Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bazeni Gradski vrt - prezentacija! [anketa]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Trebaju li Osijeku novi bazeni?

Da
47%
 47%  [ 88 ]
Ne
46%
 46%  [ 86 ]
Ne znam/ne zanima me
5%
 5%  [ 11 ]
Ukupno glasova : 185


Autor Poruka
debelodjubre
Offline
Ukupno postova: 128
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.01.2011. 20:38 
Naslov:  Re: Bazeni Gradski vrt - prezentacija! [anketa]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo par činjenica...Aquapark bi trebali graditi Španjolci sa svojim kapitalom, samim time manja mogućnost zamračivanja poželjnog iznosa, ali nije loša ideja, hajdemo onda mi(grad) izgraditi svoje bazene, a to će normalno graditi Gravia, Osijek-koteks, materijal iz Izolirke..uglavnom sve renomirane firme sa iskustvom građenja vila po hercegovačkom kamenjaru. Zanimljivo je također što nije cijena određena, ipak 2 poziva dnevno u Zenici nije to Sarajevo...vidićemo koji će iznos biti, oko 200-300 miliona...ajte molim vas pa to nije zaduživanje to je ulaganje, kužite??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2011. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

luisa je napisao/la: ›
glupo je raspravljati o ovome na ovakav način.
bazeni će se graditi za koju godinu,financirani od tko zna koga,


centurion je napisao/la: ›
Ni ovaj bazen niti Aquapark ne grade se iz gradskog proračuna nego će većinu love dati Država (bazen) ili privatni investitor (aquapark) .


lancelott je napisao/la: ›
Nezaposlenost je puno kompleksniji i kompliciraniji problem i nije pristojno stavljati ga u relaciju s izgradnjom bazena.


Evo, u tri posta smo sve saznali. Jednu je baš briga tko će financirati, važno je da se gradi, drugi misli da će većinu love dati država, iako to ne zna ni Bubalo (nego se tek nada pomoći države), a treći je jednostavno nepristojan.

Lanselot, briga mene što ti treniraš plivanje ili si u to osobno uključen. Briga me za rezultate Duje Draganje, i ostalih, jer ti rezultati nisu pomogli običnom čovjeku da živi bolje (pomogli su tek iskompleksiranom čovjeku da se osjeća bolje). Briga me za potrebu za velikim bazenom, uostalom slažem se, treba nam i veliki bazen.

Naprotiv, ne samo da je pristojno, nego je i apsolutno nužno, razmisliti gdje će se potrošiti svaka kuna poreznih obveznika. Za razliku od luise, prosječan Hrvat zna kako će se financirati bazeni, iz našeg džepa.

Standardi u kojima 75000 ljudi ima veliki bazen za nas su science fiction. Samo imbecil može tražiti od države da financira bazen u situaciji u kojoj 3500000 ljudi nema posla (a uskoro i više), a forumaš Monstrum dijeli 3 toplomjera sa 125 ljudi koji leže na razrušenom zaraznom odjelu navodno kliničkog bolničkog centra Osijek. Čovjek koji u ovakvoj zemlji razmišlja o sportskim rezultatima profesionalaca koji zarađuju milijune (a taj se Draganja čak pokušavao prodati u Katar), taj je potpuni imbecil ili osoba koja je osobno zainteresirana za taj sport.

Učenje plivanja molim da se ne miješa sa ovim grandioznim megaprojektom, jer su plivati naučili na stotine Osječana u malo većoj kadi škole Žabac, i to nas nije koštalo par stotina milijuna kuna.

Ovo je jadan grad kojeg ljudi napuštaju iz dana u dan. Ne napuštaju ga zato što nemaju 50-metarski bazen, nego zato što nemaju kruha. Samo imbecil zanemaruje tu činjenicu. Samo imbecilna vlast može graditi bazen u ovakvoj depresiji, i to ne samo bazen nego i trg, dvoranu, i što sve nisu najavili u skoro vrijeme.

Volio bih ja 50-metarski bazen za 500 klinaca, ako ih uopće ima 500. Nevažno neka ih je i 50. Ma volio bih ja i dva bazena. Samo, nevjerojatna je ta patologija društva u kojemu se ovakva idiotska ideja proglašava dobrom. Pa prije par godina smo isto ovo slušali za ove ogromne dvorane - koji su rezultati? Gradovi će zbog njih uskoro grcati u dugovima. Jesu li nove dvorane potakle razvoj bilo kojeg profesionalnog sporta? Ne. Sport je generalno degradirao. Krajnje je vrijeme da se prestane mazati oči napaćenom narodu, i maskirati očaj u kojem se nalazi povremenim sportskim uspjehom nekog Draganje, ili Balića.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vjexa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2011. 20:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije loše, dobro izgleda. ipak će se tom gradnjom, ako do nje ikad dođe, zaposliti neki broj nezaposlenih osoba....

_________________
here's to alcohol, the cause and solutions of all life's problems!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.01.2011. 20:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Naprotiv, ne samo da je pristojno, nego je i apsolutno nužno, razmisliti gdje će se potrošiti svaka kuna poreznih obveznika. Za razliku od luise, prosječan Hrvat zna kako će se financirati bazeni, iz našeg džepa.


bas tako ... meni se cini da neki forumasi misle da ako to financira drzava da to nije 'nas' novac ? ... to je i te kako nas novac na koji svakako moramo paziti.

i dvoranu gradski vrt je financiran NASIM novcem, bez obzira sto je dosao iz drzavne blagajne.

Aquapark je investicija stranog investitora i to je potpuno druga prica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2011. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: › a gdje pise da ce Grad platit ove bazene iz proracuna?

A oko dvorane je neki dan bila neka vijest mislim za srednje skole na zelenom polju da Grad i Zupanija zele dvoranu a skolski odbor je odbio !??
Hoce i te dvorane Bubalo prikazati kao rjesenje problema nedostatka dvorana za srednje skole u Tvrdji?!

Mislim, ako ucenici mogu pjesaciti do Gradskog vrta, onda im ni Zeleno polje nece biti daleko.

No, doista, tko ce platiti taj bazen? Za projekt (papirologiju) znamo - 1,2 milijuna kuna ce platiti Grad Osijek.

S druge strane, ukupni proracun Grada za tehnicku kulturu je nesto veci od 550 tisuca kuna. Dakle, za sve one klinke i klince sto cackaju oko tehnike i sto ce jednog dna postati inzenjeri i informaticari - Grad daje 550 tisuca kuna.

Samo za ovaj projekt se daje 1,2 milijuna kuna. Koliko se vise klinaca i koliko se boljih programa tehnicke kulture moglo financirati da se odustalo samo od papirologije ovog bazena, kojeg mozda nece ni biti?!

@debelodjubre, gdje si procitao da ce Spanjolci graditi aquapark? Ako sam dobro shvatio, Spanjolci su samo izradili projekt, odnosno idejno rjesenje. Ili ti imas neke informacije koje mi nemamo...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2011. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
centurion je napisao/la: › a gdje pise da ce Grad platit ove bazene iz proracuna?

A oko dvorane je neki dan bila neka vijest mislim za srednje skole na zelenom polju da Grad i Zupanija zele dvoranu a skolski odbor je odbio !??


Hoce i te dvorane Bubalo prikazati kao rjesenje problema nedostatka dvorana za srednje skole u Tvrdji?!



Jel ti to zazivaš gradnju dovrane u Tvrđi - jel bi na baš na Trg ili negdje kod Vodenih vrata?

Bazeni će se graditi za godinu -dvije a nakon parlamentarnih izbora (ove godine) će i za Osijek biti više projekata i sluha pa će nezaposlenost nadamo se padati a uz rješavanje nezaposlenosti treba rješavati i druge ljudske potrebe.

Gradske vlasti ne mogu baš previše učiniti da smanje nezaposlenost - tu država mora više gurati a gradska vlast je tu da rjesava nogostupe, infrastruktru i da priprema projekte koje bi finacirala drzava, EU ili neki investitor.
Bazeni će do kraja godien biti jedan zaokružen projekt spreman za financiranje od Države, Eu i dijelom od grada.

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
komentator031
Offline
Ukupno postova: 76
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2011. 21:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovom što očekuje da mu grad kupi toplomjer u bolnici treba reći da je za bolnice zadužena državna vlast, a premijere su davali HDZ i SDP. Bazeni su dobra stvar i na opće dobro. Ma koliko teoretizirali i pokušali popljuvati dobru ideju i razvoj grada (grad mora imati gradske sadržaje),sasvim je jasno da su to vaši partijski zadaci.Ljudi razumiju da gradonačelnik radi na ravnomjernom razvoju grada i nikakav pljuvački koementar angažiranih, nekvalitetnih persona to ne može umanjiti. Kažem naprijed Bubalo i zainati se da regija postane primjer uspjeha cijeloj državi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2011. 21:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koji će nam * bazen kad imamo 30% nezaposlenih. To je samo krađa novca od grada. Da nemamo bazen onda u redu, ali već imamo jedan i uopće nije popunjen, imamo u Bizovcu koji propada jer nema posjetitelja, a mi se razvijamo u p*. Građevinska mafija vlada Osijekom, al šta da radiš kad nam se političari boje da ne izgube vlast.
Ako se pojavi neki plivački talent u gradu nek se seli gdje ima 50 metarski bazen. Uskoro ćemo u Osijeku graditi i dvoranu za hrvanje u blatu da bi imali pokrivene sve sportove. Ni Sydney nam nije ravan što se tiće sporta.
I naravno zašto se ne bi nakon toga stipendirala djeca podobnih. Treba izmisliti načine kako prati gradski novac. A za pranje novca su najbolji bazeni i to 50 metarski.
Jako loša investicija.
Halo majstori, gradite infrastrukturu i poduzetničke inkubatore. Zar ne mislite da je to jedini način da se smanji nezaposlenost i poveća standard građana i zar mislite da ste previše uložili u to. To je Vaš jedini zadatak, a bazen će se pojaviti kad tad jer će se pojaviti privatni ulagač koji će pronaći svoj interes u tome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2011. 21:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›

Halo majstori, gradite infrastrukturu i poduzetničke inkubatore. Zar ne mislite da je to jedini način da se smanji nezaposlenost i poveća standard građana i zar mislite da ste previše uložili u to.


Evo nekima je teško čak prosufat portalom. Znam da je google daleko u ameriki ili gdje već izvan granice ali 031 je tu i nađeš što te mući

Poduzetnički inkubator BIOS gradi novu halu!:
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=29237#axzz1BKJtCTQw

GOSPODARSKE ZONE:
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=29766#axzz1BKJtCTQw

Koje se trenutno aktivnosti provode na razvoju gospodarstva i zapošljavanja?
VRDOLJAK:Poslovnu zonu Tenje smo popunili, to je aktivno danas, tamo se gradi, tamo se zida. U poduzetničkom inkubatoru Bios popunjeni su svi kapaciteti koji su bili slobodni početkom godine, te već sada ima kandidata koji će popunjavati prostor onih koji se presele u Tenje. Nakon Biosa ide poslovna zona Tenja, a nakon Tenje poslovna zona Nemetin, u kojoj rješavamo imovinsko pravne odnose, otkupljujemo zemljišta, tražimo modele financiranja, radimo fizibiliti studije cijele zone. Već sada se javljaju veliki partneri, poslovni subjekti koji bi investirali u tu zonu. Projekti kojima potičemo razvoj gospodarstva u pravilu su dugoročni, sporo daju rezultate, a i nikada ne završavaju.

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2011. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›

Halo majstori, gradite infrastrukturu i poduzetničke inkubatore. Zar ne mislite da je to jedini način da se smanji nezaposlenost i poveća standard građana i zar mislite da ste previše uložili u to.


Evo nekima je teško čak prosufat portalom. Znam da je google daleko u ameriki ili gdje već izvan granice ali 031 je tu i nađeš što te mući

Poduzetnički inkubator BIOS gradi novu halu!:
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=29237#axzz1BKJtCTQw

GOSPODARSKE ZONE:
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=29766#axzz1BKJtCTQw

Koje se trenutno aktivnosti provode na razvoju gospodarstva i zapošljavanja?
VRDOLJAK:Poslovnu zonu Tenje smo popunili, to je aktivno danas, tamo se gradi, tamo se zida. U poduzetničkom inkubatoru Bios popunjeni su svi kapaciteti koji su bili slobodni početkom godine, te već sada ima kandidata koji će popunjavati prostor onih koji se presele u Tenje. Nakon Biosa ide poslovna zona Tenja, a nakon Tenje poslovna zona Nemetin, u kojoj rješavamo imovinsko pravne odnose, otkupljujemo zemljišta, tražimo modele financiranja, radimo fizibiliti studije cijele zone. Već sada se javljaju veliki partneri, poslovni subjekti koji bi investirali u tu zonu. Projekti kojima potičemo razvoj gospodarstva u pravilu su dugoročni, sporo daju rezultate, a i nikada ne završavaju.

Kolega znam ja za oboje, i kao što sam rekao zar misliš da je to dovoljno? S tolikim brojem nezaposlenih u Osijeku treba stalno graditi infrastrukturu i inkubatore. Treba još najmanje 20 inkubatora, a otkud onda lova za ostalo? S obzirom na gospodarsko sranje u županiji takvi inkubatori bi mogli spasiti radna mjesta koja će se ugasiti u naredno vrijeme. Gledaj malo u budućnost prije nego se praviš pametan.


Zadnja promjena: francika; 17.01.2011. 21:46; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.01.2011. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

komentator031 je napisao/la (Pogledaj post): › Ovom što očekuje da mu grad kupi toplomjer u bolnici treba reći da je za bolnice zadužena državna vlast,


cek malo ... ovo s toplomjerom mi nije jasno.

drzava je zaduzena za toplomjere ... a tko je zaduzen za financiranje novih bazena ? i daj mi objasni ciji su to novci sto trosi drzava ? ... ili ne pricamo o istoj drzavi.

jer trosenje drzavnog novca i gradskog novca ja dozivljavam kao trosenje mog novca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2011. 21:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja želim da "država" i "grad" financiraju gradnju tih bazena sa novcem koji mi se izdvaja od plaće...i šta sad?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2011. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječanin je napisao/la (Pogledaj post): › ja želim da "država" i "grad" financiraju gradnju tih bazena sa novcem koji mi se izdvaja od plaće...i šta sad?

Onda fino tražiš od grada da te stipendira sa prosječnom mjesečnom plaćom da postaneš svjetski prvak i zaboli te za nezaposlene. Crying or Very sad


Zadnja promjena: francika; 17.01.2011. 21:54; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2011. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
centurion je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›

Halo majstori, gradite infrastrukturu i poduzetničke inkubatore. Zar ne mislite da je to jedini način da se smanji nezaposlenost i poveća standard građana i zar mislite da ste previše uložili u to.


Evo nekima je teško čak prosufat portalom. Znam da je google daleko u ameriki ili gdje već izvan granice ali 031 je tu i nađeš što te mući

Poduzetnički inkubator BIOS gradi novu halu!:
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=29237#axzz1BKJtCTQw

GOSPODARSKE ZONE:
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=29766#axzz1BKJtCTQw

Koje se trenutno aktivnosti provode na razvoju gospodarstva i zapošljavanja?
VRDOLJAK:Poslovnu zonu Tenje smo popunili, to je aktivno danas, tamo se gradi, tamo se zida. U poduzetničkom inkubatoru Bios popunjeni su svi kapaciteti koji su bili slobodni početkom godine, te već sada ima kandidata koji će popunjavati prostor onih koji se presele u Tenje. Nakon Biosa ide poslovna zona Tenja, a nakon Tenje poslovna zona Nemetin, u kojoj rješavamo imovinsko pravne odnose, otkupljujemo zemljišta, tražimo modele financiranja, radimo fizibiliti studije cijele zone. Već sada se javljaju veliki partneri, poslovni subjekti koji bi investirali u tu zonu. Projekti kojima potičemo razvoj gospodarstva u pravilu su dugoročni, sporo daju rezultate, a i nikada ne završavaju.

Kolega znam ja za oboje, i kao što sam rekao zar misliš da je to dovoljno? S tolikim brojem nezaposlenih u Osijeku treba stalno graditi infrastrukturu i inkubatore. Treba još najmanje 20 inkubatora, a otkud onda lova za ostalo? S obzirom na gospodarsko sranje u županiji takvi inkubatori bi mogli spasiti radna mjesta koja će se ugasiti u naredno vrijeme. Gledaj malo u budućnost prije nego se praviš pametan.


Dakle Grad nek napravi 20 inkubatora i svi nezaposleni sjednu u njih i sjeda na jajima dok se ne izleže nake ideja??
Šta stvarno misliš da svih 10 000 nezaposlenih u Osijeku treba radit u BIOSU?
Misliš li da se sva lova iz proračuna može bez problema rasporediti u 20 Inkubatora - dakel ukinuti subvencije, potpore, plaće u školstvu i izgradit 20 inkubatora i svi problemi su rješeni??

Grad treba ravnomjeran razvoj - kako geografski tako i strukturalno - malo sporta - malo uređenja i malo poticanja gospodarstvu.
Puno poticanja gospodarstvu treba dati država priej svega ukidanjem hrpe bespotrebnih parafiskalnih nameta te glomazne administracije!

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.01.2011. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
centurion je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›

Halo majstori, gradite infrastrukturu i poduzetničke inkubatore. Zar ne mislite da je to jedini način da se smanji nezaposlenost i poveća standard građana i zar mislite da ste previše uložili u to.


Evo nekima je teško čak prosufat portalom. Znam da je google daleko u ameriki ili gdje već izvan granice ali 031 je tu i nađeš što te mući

Poduzetnički inkubator BIOS gradi novu halu!:
http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=29237#axzz1BKJtCTQw

GOSPODARSKE ZONE:
http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=29766#axzz1BKJtCTQw

Koje se trenutno aktivnosti provode na razvoju gospodarstva i zapošljavanja?
VRDOLJAK:Poslovnu zonu Tenje smo popunili, to je aktivno danas, tamo se gradi, tamo se zida. U poduzetničkom inkubatoru Bios popunjeni su svi kapaciteti koji su bili slobodni početkom godine, te već sada ima kandidata koji će popunjavati prostor onih koji se presele u Tenje. Nakon Biosa ide poslovna zona Tenja, a nakon Tenje poslovna zona Nemetin, u kojoj rješavamo imovinsko pravne odnose, otkupljujemo zemljišta, tražimo modele financiranja, radimo fizibiliti studije cijele zone. Već sada se javljaju veliki partneri, poslovni subjekti koji bi investirali u tu zonu. Projekti kojima potičemo razvoj gospodarstva u pravilu su dugoročni, sporo daju rezultate, a i nikada ne završavaju.

Kolega znam ja za oboje, i kao što sam rekao zar misliš da je to dovoljno? S tolikim brojem nezaposlenih u Osijeku treba stalno graditi infrastrukturu i inkubatore. Treba još najmanje 20 inkubatora, a otkud onda lova za ostalo? S obzirom na gospodarsko sranje u županiji takvi inkubatori bi mogli spasiti radna mjesta koja će se ugasiti u naredno vrijeme. Gledaj malo u budućnost prije nego se praviš pametan.


Dakle Grad nek napravi 20 inkubatora i svi nezaposleni sjednu u njih i sjeda na jajima dok se ne izleže nake ideja??

Mr. Green

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: