Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Sport studio Felix odustao od naplate parkiranja kod KBC-a

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65811
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2011. 14:23 
Naslov:  Sport studio Felix odustao od naplate parkiranja kod KBC-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nesagrađeno građevinsko zemljište površine 9.785 kvadrata na prostoru sveučilišnog campusa ponovno je ovoga tjedna ponuđeno u zakup zbog organiziranja privremenog javnog parkirališta.

Javni natječaj raspisao je njegov vlasnik, osječko Sveučilište, nakon što je dosadašnji zakupac, tvrtka Sport studio Felix d.o.o. Osijek, odustao zbog gubitaka. Zato na ulazu u parkiralište, koje je bilo otvoreno samo sedam mjeseci, stoji obavijest da se parking ne naplaćuje do 1. veljače.

- Da, odustali smo jer je posao bio jako nerentabilan. Za zakup smo morali plaćati 55 tisuća kuna, a mogli bismo se pokriti jedino da je iznosio najviše 10 tisuća. Izgubili smo puno jer smo u uređenje parkinga s približno 1.000 mjesta uložili gotovo 400 tisuća kuna. Srećom, naša tvrtka ima i drugih djelatnosti od kojih zarađuje. Jednostavno, ljudi se nisu naviknuli na ovo parkiralište, iako je cijena bila samo 5 kuna po danu, nego i dalje parkiraju besplatno na travnjacima i u okolnim uličicama. K tome, uskoro će u blizini biti otvoreno i novo, besplatno parkiralište kod Poljoprivrednog fakulteta s oko 400 mjesta pa ovo neće baš imati smisla”, kaže Igor Gmajnić, vlasnik tvrtke.

Naglašava da su korektni bili i Grad Osijek, koji je asfaltirao prilaz, te posebice Sveučilište.

- Dosadašnji zakupac više ne vidi svoju računicu i sporazumno smo raskinuli ugovor. Dužan nam je još samo 50-ak tisuća kuna za zakup za protekli mjesec, ali i to ćemo riješiti. Smatramo da parkiralište ima smisla, a početni iznos mjesečne zakupnine, od 20 tisuća kuna s PDV-om, korektan je, smatra Rudolf Emert, prorektor za razvoj osječkog Sveučilišta. Natječaj je otvoren do ponedjeljka, 24. siječnja.

Autor : T.Levak/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gmajna
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2011. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
[[/i]”, kaže Igor Gmajnić, vlasnik tvrtke.

Autor : T.Levak/Glas-Slavonije.hr


po treci put vec...Marko, a ne Igor...


i sveucisiste je asfaltiralo prilaz a grad je napravio stazu od parkinga do bolnice...

kad se sve zbroji i oduzme gradjani su dobili besplatni praking do otprilike 01.02. a onda ide normalno naplata kao i prije...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2011. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naravno da je nerentabilno kad se smrdljiva bagra nagurava s automobilima u onoj maloj uličici kod zapadnog ulaza u bolnicu. Teško im je prošetati 100 metara. Ja bih po kratkom postupku u toj ulici uveo naplatu parkiranja, kao i u Hutlerovoj kod istočnog ulaza u bolnicu i kraj priče.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2011. 17:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zao mi je. Dobra ideja i namjera ali ljudi vise vole napravit tri kruga i trosit benzin nego stati 10 m dalje

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gmajna
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2011. 18:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: ›
zao mi je. Dobra ideja i namjera ali ljudi vise vole napravit tri kruga i trosit benzin nego stati 10 m dalje


evo upravo to ljudi ne kuze

bolje ce se vozati par krugova i sigurno potrositi za to vrijeme goriva u vecem iznosu od 5kn, dalje ce setati do bolnice i gubiti vrijeme nego direktno parkirati, prohodati 30-ak metara i to je to...

dakle kada se sve zbroji -potrosili su vise novaca, dalje su setali, potrosili jedan dio vremena koji su mogli biti u posjetama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2011. 18:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja i dalje ne vidim kakav je problem dati 5 kn dnevno za vlastiti auto....i lijepo parkirati ko čovjek....
spike o tome kako se nema-e pa ako se ima za gorivo,kave i cigarete ima se i 5 faking kn za parking......
zbilja kao da je parkirališre na neznam Pampasu...a ne preko puta bolnice...
ali eto nažalost.....ljude je teško mijenjati...čak i kad je promjena pozitivna....
jer u svakom slučaju tamo oko hitne ja pauk operirao...
a sad na koncu je meni razumljivije dati 5 kn nego da ga pauk odnese....
i da se svaki dan moraš vozati dok nađeš slobodno mjesto

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2011. 18:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma ja mislim da nije toliko stvar ni u tih 5 kuna. Ljudi su prije svega LIJENI, svi bi najradije parkirali u bolesničku sobu ili ordinaciju kada bi mogli.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2011. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa ništa dalje nije ni taj parking od okolnih uličica........
čak su i kod kožare znali parkirati,a ovako samo pređeš cestu...ali dobro.....
neke stvari se ne mogu mijenjati...

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
partwish
Offline
Ukupno postova: 516
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2011. 19:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

55 000kn mjesečni najam, 5kn parking znači 11 000 auta mjesečno, tj 366 auta dnevno samo da bi se pokrili troškovi iznajmljivanja prostora... To je problem, a ne da ljudi neće parkirati. ja tamo redoviti parkiram kada idem, ali velik broj ljudi koji ide u bolnicu ide tramvajem (penzići). A gdje su troškovi za plaće radnicima? održavanje parkinga?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gmajna
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2011. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

partwish je napisao/la: ›
55 000kn mjesečni najam, 5kn parking znači 11 000 auta mjesečno, tj 366 auta dnevno samo da bi se pokrili troškovi iznajmljivanja prostora... To je problem, a ne da ljudi neće parkirati. ja tamo redoviti parkiram kada idem, ali velik broj ljudi koji ide u bolnicu ide tramvajem (penzići). A gdje su troškovi za plaće radnicima? održavanje parkinga?



tocno to

trebalo se (obecano je!) jos dosta stvari napraviti koje nisu i s tim stvarima i taj najam od 55000 ne bi bio velik.

trebalo se prestati prakirati unutar bolnice (doktori itd., naravno, osim onih koji bas moraju), trebala je ona mala jednosmjerna ulica biti samo i iskljucivo za stanare, svatko tko ne zivi tamo a parkira-nosi ga pauk, i trebala je prolaziti cesta uz parking koja spaja vukovarsku i hadrijanovu...

od toga svega nista tako da.... a i uz to sve radi se veliki parking ispred poljoprivrednog tako da su svake rijeci dalje suvisne...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.01.2011. 20:32 
Naslov:  Re: Sport studio Felix odustao od naplate parkiranja kod KBC-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako se usporedi iznosi koncesije koji elektromodul placa za cijeli grad i ovaj iznos, ovo je lopovluk teski! pretjerali su sa iznosom definitivno...

a sto se tice muckeove ulice, tu se nece prestat parkirat, naguravat i jebat s autima sve dok se ne pocne naplacivati taj parking. ili napravi dvosmjerni ulaz do bolnice, iza toga stavi rampa i dozvoljen prolaz samo stanarima, a vi se ostali jebite...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gmajna
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2011. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zuvvu je napisao/la: ›
ako se usporedi iznosi koncesije koji elektromodul placa za cijeli grad i ovaj iznos, ovo je lopovluk teski! pretjerali su sa iznosom definitivno...

a sto se tice muckeove ulice, tu se nece prestat parkirat, naguravat i jebat s autima sve dok se ne pocne naplacivati taj parking. ili napravi dvosmjerni ulaz do bolnice, iza toga stavi rampa i dozvoljen prolaz samo stanarima, a vi se ostali jebite...



plan je bio ovakav: ulaz u bolnicu s te strane bi bio kompletno zatvoren (valjda bi se taj ulaz preusmjerio na traumu, to ne znam), stanari bi dobili neke naljepnice koje idu na auto, pauk bi prolazio redovito+stanari bi ga zvali, i odnosio sve koji nemaju tu naljepnicu. nakon nekih 6mj te prakse mislim da bi ta ulica bila cista...

edit:
mjesecna cifra je sasvim ok i korektna ali eto i nakon vise od 6mj neki preduvjeti za taj parking nisu ostvareni pa onda sve to pada u vodu. po svakoj racunici i stanju kakvo je sada na parkingu, da bi se bilo na nulu a mozda, samo mozda ako je mjesec jako dobar, u malom plusu na kraju mjeseca kada se plate radnici i jos neke stvari 10 000kn je gornja granica isplativosti mjesecnog najma. i to samo jos mjesec-dva dok se ne otvori parking kod poljoprivrednog....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blackbird700
Offline
Ukupno postova: 106
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2011. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel nije bilo govora da će poljoprivreda svoj parking zatvorit rampama i zaposlenicima dat daljince?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gmajna
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2011. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

blackbird700 je napisao/la: ›
jel nije bilo govora da će poljoprivreda svoj parking zatvorit rampama i zaposlenicima dat daljince?


pa i ne bas... bila je i opcija da se i naplacuje ali nista od toga svega... nakraju ce biti besplatan zbog kantine (valjda)

a mozda se jos i promjeni to sve...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
blackbird700
Offline
Ukupno postova: 106
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2011. 1:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bar da hoće rješit onaj prelaz između kantine i ceste....
inače parkiram ispred novog doma (ako na knap krenem od kuće, onda platim - student, nema se para za parkiranje i slične spike Mr. Green ) i usput pokupim nešto za jelo u kantini, i redovito se zablatim -.-"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: