Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U godinu i pol u Unikomu 93 radnika manje, još ih je četrdeset i pet višak!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.01.2011. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › vi ste meni svi super Smile

svi htjeli blagostanje, al ne do Bog da se netko otpusti

ako dodje mmf, kontam da cete vi prolupat, kad 20-30tisuca ljudi ostane bez posla
350 000 ljudi je bez posla, haha sumnjam da se da nagrecat 20-30 tisuca radisnih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2011. 14:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro je netko gore napisao. S jedne strane uprava otpušta radnike zbog kao neke racionalizacije poslovanja, a s druge strane se izmišlja radno mjesto - GLASNOGOVORNIK UNIKOMA kako bi se zbrinuli stranački zaslužnici. Grad je sve prljaviji, ali glavno da mi imamo glasnogovornicu Unikoma. Uvjeren sam da dotična glasnogovornica Unikoma guta bruto plaću bar kao tri smetlara!
Zašto na primjer ne bi imali i glasnogovornika Ukopa? Ne bi bilo loše svakodnevno obavijestiti građane tko je umro. Tako ne bi morali kupavati smrdljivi Glas Slavonije, koji se uglavnom i kupuje iz navedenog razloga.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2011. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pretekli ste me s pitanjem oko glasnogovrnice...to mi je prvoi palo na pamet kad sam krenula citati clanak...

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Đeđa_zaboravih_lozinku_od
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.01.2011. 16:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, dobra je fora ova kak su mnogi zaposleni preko političkih veza - nevjerojatno smiješno zvuči kad to Glavaš kaže Smile

iako je istina, ali ne "mnogi", nego "svi"

_________________
:->o=
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2011. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma da te političke spike koja administracija je koliko dovela i otpustila mene ne zanima, ako misli da treba otpuštat radnike nek ih otpušta osobno nisam baš siguran da je to riješenje

mene zanima da je grad čist za moje pare koje plaćam, i to ne mislim samo na centar, već i ostale kvartove s vremena na vrijeme da se očiste i urede, operu ceste rubnici izgledaju još malo ko bašte koliko ima blata, uglavnom počnite čistiti i održavat čistoću što vam je i smisao poslovanja i to je to

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2011. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aždaha je napisao/la: ›
svi znamo da je unikom registriran za komunalnu djelatnost, a sjećam se da se su najedanput počeli baviti i građevinom(izvodili su radove na trgu). apsolutno podržavam smanjenje broja zaposlenih i vraćanje na isljkučivo poslovanje sa izvornom djelatnošću, a svi znamo šta to znači, OTKAZI. ipak je to naš novac, a ne socijalna služba za zbrinjavanje politički podobnih u pojedinom trenutku. ista takva situacija je i sa ukopom(cvjećarna, stolarija...). još kada počnu čistiti savjetnike po odjelima(svaki iz jedne stranke, pa se rotiraju ovisno tko je ne vlasti) u gradu koji su na plaći od 10000neto, e onda ćemo moći reći da se radi prava stvar. u svakom slučaju pozdravljam smanjenje broja zaposlenih u bilo kojem odjelu ili firmi koja je na našoj grbači, ali samo ako nije po stranačkom ili rodjačkom ključu.


Ako je tebi rješavanje pozicije politički podobnih ljudi zapošljavanje na sakupljanju smeća, pitam se gdje onda posao mogu dobit politički nepodobni??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malios
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2011. 18:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neka počnu ponovno stavljati kontejnere i čistiti taj grad.Danas sam parkirao u onoj ulici kod bolnice, tamo je sve puno smeća,drloga,propali parking,blato,posječeno drveće,neko šipražje uz rubove,sramota!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2011. 18:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

malios je napisao/la: ›
Neka počnu ponovno stavljati kontejnere i čistiti taj grad.Danas sam parkirao u onoj ulici kod bolnice, tamo je sve puno smeća,drloga,propali parking,blato,posječeno drveće,neko šipražje uz rubove,sramota!!


zar ne vidiš da ih ima viška u unikomu...ali ne onih radnih ljudi, smetlara, onih što nosaju i sakupljaju već administracije i glasnogovornika...još nisu sašili uniforme za njih..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Crna Von Katze
Offline
Avatar

Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2011. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Grad je prljav da prljaviji ne vjerujem da može biti. Od kada je uveden novi sustav naplate po broju ljudi u kućanstvu, naši kulturni građani po noći smeće bacaju po ulicama. Trpaju ih u ulične kante, kante svojih susjeda, bacaju po parkovima... Stanari iz zgrada skoro pa sve bacaju ravno kroz prozor. Ma svega ima!
Unikom niti lišće ne može pokupiti, po ljeti travu ne kose... Izgleda da se uređuju samo one lokacije koje građani najčešće gledaju poput trgova i centra grada.
Kada mi netko trabunja da je grad čist, prvo što pomislim je gdje taj živi, a onda pogledam nick i shvatim da je iz određene stranke. Ah. Daj priznajte da je grad prljav! Ili ajmo svi zajedno u jednu šetnju po nekoj gradskoj četvrti (može mojoj!) pa da vidimo kako to izgledaju određene ulice, parkovi, igrališta...
Dakle, građani svojom (ne)kulturom dodatno zagađuju ionako prljavi grad, a Unikom ne radi svoj posao nego još i otpušta ljude koji bi trebali čistiti, a ne one u upravi koji to zaslužuju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.01.2011. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Crna Von Katze je napisao/la (Pogledaj post): › Grad je prljav da prljaviji ne vjerujem da može biti. Od kada je uveden novi sustav naplate po broju ljudi u kućanstvu, naši kulturni građani po noći smeće bacaju po ulicama. Trpaju ih u ulične kante, kante svojih susjeda, bacaju po parkovima... Stanari iz zgrada skoro pa sve bacaju ravno kroz prozor. Ma svega ima!
Unikom niti lišće ne može pokupiti, po ljeti travu ne kose... Izgleda da se uređuju samo one lokacije koje građani najčešće gledaju poput trgova i centra grada.
Kada mi netko trabunja da je grad čist, prvo što pomislim je gdje taj živi, a onda pogledam nick i shvatim da je iz određene stranke. Ah. Daj priznajte da je grad prljav! Ili ajmo svi zajedno u jednu šetnju po nekoj gradskoj četvrti (može mojoj!) pa da vidimo kako to izgledaju određene ulice, parkovi, igrališta...
Dakle, građani svojom (ne)kulturom dodatno zagađuju ionako prljavi grad, a Unikom ne radi svoj posao nego još i otpušta ljude koji bi trebali čistiti, a ne one u upravi koji to zaslužuju.


ne samo da je grad prljav, i sve ovo sto si gore naveo ... nego svo ono dodatno odrzavanje na koje smo navikli je nestalo.

npr, provedene su cijevi za poljevanje trave direktno iz drave (dakle bez nekih dodatnih troskova) ... izmedju stepinceve i kina uranije. Dva ljeta nova gradska vlast tu investiciju odbija koristiti.

Unatoc strojevima za ciscenje i pranje glavnog trga ... cijelo ljeto se cekala kisa da opere fleke od sladoleda i sokova.

Uredjene su zardinjere na promenadi ... velika investicija koja zahtjeva nesto fizickog rada i odrzavanje. Nista nisu radili. Cak nisu ni poljevali zardinjere. Vjerovatno sve sto je ex vlast napravila treba propasti.

Fontana na glavnom trgu radi s 50% mlaznica ... vanjski, najveci krug vec par godina ne funkcionira. Mislim da ni svjetla ne rade. Isto tako ogromna investicija koja trazi odrzavanje, a odrzavanja nema.

Uz promenadu i na glavnom trgu, na rasvjetnim tjelima su postavljeni nosaci za kaljeve za cvijece. Nova vlast nije stavila niti jedan kalj.

Lisce dvije jeseni nije skupljano. Pretvorilo se u blato i trune po ulicama i parkovima. Imaju sve strojeve za skupljanje lisca.

Eto, i sada su jos otpustili radnika, sljakera, smetlara ... ali upravu ne diraju Smile I jos se s tim hvale preko medija kao o 'dobroj' poslovnoj politici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aždaha
Offline
Ukupno postova: 70
Lokacija: os
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.01.2011. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="slavonija"]
aždaha je napisao/la: ›
svi znamo da je unikom registriran za komunalnu djelatnost, a sjećam se da se su najedanput počeli baviti i građevinom(izvodili su radove na trgu). apsolutno podržavam smanjenje broja zaposlenih i vraćanje na isljkučivo poslovanje sa izvornom djelatnošću, a svi znamo šta to znači, OTKAZI. ipak je to naš novac, a ne socijalna služba za zbrinjavanje politički podobnih u pojedinom trenutku. ista takva situacija je i sa ukopom(cvjećarna, stolarija...). još kada počnu čistiti savjetnike po odjelima(svaki iz jedne stranke, pa se rotiraju ovisno tko je ne vlasti) u gradu koji su na plaći od 10000neto, e onda ćemo moći reći da se radi prava stvar. u svakom slučaju pozdravljam smanjenje broja zaposlenih u bilo kojem odjelu ili firmi koja je na našoj grbači, ali samo ako nije po stranačkom ili rodjačkom ključu.


Ako je tebi rješavanje pozicije politički podobnih ljudi zapošljavanje na sakupljanju smeća, pitam se gdje onda posao mogu dobit politički nepodobni??
[/quot

politički podobni su glasnogovornici, a čistači su njihovi bratići i tete. uopće ne sumjam da korupcija ide i do tako niskih razina. takvi i njihove obitelji će vječno biti zahvalni i eto ti glasačke mašinerije. što misliš za koga glasa 80% državne službe? zna se........i eto ti tih 25% na svakim izborima,

_________________
TKO S DJECOM SPAVA, POPIŠAN SE BUDI........
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2011. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Crna Von Katze je napisao/la (Pogledaj post): › Grad je prljav da prljaviji ne vjerujem da može biti. Od kada je uveden novi sustav naplate po broju ljudi u kućanstvu, naši kulturni građani po noći smeće bacaju po ulicama. Trpaju ih u ulične kante, kante svojih susjeda, bacaju po parkovima... Stanari iz zgrada skoro pa sve bacaju ravno kroz prozor. Ma svega ima!
Unikom niti lišće ne može pokupiti, po ljeti travu ne kose... Izgleda da se uređuju samo one lokacije koje građani najčešće gledaju poput trgova i centra grada.
Kada mi netko trabunja da je grad čist, prvo što pomislim je gdje taj živi, a onda pogledam nick i shvatim da je iz određene stranke. Ah. Daj priznajte da je grad prljav! Ili ajmo svi zajedno u jednu šetnju po nekoj gradskoj četvrti (može mojoj!) pa da vidimo kako to izgledaju određene ulice, parkovi, igrališta...
Dakle, građani svojom (ne)kulturom dodatno zagađuju ionako prljavi grad, a Unikom ne radi svoj posao nego još i otpušta ljude koji bi trebali čistiti, a ne one u upravi koji to zaslužuju.


ne samo da je grad prljav, i sve ovo sto si gore naveo ... nego svo ono dodatno odrzavanje na koje smo navikli je nestalo.

npr, provedene su cijevi za poljevanje trave direktno iz drave (dakle bez nekih dodatnih troskova) ... izmedju stepinceve i kina uranije. Dva ljeta nova gradska vlast tu investiciju odbija koristiti.

Unatoc strojevima za ciscenje i pranje glavnog trga ... cijelo ljeto se cekala kisa da opere fleke od sladoleda i sokova.

Uredjene su zardinjere na promenadi ... velika investicija koja zahtjeva nesto fizickog rada i odrzavanje. Nista nisu radili. Cak nisu ni poljevali zardinjere. Vjerovatno sve sto je ex vlast napravila treba propasti.

Fontana na glavnom trgu radi s 50% mlaznica ... vanjski, najveci krug vec par godina ne funkcionira. Mislim da ni svjetla ne rade. Isto tako ogromna investicija koja trazi odrzavanje, a odrzavanja nema.

Uz promenadu i na glavnom trgu, na rasvjetnim tjelima su postavljeni nosaci za kaljeve za cvijece. Nova vlast nije stavila niti jedan kalj.

Lisce dvije jeseni nije skupljano. Pretvorilo se u blato i trune po ulicama i parkovima. Imaju sve strojeve za skupljanje lisca.

Eto, i sada su jos otpustili radnika, sljakera, smetlara ... ali upravu ne diraju Smile I jos se s tim hvale preko medija kao o 'dobroj' poslovnoj politici.


svaku tocku koji si nabrojao sam osobno vidio da se radi prosle sezone. i fontanu,i čišćenje trga neki dan, i skupljanje lišća i uređenje žardinjera..nešto sam čak i slikao Smile

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.01.2011. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="aždaha";p="343909"]
slavonija je napisao/la: ›
aždaha je napisao/la: ›
svi znamo da je unikom registriran za komunalnu djelatnost, a sjećam se da se su najedanput počeli baviti i građevinom(izvodili su radove na trgu). apsolutno podržavam smanjenje broja zaposlenih i vraćanje na isljkučivo poslovanje sa izvornom djelatnošću, a svi znamo šta to znači, OTKAZI. ipak je to naš novac, a ne socijalna služba za zbrinjavanje politički podobnih u pojedinom trenutku. ista takva situacija je i sa ukopom(cvjećarna, stolarija...). još kada počnu čistiti savjetnike po odjelima(svaki iz jedne stranke, pa se rotiraju ovisno tko je ne vlasti) u gradu koji su na plaći od 10000neto, e onda ćemo moći reći da se radi prava stvar. u svakom slučaju pozdravljam smanjenje broja zaposlenih u bilo kojem odjelu ili firmi koja je na našoj grbači, ali samo ako nije po stranačkom ili rodjačkom ključu.


Ako je tebi rješavanje pozicije politički podobnih ljudi zapošljavanje na sakupljanju smeća, pitam se gdje onda posao mogu dobit politički nepodobni??
[/quot

politički podobni su glasnogovornici, a čistači su njihovi bratići i tete. uopće ne sumjam da korupcija ide i do tako niskih razina. takvi i njihove obitelji će vječno biti zahvalni i eto ti glasačke mašinerije. što misliš za koga glasa 80% državne službe? zna se........i eto ti tih 25% na svakim izborima,


Kako je onda SDP dobio izbore onomad 2000 i neke???
Znači i čistači su po političkoj liniji postavljeni... Razz
Sarkastično je nekom bit vječno zahvalan što sakupljaš smeće!!! Very Happy
Ne možeš generalizirat...ima ljudi koji časno obavljaju svoj posao...bilo državni bilo privatni...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jaguar
Offline
Ukupno postova: 173
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2011. 0:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene samo zanima sada kad su otpustili šljekere tko će besplatno uređivati okućnice gradskih uglednika, kositi travu na okolnim vikendicama, skidati i stavljati terase pred kafićima itd...itd.... (naravno sve u radno vrijeme)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bodulja
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2011. 2:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
- Kako to obično biva, oni su otišli na bolovanje i sada se cijela stvar razvukla,

Diroktor Glavaš je očito Dr. Glavaš kada ovdje aludira na lažna bolovanja. Mogao bi onda pregledati i dati dijagnozu za nekoliko Unikomovih poslovođa. Npr Dušan Rašić, bivši šef Unikomovog Zoo restorana je bio 2 godine na bolovanju zbog kičme. Vratio se na posao odmah nakon promjene vlasti i svojim rukama i "bolesnim" leđima odnesao iz hotela skupocjene Unikomove vaze. Svaka 1m visoka i oko 50 kg teška.
Redakcija 031 je napisao/la: ›
ZOO hotela, koji su u međuvremenu dali u najam privatnicima.


Privatnici su:
1. Zlatan Rašić - brat Dušana Rašića koji je kao dio bivšeg rukovodstva Unikomovog Hotela Zoo pravio mjesečno pola mil. kn gubitka

2.Miljenko Kolobarić - Gradski viječnik HDSSB-a

Također je zanimljivo da su neki ljudi radili kod tih privatnika , a istovremeno bili prijavljeni kao djelatnici Unikoma. Naravno da u Unikomu nisu morali dolaziti na posao.

Ako je gospodin Glavaš već izmislio npr radno mjesto glasnogovornice, mogao bi dotičnu gospođu pustiti da nešto i radi.Tekstovi ovog tipa bili bi ako ne baš puno pametniji onda barem puno kraći. A i gđa Elez bi imala manje vremena o g. Glavašu tračati po raznim kavanama, što u radnom vremenu, a što izvan njega.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: