Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ne vraćajući kusur trgovci zarade i do 10 posto plaće!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2010. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sir William je napisao/la (Pogledaj post): ›
kao što sam vec napisao, trgovcima je ovako prakticnije, pogotovo kad 500 studenata navali na jednu blagajnu pod pauzom koja traje čak 15min.. misli malo i na druge..


Praktično je i 4.50 zaokružiti na 4 kao i na 5.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2010. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sir William je napisao/la: ›
bezobrazno je prema onima koji imaju nešto protiv toga, a nešto protiv toga imaju osobe koje gledaju da svaka kuna koju su zaradili/našli na ulici/dobili ostane u njihovom đepu, a takve osobe nazivamo...

Ja nisam rekla da će svaka kuna ostati u mom džepu! Već sam rekla da ja odlučujem što ću sa svojim novcem! Hoću li dati onom čovjeku koji je obučen u klauna i svira vani kad je temperatura ispod ništice, ili onom invalidu bez obje noge - moja stvar! A one tete iz kantine, hvala Bogu, imaju posao u toplom su i mogu vraćati ostatak samo ako to žele. Radije taj novac dam nekome kome je (daleko) potrebniji.

Sir William je napisao/la: ›
kao što sam vec napisao, trgovcima je ovako prakticnije, pogotovo kad 500 studenata navali na jednu blagajnu pod pauzom koja traje čak 15min.. misli malo i na druge..

Zanimljivo, teško joj je uzeti 5 lipa više iz kase i vratiti ostatak...na to dnevno sigurno ode sat vremena, da...baš.

Poanta je da vrate ostatak novca, a da kupci odluče kome će i hoće li ostaviti koju lipicu...

Vidim da ova rasprava ne vodi ničemu. Rekla sam svoje mišljenje, stoga, ja ovdje stajem.

Bok! Smile


Zadnja promjena: Stella1989; 11.12.2010. 16:51; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2010. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko god se sada komentiralo o famoznih par lipa, 99% sam siguran da to nitko ne osjeti..
Ne govorimo o 50 lipa,1 kn, pa tako xy puta mjesečeno pa se skupi...
Meni se isto tako puno puta dogodilo da nešto košta 10kn i 20 lipa a imam samo 10kn i 100kn pa dam 10 i sve ok.
Da ne ponavljam već spomenute benzinske crpke gdje uvijek pikiram na okrugli iznos ali nekada pretjeram za 5,6,7 lipa i , naravno, ne platim to.
Koliko trkeljanja oko par lipa a država nas opako krade kroz policiju, zakone, gorivo, cestarinu, plin, cestarinu, energente, cestarinu..da..mislim da cestarinu plaćamo barem 3,4 puta.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vesnica
Offline
Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.12.2010. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa nemojte tako tih 10 lipa nama nista ne znaci a trgovci koji rade mnogo im pomogne zato mislim stvarno polemika bez veze

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2010. 18:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cesto ostavim te sitne lipice na blagajni...

e sad zbog cega...iskreno nemam pojma...
valjda zato što u tom trenutku mi se to ne cini puno...ili zbog toga što mrzim kad u novcaniku imam hrpu "željeznih"...
no iako ih ja ostavim trgovkinji...svjestan sam toga da ti novci ne završe baš kod same te trgovkinje....tako da ovaj naslov kako zarade još 10 % place baš i nije tocno
uostalom s obzirom na visinu njihove place...to i nije nekakav novac...plus što se te trgovkinje stvarno narade za svoju placu....pogotovo ako govorimo o maloprodajnim trgovinama mješovitom robom...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2010. 18:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako me sta iritira to je onda sto smatraju da je ok da im ostavim 5-10 lipa,ali kad meni fali 3-4 lipe da platim,onda nema sanse da predje preko toga,neg moram 100-200 kuna razmjenjivat zbog tih par lipa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.12.2010. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sir William je napisao/la (Pogledaj post): ›
kao što sam vec napisao, trgovcima je ovako prakticnije, pogotovo kad 500 studenata navali na jednu blagajnu pod pauzom koja traje čak 15min.. misli malo i na druge..


Praktično je i 4.50 zaokružiti na 4 kao i na 5.


a gdje to trgovac zaokruži tako da ti uzme 50 lipa?
možeš navest trgovinu?
NIKADA nisam doživio da mi zaokruže iznos ako je kusur veći od par lipa.
eventualno ako nemaju sitnog pa mi to i kažu.
iznimke su benze,tamo nekad dam 30 lipa manje,nekad više.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alnea
Offline
Ukupno postova: 108
Lokacija: susjedstvo
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2010. 19:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cula sam da se na tim tzv. psiholoskim cijenama x.99kn skupi solidna svota...ali nije problem ta 1 ili 2 lipe. nego kad ti ne vrate 10, 20 lipa..koliko god to zvucalo mizerno, ali to nije njihov novac. u jednog drogeriji nikad ne vrate 10 lipa (nije dm! tamo uvijek redovno vrate, njima mi nije zao ostavit te lipe, jer uvijek posteno vrate pa makar i 10lipa). a da dodjem 5 min poslije i da mi fali tih 10 lipa , nece mi sigurno prodat proizvod jer mi fali, iako mi je par minuta prije isto toliko uzela.

_________________
U mojoj glavi sve izgleda bolje, tamo je sve sto pozelim moje!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2010. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Sir William je napisao/la (Pogledaj post): ›
kao što sam vec napisao, trgovcima je ovako prakticnije, pogotovo kad 500 studenata navali na jednu blagajnu pod pauzom koja traje čak 15min.. misli malo i na druge..


Praktično je i 4.50 zaokružiti na 4 kao i na 5.


a gdje to trgovac zaokruži tako da ti uzme 50 lipa?
možeš navest trgovinu?
NIKADA nisam doživio da mi zaokruže iznos ako je kusur veći od par lipa.
eventualno ako nemaju sitnog pa mi to i kažu.
iznimke su benze,tamo nekad dam 30 lipa manje,nekad više.


Cifra koju sam napisala je hipotetska. Što se mene tiče, ako je netko bahat, isto mi je je li u pitanju 50 lipa ili 1 lipa. Suma sumarum - cijene (1.99 kn, 2.99 kn..) su formirane u korist prodavača, a ne u korist kupaca jer se računa na tu lipu bakše.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
essek031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 168
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2010. 20:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mogu vjerovati kakav smo mi ciganski narod...
U trgovini rijetko kada uzimam kusur ispod kune, nekad ga stavim u onu Cariasovu kutijicu, nekad ostavim. Ako nešto košta 10,10 kn dati ću 10 i kunu sitno i neću tražiti kusur. U restoranu ostavim 10% obavezno, pa makar iznos bio okrugao ja ću dodati još 10% za osoblje. Ako mogu ići u restoran, mogu i ostaviti 10%, ako nemam još koju kunu za ostaviti onda radije neću ni otići jesti u restoran. Stvarno ste škrt narod. Trošite na sve strane i na svakakve gluposti, a onda nedaj Bože da ostavite koju kunu. Mjesečno odem 30 puta u trgovinu, da svaki put ostavim kunu, to je 30 kuna. Odem u restoran 2 puta, ostavim 20 kuna, benze, pekare, unikomcu, ovom iz vodovoda, kafići, eto još 30 kuna. Znaći ukupno mjesečno 80 kuna! Zapitajte se potrošite li mjesečno 80kn na nešto što vam zbilja ne treba?
I da, radim za manje od 5.000 kn.
Dabogda vam zatrebala ta 1 lipa, a nitko vam ne dao!

_________________
Acta, non verba!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.12.2010. 20:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko ja znam,takva cijena ima neke veze s porezom ili tako nesto..uglavnom,nije zbog bakse

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2010. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam poznanika koji radi na bezniskoj ima placu 5000kn.. na baksi zaradi 1000kn mjesecno vjerojali ili ne..

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2010. 21:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

essek031 je napisao/la (Pogledaj post): › Ne mogu vjerovati kakav smo mi ciganski narod...
U trgovini rijetko kada uzimam kusur ispod kune, nekad ga stavim u onu Cariasovu kutijicu, nekad ostavim. Ako nešto košta 10,10 kn dati ću 10 i kunu sitno i neću tražiti kusur. U restoranu ostavim 10% obavezno, pa makar iznos bio okrugao ja ću dodati još 10% za osoblje. Ako mogu ići u restoran, mogu i ostaviti 10%, ako nemam još koju kunu za ostaviti onda radije neću ni otići jesti u restoran. Stvarno ste škrt narod. Trošite na sve strane i na svakakve gluposti, a onda nedaj Bože da ostavite koju kunu. Mjesečno odem 30 puta u trgovinu, da svaki put ostavim kunu, to je 30 kuna. Odem u restoran 2 puta, ostavim 20 kuna, benze, pekare, unikomcu, ovom iz vodovoda, kafići, eto još 30 kuna. Znaći ukupno mjesečno 80 kuna! Zapitajte se potrošite li mjesečno 80kn na nešto što vam zbilja ne treba?
I da, radim za manje od 5.000 kn.
Dabogda vam zatrebala ta 1 lipa, a nitko vam ne dao!


Ako ćemo zavirivati u novčanik - ja s diplomom zaradim debelo ispod 2 000 kn i rijetko kad ne ostavim bakšu, tako da ne moraš dokazivati da si u rodu s Majkom Terezom (usput vrijeđajući).

Osim toga, nisi pročitao niti jedan raniji post, jer da jesi onda bi shvatio bit komentara - govorimo o tome da neki prodavači uračunavaju bakšu u račun bez pitanja. Naime, sav novac koji mi je oduzet bez pitanja smatram krađom. I, još jednom, nije riječ o škrtosti nego o kulturi i principu.

Amen.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
essek031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 168
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2010. 21:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
Ako ćemo zavirivati u novčanik - ja s diplomom zaradim debelo ispod 2 000 kn i rijetko kad ne ostavim bakšu, tako da ne moraš dokazivati da si u rodu s Majkom Terezom (usput vrijeđajući).

Osim toga, nisi pročitao niti jedan raniji post,
jer da jesi onda bi shvatio bit komentara - govorimo o tome da neki prodavači uračunavaju bakšu u račun bez pitanja. Naime, sav novac koji mi je oduzet bez pitanja smatram krađom. I, još jednom, nije riječ o škrtosti nego o kulturi i principu.

Amen.


Ma dajte molim vas kakvi principi, da hrvatski narod ima principa, nikada ne bi digli kredit za novi auto, a onda bankama plaćali masnu kamatu. Da imate princpa ne bi zivili iznad svojih mogućnosti. U redu je banci ostaviti par tisuća eura, a jednoj sirotoj prodavacici jenu lipu nije. A sto nas država pljačka na sve strane s porezma, to je u redu... Davno je jedan pametan covijek rekao da su Hrvati stoka sitnog zuba, nije
pogriješio!

_________________
Acta, non verba!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2010. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja plaćam karticom gdje god mogu i uvijek je cifra točna u lipu Wink

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: