Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Komunalni red: 1000kn za ispijanje alkohola na javnom mjestu, zabijanje noževa u drveće i vandalizme

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bocic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Lokacija: Centar
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2010. 6:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Frost je napisao/la (Pogledaj post): ›
model500 je napisao/la: › u zapadnom svijetu je pivo 70 kuna

Ali minimalac sigurno nije ispod 2000 kn. Niti nezaposlenost preko 30%.

Ma pivo je vani toliko samo u Norveškoj i Švedskoj. U UK je oko 5 funti, dalje po Europi od 4 do 8 eura, to samo netko nafuran kokodače. A i u preskupoj Skandinaviji se ljudi pridržavaju zakona, što ne znači da nećeš vani vidjeti nekoga da puši, unatoč tome što su pljuge 60-70 kua za kutiju i slično.
To se kod nas lažni moralisti samo pozivaju na ono što su načuli, a sami uživo nisu vidjeli...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kata123
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.12.2010. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

model500 je napisao/la (Pogledaj post): › Opet dežurni pametnjakovići...ma ubijte se,u zapadnom svijetu je pivo 70 kuna,smije se piti samo u klubovima a cigaretama ni traga... Želite i dalje biti balkanci? Slobodno,ja ne,moj život nije isključivo cuganje po parkovima i urlikanje "Jure i Bobana" u 3 ujutro. Cigare i cuga i trebaju biti luksuz,ovaj "zakon" podržavam iako mislim da je tu puno polemika...da ima dovoljno policije na ulici koja se ne grije u Golfovima nego šetkara okolo sve bi bilo drugačije ali to je neka druga priča. Komunalaca sam vidio najviše 2-3 da uopće ima i uglavnom nešto bezveze glavinjaju okolo po gradu,i dalje se bacaju flaše,uništavaju kante i parkiraju auti po nogostupima i zelenim površinama,ko mu j... mater.

U svakom slučaju odmaknite se više od tog balkanluka,meni je već dosta pijane balavurdije i urlikanja po vani,brate mili imaš stan i cugaj i zezaj se ili to radi u bircu i to je to,na ulici nemaš šta cugat i klošarit i kraj priče.

Btw. ja nisam okorjeli antipušač i anticuger,ja pušim i volim popiti pivo tu i tamo,ali treba to sve maknuti s ulice,ružno izgleda a na taj način se i lakše identificiraju "izgrednici".


Ajde da ti fino kažem, ne seri, kao prvo ne znam na koji ti to zapdani svijet misliš. Jer sigurno ne misliš na Njemačku, Francusku, Englesku, Španjolsku, Češku...
I stvarno ne znam gdje je to pivo u trgovini 70 kuna, čak ni u Londonu u nekoj trafici u centru oko ponoći...

U Pragu trebaš samo vidjeti kako je uz Vltavu navečer ili recimo u minhenskim parkovima. Svje je puno mladih ljudi, od 18-30 i nitko ne pravi sranja. A sranja ne prave ne zato što su fini i kulturni već zato što su kazne malo žešće i što tamo policija nema problema da ''identificira'' izgrednike.

Vidi se tko je Balkanac u ovoj priči...

I ostaje otvoreno pitanje šta će biti za prvi maj i novu godinu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kata123
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.12.2010. 16:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): ›

Ok, sad ce naici dusebriznici sa teorijom kako oni meni placaju zdravstveno, e, pa, guess what, ja sam sebi uplatama u hzzo zadnjih 5 godina osigurao sve bitne organe! Razz


Onda bi trebalo zabraniti i prehranu kod kuće i organizirati zdravu javnu prehranu te grupne tjelesne aktivnosti, pošto je danas najčešći uzrok svih bolesti slaba fizička aktivnost i loša prehrana, pušenje i alkohol su odmah do.

Uvesti porez na debljinu i nekretanje, kažem kila sala viška 100 kuna godišnje.
I zabraniti prodaju alkohola cigareta, nezdrave hrane...

Ovu kaznu će na kraju plaćati didice koji piju pivo na klupici i klinci koji inače ne rade sranja i poslužit će da se malo popuni blagajna, kao i sve kazne kod nas...

Možda su zapravo problem ove Države i Grada upravo djedice koji piju pivo na klupici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.12.2010. 17:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osnovni problem ove priče je vandalizam i nasilje, ali on se rješava krivom metodom - baš onako kako je tipično za Hrvatsku... ako su određeni primitivni i neodgojeni sugrađani alkoholizirani (ili ne) uništavali određenu gradsku imovinu nisu to činili samo zato što su popili alkohol na ulici... alkohol su mogli popiti (ili će ga ubuduće moći popiti) bilo gdje, u bilo kakvoj šupi, podrumu, dnevnoj sobi, psećoj kućici i sl. .....
ako je, da se ponovno vratim na početak priče, alkohol uopće glavni i osnovni uzrok posvemašnjoj neodgovornosti i bahatosti pojednica...

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
model500
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 21.12.2010. 3:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kata123 je napisao/la (Pogledaj post): ›
model500 je napisao/la (Pogledaj post): › Opet dežurni pametnjakovići...ma ubijte se,u zapadnom svijetu je pivo 70 kuna,smije se piti samo u klubovima a cigaretama ni traga... Želite i dalje biti balkanci? Slobodno,ja ne,moj život nije isključivo cuganje po parkovima i urlikanje "Jure i Bobana" u 3 ujutro. Cigare i cuga i trebaju biti luksuz,ovaj "zakon" podržavam iako mislim da je tu puno polemika...da ima dovoljno policije na ulici koja se ne grije u Golfovima nego šetkara okolo sve bi bilo drugačije ali to je neka druga priča. Komunalaca sam vidio najviše 2-3 da uopće ima i uglavnom nešto bezveze glavinjaju okolo po gradu,i dalje se bacaju flaše,uništavaju kante i parkiraju auti po nogostupima i zelenim površinama,ko mu j... mater.

U svakom slučaju odmaknite se više od tog balkanluka,meni je već dosta pijane balavurdije i urlikanja po vani,brate mili imaš stan i cugaj i zezaj se ili to radi u bircu i to je to,na ulici nemaš šta cugat i klošarit i kraj priče.

Btw. ja nisam okorjeli antipušač i anticuger,ja pušim i volim popiti pivo tu i tamo,ali treba to sve maknuti s ulice,ružno izgleda a na taj način se i lakše identificiraju "izgrednici".


Ajde da ti fino kažem, ne seri, kao prvo ne znam na koji ti to zapdani svijet misliš. Jer sigurno ne misliš na Njemačku, Francusku, Englesku, Španjolsku, Češku...
I stvarno ne znam gdje je to pivo u trgovini 70 kuna, čak ni u Londonu u nekoj trafici u centru oko ponoći...

U Pragu trebaš samo vidjeti kako je uz Vltavu navečer ili recimo u minhenskim parkovima. Svje je puno mladih ljudi, od 18-30 i nitko ne pravi sranja. A sranja ne prave ne zato što su fini i kulturni već zato što su kazne malo žešće i što tamo policija nema problema da ''identificira'' izgrednike.

Vidi se tko je Balkanac u ovoj priči...

I ostaje otvoreno pitanje šta će biti za prvi maj i novu godinu...


Pa evo da te "balkanac" prosvijetli,mislio sam na Kanadu i na SAD,ali je slično i u Engleskoj i Francuskoj,ostali su malo jeftiniji. Vidim da dosta laprdate oko tih mojih 70 kuna za pivo ali to sam mislio na klubove a ne na lokalne posluge,tamo je u klubovima cuga i do 100 kuna,o upadu da i ne pričam,između 200 i 300 u prosjeku. I iako se tamo može dobro zaraditi za prosječnog čovjeka je to dosta novaca. Molim te kakva Češka i Španjolska,pa tamo je cuga jeftina do bola,no paradoksalno sam u Španjolskoj platio Red Bull 8 eura u jednom klubu a pivo negdje 5 ili 6...ali sam zato u trgovini kupio Jack Daniels za 70 kuna,i to litru. U Španjolskoj je recimo bila cijela balava bagra po ulicama a policiji ni traga,no nije nikome palo na pamet tamo raditi sranja...i da,policija me "čopila" s bocom viskija ispred hotela i nisu me kaznili nego su mi samo rekli da se tu ne pije na ulici nego da uđem unutra i tako sam i učinio.

Kod nas je cuga jednostavno u trgovinama prejeftina i predostupna,svaka budala može kupiti K-Pivo u plastičnoj flašetini i hodati ulicama ko spadalo,da ne kažem i da cigarete može kupiti doslovce svatko...to treba kontrolirati! Ne smatram da je fer što su ugostitelji kod nas dobrano digli cijene (jer se bogate na svojim velikim maržama) ali ako ništa drugo na taj način se ne mogu više prepiti vani kao nekada i vraćati kući četveronoške,tu priznajem da sam i sam nekada znao prevršiti mjeru glede ponašanja. Treba provesti disciplinu višim cijenama cuge i višim kaznama za vandalizam,gluvarenje u kasne noćne sate bez osobne sa 16 godina itd...ali eto,možemo se mi tu svađati do mile volje kad policije kao da i nema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2010. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la: ›
Noup, krivo si me shvatio, ne tvrdim da će smanjenje cuganja vani dovesti do povećanja zaposlenosti mladih, već samo kažem da se ljudi bune zbog potpuno krivih stvari, a buna protiv ovog komunalnog reda jest potpuno kriva, bar po mom mišljenjui, a pogotovo neke izjave o policijskoj državi. Htjedoh reći da ima puno bitnijih stvari oko kojih se treba buniti. Jel ti sad jasniji moj tijek misli?

ima bitnijih stvari. no, od svega možeš naći bitniju stvar, a kod nas, hvala bogu, ima materijala za bunu čega god se uhvatiš!

kako očekivati od nekoga da se protiv nečega pobuni, koliko god to bilo bitno, kad mu je uvijek govoreno da se ne buni, jer ima bitnijih stvari?! neka se ljudi bune protiv svega, možda nam krene na bolje, jer dosadašnja taktika nebunjenja očito ne pali...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kata123
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.12.2010. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

model500 je napisao/la (Pogledaj post): ›

Pa evo da te "balkanac" prosvijetli,mislio sam na Kanadu i na SAD,ali je slično i u Engleskoj i Francuskoj,ostali su malo jeftiniji. Vidim da dosta laprdate oko tih mojih 70 kuna za pivo ali to sam mislio na klubove a ne na lokalne posluge,tamo je u klubovima cuga i do 100 kuna,o upadu da i ne pričam,između 200 i 300 u prosjeku. I iako se tamo može dobro zaraditi za prosječnog čovjeka je to dosta novaca. Molim te kakva Češka i Španjolska,pa tamo je cuga jeftina do bola,no paradoksalno sam u Španjolskoj platio Red Bull 8 eura u jednom klubu a pivo negdje 5 ili 6...ali sam zato u trgovini kupio Jack Daniels za 70 kuna,i to litru. U Španjolskoj je recimo bila cijela balava bagra po ulicama a policiji ni traga,no nije nikome palo na pamet tamo raditi sranja...i da,policija me "čopila" s bocom viskija ispred hotela i nisu me kaznili nego su mi samo rekli da se tu ne pije na ulici nego da uđem unutra i tako sam i učinio.

Kod nas je cuga jednostavno u trgovinama prejeftina i predostupna,svaka budala može kupiti K-Pivo u plastičnoj flašetini i hodati ulicama ko spadalo,da ne kažem i da cigarete može kupiti doslovce svatko...to treba kontrolirati! Ne smatram da je fer što su ugostitelji kod nas dobrano digli cijene (jer se bogate na svojim velikim maržama) ali ako ništa drugo na taj način se ne mogu više prepiti vani kao nekada i vraćati kući četveronoške,tu priznajem da sam i sam nekada znao prevršiti mjeru glede ponašanja. Treba provesti disciplinu višim cijenama cuge i višim kaznama za vandalizam,gluvarenje u kasne noćne sate bez osobne sa 16 godina itd...ali eto,možemo se mi tu svađati do mile volje kad policije kao da i nema.


Kao prvo ti si počeo s nekom pričom da je cuganje vani ''balkansko'' ponašanje i da na Zapadu nije tako. Ja sam ti naveo i Englesku i Francusku, a pogotovo Njemačku, Češku i Španjolsku kao primjer ''balkanizma'' (po tebi).

Čak i u određenim mjestima u gradu gdje je zabranjeno javno konzumiranje alkohola (obično ''turistički dijelovi''), nitko te neće zajebavati ako ti šećeš i piješ pivo umjesto soka... Odnosno ponavljam, nitko te neće zajebavati dok ne radiš sranja.

A što se tiče klubova svugdje ih imaš skupljih i jeftinijih pogotovo u milijunskim gradovima, sa upadom/bez upada, generalno je cuga tamo skuplja, ali zato imaš mali milijun pubova gdje je cuga jeftina...

U Europi svaka budala može kupiti jeftino pivo u trgovini i hodati kao spadalo po gradu, kome to smeta uostalom?
Ali drugo je kada netko radi sranja, a to ćeš tamo rijetko vidjeti, ne zato što su oni fini i kulturni već zbog posljedica...

A i velika je razlika u našoj policiji i policiji gore navedenih zemalja. Zadaća njihove policije je da osigurava red, između ostalog, dok naša policija ima broj kazni koje mora napisati. Tako da će nastradati djedice i dobri klinci dok će problematične slučajeve zaobilaziti...

Sam si naveo bitnu razliku, ako je vani negdje zabranjeno piti, policija će te upozoriti i zamoliti da se makneš negdje gdje nije. Kod nas će te vijati samo da ti napiše kaznu i ispuni svoju normu... Uostalom kod nas ti ni ne moraš piti, policajac i komunalac mogu reći da si pio i napisati ti kaznu, iako nemaš alkohola kod sebe i imaš svjedoke. Ovo govorim iz osobnog iskustva s prometnom policijom (odnosno jednim policajcem na motoru).
Naša policija neće razlikovati da li ja pijuckam pivo uz dravu u podne ili da li neki pijani idiot tuče kantu za smeće za pivom u ruci. Čao štoviše s ovim drugim se neće htjeti zajebavati pa će meni napisati kaznu i poslije toga otići do birtije sretni i zadovoljni s time što su ispunili normu za danas...

Ništa se neće promijeniti jedino će djedice i pošteni građani biti plićeg džepa... A idioti će i dalje raditi sranja, razbijati kante, lomiti drveće i sl...
I jasno je vidljivo tko je lobirao za takav komunalni red...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.12.2010. 13:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

model500 je napisao/la: ›
no paradoksalno sam u Španjolskoj platio Red Bull 8 eura u jednom klubu a pivo negdje 5 ili 6...ali sam zato u trgovini kupio Jack Daniels za 70 kuna,i to litru. U Španjolskoj je recimo bila cijela balava bagra po ulicama a policiji ni traga,no nije nikome palo na pamet tamo raditi sranja...i da,policija me "čopila" s bocom viskija ispred hotela i nisu me kaznili nego su mi samo rekli da se tu ne pije na ulici nego da uđem unutra i tako sam i učinio.

ovdje kažeš da si u civiliziranoj španjolskoj kupio super jeftinu cugu, i super ti je bilo što te policija samo upozorila da ne piješ vani.
Citat: ›
Kod nas je cuga jednostavno u trgovinama prejeftina i predostupna,svaka budala može kupiti K-Pivo u plastičnoj flašetini i hodati ulicama ko spadalo,da ne kažem i da cigarete može kupiti doslovce svatko...to treba kontrolirati!
...
Treba provesti disciplinu višim cijenama cuge i višim kaznama za vandalizam,gluvarenje u kasne noćne sate bez osobne sa 16 godina itd...

a ovdje kažeš: Treba provesti disciplinu višim cijenama cuge!

meni je logična razlika između ta tvoja dva navoda da cijena cuge nema veze, nego postupanje policije. dakle, policija treba obavljati svoj posao.

s druge strane, zabrana pijenja alkohola vani je samo farsa, potemkinovo selo, jer unutra možeš raditi što god želiš.

i što volim ove kojima su puna usta amerike, kanade, švedske i ostalih "kulturnih" zemalja, za razliku od ovog nekulturnog balkana. a nema veze to što i tamo na maloljetničkim zabavama alkohol teče u potocima. čak i u uređenim šerijatskim državama, gdje je alkohol potpuno zabranjen zakonom i vjerom, bio nekidan članak kako se njihova zlatna mladež na privatnim zabavama rastura od alkohola.

alkohol nije lokalna stvar, razlika je samo koliko je vidljiv na prvi pogled, koliko je dobra fasada.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: