Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Akcija “Kastracija spašava živote“

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65811
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2011. 20:01 
Naslov:  Akcija “Kastracija spašava živote“
Od 07.02.2011. 10:00 do 11.02.2011. 9:59 (uključivo)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Udruga „Maca“ u suradnji sa veterinarskom ambulantom „Fury“ organizira akciju kastracije/sterilizacije mačaka po povoljnijim cijenama do kraja mjeseca veljače. Tako biste kastraciju ženke platili 230,00 kn a mužjaka 160,00 kn. Za kastraciju/sterilizaciju Vaše mačke možete se odlučiti već nakon šest mjeseci starosti.

Ova akcija je prvenstveno namijenjena osobama koje imaju više mačaka, studentima i umirovljenicima te osobama slabijeg imovinskog stanja u cilju da im se omogući da riješe probleme neželjenih mačića, ozlijeda muških mačora i popratnih neželjenih pojava u doba parenje.

Svi zaineteresirani mogu se javiti u veterinarsku ambulantu „Fury“ (Sunčana ulica, Osijek) svakim radnim danom od 10:00 do 12:00 te od 17:00 do 20:00 sati te subotom od 10:00 do 12:00 sati na broj telefona 204-747 te pribilježit svoju mačku ili mačka na kastraciju. Za sva ostala pitanja oko kastracije/sterilizacije Vam na raspolaganju stoji udruga „Maca“. Možete ih kontaktirati putem maila: [email protected] ili putem Facebooka : Udruga Maca te na broj mobitela : 091 785 7683.

Podržimo svi zajedno moto "kastracija spašava živote" jer u vrijeme parenja svi znaju da mace nisu baš sasvim svoje!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2011. 20:08 
Naslov:  Re: Akcija “ Kastracija spašava živote“
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kastracija spašava živote... Grdna li naziva teme osijek031.com smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anubis
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2011. 21:34 
Naslov:  Re: Akcija “Kastracija spašava živote“
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto, simo Smile da je više kastiranih životinja i steriliziranih, bilo bi manje napuštenih i neželjenih pasa i mačaka koji stradavaju svakodnevno od gladi, pod kotačima, smrzavaju se vani. psi pogotovo. što jedan pas može ''uloviti'' na ulici, štene pogotovo. osuđen je jesti ako pronađe kakve ostatke ili ako se netko smiluje i da mu komadić hrane. koliko ih je samo u azilu Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dedaramo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 108
Lokacija: OSIJEK
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2011. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda je bolji naziv - eutanazija

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.02.2011. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ova mačka sa slike mi liči na onog mačka iz Shreka Smile
kad obara pogledom.......

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.02.2011. 21:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anubis je napisao/la: ›
zašto, simo Smile da je više kastiranih životinja i steriliziranih, bilo bi manje napuštenih i neželjenih pasa i mačaka koji stradavaju svakodnevno od gladi, pod kotačima, smrzavaju se vani. psi pogotovo. što jedan pas može ''uloviti'' na ulici, štene pogotovo. osuđen je jesti ako pronađe kakve ostatke ili ako se netko smiluje i da mu komadić hrane. koliko ih je samo u azilu Sad

Sve tvoje tvrdnje su krasne, međutim meni je i dalje grdno da kastracijom jedinki i spašavanjem njihovih života, remetimo razmnožavanje cijele vrste. Kastrira li tko štakore, voluharice i miševe? Čini mi se da se kastriranjem u ime humanosti, remeti i prirodna ravnoteža.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2011. 2:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam uvijek mislio da se mužjaci kastriraju a ženke steriliziraju... Wink

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
The Kid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 111
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2011. 7:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gazda Fury nije veterinar nego tehničar.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2011. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›

Sve tvoje tvrdnje su krasne, međutim meni je i dalje grdno da kastracijom jedinki i spašavanjem njihovih života, remetimo razmnožavanje cijele vrste. Kastrira li tko štakore, voluharice i miševe? Čini mi se da se kastriranjem u ime humanosti, remeti i prirodna ravnoteža.


Ne može se stavljati u usporedbu kastriranje štakora, voluharica i miševa s jedne strane te mačaka i pasa s druge. Psi i mačke pripitomljeni su i lagano ih se pridobije i odvede veterinaru, kućni su ljubimci, a štakori, voluharice i miševi definitivno nisu pripitomljeni. A štakore ionako trujemo, pa može se, prateći tvoju logiku, reći i da tako remetimo prirodnu ravnotežu. Ne vidim nikakav problem u kastriraju pasa i mačaka, štoviše, poželjno je, ponajviše zbog toga što cijela hrpa mačića i štenaca završi na ulici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2011. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la: ›
Ne može se stavljati u usporedbu kastriranje štakora, voluharica i miševa s jedne strane te mačaka i pasa s druge.

Nije u pitanju usporedba između kastriranja mačaka i voluharica, miševa i štakora. Nego utjecaj čovjeka na prirodnu ravnotežu. Smanjimo li broj mačaka koje su prirodni neprijatelji miševa, voluharica i štakora, povećat će se broj navedenih glodavaca. Naravno da sam svjestan, da je kastriranje mačaka i pasa lutalica humanija gesta od eutanazije, no uvijek treba šire sagledati problematiku.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2011. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako vam je stalo do prirodne ravnoteže, kastrirajte ljude..

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2011. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nije u pitanju usporedba između kastriranja mačaka i voluharica, miševa i štakora. Nego utjecaj čovjeka na prirodnu ravnotežu. Smanjimo li broj mačaka koje su prirodni neprijatelji miševa, voluharica i štakora, povećat će se broj navedenih glodavaca. Naravno da sam svjestan, da je kastriranje mačaka i pasa lutalica humanija gesta od eutanazije, no uvijek treba šire sagledati problematiku.


Treba sagledati širu problemati, naravno, slažem se, ali mislim da se ipak kastracija ne provodi u tolikoj mjeri da bi se mogla ugroziti prirodna ravnoteža. A povećan broj miševa, voluharica i štakora mogao bi se dogoditi ne zbog pretjerane kastracije, već zbog toga što ljudi sve rjeđe uzimaju mačke da im love miševe i štakore, a sve češće kao kućne ljubimce koje paze, maze i daju im hranu, pa mačke ni ne moraju loviti. Naravno, na selima manje, ali i tamo sve više.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2011. 13:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bravo Sir Willian
potpisujem

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.02.2011. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ekipa.. svadjate se bezveze

Prvo udrugu maca vodi osoba koja zagovara život bez boli a prežderava se mesinom

Azil vode ljudi koji du do apsolutne mjere licemjeri, ne primaju pse u azil jer ga žele zatvoriti i (kao u audiciji, sagraditi stariji most u Mostaru) na svaki pokušaj pomoći okreću leđa. Teroriziraju volontere i ne žele primit volontera koji jede bilo šta što ne spada u vegetarijanstvo čak i veganstvo.

Mislim da kastracija i sterilizacija nije losa stvar, ali javni poziv na tako nešto je za svako ismijavanje.

Problem je u višku mačaka i pasa uvijek bio i biti će, pogotovo sada kada ljudi nemajuz za kruh a zamislite mačka i pas JEDU!

Pitajmo se kome ce prvo otkinuti od usta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DeusExMachina
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.02.2011. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dio rasprave preseljen u Offtopic

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: