Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Obnova osječkog Trga slobode [Vijesti Osječke]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2010. 10:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: › btw. Nemam potrebu za googlom jer mi je makroekonomija kod djulee borozan bila najdrazi predmet na faxu .
Tim gore. Ili nisi naucio, ili svjesno ides protiv onoga sto si naucio radi stranackih interesa.

Pitaj Djulu sto misli o utjecaju "investicija" u obnovu trgova i gradnje mostova na BDP (kratkorocno i dugorocno). Pitaj Djulu ili bilo koga drugoga bi li se zaduzio 70 ili 50 milijuna kuna zbog toga.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2010. 10:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma ja pitam tebe već 8 puta. ako treba i novi topic ću otvoriti!
dakle pitanje je jasno - koja je alternativa - dakle Mungosov proračun ? to ponudi, a ne samo pljuvanje!
Dakle kako bi Mungos pokrenuo Grad?

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2010. 10:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@centurion, tema je zaduzivanje za obnovu trgova i gradnju mostova. Za takve poteze jedina alternativa je nezaduzivanje.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2010. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dakle ne treba obnovit Trg slobode Sad

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ricinus
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2010. 12:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da ova rasprava objašnjava slab odaziv na izbore. Vjerojatno nebi niko ni trznio da bagerom iskopate rupu na sred Osijeka jer su vas svi siti. Izgradite tvornicu WC školjki to če biti unosan posao

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2010. 16:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: ›
dakle po 7 puta te pitam koje investcije ti predlazes da Grad pokrene. Da sagrade tvornicu jer je to jaci investicijski multiplikator? Jel to posao grada ? Ili da izgardi gospodarsku zonu ali i da obnavlja rupe po gradu?
Ma zapravo samo nabroj sta bi ti radio od 400M kn

btw. Nemam potrebu za googlom jer mi je makroekonomija kod djulee borozan bila najdrazi predmet na faxu .


Ne očekuješ valjda da se na internetskom forumu iznose projekcije proračunskih rashoda? To ne rade ni oni koji za takve stvari primaju plaću.

Što napraviti sa 400 milijuna? Odnosno 100, kada se odbiju svi troškovi gradske administracije i servisa. Lepeza je ogromna. No od takve rasprave nemamo nikakve koristi, jer je već odlučeno kako će se novci potrošiti. Taman da i netko čita forum 031.

Uljepšavanje trga nije investicija. To zna i ekonomski analfabet. Gradnja mosta može biti investicija, ali gradnja ovog mosta to nije. Naime, taj most neće proizvesti nikakve ekonomske učinke. Taj je most zasad nepotreban, i neće izazvati investiranje. Uređenje škola nije investicija. Krpanje rupa nije investicija. Grad nije tu da nalazi posao građevinarcima, osim ako im nije dužan uslugu ili je korumpiran (centurion je jedan izraz Sanaderove i Kalmetine ekonomije, Hdz-Hdssb način razmišljanja).

Treba se postaviti jednostavno pitanje - što grad može učiniti danas, da postane atraktivniji za privatne investicije? Koja javna investicija izaziva privatne? Infrastrukturno grad Osijek ne može učiniti ništa, a da ne ovisi o državnoj vlasti - a tu bi se moglo štošta - obilaznica, zračna luka, željeznički promet, problemi cestovnog prometa zbog željeznica, sva najatraktivnija zemljišta u gradu također su problematična zbog odnosa sa državom, itd.

Grad može učiniti mnogo po pitanju svojih prihoda - odnosno oslobađanja investitora od svih mogućih davanja koja odlaze u gradski proračun. Dakle, investicija bi trebala biti oslobađanje privatnog investitora od prireza, komunalnog doprinosa i komunalne naknade, kao i prireza na plaće radnika, stimulacije za novo radno mjesto, besplatne koncesije za građevinska zemljišta koja grad ima ili bi ih kupio za tu namjenu, i slične stvari.

Međutim, jasno je zašto to još niti jedna vlast ne radi - ako se počne baviti takvim investicijama, izlaže se problemu da ih retardiran narod prozove da ništa ne rade, jer retardiran narod vidi samo građevinske radove. Plodovi takvih investicija vidljivi su tek nakon nekoliko godina, a gradsku vlast zanima slijedeća godina i ne puno dulje.

A da ne kažem da bez novaca iz komunalija gradska vlast ne može pokrenuti svoje građevinske radove, na kojima se najbolje okreće novac političkih sponzora građevinaraca, i sa kojima se financiraju političke kampanje.

Uređenje trga politika je za slaboumne birače, ili one koji su u mirovini, pa ih baš briga za gospodarstvo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2010. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ok malouman sam a ti si super pametan. ne moras to vise ponavljat.
al i dalje mislim da je Trg slobode gadan i da ga Grad treba obnovit

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.12.2010. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: ›
Ok malouman sam a ti si super pametan. ne moras to vise ponavljat.
al i dalje mislim da je Trg slobode gadan i da ga Grad treba obnovit


Napisao sam slabouman, a ne malouman, a to nije bilo upućeno tebi, nego onima koji se oduševljavaju uređenjima trgova (to nije samo ova garnitura vlasti, nego sve dosadašnje - Kramarić je uređivao glavni trg, Đapić onaj u Donjem Gradu, a sadašnji se isto trude nastaviti trend). Šteta, jer se u predizbornoj kampanji stalno tvrdilo da će nova vlast biti čista suprotnost bivšoj.

I ja se slažem da je trg gadan i da ga treba obnoviti. Samo ne sada. Već sam napisao - ako ovako nastavimo, imat ćemo par lijepih trgova za besposlenu raju i hrpu mladih povlaštenih umirovljenika. Radno će stanovništvo sreću nastaviti tražiti drugdje, kao i dosad.

Ako ikad dobijemo vlast koja neće podilaziti najinfantilnijem biračkom tijelu, i koja će biti spremna žrtvovati mandat za dugoročno kvalitetne stvari, onda ćemo napredovati. Pitajmo se samo, tko još uopće razmišlja o glavnom gradskom trgu i onom u Donjem gradu? Kratko zadovoljstvo novim izgledom nestalo je nakon par dana, a gorčina zbog sumnjivo potrošenih milijuna (oko 100 zajedno) sve je veća. Ljudi i nakon tih trgova nemaju posla, a slijedeći popis stanovništva mogao bi biti strašno osviještenje za Osječane - kada vide koliko ih je ostalo živjeti u Osijeku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2010. 16:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

treba naći optimalno ulaganje izmeđut" trgova" i poslovnih zona kao npr Tenja,Nemetin .. uz to treba na sve načine natjerat državu( kroz vrdoljaka u vladi) da se narpavi južna obilaznica i spoji koridor 5c sa mađaraskom.
Ova vlast upravo ove i prošle godine niej vukla popularne poteze pa si i ti kao i m,nogi pljuvao po tim potezima - smanjenje broja zaposlenih u gradskim firmama, smanjenje plaća, postavljnanje optimalnih cijena za gradske firme i vrtiće - i eto sad imamo proračun u kojem su smanjenje subvencije gradskim firmama za 20% i opet to ne valja.
KAd se uređuje Trg ne vlaja, kad je Trg pun rupa ne valja, kad se čisti lišće ne valja jer to nije investicija ali kad je grad prljav ni to ne valja , kad se krpaju nogostupi ne valja jer je to populistički potez a kad se ne krpaju onda ajmo pljuvat jer su ceste i nogostupi puni rupa.
Moraš nekad malo i objektivnosti uključit.
Lako je sve popljuvati ali teško ej naći optimum između socijale, sporta i kulture te investicija u subvencije, krpanje i poticanje poduzetništva.

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AKIZIKA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 193
Lokacija: Na Jugu kod bajera
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.12.2010. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
@Akizika, obnova Trga slobode ce kostati 24 milijuna kuna.

Imate ovdje sve kapitalne "investicije" (zanimljivo koristenje pojma "investicija") i objasnjenje planiranog zaduzenja od ogromnih 70 milijuna kuna.

Prijedlog proračuna Grada Osijeka za 2011.

Obnova trgova nije "investicija". No, Bubalo je za svoje kolege u stranci bankar i ekonomski znalac. Vjerujem da na stranackom okupljanju svi posjednu oko njega, a on ih gladeci po glavicama poducava ekonomskim pojmovima. Tada svi njegovi puleni u jedan glas, ne odvajajuci pogled od Mudroslova, papagajski ponavljaju Istinu.

"investirati"
1. plasirati (ob. novac) u nešto, kao što su dionice, nekretnine ili pokretnine, s ciljem da se izvuče profit ili kamate
2. upotrijebiti/upotrebljavati što za buduću korist [ona vrlo mudro investira svoju energiju]

Zbilja, za nekoga je to doista investicija (ocekivana buduca korist). Morat ce uvesti novi pojam: fimi-investicija.

Hvala na obavijesti o cijeni trga sad sam napokon pao u totalnu depresiju, i stvarno je čudo kako si neki ljudi definiraju određene izraze!
pozdrav!

_________________
Bezkonačna je ljudska glupost, za svemir nisam siguran!

Nisam stranački ni politički opredjeljen, ja sam samo mali čovijek na netu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: