Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka pivovara najavljeni štrajk smatra nelegalnim

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Lonika
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2011. 22:14 
Naslov:  Re: Osječka pivovara najavljeni štrajk smatra nelegalnim
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je sjajno... Za naslovnicu NYT-a - Primaju plaću, a štrajkaju!
Ja još nisam skužio zašto ovi tamo hoće štrajkati? Jel zato što imaju svaki mjesec platu? Ja ne šljakam i odma idem u Pivovaru da se javim za bilo šta šljakat jer primaju plaću, topli obrok, prevoz, socijalno...
Puca mi prsluk ko je gazda. Ak sve to plati može biti i Onur i Šeherzada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2011. 1:15 
Naslov:  Re: Osječka pivovara najavljeni štrajk smatra nelegalnim
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako ne kužiš...ljudi imaju ozbiljnih problema..jebo plaću..oni boluju od samoupravljanja..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tercbela
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2011. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vi koji ste uz komaka unistavate pivovaru. uzmite novce i gubite se u slovacku. pazite da se ne smrzne ukradeno pivo u kediju. bolje da ga popiju igraci aston lile. pozdrav kumi mi,kumu pam i kumu ki. drste se. zok. komak, ne pise ti se dobro.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zgodni Drug
Offline
Ukupno postova: 12
Lokacija: Yugoslavia
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2011. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de Yoanna ne seri.vidi se po kakvim glupostima pišeš,da pojma nemaš kakva je situacija u firmi..a svoju isfrustriranost nezaposlenošču lječi negdje drugdje

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pivopija
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.02.2011. 16:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakv si ti glupača tjeraj se p.m.
Yoanna35 je napisao/la: ›
kako ne kužiš...ljudi imaju ozbiljnih problema..jebo plaću..oni boluju od samoupravljanja..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pivopija
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.02.2011. 17:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nećeš ni skužiti kad si glup ko k....
Lonika je napisao/la: ›
Ovo je sjajno... Za naslovnicu NYT-a - Primaju plaću, a štrajkaju!
Ja još nisam skužio zašto ovi tamo hoće štrajkati? Jel zato što imaju svaki mjesec platu? Ja ne šljakam i odma idem u Pivovaru da se javim za bilo šta šljakat jer primaju plaću, topli obrok, prevoz, socijalno...
Puca mi prsluk ko je gazda. Ak sve to plati može biti i Onur i Šeherzada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pivopija
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.02.2011. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakva si glupača,strava.Lijepo ti se neke stvari objasne ,a ti opet po svom.Malo si maloumna
Yoanna35 je napisao/la: ›
kako ne kužiš...ljudi imaju ozbiljnih problema..jebo plaću..oni boluju od samoupravljanja..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maxxp
Offline
Ukupno postova: 57
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2011. 17:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volio bih čuti razloge štrajka bez vrijeđanja.

Yoanna35 vam pokušava reći da su Vaša Sva prava upisana u kolektivni ugovor. Ako u njemu piše da radnici određuju kome će dati otkaz, a Komak radi na svoju ruku, pa sam bira, onda naprijed u štrajk.
Ako je obrnuto, a pritom poslodavac poštiva sve stavke iz kolektivnog ugovora, letit će perje.
Yoanna35 samo ukazuje da pazite da ne bude vaše perje u zraku...znači nije glupaća i nije protiv vas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pivopija
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.02.2011. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maxxp kad bi se počeli nabrajati razlozi ne bi stalo na ovaj portal,a ovo što on plasira medijima to su priče za malu djecu LP
maxxp je napisao/la: ›
Volio bih čuti razloge štrajka bez vrijeđanja.

Yoanna35 vam pokušava reći da su Vaša Sva prava upisana u kolektivni ugovor. Ako u njemu piše da radnici određuju kome će dati otkaz, a Komak radi na svoju ruku, pa sam bira, onda naprijed u štrajk.
Ako je obrnuto, a pritom poslodavac poštiva sve stavke iz kolektivnog ugovora, letit će perje.
Yoanna35 samo ukazuje da pazite da ne bude vaše perje u zraku...znači nije glupaća i nije protiv vas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osijek-Nepokoreni grad!
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2011. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lonika je napisao/la: ›
Ovo je sjajno... Za naslovnicu NYT-a - Primaju plaću, a štrajkaju!
Ja još nisam skužio zašto ovi tamo hoće štrajkati? Jel zato što imaju svaki mjesec platu? Ja ne šljakam i odma idem u Pivovaru da se javim za bilo šta šljakat jer primaju plaću, topli obrok, prevoz, socijalno...
Puca mi prsluk ko je gazda. Ak sve to plati može biti i Onur i Šeherzada.
Lonika ti mora da si srbijanka dok tako pišeš plata,prevoz ti nebi uspjela ući u tu firmu koliko si pametna neznaš situaciju i šuti idi u Beograd

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2011. 18:50 
Naslov:  Re: Osječka pivovara najavljeni štrajk smatra nelegalnim
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pivopijo..prvo voljela bi da mi ovakve stvari kažeš u lice...drugo lijepo sam upozorila ne štrajkajte niste u poziciji ...bit ćete isfustrirani nezaposlenošću...da iskoristim tvoju terminologiju.
Drugo uzmi si vremena, pa porazgovaraj s ljudima koji trenutno rade u Kanditu, Šećerani, Meggleu, Karolini, Uljari Čepin..bit će ti sve puno jasnije..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2011. 19:02 
Naslov:  Re: Osječka pivovara najavljeni štrajk smatra nelegalnim
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pardonček Zgodni drug je komentirao moju isfrustriranost nezaposlenošću....nikome ovako što ne bi poželjela...trebala bi biti sretna što ne radim ili...niste konkurentni, posla nema...čuvajte radna mjesta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maxxp
Offline
Ukupno postova: 57
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2011. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadam se da vam je sindikalista, organizator štrajka pokazao prekršene stavke iz ugovora.
Inače oprez,jer i sindikalisti nisu svete krave.
Navoditi kao razlog štrajka otpuštanje krivih ljudi ne stoji. Sindikat amenuje otkaznu listu, znači ima pravne okvire borbre.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pivopija
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.02.2011. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije problem ni reći u lice,jel stvarno pišeš gluposti u p.m.
Yoanna35 je napisao/la: ›
Pivopijo..prvo voljela bi da mi ovakve stvari kažeš u lice...drugo lijepo sam upozorila ne štrajkajte niste u poziciji ...bit ćete isfustrirani nezaposlenošću...da iskoristim tvoju terminologiju.
Drugo uzmi si vremena, pa porazgovaraj s ljudima koji trenutno rade u Kanditu, Šećerani, Meggleu, Karolini, Uljari Čepin..bit će ti sve puno jasnije..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.02.2011. 19:17 
Naslov:  Re: Osječka pivovara najavljeni štrajk smatra nelegalnim
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Radno pravo koje sam ja iskusila: primljena sam kao VSS morala sam pristati raditi kao SSS, jer me inače ne bi primili, nakon šest mjeseci rada rekli su mi da imam pravo na 9 dana godišnjeg, u ugovoru je pisalo 18, kako 9 pitala sam , pa dan i po po mjesecu rada, sve je ošlo u kolektivni godišnji, u sječnju nakon 8 mjeseci rada su došli do toga da ja ipak imam 18 dana g.o.-a zašto? zato što je bila kriza s plinom, pa me se s tim objašnjanjem slalo srijedom i petkom na godišnji, u jednom trenutku je odlučeno da u prvom tjednu veljače pogon neće raditi pa sam prisilno otjerana na godišnji...od 18 dana poslodavac mi j epotrošio 14 dana.
Prekovremeni hahahaha..ne postoje..nekim ljudima je rečeno da će im se platiti do kraja godine, no tada se poslodavac pozvao na kolektivni prema kojem se to ne mora.
Osoba koja je vodila odjel je morala raditi uštede , pa nam je zabranjen rad subotama, u drugoj smjeni i noćnoj, rezultata plaća 500 kn manja...ne samo meni da se razumijemo i to prije Jadrankinog poreza, ugovor nakon godinu dana mi je ponuđen ovako na tri godine po šest mjeseci, ali te nakon prvih šest mjeseci neću trebati...
Opis posla..da se usereš..znoj, mast, suze i nervoza svaki dan...
ova firma nije drk da me ne shvatiš krivo , ima renomiran brend...zaposlenici su jednom bili pozvani na sastanak s gazdom..čovjek jednostavno reče..kome se ne sviđa i tko ne može izdržati može uzeti knjižicu....OZBILJNA SAM .. dobro vam je i ne vucite vraga za rep...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: