bi živjeli na standardu koji gledamo na TV-u.
Stoga malo skromnosti nebi nikom naškodilo.
Onda bi ostali narodi koji zive u boljim drzavam reci pa vidi one rvate ako oni mogu raditi bez place i neimati radno vrijeme pa mogli bi i mi... Svatko ima svoju cijenu jer tako jedino radnik dobije na cijeni jer kad bi svatko prihvatio posao koji mu se ponudi poslodvaci bi to debelo iskoristvaju sto vec i rade i zato se treba boriti jer ovo je preslo sve granice normale..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2011. 1:13 
Naslov:  Re: Gdje je nestao hrvatski san?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › Calebe dragi znam ja to...samo pokušavam detektirati preporuke...rođačke veze sve su one istog nazivnika..o tome je upravo riječ..samo mi nije jasno kako te sve firme još uvijek rade...iskustvo prvo sam stekla volontiranjem...kakav sam ja budala u očima mnogih..
Ma svaki se posao nauci to kasnije krene u rutinu..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2011. 1:22 
Naslov:  Re: Gdje je nestao hrvatski san?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Caleb nisi me shvatio, navela sam volontiranje kao opciju sticanja iskustva ..u smislu da bi tvoji prijatelji koji su dugo bez posla i bez iskustva bar tako stekli iskustvo..naravno nekima koje čeka radno mjesto ..omah po diplomi ne pada na pamet volontirati..to je za budale koje sebe ne cijene..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2011. 3:36 
Naslov:  Re: Gdje je nestao hrvatski san?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › Da me netko krivo ne shvati, nisu svi Hercegovci korumpirani, ali ...

Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › isto tako u pravilu on voze BMW ili Mercedes, prije bilo koje opcije nešto odraditi nazvat će se nekoga tko će im nešto srediti, međusobno su povezani kumstvima..

Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › u pravilu ne govore strane jezike

Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › žive uz kartanje, napijanje preko svake mjere, žderanja preko svake mjere, osobito ako je badava, nikad ne idu u kazališta , kina, koncerte ozbiljne glazbe, kulturno obilaženje spomenika, gradova u svijetu i sl

Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › .nisu oni ni pametniji ni sposobniji samo im ništa nije sveto i nemju granica

Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › Došli divlji i otjerali pitome


Krasno, baš krasno. Ovakvu hrpu govana već odavno nisam pročitao.
Mislim da je sa ovakvom retorikom (koju ti koristiš) Hitler započeo svoj krvavi pir na starom kontinentu...

Jednostavno je divno vidjeti kako mlada osoba sa diplomom može biti tako primitivna i nazadna.

ps
Malo mi je čudno da su dežurni foumaški moralisti ostali nijemi na ovakve šovinističke ispade...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2011. 4:32 
Naslov:  Re: Gdje je nestao hrvatski san?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › tranquilize...evo još jedna osoba koja ima potrebu vrijeđati..daj argumentiraj nešto..ako se već ne slažeš samnom

tyler ti je sve pojasnio, slazem se isto tako da je zanimljivo da se takvo sto na ovome forumu uopce i dopusta, bas me zanima da li bi se bez bana proslo i da se ovako fasistoidno krene pisati o nekoj drugoj regionalnoj, vjerskoj , nacionalnoj... skupini Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.03.2011. 7:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35, u puno stvari se slažem s tobom, većina stanovnika u HR je bolesna od nepotzma.
Da li si se pitala kako je došlo do tog da "divlji došli,oterali pitome" ?
Slavonci izumiru, natalitet je već desetljećima u banani. Ja se ništa ne čudim, koliko je negativan ali doseljavanje je logičan slijed.
Ja sam čistokrvna šokica i znam da je bilo sramota imati više od dvoje djece čak i u najbolje vrijeme (gledam dva stoljeća unazad), i to se sad vidi.

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MNOWAR
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2011. 8:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E jebiga sve se to popravi za godinu dana ali nitko od vladajućih nema volju.
Situacija je takva da se mora pod hitno uvesti DOMICIJEL. Svi koji nisu rođeni na tlu RH, PA PA. To imate u Njermačkoj, stranac može raditi, ali ne vladati. Nećete viditi ni jednog njemca koji radi u restoranu a nije voditelj, da radi na gradilištu a nije u nadzoru, u policiji sami njemci.
Znači mora se znati tko je tu rođen, a tko je došao i to se lako provjeri. U neka davna vremena u Njemačkoj si za javnu službu morao dokazat 100 godina porijekla, a za časnike u vojsci 300 godina porijekla uz detaljnu provjeru rodoslovnog stabla. Tako dok se to ne rješi nema napredka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.03.2011. 10:13 
Naslov:  Re: Gdje je nestao hrvatski san?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uopće nisam fašistoidno i slično nastrijena, priča moja je išla u smjeru problema koji su nastali, nikad nikoga odavdje tjerala ne bi niti mislim da su Hercegovci zato štosu došli ljudi dugog reda. Činjenica je da neki koje ja znam nikada nisu prihvatili gradski život, da su ovamo donjeli ono što su živjeli tamo i da su jaki u smislu da oni nameću svoje, a ono što je pristojno i tu rođeno se stakvim ponašanjima ne zna nositi. Nije problem što su tu, nego je problem što rade gore navedeno i što u trenutku kad ja u svojem gradu tražim posao nemaju nikakav problem meni reći "NISI Hercegovka, ne možeš raditi kod mene ili još bolje nabavi Hercegovnicu" dakle prema meni su se oni ponjeli kao da sam ja građanin drugog reda, kad čujem iz nečijih usta riječ onaj...koja ne postoji nigdje u riječniku naježim se i nije mi jasno da netko živi ovdje više desetljeća i još uvijek se nije potrudio naučio govoriti. Ono najvažnije želim da svaku svoju potrebu bilo podići kredit u banci, bilo obavit pregled kod liječnika, bilo rješiti si dopunsko osiguranje, bilo javiti se za radno mjesto, bilo iznajmiti stan..rješim tako da nikoga ne zanima moje ime i prezime, nego da se to odradi zato što je to nečiji posao, a ne da mi se kaže.e to onaj tamo rješava brže ..javi se njemu..
Apropo doseljavanja, je li nekome ovdje noramlno i u redu da su u ljekarnama grada Osijeka zapsoli 20 osoba dodudše s ugovorom na određeno koje nemaju ni državljanstvo RH pored svih mladih osoba koje ovdje žive ili još bolje da se meni ovakvoj kaže potraži svoju sreću negdje dalje halo ljudi ne može tako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.03.2011. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna, bez uvrede, ali kad čitam tvoje postove zaboli me glava, to je kao bujica riječi, tok misli.

Daj ubuduće napravi koji odjeljak, pripazi na interpunkcije, ovo se ne da čitati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: