Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Planovi Gradske vlasti za Osijek u 2011. godini - razgovor s Ivanom Vrdoljakom

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65811
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2011. 11:02 
Naslov:  Planovi Gradske vlasti za Osijek u 2011. godini - razgovor s Ivanom Vrdoljakom
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jedna od mojih najbitnijih zadaća je da vratim osmijeh na lice svih građana. Naravno da se to ne može dogoditi trenutno, jer građanima svakodnevno pristižu računi i svakodnevno se suočavaju s nerješinim problemima, ali mi koji upravljamo gradom mi moramo dati osjećaj da znamo kuda idemo. Mislim da je taj pozitivan stav prema budućnosti nužan da bi se ozbiljnije krenulo u razvoj. Moramo prvo pozitivno razmišljati da će sutra biti bolje, da ima ljudi koji su spremni pomoći, koji su spremni žrtvovati svoje vrijeme i znanje i učiniti sve da bi zajedno bili ponosni na svoj grad. Nadam se da ćemo sutra shvatiti da je kriza trenutno stanje, a ne trajni efekt depresije. Siguran sam da će sutra gradom Osijekom šetati nasmijani građani, a da će kriza biti iza nas - istakao je u razgovoru Ivan Vrdoljak, zamjenik gradonačelnika grada Osijeka.

Kao današnji dogradonačelnik grada Osijeka da li ste zadovoljni trenutnom situacijom u gradu?
- Bit ću potpuno iskren, nisam zadovoljan. Teško je biti zadovoljan kada vidiš da se svakodnevno pogoršava socijalna slika grada, i kada se kontinuirano povećava broj nezaposenih. Međutim ukoliko uspoređujem našu situaciju s lošijima, s državom, onda sam zadovoljan. Ali kao čovjek sigurno ne mogu biti zadovoljan ako ljudi svakodnevno ostaju bez posla, i ako svakodnevno primamo zamolbe za financijsku potporu.

Sada kao dogradonačelnik kako ocjenjujete rad gradske uprave i gradskih poduzeća?
- Jedan jako težak posao smo morali odradili u zadnjih godinu i pol dana, potpuno stabilizirati sustav gradske uprave i javnih poduzeća. Oni su danas puno odgovorniji, oni su danas pored svih minusa i dugova koje su imali na pozitivnoj nuli i mislim da je to izuzetan rezultat s obzirom na krizu i punjenje proračuna, ili bolje rečeno nepunjenje proračuna. Tako da sam zadovoljan s funcioniranjem i gradske uprave i javnih poduzeća.

Koje se trenutno aktivnosti provode na razvoju gospodarstva i zapošljavanja?
- Poslovnu zonu Tenje smo popunili, to je aktivno danas, tamo se gradi, tamo se zida. U poduzetničkom inkubatoru Bios popunjeni su svi kapaciteti koji su bili slobodni početkom godine, te već sada ima kandidata koji će popunjavati prostor onih koji se presele u Tenje. Nakon Biosa ide poslovna zona Tenja, a nakon Tenje poslovna zona Nemetin, u kojoj rješavamo imovinsko pravne odnose, otkupljujemo zemljišta, tražimo modele financiranja, radimo fizibiliti studije cijele zone. Već sada se javljaju veliki partneri, poslovni subjekti koji bi investirali u tu zonu. Projekti kojima potičemo razvoj gospodarstva u pravilu su dugoročni, sporo daju rezultate, a i nikada ne završavaju. Podloga svemu tome je program za razvoj gospodarstva grada Osijek i Akcijski plan koji je usvojen još 2008. godine sa svim poticajima u ulaganjima koji su očito pomogli da se gospodarstvo grada Osijeka potpuno ne ubije, nego da koliko- toliko živi s obzirom na stanje u državi.

Kako vidite grad Osijek za nekoliko godina?
- Naš grad vidim kao lijepi uređeni sveučilišni grad, u kojem studenti koji čine 20% stanovništa, imaju želju ostati živjeti u njemu, raditi i dati doprinos njegovom razvoju. Vidim ga kao magnet koji je po definiciji proporcionalnosti veličine grada optimalan: nije preurbaniziran niti preveliki grad, a ima sve što jedan ozbiljan grad treba imati: kulturnu, športsku, zabavnu, obrazovnu mrežu. Jer ako moj grad bude magnet ljudima koji žele ovdje živjeti, onda znam da je to lijep grad. Naravno da ga vidim i kao centar jedne europske regije, i magnet za mnoge investitore.

Koji bi ste projekt izdvojili kao najznačajniji do sada te da li radovi idu planiranim tempom?
- Izdvojio bih novo uređenje škola u ukupnoj vrijednosti10 mil kn. Možda navedeni projekt nije toliko politički atraktivan jer nije svakodnevno vidljivo, ali je vidljivo našoj djeci što nam je bio prioritet u odnosu na druge investicije. Svi radovi koji su ugovoreni, idu planiranim tempom i ne ćemo dozvoljavati probijanje rokova niti iznose koji su ugovoreni. Međutim nismo krenuli u investicije koje smo planirali početkom mandata, jer smo sada uvidjeli da ih ne možemo financirati, nego će pričekati 2011. godinu kada idemo s projektom uređenja Trg Slobode, novim mostom i mnogim drugima. Naravno, postoji još niz projekata koje smo ralizirali, a koji zajedno tvore sliku Osijeka kao poželjnog mjesta za život.

Kriza je obilježila proteklo razdoblje, osjeća se određeni pesimizam među građanima (troškovi života su veći, novca je sve manje.... ). Vaš komentar?
- Jedna od mojih najbitnijih zadataka je da vratim osmijeh na lice svih građana. Naravno da se to ne može dogoditi trenutno, jer građanima svakodnevno pristižu računi i svakodnevno se suočavaju s nerješinim problemima. Ali mi koji upravljamo gradom mi moramo dati osjećaj da znamo kuda idemo. Mislim da je taj pozitivan stav prema budućnosti nuždan da bi se ozbiljnije krenulo u razvoj. Moramo prvo pozitivno razmišljati da će sutra biti bolje, da ima ljudi koji su spremni pomoći, koji su spremni žrtvovati svoje vrijeme i znanje i učiniti sve da bi zajedno bili ponosni na svoj grad. Nadam se da ćemo sutra shvatiti da je kriza trenutno stanje, a ne trajni efekt depresije. Siguran sam da će sutra gradom Osijekom šetati nasmijani građani, a da će kriza biti iza nas.

Koji su rezultati štednje u gradskoj upravi?
- U ovih godinu i pol vratili smo 170 milijuna kuna kredita (dugova), a samo 10 milijuna kn smo se zadužili. I upravo ta razlika od 160 mil kuna gdje smo htjeli biti odgovorni i prema sebi i prema svojoj budućnosti, je zalog da se u 2011. može lakše krenuti u jedan investicijski ciklus. Nismo se htjeli beskonačno zaduživati nego pokazati da se drugačije može raditi.

19 mjeseci je prošlo od izbora, na koje probleme ste naišli, a za koje niste znali dok ste bili u oporbi?
- Ima zaista dosta problema na koje sam naišao, a za koje nisam znao dok sam bio u oporbi, kao što su loše procedure unutar grada, nepovezanost javnih poduzeća s gradskom upravom, ogromni dugovi u cash flow u kratkoročnim obvezama javnih poduzeća, loša razina naplata gradskih potraživanja. Ima i niz drugih problema, koje smo mogli pretpostaviti ali nismo znali u kojem opsegu su prisutni.

Koje projekte Grad osigurava za mlade sugrađane?
- Grad Osijek kroz projekt Pomoć mladim obiteljima financijski će poduprijeti mlade obitelji kod kupovine prvog stana, imamo stipendije za darovite učenike i studente, studentske kredite za redovne sudente i polaznike poslijediplomskih studija. Ali postavlja se pitanje:za koga mi radimo zonu Nemetin?!? Za koga radimo tehnološki partk „Tehnopolis Osijek“, projekt sa Sveučilštem J.J.Strossmayera?? Za koga vraćamo kredite?!? Naravno za mlade! Kada malo bolje razmislimo, kada eliminiramo socijalu, svi projekti od urbanizma, komunale do razvoja gospodarstva, čak program stabilizacije gradskih financija namijenjen je mladim osobama, koje sutra trebaju živjeti u ovom gradu.

U prvih 6 mj 2009.g Grad Osijek imao je gubitak od 60 mil. kn, dok je ove godine za isti period gubitak tek 1 mil. kn. Po Vašem mišljenju šta je razlog tome?
- Razlog tome je što mi nismo pijani milijarderi, koji maju vreće novaca pa troše dok se vreća ne isprazni. Mi svakodnevo kontroliramo prihode i na taj način planiramo rashode. Naime, postoje dva modela upravljanje gradskim i društvenim novcima, a to su odgovorno/savjesno i neogovorno/bahato. S obzirom na minuse koji su stvarani u prethodnih razdobljima i na ovu nulu koju je ova gradska vlast postigli, mislim da je jasno koji smo model mi izabrali.

Koja je Vaša poruka građanima?
- Građani Osijeka imaju veliku privilegiju živjeti u jednom od najljepših gradova na svijetu. U vrijeme kada strahujemo od globalne recesije, unatoč problemima s kojima se danas suočavamo-velika nezaposlenost, male plaće , veliko nazadovoljstvom mislim da ćemo već sutra učiniti sve da nam grad Osijek bude na ponos i da nasmijani šetamo ulicama našeg grada. Ja ću se osobno pobrinuti da to svi osjećamo, jer unatoč svim problemima i recesji pozitivnu energiju moramo prvo širiti među nama. Moja poruka građanima „Unatoč svim problemima i recesiji budite lijepi, veseli i nasmijani ulicama našeg grada jer Osijek to zaslužuje“.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
JERKO35
Offline
Ukupno postova: 59
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.01.2011. 11:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrdoljak da vrati osmjeh na lice građana??? tragikomično.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2011. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tko je vodio razgovor s Vrdoljakom?

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.01.2011. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

JERKO35 je napisao/la (Pogledaj post): › Vrdoljak da vrati osmjeh na lice građana??? tragikomično.


i ja sam dotle procitao ... umro od smijeha i dalje ne moram.

jedini osmjeh na lice mi moze vratiti da svi ostanu bez vlasti i da gradonacelnik postane covjek tuljan

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2011. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da je puno bolji i iskreniji političar od gradonačelinika i da bi grad bio bolji pod njegovim vodstvom, a sa obzirom da se upetljao u koaliciju nema baš previše slobodne ruke i teško se može vratiti ukradeni osmjeh.

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.01.2011. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cak i ja vjerujem da je on sasvim solidan lik da nije u koaliciji s tom bagrom..sta mu je to trebalo?
No hajde, imaju plusic za to vracanje dugova a da mu vjerujemo na rijec pa pricekamo jos koji projekt da vidimo. Za razliku od Bubala, ovaj jos djeluje sposoban.

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2011. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

man with(out) the balls

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
komentator031
Offline
Ukupno postova: 76
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2011. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čvrsto vjerujem da će Bubalo sa dogradonačelnicima izvesti Osijek na pravi put. Bilo je krajnje vrijeme da se srede financije u gradu, Vrdoljak je prepoznao Bubala sposobnog bankara da ispuni tu misiju i dao mu podršku. Nije dao nekom drugom jer je i njih prepoznao. Prava riječ za te ostale bi bila, demagozi. Puno priče, malo rada, još manje iskustva. Bubalo je godinama bio župan i bankar i uspješno radio bez afera u karijeri, Vrdoljaku nije trebala svijeća da to prepozna. Osječka oporba se svodi na kritiziranje, bez ijedne opće korisne inicijative, pa da su barem ljudi i priklone se idejama koje su svima korisne.Neki su se priklonili i napustili diktatorske zagrebačke stranke. Meni se recimo svidjelo što nismo uzeli preskupu dvoranu, koja bi sad stajala zatvorena kao zagrebačka Arena, a preko gradskih poreza nju bi odplačivali i naši unuci. Dobro je da se HDSSB tome usprotivio.To su dugoročni potezi na opće dobro i to su ljudi prepoznali.Grad mora ići naprijed, a s ovom ekipom ide. Svidjelo se to oporbi ili ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.01.2011. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

komentator031 je napisao/la (Pogledaj post): › Bilo je krajnje vrijeme da se srede financije u gradu, Vrdoljak je prepoznao Bubala sposobnog bankara da ispuni tu misiju i dao mu podršku.


a daj mi molim te reci ... kako znas da su sredjene finacije u gradu ? osim sto ti stranka na vlasti koja trosi taj novac kaze 'majke mi' Smile

ni djapic nije govorio da su financije nesredjene ... nego je to govorio bubi.

a od tih sredjenih financija ja i dalje ne vidim nista korisno u gradu.

cak mislim da su preuvelicavali taj problem 'nesredjenih finacija' kako bi im bilo jednostavnije da nista ne rade.

koliko su financije 'sredjene' ... vidjet cemo tek kada netko drugi zasjedne u njihovu fotelju i prebroji novce Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2011. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Bubalo - sposoban bankar" - jos jedna fraza, za koju se mnogi nadaju da ce postati istina ako se ponovi sto puta. Nesto kao ona da Branimir Glavas nije zlocinac. Tja. covjek pravomocno osudjen na svim mogucim sudskim razinama, a presudu mu potvrdila i druga drzava. No, ima onih koji ne priznaju presude, a time i pravni poredak u RH. Jedna veca skupina takvih se naziva cetnici, a druga clanovi HDSSB-a.

Bubalo se zaposlio u Banci, jer je bankom upravljao HDSSB, odnosno tada HDZ kadar. Kao i svi zasluzni pitomci te (sudeci prema informacijama koje danas izlaze na vidjelo) zlocinacke organizacije, za njega se morala naci neka sinekurica. Bila je sitna uslugica tog sustava, koji se puno vise zaduzio Voljenom Vodji.

Uhljebilo ga u Slavonskoj banci. Tamo je ubrzo postao voditelj poslovnice u Vukovaru (?), kako i prilici jednom kolektivu gdje se po stepenicama ljudi penju po kriteriju knjizice, a ne sposobnosti.

I to je to. Nesto malo mrljao, a onda ga gurnulo u Zupaniju. Tamo je "reorganizirao", odnosno uhljebio stranacku vojsku i pocistio sve neistomisljenike.

Doista, za sve stranacke vojnike, on je vrlo "sposoban bankar". Ostali ipak ne bi trebali vjerovati u jeftine parole.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2011. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

komentator031 je napisao/la: ›
Čvrsto vjerujem da će Bubalo sa dogradonačelnicima izvesti Osijek na pravi put.


Jel se ovo javila Jadranka Kosor na forum 031? Na putu smo da izađemo na put! Vjerojatno ne, ali je zarazna.

Ova koalicija ne može nikog izvesti na nikakav put, a bit ćemo zadovoljni ako ne napravi previše štete. Naime, treba se podsjetiti, ova koalicija postoji samo zahvaljujući Biljani Borzan, koja je ostala u Đapićevom krilu, da bi ju ovaj otjerao par mjeseci poslije. Zahvaljujući Biljani Borzan i onom Prnjatu, nije raskinut ni ugovor sa Elektromodulom, što neki još uvijek spočitavaju Vrdoljaku. Biljana Borzan je vjerojatno bila nezadovoljna činjenicom da se Vrdoljak smatrao prirodnim kandidatom lijeve strane, a sujeta je često pokretač politike. Vrdoljak je tada imao izbor - glumiti vječnog oporbenjaka sa 5% ili pokušati sa izmišljeno uspješnim bankarom. Sada vidimo, krivo je odabrao. Valjda je mislio da lažno uspješnog bankara netko nešto pita, kad ono, iznad njega su, odmah do boga Glavaša, i Drmili, i Šiško, i onaj Burić, i tko zna tko još, lista je već dovoljno strašna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
praskaton
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2011. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zamolba: Molimo korisnika praskaton da pri pisanju poruka ne koristi isključivo velika slova i da ne započinje svaku rečenicu u novoj poruci.

Deus ex Machina
moderator


vratite nam antu đapića, da nešto napravi.

evo čim sam ga vidio počeo sam se smijati. moj ivane ipak je vlast preteška zadaća za vašu koaliciju.pogledajte oko sebe pun je osijek nezaposlenih osim ako nemaš dobru vezu.

stalno spominju tenjsku zonu kao da smo mi budale i ne vidimo špto se događa u osijeku. ivane to su prastare prazne priče bez sretnoga završetka .kada će izbori.

to nisu tvoje riječi to su riječi kumica s placa ipak od tebe se očekivalo bar malo više.ne vrijedi niti polemizirati s tobom.

i ptice nagrani znaju da glavaš iz bosne upravlja gradom, ada ovi ostali statiraju i glumataju veličine.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.01.2011. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadam se da je ovo bio plaćeni oglas i da je ekipa 031 uzela neku jebenu pinku, zaslužili su ju za sve ove godine rada na portalu i čitanja bljuvotina po forumu!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
komentator031
Offline
Ukupno postova: 76
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.01.2011. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Možete kritizirati bez osnove Bubala i legalno izabranu vlast danima, ali to govori o vama samima i nesposobnosti za to famozno "preuzimanje" vlasti.Da bi ju preuzeli morate imati kvalitetne članove,a to osim vlastite obitelji nemate.Ma sumnjam da bi i obitelj glasala za vaše Smile
pitajte Zagreb kako da napišete komentar..
I ne žestite se što nemate prođu,možda bi imali u nekoj klinici,probajte tamo
evo i ja mislim kao i sav normalan svijet da je Glavi montiran proces,pravi zapovjednik bio je neko drugi,svi znamo tko..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.01.2011. 17:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

komentator031 je napisao/la (Pogledaj post): › Možete kritizirati bez osnove Bubala i legalno izabranu vlast danima, ali to govori o vama samima i nesposobnosti za to famozno "preuzimanje" vlasti.Da bi ju preuzeli morate imati kvalitetne članove,a to osim vlastite obitelji nemate.Ma sumnjam da bi i obitelj glasala za vaše Smile
pitajte Zagreb kako da napišete komentar..
I ne žestite se što nemate prođu,možda bi imali u nekoj klinici,probajte tamo
evo i ja mislim kao i sav normalan svijet da je Glavi montiran proces,pravi zapovjednik bio je neko drugi,svi znamo tko..


A ja ne mogu vjerovati da netko ioloe sposoban mućnuti vlastitom glavom može tvrditi da je danas bolje u Osijeku i dan ovim gradom upravljaju sposobni ljudi...

Ne pamtim ne znam koliko daleko u prošlost jer sam ipak relativno mlad, ali čini mis se da u Osijeku nikada nije bilo gore nego danas. Lažem, ne čini mi se, uvjeren sam u to, barem ako uzmem u obzir razdoblje prošlosti kojeg se ja sjećam.

Tvrditi da je danas dobro u Osijeku ida je ova ekipa sposobna može izjaviti samo netko tko se dobrano okoristio od vladajuće garniture ili će se okoristiti. Nitko treći to ne može tvrditi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: