Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka pivovara najavljeni štrajk smatra nelegalnim

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
pivopija
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.02.2011. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Doktore ima cca 70 ljudi na određeno vrijeme ,a on se riješava ljudi koji su na neodređeno koje tu pametan ,a tko lud.Pišeš gluposti
PopCornStar je napisao/la: ›
Kako vas nije stid vi stalno nezadovoljni radnici pivovare??? Svi bi vi još na ulazu u firmu trebali dat po sto kuna direktoru a ne još tražit plaću za rad. Uostalom na burzi je 334 iljade nezaposlenih! Što nebi i Pivovara dala svoj doprinos tome? Šta ste vi bolji od drugih?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2011. 19:02 
Naslov:  Re: Osječka pivovara najavljeni štrajk smatra nelegalnim
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

od 2009. je pravilo da svaka novo zaposlena osoba ima ugovr na određeno ....koji će se produžavati do iznemoglosti..kad prođu tri godine ..onda ti ne daju ugovor na neodređeno nego te prebace na drugo radno mjesto pa opet iz početka..ako radiš kao zamjena za porodiljni ti mjeseci ti ne ulaze u ove tri godine i sl..dakle poslodavci su prešli granicu...koja dovodi do toga da će puno lakše davati otkaz čovjeku koji je na određeno..a što se tiče ugovora na neodređeno i otpuštanja..shvati opet gazda može po simpatiji ili antipatiji rješiti se nekog...nitko nije siguran bez obzira na ugovor...to sve na što se ti pozivaš je u redu ..samo su ta vremena prošla

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pivopija
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.02.2011. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Doktore, na određeno je cca 70 ljudi,a zašto se on rješava ljudi koji su na neodređeno.Ako si toliko pametan odgovori mi na ovo pitanje?
PopCornStar je napisao/la: ›
Kako vas nije stid vi stalno nezadovoljni radnici pivovare??? Svi bi vi još na ulazu u firmu trebali dat po sto kuna direktoru a ne još tražit plaću za rad. Uostalom na burzi je 334 iljade nezaposlenih! Što nebi i Pivovara dala svoj doprinos tome? Šta ste vi bolji od drugih?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PopCornStar
Offline
Ukupno postova: 34
Lokacija: K okretištu trajvana
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2011. 19:04 
Naslov:  Re: Osječka pivovara najavljeni štrajk smatra nelegalnim
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ev sad neka curka reče na radiju da će Pivovara sve učinit da zaštiti kupce svojih proizvoda za vrijeme štrajka... A šta,vi imate kupce svojih proizvoda????? osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

_________________
kad piti je prestao netragom je nestao Put
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osijek-Nepokoreni grad!
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2011. 19:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PopCornStar je napisao/la: ›
Kako vas nije stid vi stalno nezadovoljni radnici pivovare??? Svi bi vi još na ulazu u firmu trebali dat po sto kuna direktoru a ne još tražit plaću za rad. Uostalom na burzi je 334 iljade nezaposlenih! Što nebi i Pivovara dala svoj doprinos tome? Šta ste vi bolji od drugih?!
pitao bi te ja da radiš u toj firmi ko bi trebao dati direktoru 100 kn što radi neznaš situaciju i zato šuti nije problem u plaći nego o mobingu neplaćenim prekovremenim provokacija rasprodaja strojeva a neulaže se ništa u proizvodnju nas stare radnike šalje u Zagreb raditi a balavce koji su na određeno rade u osijeku da ti nepričam što šta još ti ne bi izdržao 6 mj.raditi zato šuti pametniji si

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pivopija
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.02.2011. 19:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako se prepustimo svemu tome što ti kažeš onda ni naša djeca nemaju šta raditi u ovoj državi.A mi smo takav narod da nas gaze dok mogu,zašto se neugledamo na Francuze i ostale?
Yoanna35 je napisao/la: ›
od 2009. je pravilo da svaka novo zaposlena osoba ima ugovr na određeno ....koji će se produžavati do iznemoglosti..kad prođu tri godine ..onda ti ne daju ugovor na neodređeno nego te prebace na drugo radno mjesto pa opet iz početka..ako radiš kao zamjena za porodiljni ti mjeseci ti ne ulaze u ove tri godine i sl..dakle poslodavci su prešli granicu...koja dovodi do toga da će puno lakše davati otkaz čovjeku koji je na određeno..a što se tiče ugovora na neodređeno i otpuštanja..shvati opet gazda može po simpatiji ili antipatiji rješiti se nekog...nitko nije siguran bez obzira na ugovor...to sve na što se ti pozivaš je u redu ..samo su ta vremena prošla

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pivopija
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.02.2011. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti si konj
PopCornStar je napisao/la: ›
Ev sad neka curka reče na radiju da će Pivovara sve učinit da zaštiti kupce svojih proizvoda za vrijeme štrajka... A šta,vi imate kupce svojih proizvoda????? osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PopCornStar
Offline
Ukupno postova: 34
Lokacija: K okretištu trajvana
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2011. 19:13 
Naslov:  Re: Osječka pivovara najavljeni štrajk smatra nelegalnim
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šalu na stranu, ali Y35, nije baš nužno da i komšiji crkne krava da bi se mi osjećali bolje...Btw, kapitalizam je u Francuskoj,Finskoj..., no ovdje ne... Ovdje se možda samo tako zove...

_________________
kad piti je prestao netragom je nestao Put
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2011. 19:32 
Naslov:  Re: Osječka pivovara najavljeni štrajk smatra nelegalnim
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa stvar je jasna kao suza, čovjek se rješava ljudi na neodređeno da bi ostali oni na određeno, koji će se svaki dan bojati za svoje radno mjesto i kojih će se jednog dana puno lakše rješiti i zamjeniti ih drugima...
Drugo pravo radnika da traži od vlasnika ulaganje u proizvodnju ne postoji, on je vlasnik kao što si ti vlasnik svojeg stana, hočeš li ti njega krečit svake treće godine ili nikad to je samo tvoje pravo...
Naravno da bi bilo super da se ulaže u tehnologiju, ljude, marketing ..ali tamo još od Gucića potpuno neki drugi motivi vladaju...
Što se Danske i Finske tiče mi smo 50 godina iza njih i točno toliko će trebati da dosegnemo njihov nivo. Bila sam na razgovoru u Calsbergu i znaš što m je šef proizvodnje pitao..pitao me jesam li mu voljna prekovremene raditi badava?? a vlasnik je Danac... ti ljudi tamo rade 12-15 sati dnevo..osoba iz ljudskih resursa mi je rekla kako je ona taj tjedan imala 127 radnih sati....misliš das je to sve plaćeno.....nije..
prema tome manje se petljajte radite svoj svakodnevni poso i čuvajte svoja radna mjesta..čitaj...ne štrajkajte..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pivopija
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.02.2011. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I opet te moram demantirati nije on gazda pošto se za 48% dionica još vodi sud,a on se po 5-6 puta neodazove ,a ja da se drugi put neodazovem priveli bi me,da je on čist zašto to neriješi.Objasni mi to ako znaš? A vidim da su te mediji zaslijepili,pa se nema smisla više raspravljati sa tobom jbg
Yoanna35 je napisao/la: ›
Pa stvar je jasna kao suza, čovjek se rješava ljudi na neodređeno da bi ostali oni na određeno, koji će se svaki dan bojati za svoje radno mjesto i kojih će se jednog dana puno lakše rješiti i zamjeniti ih drugima...
Drugo pravo radnika da traži od vlasnika ulaganje u proizvodnju ne postoji, on je vlasnik kao što si ti vlasnik svojeg stana, hočeš li ti njega krečit svake treće godine ili nikad to je samo tvoje pravo...
Naravno da bi bilo super da se ulaže u tehnologiju, ljude, marketing ..ali tamo još od Gucića potpuno neki drugi motivi vladaju...
Što se Danske i Finske tiče mi smo 50 godina iza njih i točno toliko će trebati da dosegnemo njihov nivo. Bila sam na razgovoru u Calsbergu i znaš što m je šef proizvodnje pitao..pitao me jesam li mu voljna prekovremene raditi badava?? a vlasnik je Danac... ti ljudi tamo rade 12-15 sati dnevo..osoba iz ljudskih resursa mi je rekla kako je ona taj tjedan imala 127 radnih sati....misliš das je to sve plaćeno.....nije..
prema tome manje se petljajte radite svoj svakodnevni poso i čuvajte svoja radna mjesta..čitaj...ne štrajkajte..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2011. 19:50 
Naslov:  Re: Osječka pivovara najavljeni štrajk smatra nelegalnim
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vi ste mogli Komaku postavljati uvjete kad ste mu prodavali svoje dionice..tada se trebao srčiti ugovr da vi tražite :koliko novaca će se godišnje uložiti u proizvodnju, koliko u znanje ljudi, koliko u marketing , da ostanu svi zaposleni pa broj i isto tako navesti da u slučaju neiposštivanja ugovora..od njega tražite udjele natrag.
Privatizacija jedne farmaceutske tvrtke u Poljskoj prošla je ovako. Država Poljska je prodala jednu tvrtku Plivi, ali je zadržala zlatnu dionicu i tražila od Plive: koliko proizvoda Pliva mora dofurati godišnje,koliko mora uložiti u razvoj proizvodnje , koliko u Ljude i naravno da svi moraju ostati na svojim radnim mjestima. Bilo kad Pliva nije ispoštovala navedene stavke ugovora država Poljska je zlatnom dionicom imala pravo vratiti tvornicu u svoje ruke te nije imala prema Plivi nikakav dug za uložene novce u međuvremenu. Sad bi se dalje mogli baviti pitanjem privatizacije u Hrvata...samo smo si krivi, korumpirani smo, pokvareni, neznalice i podmitljivi i zato je sve prošlo kako je.
Sloboda je u trenutku privatizacije imala dvije opcije ili dionice prodati Luri ili ih prodati Mepasu...radnici su sami sebi prodali radna mjesta prodajući dionice za 20kn razlike po komadu Luri, nitko nije postavljao pitanje namjera Luke Rajića, koji se nikad nije bavio keksima. Rezultat 800 ljudi bez posla, brendovi prodani, rastjerani stručnjaci. Da su se prodali Mepasu bilo bi im bolje, bila sam u Koestlinu na razgovoru za posao, kad ih je kupio Mepas imali su 150 zaposlenih, sad ih imaju 600 , potpuno novi pogon, ulaže se u ljude, imaju HALAL izvoze u Azijske zemlje i sigurni su svi do jednoga.
Krivi ljudi su na krivim mjestima bili od početka, a ovo je samo posljedica njihovog djelovanja..ne može vozač kamiona znati voditi tvornicu..to je amen i pravilo broj jedan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2011. 19:51 
Naslov:  Re: Osječka pivovara najavljeni štrajk smatra nelegalnim
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"I opet te moram demantirati nije on gazda pošto se za 48% dionica još vodi sud,a on se po 5-6 puta neodazove ,a ja da se drugi put neodazovem priveli bi me,da je on čist zašto to neriješi.Objasni mi to ako znaš? A vidim da su te mediji zaslijepili,pa se nema smisla više raspravljati sa tobom jbg"
sud je jedno realnost drugo..a fond za privatizaciju treće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mandra
Offline
Ukupno postova: 44
Lokacija: TAMO NEGDJE
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2011. 21:04 
Naslov:  Re: Osječka pivovara najavljeni štrajk smatra nelegalnim
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nelegalni vlasnik firme smatra najavljeni štrajk nelegalnim?!????!!! ha,ha,ha... izgleda da treba biti legalno u sudskom procesu u osječkoj pivovari da bi mogao legalno štrajkati, koja koma... osijek031.com smile pa to ima samo u Hrvatskoj.... banana!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pivopija
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.02.2011. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Praviš se toliko pametna,pa zašto onda neradiš
Yoanna35 je napisao/la: ›
"I opet te moram demantirati nije on gazda pošto se za 48% dionica još vodi sud,a on se po 5-6 puta neodazove ,a ja da se drugi put neodazovem priveli bi me,da je on čist zašto to neriješi.Objasni mi to ako znaš? A vidim da su te mediji zaslijepili,pa se nema smisla više raspravljati sa tobom jbg"
sud je jedno realnost drugo..a fond za privatizaciju treće.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2011. 21:54 
Naslov:  Re: Osječka pivovara najavljeni štrajk smatra nelegalnim
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne radim jer je recesija rekla ima nas previše....nediplomiran šefica odjela me se rješila jer sam joj bila prijetnja..što se ostalih 200 zamolbi za posao tiče..bila sam na 15 intervjua..dobila sam dvije ponude za posao..od kojih je jedna bila rad na crno dok mi traje naknada s biro, druga je bila razvoj proizvoda za 3000 kn u Varaždinu, u Koestilinu su silno željeli nekoga s iskustvom u kontroli kvalitete, zaposlili su pripravinicu, u Saponiji u razvoju su zaposlili Maju s kojom su još na razgovoru svi bili na ti, u Donji Miholjac mislim da je poduzeće tipa Unikom nisu me primili iako ispunjavam sve uvjete primili su nekoga iz Donjem Miholjca , u Calsbergu nisam pristala raditi za badava prekovremene, tražila sam 5000 kn za vođenje kontrole kvalitete, rečeno mi je da oni neplaćaju VSS nego radno mjesto...a VSS je uvijet, bila sam u PIK Vrbovcu..nisam ušla u drugi jrug jer nisam Rođo i nemam nikoga u Agrokoru, u Žitu mi je rečeno da traže nekoga tko ima 10goidna iskustva u razvoju, primili su dva dečka direktno s faksa jer imaju stipendije, u Coca Coli sam pisla psihotest, odgovor bez datuma, znači pisalo je samo studeni 2010. stigao je u koverti bez marke,piše gore da su odabarali boljeg kandidata, tražili su isto kontrolu kvaliete, u Ministarstvu poljoprivrede sam bila na namještenom natječaju..jedna riba je tamo radila 3 godine na ugovoru o djelu, mogu dokumentirati..sam načelnik odjela preh industrije mi se pismeno ispričao, trenutno tražim posao prodavačice cipela..jer pametni ovoj zemlji ne trabju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: