Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Liječnici nemaju obrasce, organ će morati dati i oni koji to ne žele!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.12.2010. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Već sam svima bližnjima rekla da svoje NEDAM, a tuđe NE ŽELIM!! i točka! I NE ŽELIM biti na aparatima, jer draža mi je smrt od takvog vegetiranja, a i humanija je.
Idem i po tu nesretnu nedonorsku karticu i nositi ću je sa sobom. I baš me briga što tko misli o tome .

Neki tu razglabaju na način "baš me briga kad sam mrtav" , e pa dragi moji nikome netrebaju mrtvi organi. Organ mora biti živ da bi nekome koristio.

Uvijek bih određenoj osobi ( dakle nekome sa imenom i prezimenom) dala bubreg,dio jetre, koštanu srž,krv ili bilo što o čemu JA mogu odlučiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.12.2010. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Neki tu razglabaju na način "baš me briga kad sam mrtav" , e pa dragi moji nikome netrebaju mrtvi organi. Organ mora biti živ da bi nekome koristio.


Za ime Božje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.12.2010. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Postoji mogućnost da se ljudima u nesreći namjerno ne pomaže radi daljnje enormne zarade bezrazumnih ljudi u zdravstvu. Na taj način se ugrožavaju mnogi životi, pa je pitanje da li se na taj način nekom pomaže ili nekom odmaže.


Postoji mogućnost i da vanzemaljci otimaju ljude i uzimaju im organe radi proučavanja.

Osim toga, dosta je ljudi zaslužilo da im se organi uzmu dok su živi, bez pristanka. Primjerice, lažni branitelj sa lažnim Ptsp-om, koji je otišao u mirovinu od nekih 5-6 tisuća kuna, i u svojim srednjim godinama životari, klati se po gradskim ulicama i pije nekoliko kavica dnevno u više različitih birtija. Pa takvom parazitu (a ima ih očito na desetke tisuća) organi bi se trebali oduzeti reda radi, a tek što bi se time pomoglo onome tko svoje organe koristi smisleno (dakle nešto radi). Jedino bi jetru teško iskoristili, cirotična jetra nikome ne teba.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.12.2010. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tako sam barem čitala u novinama, kada se proglasi moždana smrt može se uzimati organe, a meni se to ne dopada

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.12.2010. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›

Osim toga, dosta je ljudi zaslužilo da im se organi uzmu dok su živi, bez pristanka.


ovo ti je prestrašno!!

tko zna šta raznorazni režimi rade sa svojim osuđenicima na smrt, pa i nedavni skandali s onim tipom s kosova - uglavnom, sve su to naklapanja i senzacije po novinama zbog kojih ne želim dati niti primiti organe jer neznam koliko je istine u tome i to mi je sve skupa stravično i plaši me i bojim se

ja mislim da samo ljudi koji sami to žele trebaju biti donori

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.12.2010. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › Već sam svima bližnjima rekla da svoje NEDAM, a tuđe NE ŽELIM!! i točka! I NE ŽELIM biti na aparatima, jer draža mi je smrt od takvog vegetiranja, a i humanija je.
Idem i po tu nesretnu nedonorsku karticu i nositi ću je sa sobom. I baš me briga što tko misli o tome .

Neki tu razglabaju na način "baš me briga kad sam mrtav" , e pa dragi moji nikome netrebaju mrtvi organi. Organ mora biti živ da bi nekome koristio.

Uvijek bih određenoj osobi ( dakle nekome sa imenom i prezimenom) dala bubreg,dio jetre, koštanu srž,krv ili bilo što o čemu JA mogu odlučiti.

Nećeš dobiti nikakvu karticu već samo obrazac koji popuniš da ne želiš biti donor koji je od nekvalitetnog papira veličine skoro pola A4 papira i vrlo brzo izblijedi i ne možeš ga nikako nositi sa sobom kao što se kartica može nositi u novčaniku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pendo
Offline
Ukupno postova: 4
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.12.2010. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako se osigurati da moj organ ne dobije Arsen Dedić?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.12.2010. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dajte ljudi malo procitajte nesto, informirajte se pa onda lupetajte

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.12.2010. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
ovo ti je prestrašno!!

tko zna šta raznorazni režimi rade sa svojim osuđenicima na smrt, pa i nedavni skandali s onim tipom s kosova - uglavnom, sve su to naklapanja i senzacije po novinama zbog kojih ne želim dati niti primiti organe jer neznam koliko je istine u tome i to mi je sve skupa stravično i plaši me i bojim se

ja mislim da samo ljudi koji sami to žele trebaju biti donori


Za ime Boga dragoga.

Kakvi osuđenici na smrt, kakvo Kosovo, kakvi bakraći.

A da mnogima treba oduzeti organe, i dati onima koji nešto u životu rade, i dalje tvrdim. Što će lokalnom umirovljeniku od 40-50 godina, recimo, rožnica na oba oka? Za birtije i kladionicu je dovoljno i jedno. S druge strane, mnogo ljudi treba rožnicu jer žele nešto napraviti u životu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.12.2010. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o čemu ti Felt pričaš? kako nekom možeš uzeti oko i dati nekom drugom? grozim se tako nečeg

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.12.2010. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
o čemu ti Felt pričaš? kako nekom možeš uzeti oko i dati nekom drugom? grozim se tako nečeg


Zašto se groziš? Napravi se uvid u registar mladih umirovljenika, čije ćemo ogromne mirovine financirati još 30-ak godina, i pita ih se lijepo, ili bubreg ili rožnica, ako želite ostati u mirovini. Svi sretni i zadovoljni. Mislim na ove sa psihičkim poremećajem - nije li to pravedno, kada već lažiraju Ptsp, da im se onda izvede i jedno oduzimanje organa, i barem ih se malo približi ljudima koji su zaista ranjeni?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nicoll
Offline
Avatar

Ukupno postova: 236
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.12.2010. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pendo je napisao/la: ›
Kako se osigurati da moj organ ne dobije Arsen Dedić?
hahaha Smile

_________________
Ona njemu:
"Bilo bi lijepo da si malo uzbuđen."
On njoj:
"Bilo bi uzbudljivo da si malo lijepa." osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.12.2010. 18:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
francika je napisao/la: ›
Postoji mogućnost da se ljudima u nesreći namjerno ne pomaže radi daljnje enormne zarade bezrazumnih ljudi u zdravstvu. Na taj način se ugrožavaju mnogi životi, pa je pitanje da li se na taj način nekom pomaže ili nekom odmaže.


Postoji mogućnost i da vanzemaljci otimaju ljude i uzimaju im organe radi proučavanja.

Osim toga, dosta je ljudi zaslužilo da im se organi uzmu dok su živi, bez pristanka. Primjerice, lažni branitelj sa lažnim Ptsp-om, koji je otišao u mirovinu od nekih 5-6 tisuća kuna, i u svojim srednjim godinama životari, klati se po gradskim ulicama i pije nekoliko kavica dnevno u više različitih birtija. Pa takvom parazitu (a ima ih očito na desetke tisuća) organi bi se trebali oduzeti reda radi, a tek što bi se time pomoglo onome tko svoje organe koristi smisleno (dakle nešto radi). Jedino bi jetru teško iskoristili, cirotična jetra nikome ne teba.


tebi se treba uzeti taj bolesni mozak i bacit ga u smece da ga ne bi iskoristili više nikada!

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.12.2010. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rodio sam se "kompletan" i kad umrem hoću da me se zapali "kompletnog".

Ako nekome, dok sam živ, zatreba bubreg npr, a moja oba valjaju, spreman sam dati jedan.

Pazite, rekoh, DOK SAM ŽIV. A kad umrem neću ni da mi nokte sjeku.

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.12.2010. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la: ›
Rodio sam se "kompletan" i kad umrem hoću da me se zapali "kompletnog".

Ako nekome, dok sam živ, zatreba bubreg npr, a moja oba valjaju, spreman sam dati jedan.

Pazite, rekoh, DOK SAM ŽIV. A kad umrem neću ni da mi nokte sjeku.

U potpunosti se slažem s tobom. To nije oskrivljavanje tijela, već oskrivljavanje duše. Ili su možda ovi koji su donijeli zakon da se ne moramo izjasniti kao donori a ipak da nas seciraju nakon smrti možda zaboravili da duša postoji i da bez njenog pristanka ne mogu nikoga secirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: