Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Organizatoru osječkog prosvjeda prijeti kazna od 5.000 do 20.000 kuna

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65808
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.03.2011. 8:36 
Naslov:  Organizatoru osječkog prosvjeda prijeti kazna od 5.000 do 20.000 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon subotnjeg prosvjeda na Trgu Ante Starčevića u Osijeku, organizatora, zbog neprijavljivanja skupa, ali i neorganiziranja redarske službe, očekuje prekršajna prijava za koju je predviđena novčana kazna od 5.000 do 20.000 kuna. Na konferenciji za novinare u PU osječko-baranjskoj Verica Križić, načelnica sektora policije, nije htjela otkriti koliko je policajaca u subotu točno bilo na Trgu. Samo je istaknula da je policije bilo dovoljno, što one koja se vidjela, što one koja nije. Zanimljivo je da je policija najviše podataka prije prosvjeda prikupila preko Facebooka.

- Iščitavanje Facebooka utjecalo je na to kako ćemo se organizirati. Organizirali smo se već za 24. veljače zato što je za tada najavljen prosvjed, na kojem se pojavilo pet ljudi. Nakon toga promijenila se priča na fejsu, jer policijski kordon u Zagrebu nije probijen. Tada su se dogovarali kako će preskakati, napadati i probiti kordon policije u Osijeku, ali su krivo shvatili, jer mi ovdje nemamo nikakvih zabrana pa nemamo ni potrebe za kordonom policije - rekla je načelnica sektora policije u PU. Dodala je da policija ima identitet nekih osoba koje su poticale mržnju na fejsu, ali se radi na utvrđivanju identiteta još nekih. Na internetu nije najavljivano nasilje prema građanima, već prema policiji. Što se tiče prosvjeda od prošle subote, kaže da je on bio miran, dok nije napadnut fotoreporter i dok nije došlo do gađanja grudama.

Zabrana pristupa lučkom prilazu?

S jučerašnjim danom nije prijavljen skup za sljedeću subotu, no u osječkoj policiji smatraju da će ovaj put biti prijavljen. Verica Križić dodala je kako je organizator i sam prošle subote pozivao okupljene na mirni prosvjed, tako da je on svoj dio posla pošteno obavio. Za sljedeću subotu još se ne zna hoće li se angažirati veći broj policajaca, ali postoji mogućnost da se prosvjednicima onemogući pristup Lučkom prilazu.

Tekst: S.Lacić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OsijekNepokoreniGrad
Offline
Avatar

Ukupno postova: 724
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.03.2011. 9:44 
Naslov:  Re: Organizatoru osječkog prosvjeda prijeti kazna od 5.000 do 20.000 kuna
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › postoji mogućnost da se prosvjednicima onemogući pristup Lučkom prilazu.


Uuuu ovo bi moglo biti zanimljivo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
S@ky c@r
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: Na pola puta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2011. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › postoji mogućnost da se prosvjednicima onemogući pristup Lučkom prilazu.


Uuuu ovo bi moglo biti zanimljivo.


to mi uopće nije jasno... kao prvo, ne vidim u čemu je problem što su izgrudali zgradu... pa jebote izgrudo sam ko pican i autobusa, tramvaja, škola i prozora masu, šta to treba značiti da policijski kordon treba trčat i oko GPP-a da balavurdija ne bi gađala? totalna glupost...

a što se tiče mogućnosti zabrane, nekako imam osjećaj kako je to samo policijsko (ili nečije s više pozicije) izazivanje nereda... prošle subote su bili mirni prosvjedi i jednostavno ne vidim razloga čemu zabrana prilaza...

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smileSamo Osijekosijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nuša Matanova
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Lokacija: promjenjiva
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.03.2011. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam za to da ne bude nasilja. i sad će svi graknnuti kako nema revolucije bez nasilja (bla bla), ali ne volim uništavati tuđe stvari... i mislim da bi prosvjedovati smjeli samo oni koji pridonose državnoj blagajni ili su nekada pridonosili

_________________
"I'm selfish, impatient and a little insecure. I make mistakes, I am out of control and at times hard to handle. But if you can't handle me at my worst, then you sure as hell don't deserve me at my best."
— Marilyn Monroe
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.03.2011. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Građani svakako trebaju koristiti svoje demokratsko pravo negodovanju na određene situacije. NAravno prema pravilima prijavljivanja skupova i mirnog prosvjeda.
Međutim teško e u ovoj situaciji opće svjetske krize koja je jedan od začetnika sveopčeg nezadovoljstva, nezaposlenosti i loše socijalne slike građana.
Tako da je jako teško odgovarati na pojedine pretjerane istupe s pravom isfrustriranih ljudi.
Nepravde unose gnjev koji neki iskaljuju u obiteljima, neki u cijeloj svojoj okolini, ili na skupovima....
Mislim da treba poštovati kako prosvjede, tako i policiju koja obavlja svoj posao...mislim da niti jedni nisu u zavidnoj poziciji, jer niti jedni nisu krivi za ovakvo stanje u državi.
Nisam ni za javno nabildavanje mržnje jer svatko ponaosob zna zašto sudjeluje u prosvjedu i sam odgovara za svoje postupke.
Stanje u zemlji je takvo da se vladi treba odaslati slika naših državljana koji su se konačno odlučili iskazati negodovanje.
Međutim kao svoje mišljenje navodim kako ne vidim niti jednu političku opciju koja bi zemlju mogla pokrenuti. Opozicija (ma koja god bila) uvijek ima samo kritiku na vlast, ali se ne čuje niti jedna konstruktivna ideja za pomak, već borba za prevlast.
Ne vidim zemlju u pomaku ni sa Kosor niti sa Milanovićem....Npr. Čačić govori o procesuiranju trenutne vlasti...maaa baš se našao moralista koji je u Mađarskoj pregazio ženu i eno ga šeće čiste savjesti...Da li bi se to moglo dogoditi običnom građaninu...??
Prosvjedi Da, ali razbijanje, tučnjave, nasilje Ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.03.2011. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

smiješna država, smiješna vlast, smiješan hdz, smiješni prosvijednici, smiješni organizatori..

cijelu državu zapalit i krenit od temelja ponovo sve gradit i pravit

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
NameNo
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.03.2011. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la: ›
smiješna država, smiješna vlast, smiješan hdz, smiješni prosvijednici, smiješni organizatori..

cijelu državu zapalit i krenit od temelja ponovo sve gradit i pravit


E nazalost istina ziva...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
buda_dgo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 26
Lokacija: donji grad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2011. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

onemogućiti pristup trgovima, lukama... pa i kinezi su imali zabranjeni grad, a gdje im je sad ta dinastija?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.03.2011. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › postoji mogućnost da se prosvjednicima onemogući pristup Lučkom prilazu.


Uuuu ovo bi moglo biti zanimljivo.


peglaj stoku, ko ih jebe, ionako su normalni građani na prosvjedu u manjini, veeeeelikoj manjini

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.03.2011. 0:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba napravit cirkus od ove države...napraviš tribine oko države...i dolaze ljudi iz EU jest kokice i smijat se....i od karata izađemo iz dugova...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2011. 8:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › postoji mogućnost da se prosvjednicima onemogući pristup Lučkom prilazu.


Uuuu ovo bi moglo biti zanimljivo.


peglaj stoku, ko ih jebe, ionako su normalni građani na prosvjedu u manjini, veeeeelikoj manjini


ma samo si ti najpametniji, najnormalniji i znaš tko treba i smije prosvjedovati.

al ajd bar ti je svaki post u skladu s nadimkom, trudiš se biti dosljedan Laughing

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Petra_Os
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.03.2011. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mislim da se treba skupit 100 000 ljudi i otič na markov trg , policija ih nebi mogla spriječit zato jer je to 100 000 ljudi i treba isterat vladu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.03.2011. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cohors je napisao/la: ›
Provokator je napisao/la (Pogledaj post): ›
OsijekNepokoreniGrad je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › postoji mogućnost da se prosvjednicima onemogući pristup Lučkom prilazu.


Uuuu ovo bi moglo biti zanimljivo.


peglaj stoku, ko ih jebe, ionako su normalni građani na prosvjedu u manjini, veeeeelikoj manjini


ma samo si ti najpametniji, najnormalniji i znaš tko treba i smije prosvjedovati.

al ajd bar ti je svaki post u skladu s nadimkom, trudiš se biti dosljedan Laughing


šta je kohortašić si ?
pa ajde onda mi realno sagledaj i reci, jel na prosvjedu kohorta ?
jel na prosvejdu hrpa narkomana i klošara ?
jesu na prosvjedu normalni ljudi u manjini ?
čak što više, ne vidim nikog, niti znam ikoga tko je bio na prosvjedu od nezaposlenih i nezadovoljnih ljudi....
vidim samo gomilu debila, nešto slično kao bbb u zagrebu...
pa de molim te, nećemo se međusobno lagat, vidi se dobro tko prosvjeduje Wink

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ToniOsk
Offline
Avatar

Ukupno postova: 407
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.03.2011. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I kakvih ti imaš problema s tim tko prosvjeduje? Zažmiri na oba oka i nemoj promatrati ako te prosvjedi ne zanimaju. Tko ima muda neka to radi jer iovako bez toga nitko nikad ništa nije ni postigao.

_________________
I am what I am.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.03.2011. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ToniOsk je napisao/la: ›
I kakvih ti imaš problema s tim tko prosvjeduje? Zažmiri na oba oka i nemoj promatrati ako te prosvjedi ne zanimaju. Tko ima muda neka to radi jer iovako bez toga nitko nikad ništa nije ni postigao.


pa prosvjedovat ću i ja možda, ako na ulicu izadju normalni građani... a činjenica je da imam hrpu prijatelja i poznanika, koji na prosvjed ne idu upravo zbog debila koji su došli samo zbog nasilja, što ćeš vidijeti i sad u subotu

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: