Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Cajke u baroknoj Tvrđi: Nekad su glazbom mijenjali svijet, danas si samo žele ugoditi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ivan_hoee
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.12.2010. 0:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sir William je napisao/la: ›
ivan_hoee je napisao/la (Pogledaj post): › ne izvlaci moje recenica iz konteksta molio bih!! i mislim da nisam pogrjesio nimalo ovom recenicom, vidis, ja kao neki laik prema jebenom metalu imam takav osjecaj, onda je moguce da se ljudi i prevare u vezi cajki kad govore na temelju jedne drolje u minjaku koja kleči na sred birtije i riga, kao vase metalke ne rigaju? nek si operu kosu smrdljivu. maaa, aj me nemoj sekirat.


tvoj osjecaj koji kao laik imaš prema jebenom metalu se službeno naziva predrasudom.. a tvoja predrasuda prema jebenom metalu se zasniva, ne na onome što si vidio (znam da nisi vidio, jer ja, kao bivši metalčić sa par godina staža u najcrnjim dubinama pakla nisam nikada vidio, a ti si laik), nego na onome što ti srcu drago da si zamišlja.. dok se eto moja i opcenito univerzalna predrasuda o cajkama zasniva na nečemu što se redovito može vidjeti svakog čet/pet/šest na dobro znanim lokacijama u količinama vecim od jedne drolje..

ma kakva predrasuda čovječe? ajd čitaj šta pišem, ja tvrdim da se ne treba generalizirati na temelju nekih ljudi koje si ti eto vidio baš u takvom stanju, puno mojih dobrih prijatelja ide na cajke i zabavljaju se kako znaju, a sada su vec akademsko obrazovani ljudi na kojima se ne vidi niti se treba vidjeti što slušaju, dok s druge strane imam i dobrih prijatelja koji slušaju metal, no također se ne može po njima vidjeti upravo to. ako želiš pričati o balavicama, onda idi njihovim starcima, ako želiš srat droljetinama, pa daj im čovječe seri onda kad ih vidiš, a ne tu po jebenom forumu iz kutka tvoje sobe.
ni u jednom trenutku nisam rekao da su svi oni kolektivno takvi, već da bi tako, npr., za sve mađare mogao reći da su lopovi jer ti je eto netko maznio 100kn u trgovini kod njih kada nisi gledao, ili da je cijelo more prljavo jer si se ti kupao baš tamo gdje je odlagalište smeća 2 metra dalje.
i poslije petka ide subota, ne šest.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2010. 0:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kažem ja da ste svi govna, nego da neki lopov mađar koji nema pojma o cajkama i metalu, kad dođe na naše prljavo more da odlaže smeće, ima više razloga smatrati cajkaroše govnima nego metalčine.. fino objektivno.. ima dušica i vam i tam, stvar je u tome di ima više onih drugih..

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
model500
Offline
Ukupno postova: 61
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 16.12.2010. 1:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
model500 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Hahahaha pa ti si bio na Umeku i misliš da si bio na partyu hahaha,pa ti si totalni kreten i balavac,nemam za tebe riječi.

umeka sam naveo za primjer jer je ono tamo bila sodoma i gomora..bio sam na puno partija...i da, išao sam na koncerte colonije Very Happy volio sam sve sa elektronskim prizvukom.
Prestao sam ići na partije jer sam se na njima nagledao stvari koje neću zaboraviti cijeli život,nažalost.
a ti si izgleda jedan od onih koji su se furali na underground i mislili su da drže boga za jaja..ono vau,nas 50 jedino kuži techno Very Happy
daj fak of, muka mi je od takvih.

Citat: ›
A što se tiče toga vašeg sex drugs i rokenrol to ja nikada nisam čuo na televiziji,cenzura je ipak učinila svoje da to ne moram slušati na televiziji ali što se tiče vaših cajkača to nije slučaj.


paaaa,nitko te nije tjerao da otvoriš ovaj topic, nije da ti netko nešto nameće...ali ti frustracija, koje ti očito ne fali, nije dala mira pa tu pišeš idiotarije i cijeli dan trošiš na nešto što te živcira i što ne možeš smisliti...mislim ono, car si.
Citat: ›
I nije glazba uništila nikoga

Drago mi je da smo i ovo riješili..samo da ti skrenem pažnju na činjenicu da si se ovom rečenicom sam sebi posrao u usta..i to ono šleper govana s dvije prikolice..jer se svaki tvoj post na ovu temu vrti oko toga kako cajke nekog ili nešto uništavaju.

Citat: ›
zato bolje STFU zauvijek glede toga.

Sudeći po ogromnom techno iskustvu koje imaš, ne bih rekao da si baš mlad pa me jednostavno oduševljava tvoje korištenje tinejđerskih fraza poput ove.
Citat: ›
i kompleksašu i pljuvaču možeš slušati u svojoj ucmaloj sobi što god te volja.


ogledalce, ogledalce....
vau dečko ti si jedan ozbiljno poremečen lik.


Hm da,nas 50 se kuži u techno...pa pored ove kuruze ovdje taj broj i ne može biti veći! U krajnjem slučaju i bolje da nije jer ovi ljudi (a i ti skupa s njima) ne zaslužuju neku bolju glazbu kad malo bolje pogledam. Mislim ono,ako netko jede govna na šlepere to si definitivno ti,jer upravo odgovaraš onom profilu lažnih partijanera o kojim sam pričao malo ranije,a to što si se jadan isprepadao na partyima i sada zbog njih imaš PTSP i visiš samo u svojoj sobi nije moj problem...haha,ma jadan ti! Da,baš sam poremeČen što te sprdam,jedan veliki tinejĐerski osijek031.com smile i ROFL na sve to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
unLog!c
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2010. 1:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I am twelve and what is this ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2010. 2:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sir William je napisao/la (Pogledaj post): ›
ivan_hoee je napisao/la (Pogledaj post): › ne izvlaci moje recenica iz konteksta molio bih!! i mislim da nisam pogrjesio nimalo ovom recenicom, vidis, ja kao neki laik prema jebenom metalu imam takav osjecaj, onda je moguce da se ljudi i prevare u vezi cajki kad govore na temelju jedne drolje u minjaku koja kleči na sred birtije i riga, kao vase metalke ne rigaju? nek si operu kosu smrdljivu. maaa, aj me nemoj sekirat.


tvoj osjecaj koji kao laik imaš prema jebenom metalu se službeno naziva predrasudom.. a tvoja predrasuda prema jebenom metalu se zasniva, ne na onome što si vidio (znam da nisi vidio, jer ja, kao bivši metalčić sa par godina staža u najcrnjim dubinama pakla nisam nikada vidio, a ti si laik), nego na onome što ti srcu drago da si zamišlja.. dok se eto moja i opcenito univerzalna predrasuda o cajkama zasniva na nečemu što se redovito može vidjeti svakog čet/pet/šest na dobro znanim lokacijama u količinama vecim od jedne drolje..


sto se to moze viditi redovito na dobro znanim lokacijama? sve ono sto je ivan napisao u prvom postu je tocno a ta tvoja predrasuda i nije bas tocna

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2010. 2:06 
Naslov:  Re: Cajke u baroknoj Tvrđi: Nekad su glazbom mijenjali svijet, danas si samo žele ugoditi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile joj ljudi.. ajd, kako god vam drago..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2010. 2:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ee nije džaba ona latinska o ukusima i bojama, još su čuveni filozovi stoljećima prije znali da će biti sranja i besmislica

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
plahutarka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Lokacija: Austin, Texas
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.12.2010. 10:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čini li se meni da je ovaj članak samo hrpa nabacanih i nepovezanih rečenica? Danas se stvarno svaka šuša naziva novinarom....

Hoće li ovaj portal početi napokon pisati neke dobre članke...a ne samo nabrajati događaje u gradu i prenositi kvazi članke iz glasa slavonije?

_________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2010. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neka sluša tko što želi, samo neka se pristojno ponaša. Al to baš ne ide tako lako, ne?
A i kažu da je zabranjeno voće najslađe voće, a ta muzika je u neku ruku zabranjena kod nas od rata naovamo (zna se zašto). U biti nije zabranjena, nego se ne vrti na radio postajama i TV-ju. Pa u nedostatku same te mjuze u medijima, ona se pronalazi u klubovima i ima sve više poklonika. Posebno je interesantno što ju slušaju mladi i zgodni, a di svi Turci tu i mali Mujo. Uvijek je tako bilo, pa ne vidim zaš bi se to danas i mijenjalo.
Nikad nisam volio cajke, izbjegavam ih u širokom luku, ali nemam ništa protiv da ju ljudi slušaju (mada mi se omakne koje prevrtanje očima kad vidim takve objave na fejsu, al ajd ne treba cjepidlačiti).
Slušajte, uživajte, zabavljajte, pazite na sebe, pristojno se ponašajte.
Eto tolko od mene malo starijeg.
Hyhyhyhyhyh

_________________
U2 JE ZAKON
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mother Earth
Offline
Avatar

Ukupno postova: 675
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.12.2010. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sir William je napisao/la: ›
ivan_hoee je napisao/la (Pogledaj post): › ne izvlaci moje recenica iz konteksta molio bih!! i mislim da nisam pogrjesio nimalo ovom recenicom, vidis, ja kao neki laik prema jebenom metalu imam takav osjecaj, onda je moguce da se ljudi i prevare u vezi cajki kad govore na temelju jedne drolje u minjaku koja kleči na sred birtije i riga, kao vase metalke ne rigaju? nek si operu kosu smrdljivu. maaa, aj me nemoj sekirat.



tvoj osjecaj koji kao laik imaš prema jebenom metalu se službeno naziva predrasudom.. a tvoja predrasuda prema jebenom metalu se zasniva, ne na onome što si vidio (znam da nisi vidio, jer ja, kao bivši metalčić sa par godina staža u najcrnjim dubinama pakla nisam nikada vidio, a ti si laik), nego na onome što ti srcu drago da si zamišlja.. dok se eto moja i opcenito univerzalna predrasuda o cajkama zasniva na nečemu što se redovito može vidjeti svakog čet/pet/šest na dobro znanim lokacijama u količinama vecim od jedne drolje..


Bravo
potpis

_________________
Dwight Schrute: Jim is my enemy. But it turns out that Jim is also his own worst enemy. And the enemy of my enemy is my friend. So Jim, is actually my friend. But, because he is his own worst enemy, the enemy of my friend is my enemy so actually Jim is my enemy. But...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.12.2010. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

model500 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Hm da,nas 50 se kuži u techno...pa pored ove kuruze ovdje taj broj i ne može biti veći! U krajnjem slučaju i bolje da nije jer ovi ljudi (a i ti skupa s njima) ne zaslužuju neku bolju glazbu kad malo bolje pogledam. Mislim ono,ako netko jede govna na šlepere to si definitivno ti,jer upravo odgovaraš onom profilu lažnih partijanera o kojim sam pričao malo ranije,a to što si se jadan isprepadao na partyima i sada zbog njih imaš PTSP i visiš samo u svojoj sobi nije moj problem...haha,ma jadan ti! Da,baš sam poremeČen što te sprdam,jedan veliki tinejĐerski osijek031.com smile i ROFL na sve to.


meni je fascinantno koliko ti gluposti uspiješ staviti u jedan svoj post Mr. Green
da ti puno ne pišem, ovaj klipić te najbolje opisuje, samo ti fali kapa dvorske lude.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Juzomachine
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2010. 15:18 
Naslov:  Re: Cajke u baroknoj Tvrđi: Nekad su glazbom mijenjali svijet, danas si samo žele ugoditi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljivo je nadasve kako neki brane, neki napadaju al ajde, sto ljudi - sto cudi. Ja iskreno nemogu podnjeti cajke, meni je to glupost koju i cimpanza moze odsvirati a trogodisnjak napisati tekst. Ali ljudi slusaju ono sto zele i imaju svoje misljenje pout mene i to mi nimalo ne smeta. Ja sam osobno "clan" metal kulture, i znam da ni mi nismo savrseni (po ponasanju i po stilovima glazbe) ali definitivno nismo nekulturni, prljavi i rascupani, i definitino (bar po mom saznanju) ne trosimo te razne prahove, iako ne kazem da toga nema. I sutke, eh, kako ljudi koji ne razumiju pametuju, da izgleda to nasilno i da bude ljudi koji padnu no ono sto ocito nitko ne spominje je to da se toj osobi odmah pomogne da se ustane. No nije o tome tu rijec.
Brka je napisao/la: ›
di svi Turci tu i mali Mujo.

Potpisujem definitivno. Cajke su trenutno ona "in" stvar, nakon nekog vremena to ce ljude proci i preci ce na neke druge stvari, sto ce to biti ne znam, no i protiv toga ce neko imati prigovor. To je jednostavno tako. Svatko slusa sto zeli i ja apsolutno nemam problema s time, no izaci i govoriti kako je neka kultura bolja od druge bez ikakvog saznanja on njoj nema nikakvog smisla, check your facts people.
Sjetimo se samo najava s TV-a za koncerte filharmonija i raznih orkestara, uvijek je zavrsna recenica najave bila " Glazba je zvonka radost". Radost raznim ljudima dolazi u raznim oblicima, ako nekoga usrecava ici na cajke, ja kazem samo naprijed, ko voli nek izvoli Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
emily
Offline
Ukupno postova: 20
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.12.2010. 15:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Turbofolk je nekvalitetan i totalno primitivan žanr glazbe. Neke žanrove volim, neke ne volim, ali ove koje ne volim - cijenim...neću ništa pljuvat što nije po mom ukusu. Ali cajke su druga priča. Cajke nisu pitanje ukusa već zdravog razuma i inteligencije. I onaj koji se barem malo razumije u glazbu će reći da su cajke smeće. To što oni vole taj ritam i što to njih opušta i ne znam ni ja šta ne mora značit da je to kvalitetno i dobro. Imala sam osobno vrlo neugodnih iskustava u cajkaroškim klubovima. Npr., jedna cura je bacila čašu i pogodila jednog dečka i razderala mu lice, a i bila sam svjedok tučama itd... Mislim...odem u takav klub dva put godišnje, i svaki put neko sranje. Da ne pričam o priglupim curama od kojih ne znaš koja se od koje više našminkala ili koja od koje ima kraži minjak, i koja više bliješti.... Eto...to je moje iskustvo, nikakve predrasude. I nešt mi je najbolje kad nekog pitam zašto sluša cajke i dobijem odgovor "nađem se u njima." E ako se ti nađeš u stihovima poput "glavobolja od vina u sobi punoj dima, sinoć bila sam s tobom pijana...") onda svaka ti čast. Baš si pametna i inteligentna i ti bi svakako trebala bit uzor svima...


Vidim spominjali ste metal....pa...eto ne slušam ni metal ali i u takvim barovima sam bila... I u onima u kojima sam ja bila ljudi nisu bili niti neuredni niti svi imaju duge kose....btw, imam frenda metalca koji je skoro ćelav Very HappyVery Happy ). I kada dođem npr. u bar u kojem se svira metal, mogu doć i u prnjama i nitko mi ništ neće reć ni pogledat (jednom sam došla u trenerci, bez trunke šminke i sa povezanom kosom u rep, sa pomalo blatnim patikama, jer sam ravno sa vikendice došla u centar grada u kafić...iz fore Very Happy), dok ako dođeš 'drugačiji' u cajkaroški klub svi te gledaju ko da si svjetsko čudo s komentarom 'joj de vidi ju'. Činjenica je da je većina ljudi koji slušaju cajke primitivno i površno. Naravno da ne očekujem da će itko od njih sada reć da je njihova glazba stvarno smeće i da je išta od ovog što sam ja sad napisala istina....zato nemojte trošit vrijeme i citirat me i pokušat me uvjerit u svoje neke stavove jer ja već imam tvrdo izgrađene svoje, izgrađene na iskustvu i SLUHU. Vas možda zadovoljava par ritmova na koje možete hopa cupa lijevo desno 1 2 step, ali zabavit se može i uz pametne stihove.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.12.2010. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gle, ne isplati se razglabati o ničijim ukusima. Te cajke su sada in i to ne možeš promijeniti. Možeš se nadati da će ih proći. Neke neće nikada i to je njihov odabir pravca glazbe koji će slušati. A što se tiče kvalitete....e to je nekome kvalitetno (uuuu, što ujeda za dušu) a nekome nije. Isto tako kroz povijest moderne glazbe možemo pratiti kvalitetnu glazbi i nekvalitetnu. Posebno je to interesantno kod smjena generacija. Dakle našim starcima su Beatlesi bili IN, dok je njihovim roditeljima to bio šund i nekvalitetna glazba. Isto tako možemo govoriti o punku, metalu, technu. Uvijek ona generacija prije okarakterizira ovu novu glazbu (što slušaju njihova djeca) teškim šundom tj nekvalitetom. A to je normalno. Ne treba se oko toga zabrinjavati. Iako cajke nisu nova glazba, uzela je zamaha ovdje na ovim prostorima zbog neke vrste zabranjenosti (u prijašnjem komentaru sam piso o tome). A i potiče se slušanje cajki. Dakle, mi koji ne volimo cajke nećemo niti ići tamo, dok ovi koji vole će ići. Isto je i s kafićima u kojima se smije pušiti i onima u kojima ne smije.

_________________
U2 JE ZAKON
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.12.2010. 17:16 
Naslov:  Re: Cajke u baroknoj Tvrđi: Nekad su glazbom mijenjali svijet, danas si samo žele ugoditi
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne mogu šutit Mr. Green
sad se osjećam kao debil jel sam u starom hiru skakao kao blesav na ovu stvar..i ja i ostatak kluba...
http://www.lyricsmode.com/lyrics/b/bijelo_dugme/hajdemo_u_planine.html

a kad pogledaš, tekst na razini neke prosječne cajke..
sad,tko je tu lud...
kad idem na blues u central onda sam fokusiran na glazbu, upijam ono što slušam.
kad odem u tufnu/pub/q, odem tamo baš zato da ne razmišljam o onome što svira..zajebavam se s ekipom, ni ne znam što svira...
jel ti @emily kužiš tu razliku?
shvaćaš ti da ne idu svi van kao bi se intelektualno produhovili, nego odu malo skakat?
to te čini pametnijom?
ajd super,čestitam Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: