Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Olakšice pri kupnji zemljišta za kuću [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.03.2011. 8:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nastavnica28 je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam mlada (relativno ;-) I pobjeći ću glavom bez obzira odavdje ako se vratimo socijalizmu u kojem se sve dobije od države (ili grada)... od kojeg smo pobjegli jer je neučinkovit, demotivirajući, nepravedan i vodi u propast.


....za razliku od današnje demokracije koja je na svu sreću vrlo učinkovita, motivirajuća, pravedna i vodi u bolje sutra.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gradjanin
Offline
Ukupno postova: 291
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.03.2011. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nastavnica28 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Gradjanin je napisao/la: ›
nastavnica28 je napisao/la (Pogledaj post): ›
komentator031 je napisao/la: ›
Treba davati mladim obiteljima olakšice. Da barem državna vlast pomogne oko ičega,da daju ikakve olakšice,smanje porez na građevnski materijal ili kojim slučajem doniraju. To bi zadržalo mlade u RH i poboljšalo demografsku sliku.Čudno da se toga nije sjetila socijalna vlada.
U svakom slučaju hvale vrijedna ideja našeg gradonačelnika.
Palac gore.

Ja sam mlada (relativno ;-) I pobjeći ću glavom bez obzira odavdje ako se vratimo socijalizmu u kojem se sve dobije od države (ili grada)... od kojeg smo pobjegli jer je neučinkovit, demotivirajući, nepravedan i vodi u propast.


@nastavnica - Bježanje je ovdje uvijek bilo na cijeni, onako generalno...

@komentator - Dobra propaganda, karikaturalna, za nasmijati se Smile

Selektivne olakšice dugoročno neće pomoći nikome. Kratkoročno se netko može okoristiti, ali generalno ljudi bježe iz ove zemlje od privilegiranih ovih i onih...

Ja sam moram priznati bila jedan od optimista (ili možda naivčina... pokazat će vrijeme) kada je ova ekipa na početku počela pričati o ulaganju u gospodarstvo, poslone zone, općenito ekonomski razvoj grada... Vrdoljak je dosta osjetljiv i na ekologiju što mi se sviđa... mislila sam: Pa ovo će biti za koju godinu najbolji grad za život u Hrvatskoj. Ali me ovakve stvari onda jako razočaraju i rastuže. Nije to prvi put... jedan od šokova mi je bila ona priča oko onog mosta. Pa kakav je to ekonomski razvoj? Ako se tako bacaju novci... nećemo baš daleko dogurati s tom mojom vizijom prekrasnog grada Sad Ja nisam sklona vjerovati tim teorijama zavjere da će sve podijeliti članovima stranke (jer to bi bio stvarno glup potez pošto se u ovom gradu sve sazna jer svatko svakoga zna... a osim toga to bi bilo već u domeni teškog kriminala)... ali ne sviđa mi se ta promjena od mladih sposobnih (i zgodnih Smile kakvim sam ih do sad vidjela u ove neke čudne ljude s čudnim i neobjašnjivim idejama.


Optimizam, naiva, bla, bla... neznalica je pravi epitet. Vrijeme je pokazalo!

Ne mogu ljudi koji su kumovali najvećoj ekonomskoj propasti i zaostajanju na ovom prostoru biti izlaz iz te katastrofe, a niti njihovi sinovi i kćeri.
Takvi preokreti se ne događaju, a preokret sigurno neće napraviti ni "mlad i zgodan" Vrdoljak, "političar" koji je odustao od svog osnovnog projekta zvanog "parking", liberal koji se priklanja pokretu ratnog zločinca pod nebuloznom izlikom da na "lokalnoj razini nije važna ideologija" (?!)...........

Osijek neće skoro biti grad ugodnog življenja, iako će biti onih koji će ga takvim vidjeti, a priča oko parcela za mlade nije "teorija zavjere" nego demagogija u najvećoj mjeri.

Cijela politika gradske vlasti svodi se na rasprodaju parcela iz čega se kasnije razvijaju famozne špekulacije kojima se povećava cijena zemljišta sve dok se ne nađe neki krajnji korisnik koji je iz nekog razloga spreman platiti sve špekulacije.
U cijeloj priči za "političare" uvijek ima mjesta, malo u raspodjeli zemljišta malo u provođenju urbanizacije, a puno u pljačkanju građana preko naplate komunalnih usluga. Gradska vlast svojim odlukama pumpa cijene zemljišta i smanjuje standard svih građana, a o ekologiji se vodi briga tako što se sve ispusti u Dravu.

Teci Dravo, Savo teci...

U svemu tome su i razlozi zašto ljudi odlaze, zašto je sve skupo, zašto je grad pun sirotinje, oronulih kuća, jada, nasilja i svih ostalih problema o kojima se ni ne priča, a o njihovom rješavanju sve manje ljudi i sanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: