Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Do kraja veljače novi način obračuna vode u 1.300 zgrada

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2011. 0:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ica je napisao/la: ›



Šta prosipate spermu okolo bezveze - svako plaća svoje koliko potroši i to je to! Nije bitno koliko košta i jel se može ili nemože - MOŽE SE kad se hoće. Svatko plati svoje brojilo (brojila za vertikale) i gotovo. To je investicija koja se vrati kroz par godina. Neznam uopće kako je to počelo da za cijelu zgradu bude voda zajendička - prije koliko desetaka godina je to kome palo na pamet? - al ajde prije smo bili zaostali, ali sada? Što je sada problem - što smo glupi ili šta?




Nazalost,vecina starijih zgrada imaju jedno jedino brojilo u podrumu,pojedinacno natjerati svakog vlasnika stana da plati brojilo u stanu nije jednostavno(jer treba racunati na jako velik broj starackog stanovnistva(koje dugorocno nista ne zanima)nezaposlene i uostalom,nije bitno koji je razlog...)Sredstva pricuve su uvijek na knap i u prirpemi za nenadane popravke...
Lako je "prosipati spermu"...ali je pocesto vrlo tesko od nje nesto pametno napraviti...hehehe...

Imam prijateljicu koja muku muci s predstavnistvom u zgradi i babcima "koji su tamo od kad se zgrada napravila" i koji jedenostavno ne prihvacaju nista novo,bolje i drugacije...
Kad imas mirovinu od koje sitno brojis za rezije i hranu,tesko ces odvojiti za stogod drugo...

Dakako da je u redu da svatko placa ono sto i koliko potrosi...ono sto me buni u najavi iz Vodovoda jest to da oni apsolutno nista novo nisu pokrenuli u tom smjeru...tipa da daju povoljne kredite zgradama za uvodjenje brojila ili dovoljno dug period da se to isplati iz sredstava pricuve...
To bi bio pravi potez.
Ovako,oni su samo odlucili naplacivati racun ispisan pojedinacno na zasebnom racun za svaki stan prema broju clanova...eto...umjesto sto su do sada slali jedan racun koji je onda netko u zgradi podjelio,isto po broju clanova i skupio novac i to uplatio...
E,strasnog li posla i promjene...
(samo ce vise potrositi na papir i ispisivanje racuna...i to isto nam naplatiti...naravno...)

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.01.2011. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po zakonu se nesmije koliko znam plaćati to brojilo iz pričuve - nego svatko sebi plaća tko želi, za onoliko vertikala koliko ima u stanu. Znači, protuzakonito je plaćati iz pričuve.
Ja sam za to da uvede tko želi sebi i da plaća na način na koji želi. Tko želi brojilo neka stavi, ostali sustanari da pristanu na to. Tako da ja jedini npr. plaćam po brojilu - ostali nek i dalje plaćaju po zajedničkom brojilu - samo neka od ukupne sume na glavnom brojilu oduzmu moju potrošnju s mog brojila!

Zakonom je predviđeno da se voda može plaćati po brojilu, broju stanara i još nešto - nesjećam se kako... Stvar je dogovora u zgradi!
Samo mi nije jasno što smeta ikome u zgradi kako ću ja plaćati - zar to bakama i ostalim dušebrižnicima nije bolje, tako da znaju da ih ne varam za vodu...a oni će i dalje plaćati onako kako su navikli zadnjih 50 godina...što se mene tiče, ako su nostalgični mogu ići i na izvor s kantama po vodu - kao prije 100 godina...tko sam ja da ikome išta zabranim! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bentena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 224
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2011. 15:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smije se placati brojilo iz pricuve...zasto se nebi moglo?Provjerena informacija...
Moze se placati stosta...samo ako ima dovoljno sredstava na racunu i ako izvoditelj potpise ugovor sa Zavodom za stanovanje i ako se,dakako, vecina stanara slozi...

A,zasto bi ti sam izdvajao neku sumu novca koji se moze izrealizirati iz pricuve,pa kad se kroz neko dogledno vrijeme dogovri zajednicko uvodjenje...taj ti iznos nitko nece refundirati...

Mi smo se u zgradi okvirno dogovorili da ce uvidjenje brojila u stanove malcice sacekati dok ne rijesimo uvijek problematican ravan krov...

_________________
Jel' se smije tu spomenuti ime proizvodjaca omiljene mi cokolade u europskim krajevima?Znam,o u/okusima se kao ne raspravlja...al' ***** EXCELLENCE 99% CACAO je ocaravajuce odlicna...Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.01.2011. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znam da su neki uvodili brojilo u zgrade za svaki stan i plaćali iz pričuve - ali to ne znači da je to zakonito. ČItao sam prije godinu-dvije zakon i neki slučaj i splita gdje su platili isto iz pričuve a to je bilo protuzakonito. Ne mogu naći sada taj zakon, pa ako tko može naći...Naravno, i ja bih onda radije da to ide iz pričuve - zašto bih platio iz svoga džepa ako nemoram! Ali vjerujem da je to protuzakonito baš zato jer nemoraju svi to uzeti i biti suglasni - i onda zato ne ide iz pričuve...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: