Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vozački ispit stoji 7.000 kuna, ali komu dati novac za obuku?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2011. 14:16 
Naslov:  Vozački ispit stoji 7.000 kuna, ali komu dati novac za obuku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U 2010. godini za čak 22 posto smanjen je broj novih vozača, a u HAK-ovom regionalnom ispitnom centru u Osijeku vozačku dozvolu lani je 'zaslužilo' 6.907 vozača.

Godine 2009. ispit je u Osijeku uspješno položilo 8.866 kandidata. Manje je novih vozača i na razini države, a prošle godine vozačku je dozvolu dobio 36.781 vozač dok je 2009. bilo 45.248 novih vozača, a 2008. čak 56.323 nova vozača.

Smanjenje broja kandidata rezultat je visokih cijena osposobljavanja kandidata, a u kombinaciji s gospodarskom krizom, nesigurnošću i velikom nezaposlenošću rijetki su spremni izdvojiti gotovo 7.000 kuna za vozački ispit.

Iako je kandidata sve manje, Slavonci i Baranjci koji polažu u ispitnom centru Osijek nešto su uspješniji u ispitima iz prometnih propisa i sigurnosnih pravila i upravljanja vozilom od državnog prosjeka. Kandidati za vozača vozila B kategorije u čak 75 posto slučajeve ispit iz propisa polažu od prve, a ukupna prosječna prolaznost je iznad 70 posto. Na ispitu upravljanja vozilom jedan izlazak dovoljan je za 56 posto kandidata.

No, najzanimljiviji podatak, onaj o prolaznosti po autoškolama, kojih je na području regionalnog ispitnog centra Osijek - 82, HAK više ne objavljuje, nego podatke prosljeđuje MUP-u. Podatci postoje, kažu u HAK-u i vodi se precizna statistika o uspješnosti kandidata ovisno o tome iz koje autoškole dolaze. No, iz ureda za odnose s javnošću MUP-a rečeno nam je kako “podatke vezane za pojedinačnu autoškolu ne mogu dostaviti”. Tako se otvara prostor da se baš sve autoškole mogu reklamirati “rekordnom i najvećom” prolaznošću svojih kandidata.

Naravno, realnost je znatno drukčija, u nekim školama su bolji predavači i instruktori nego u drugima što znatno utječe na kvalitetu obuke. Stoga budući kandidati jednostavno ne mogu doći do relevantnih podataka na temelju kojih bi odabrali u kojoj će autoškoli potrošiti gotovo 7.000 kuna da bi dobili vozačku dozvolu.

Beck: Podatci ne odražavaju kvalitetu obuke vozača
Jasminka Beck iz autoškole “Tratinčica” pojasnila je kako podatci o prolaznosti po autoškolama ne moraju odražavati kvalitetu obuke. Kako kaže Beck, u pojedine autoškole češće dolaze nešto stariji kandidati koji objektivno gledajući teže svladavaju vozačku vještinu. Takvi kandidati nerijetko na ispit izlaze više puta, čime se znatno narušava statistika prolaznosti. "Mlađi kandidati brže uče i teoriju i praksu te lakše polažu ispite nego, primjerice, osobe između 40 i 50 godina", kaže Beck.

Autor: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fischer
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.02.2011. 17:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je smiješno i bezvezno opravdanje gospođe Jasminke . . Treba objaviti pojedinačne statistike svih autoškola i neka se ubuduće malo više pozabave da poprave svoj rejting sa kvalitetom a ne cijenom .


Zadnja promjena: fischer; 14.02.2011. 23:27; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2011. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vjerujem da koliko god se auto škole tu reklamirale kako su upravo one najbolje....osobna preporuka je nešto što ce prevagnuti u odabiru autoškole za buduce vozace....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.02.2011. 19:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Autoškola Tornado, die beste!!! Very Happy

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Provokator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1500
Lokacija: US and A
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.02.2011. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la: ›
Autoškola Tornado, die beste!!! Very Happy


drago gelo, kralj kraljeva..

i kao što je "tamna strana" rekao, jebeš ti jel polažeš u cliu, accentu, golfu, apsolutno ne bitno... osobna preporuka za pojedinog instruktora ovisi o odabiru autoškole...

može drago traktor vozit, al će svi ić kod njega jer je najbolja zajebancija, a nauči te sve što treba Very Happy

_________________
... za bunt je potreban um
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kresostrah
Offline
Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.02.2011. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam izvrsno prosao. Polozio A1 (5800kn) i nadoplata od oko 4000 kn za B..ja sam za oko 10 000 kn dobio 2 kategorije Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2011. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kresostrah je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam izvrsno prosao. Polozio A1 (5800kn) i nadoplata od oko 4000 kn za B..ja sam za oko 10 000 kn dobio 2 kategorije Very Happy


mogao si upravljati sportskim zrakoplovom za te novce

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kresostrah
Offline
Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.02.2011. 14:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la: ›
kresostrah je napisao/la (Pogledaj post): › Ja sam izvrsno prosao. Polozio A1 (5800kn) i nadoplata od oko 4000 kn za B..ja sam za oko 10 000 kn dobio 2 kategorije Very Happy


mogao si upravljati sportskim zrakoplovom za te novce


Prijatelju vrlo rado, no nemam godina. Gore sam malo krivo napisao nisam jos polozio za auto ..proces je u tijeku ;D

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ceranac17
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.02.2011. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja kad sam polagao vozački koštalo je 3500kn, a od onda nisu baš plaće skočile za duplo kao i cijena autoškole,a kvaliteta obuke potpuno jednaka, nešto je tu čudno kome zapravo ide ta razlika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: