Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Patnje mladog Pernara

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65647
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2011. 19:52 
Naslov:  Patnje mladog Pernara
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ruku na srce, teško je danas biti idealni vođa. Narod te prvo voli, štuje, vidi spas u tebi, pojavljuješ se na javnoj televiziji, polako iz anonimnosti izlaziš kao netko tko će promijeniti sudbinu 4 milijuna ljudi. Postaješ mesija. Nešto slično kao Sanader, ali s puno manje ovlasti. Sve je to lijepo i krasno dok traje, dok narod puši. Kad popušimo, onda je vrijeme za promjene. Kako smo Balkanci (živimo na Balkanu, op.a.) i ne izlazimo na izbore koji se održavaju svake 4 godine, jedini recept je sila. Idemo rušiti Vladu. Zašto? Zato jer je to kul i aktualno u svjetu, a i krajnje je vrijeme da se ugledamo na svijet. U Egiptu su srušili Mubaraka, u Libiji ruše Gadafija, pa hajdmo i mi našu Vladu. Ionako je klimava.

Naime, ni kod nas nije idealno stanje: gorivo poskupljuje svaka 2 tjedna, seljaci su nezadovoljni statusom, branitelji pogotovo, ne otvaraju se nova radna mjesta, rasprodajemo otoke, saniramo banke za 12 milijardi kuna, pa ih prodajemo za milijardu, kupujemo struju po 83 koju prodajemo po 20 eura, na birou je preko 380 000 ljudi, radnici rade za minimalac, ako ga uopće i dobiju, studenti bježe trbuhom za kruhom preko granice, dok ostali sretnici čuvaju ovce. „Nije dobro“ – reče mlad, obrazovan i nadasve inteligentan mladić i digne dva prsta za domovinu. „Idemo u prosvjed!“

Strahopoštovanje koje je uživala premijerka Jadranka Kosor poljuljano je skupa s njenom šargarepa Vladom samo zbog jednog čovjeka, jedine osobe u Hrvata koja ne jebe živu silu i ima muda javno reći ono što misli. Pogotovo kada je uvjeren da misli. Mladi Pernar, pokretač svih ovih nereda i čobanluka širom lijepe naše, vrlo je mlad čovjek. Pri tome ne mislim na njegovu starost, nego na sam nastup. Vidno dezorijentiran, Pernar i ekipica slatkih dječaka, kojima bih rado kupio lizalice i kapice s coflekom, vikali su na Vladu - „Cigani! Cigani!“, iako nisu bili svjesni da se za prava istih i bore. I da nam Cigani sastavljaju Vladu. Shame on you, boy!

„Ja želim promijeniti status radnika, želim ljudima dati priliku za posao, vratiti im dostojanstvo!“ – reće Pernar. Priznajem, na trenutak me je zagrcalo u grudima, gotovo da sam povjerovao da ima ljudi kojima je stalo, a da to nije moja baka. Dok sam malo u glavi preformulirao njegovu izjavu, zapravo shvatih da je to pravi predizborni slogan, seljački rečeno: „Ja ću vas izvesti iz govana, ja imam Timberland čizme!“ Neki to nisu shvatili, pa je zaradio spontani aplauz, uz prigodan povik iz mase: „Idemo dalje!“.

Mic po mic, ljudi su počeli pričati o Pernaru, počeo je izlaziti u novinama, njegovi citati su se izvlačili na naslovnice i gostovao je u te-ve emisijama. Cetinski, pojedi se, Hrvatska više ne traži zvijezdu! Nažalost, imao sam prilike gledati ga u emisiji „Nedjeljom u 2“ i tako staviti točku na i o svemu što sam ikada mislio o našem mesiji. Žali bože svog tog razmišljanja, blowin' in the wind. Sva sreća da je Aco bio kulturan i trudio se pomoći mu, praktički tepajući, kako bi mališa razumio pitanja. Baš su se našla dva prava.

Nakon te nedjelje u životu mladog Pernara više ništa nije bilo isto. Telefon(i) su zvonili svakih 5 minuta, Facebook preopterećen s rikvestovima za nova prijateljstva, tagiran je u bezbroj slika na netu, ljudi mu čestitaju, žele ga zagrliti na ulici, a kumice na placu guraju paprike po džepovima. Postao je tražena roba, baš kao i paprike za većinu gladnih želudaca u Našoj lijepoj. Sastanak s aktivistima za prava žaba, organizacija prosvjeda na području cijele domovine, toliko posla, da je odlučio dati otkaz mešetara i prestati trgovati dionicama. Jebeš novac, idem ja gdje je raja. A kud svi, tu i mali Mujo.

U svoj toj zbrci, dok se borio na liniji manjeg otpora, cure su ga počele opsjedati, slati SMS-ove, neke čak i MMS-ove, dok su bile u PMS-ovima. Zanimljive kratice na koje naš Don Juan nije pao i tako ostao prava nada za bolje sutra. Nema odmora dok traje obnova! Samo se nadam da će jednog dana osnovati Hrvatsku Čistu Stranku Nejebača Prije Kraja Prosvjeda (a.k.a. HČSNPKP), možda pristupim, ako ne izgorim u paklu, jer nisam vjernik.

Slava je napor, slavni hodaju po rubu i vrlo često padnu u provaliju, ali samo se najjači ustanu i opet hodaju istom stazom. Mladost to ne shvaća, mladost ide na sve ili ništa. Takav je slučaj i s našim malim herojem. Heroj ulice, neki bi rekli. Znam, bilo bi mu pametnije da se držao svoje ulice, ali, što je slava, nego glad koja uzima sve više maha. Teško se nositi sa slavom, pogotovo kad radiš neslavne stvari poput bacanja kamenja na policiju, rajcanja raje da pravi pizdarije, poticanje na nacionalnu i vjersku mržnju, organiziranje paljenja zastave za koju su mnogi ranih '90-ih proljevali krv, te šaranje hadezeovih prostorija prigodnom crvenom bojom. On stvarno ne konta, ili što? Crvena fasada je na prostorijama ezdepeja. Kako slava udara u glavu kad si mlad, nadobudan i željan pažnje, a misliš da si pametniji od ostalih. Usudio bih se reći, najpametniji.

Stvari se ne odigravaju kako je planirao, i to ga baca u očaj. Život je trebao biti nešto više, rođen sam pod sretnom zvijezdom, za velike stvari, samo raja to ne kuži. Dajem sebe za dobrobit drugih, a usput se slučajno samopromoviram. Raja opet ne kuži. Gledajte, ja riskiram sebe i ležim u zatvoru jedan dan kako bih upozorio na lošu situaciju u zemlji. Raja opet ne kuži. Ma, jebeš ti ovu raju, odoh ja u svoj ogroman stan koji sam dobil na poklon i mešetarit' dionicama. Vidim da su prosvjedi aktualni, sad bum kupil dionice za jeftinije i prodal kasnije kad se sve smiri. Što da kažem, uvijek sam bil bistar dečec. Samo, raja to ne kuži.

Tekst: Hrvoje Jurić

Pogledajte i...

[26.02.2011.] [Prosvjedi 2011.] Bilanca prosvjeda: 700-tinjak prosvjednika, jedne razbijene naočale i nešto jaja

[05.03.2011.] [Prosvjedi 2011.] Pernar abolirajući Glavaša pozvao na paljenje zastava HDZ-a i SDP-a - otjeran!

Govor Ivana Pernara



"Jaco, kurvo!"



Galerija 031: [Prosvjedi 2011.] Prosvjedni skup protiv Vlade RH
[Foto: Daniel Antunović][26.02.2011.]

Galerija 031: [Prosvjedi 2011.] Prosvjedni skup protiv Vlade RH #2
[Foto: Daniel Antunović][05.03.2011.]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.03.2011. 20:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hrvatska Čista Stranka Nejebača Prije Kraja Prosvjeda (a.k.a. HČSNPKP)..........osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile......dugo se ne nasmijah ovako......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kontra_Uvijek
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2011. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

taj pernar može dobit po toj glavi drvenoj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bob11
Offline
Avatar

Ukupno postova: 346
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.03.2011. 21:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

čovjek hoče nešta promjeniti i sad ga svi pljuju!dečko je mlad i neiskusan,al se trudi!ajde neka se još netko izdigne iz mase i pokrene nešta,lako je tu pljuvati i pametovati.....svaka čast dečku!!

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2011. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dečko je možda antipatičan, nekom glup, ovakav onakav... ali je pokrenuo nešto što je odavno trebalo, a tog nečeg se i onaj stari komunj...Hebrang uplašio pa stoga ovom liku skidam kapu, dok ne dođe neko bolji koji će možda ovaj čudni narod dovesti na neki bolji put, a ne kao ovi koji traže put da bi našli put, neka viče neka laje neće ništa bit lošiji nego oni koji su sada na vlasti.

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.03.2011. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

revolucija jede svoju djecu, tako to uvijek biva...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Kontra_Uvijek
Offline
Ukupno postova: 37
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2011. 23:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bob11 je napisao/la: ›
čovjek hoče nešta promjeniti i sad ga svi pljuju!dečko je mlad i neiskusan,al se trudi!ajde neka se još netko izdigne iz mase i pokrene nešta,lako je tu pljuvati i pametovati.....svaka čast dečku!!


bobe stara spravo, ako već želiš biti lider budi kulturan lider budi primjer i uzor tim ljudima koje vodiš. a ne doću u osijek sa željom paliti hdz-ovu zastavu, probijati kordon policije te jasno i glasno vikati jaco kurvo.... do sada sam mislio da fraer ima viziju a od sada sam skonto da je neki brijač lijeve struje koje guraju sa ko zna kakvim obećanjima.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.03.2011. 23:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kontra_Uvijek je napisao/la (Pogledaj post): ›
bobe stara spravo, ako već želiš biti lider budi kulturan lider budi primjer i uzor tim ljudima koje vodiš. a ne doću u osijek sa željom paliti hdz-ovu zastavu, probijati kordon policije te jasno i glasno vikati jaco kurvo.... do sada sam mislio da fraer ima viziju a od sada sam skonto da je neki brijač lijeve struje koje guraju sa ko zna kakvim obećanjima.....

Isto tako i za tebe žemo reč da si hc wonabi desničar, kradezeovac i vrlo vjerojatno samoproklamirani rimokatolik 'rvat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
model500
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.03.2011. 0:39 
Naslov:  Re: Patnje mladog Pernara
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I ovo je ozbiljan članak? Dragom autoru bi poručio da je malo previše vulgaran da bi nekom drugom držao slovo...prvo nauči pričati seljačiću,a onda nekome drži prodike.

Što se Pernara tiče...moj Bože,treba hitno pozvati njegovu mamicu da ga dobro išpota jer je napravio veeeejiko sjanje. Tip je totalno dijete,kad bi mu netko puknuo šamar mislim da bi odmah otišao mamici pod ruku. Najgore od svega je to što se eksponiraju takvi nekulturni idioti koji se smatraju inteligentnim revolucionarima a nemaju pojma ni o ponašanju a kamoli nečem drugom. Šteta što je sva "elita" dobro ukorijenjena u koruptivne i druge aktivnosti pa ih nema na ulicama od straha za vlastiti posao,dok se na prosvjedima samo pojavljuju pijanci i bubuljičari kao što je Pernar.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2011. 0:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast dečku koji je riskirao, pokrenio prosvjede.
Ja za to nisam imao muda, kao ni svi vi ovdje, uključujući i novinara koji je ovaj članak napisao Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ToniOsk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 407
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2011. 0:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..I onda je došla gospođa Jadranka i zamotala finu Milka čokoladu sa aromom narodnih govana..

_________________
I am what I am.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.03.2011. 1:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
Svaka čast dečku koji je riskirao, pokrenio prosvjede.
Ja za to nisam imao muda, kao ni svi vi ovdje, uključujući i novinara koji je ovaj članak napisao Smile


mali je placenik, vidi se iz aviona

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Walter_B
Offline
Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek, Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.03.2011. 10:01 
Naslov:  Re: Patnje mladog Pernara
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidjeh ga u Slavonskom Brodu, furaju ga u novom X5.

P.S. Dobar članak. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.03.2011. 14:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

on trosi neko opako sranje,jer takve tikove ni moj stari PTSP-ovac nema

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.03.2011. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dok nisam bila baš skroz u toku s događanjima u našoj lijepoj nam zemlji, već samo površno, pomislih na trenutak da je taj Pernar zaista inteligentan i revolucije željan, da zaista shvaća boljke naše i da bi ga u svakom slučaju trebalo podržati, jer eto, napokon je netko skupio muda da nešto promijeni, ili pokuša promijeniti u truloj nam demokratskoj državi.

Međutim, kako odmiču događanja, a ja se primičem i aktualiziram s istima, shvaćam da je ovaj lik ili debelo plaćen, ili nema ni pola mozga.

Daleko od toga da ovoj zemlji ne treba revolucija i radikalne promjene, ali od pokretača koji poziva na toliko nam mrzak nacizam i čobanluk, definitivno ne.

I moram priznati da sam razočarana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: