Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ne vraćajući kusur trgovci zarade i do 10 posto plaće!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Offline
Ukupno postova: 84
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.12.2010. 15:10 
Naslov:  Re: Ne vraćajući kusur trgovci zarade i do 10 posto plaće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To je kultura naroda,kod nas se to tako radi ,to je kao normalno.Jednom sam u Biljem merkardu pitala zašto mi ne vrati 20 lipa ona je odgovorila da nema.Oni koji su stajali iza mene toliko su bezobrazno govorili pa što 20 lipa koda je to neki novac.Za mene da je 1 lipa,to je moj novac to sam ja zaradila nije mi nitko poklonio,zašto bi onda ja nekom poklonila.To je sramota i žalosno kako se kod nas ništa ne cijeni.U Njemačkoj ni ujednoj trgovini ne postoji da ti ne vrati svaki Cent ,a prije je bio Pfenig,a neće ti ni prodati ako ti fali Cent .Oni mjenjaju 100 Eura zbog 1 Centa.To je normalno i tako treba biti, zato i prave sitni novac.Kod nas nije ništa normalno,i nemaju nikakve kulture ni normalni navika.Jedini odgovor što je to ono, ovo,pa što pa neka itd. Embarassed Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marone
Offline
Ukupno postova: 6
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2010. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi pričaju o toj jednoj lipi koju ti nekada ne vrate na blagajni. A što je sa računima koji budu npr. 20,10 kn pa ti prodavač/ica naplati 20 kn jer da ti razbija novčanicu od 10 kn za 10 lipa večina ljudi bi popizdila i napravila frku. Puno ljudi je u stanju napraviti cirkus na blagajni kada mu osoba na blagajni vrati normalno kusur ali mu razbije tu veću novčanicu nego što bi napravili da im ne vrate par lipa. To je posebno izraženo na benzinskim pumpama kad u smjeni na 300 računa preko 200 ljudi tenkira preko okruglog iznosa ( npr. 100,12 ili 200,07) ali nikada ne daju te lipe što pređu preko i to je svima normalno. I naravno da nitko ne razmišlja da sve te račune koje blagajnici naplate pri zaokruživanju u svoju štetu oni moraju iz svog džepa platiti jer poslodavca ne zanima jesi ti nekome oprostio dio iznosa ili ne. On uvijek traži točan iznos i ne zanima ga tko će razliku pokriti,a to je uvijek osoba na blagajni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2010. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hoću li dati bakšu ili ne odlučujem isključivo ja. Ne dozvoljavam da to određuje onaj s kim trgujem.

Primjetila sam da je čest slučaj zaokruživanja cifre od strane trgovaca, kao što sam primjetila da se zbog 0.50 kn razbija novčanica od 100 kn. Također, ni okretanje očiju za 730 stupnjeva na molbu da dobijem račun u frizerskim salonima i inim obrtima nije prošlo nezapaženo.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.12.2010. 15:23 
Naslov:  Re: Ne vraćajući kusur trgovci zarade i do 10 posto plaće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja ću se ubit Mr. Green
to je taj mentalitet..."to je moj novac", "to je moja lipa" "to sam ja zaradila i želim to nazad"..

a to što vam država godišnje izbije desetke tisuća kuna na idiotskim porezima i nametima...
plači zemljo Mr. Green

20 lipa uvijek čekam ali sve ispod toga ostavljam...jedino ako mi je kusur par kuna i nešto lipica..onda svakako moram čekat..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2010. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ostavljam stalno u pekarama/trgovinama sve ispod pola kune. i onda kad se desi da ocu pojest nesto a fali mi 5 lipa. nemozeee. Very Happy

na razumjem cemu rasprava o mizernim placama, to su vecinom ljudi sa 3ogodisnjom srednjom i zaradjuju sasvim dovoljno..

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
valent
Offline
Ukupno postova: 172
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2010. 15:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U vecini slucaja cak oproste po 10-20 lipa ako nemam platiti a ne da uzmu.

_________________
pratite me na twitteru - www.twitter.com/valentt
blog: http://kernelreloaded.blog385.com
linux, anime, spirituality, windsurf, wireless, ronjenje, pametne kuće, zwave
registered as user #367004 with the Linux Counter, http://counter.li.org.
ICQ: 2125241, Skype: valent.turkovic, MSN: [email protected]
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2010. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve je stvar praktičnosti.. nece oni nešta puno zaraditi na tih par lipa, necu ja ništa puno izgubiti.. a zajebancija s tim lipicama vrijedi više od njih..

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
antonov
Offline
Avatar

Ukupno postova: 293
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2010. 16:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

valent je napisao/la (Pogledaj post): › Treba im dati više a ne samo 10% kao bakšu, jer imaju mizerne plaće. Nisam do sada baš često ostavljao ali od sada ću im uvijek ostaviti po par kuna.


nemoj jer taj novac ne ide njima!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2010. 16:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tete koje rad u EFOS-u u kantini, UVIJEK zaokruživaju iznose. Račun je npr. 1,83 - ona mi kaže - 1,90!! RAčun 0,92 kn - 1 kn...svaki put pogledam račun i suzdržim se da ne kažem - kako mi možete uzeti skoro po 10 lipa više?! Ali sve to do jednom, kad mi stvarno pukne film pa kažem za to.

Za 9-10 puta što mi uzme više novaca nego piše na računu, mogu si kupiti još neki sokić ili nešto slično. Pa nemam ni ja para na bacanje. 1 lipa, ok - ali skoro 10 - to je i više nego bezobrazno! Zašto onda ne vrati bar 5 lipa, a ne da me zakine za 8-9 lipa?!

Ne zarade one baš malo, jer tako rade većini, ako ne i svima. A studenata preko dana kroz kantinu prođe ajme! Rijetkost je da kaže 1,80 - a da je račun za 3 lipe veći.

S obzirom kako se na faxu većinom uvijek plaća sitnim novcima, čisto sumnjam da nemaju 5 lipa...samo sebi uzimaju razliku koju ne vrate studentima, što je stvarno bezobrazno! Evil or Very Mad


Zadnja promjena: Stella1989; 11.12.2010. 16:07; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2010. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko polemike oko vraćanja par lipica....Koliko godišnje možda svakoga od nas zakinu za možda max 50,00kn, to je ništa što nam rade domoljubni političari.

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2010. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

porezni obveznik je napisao/la (Pogledaj post): › Koliko polemike oko vraćanja par lipica....Koliko godišnje možda svakoga od nas zakinu za možda max 50,00kn, to je ništa što nam rade domoljubni političari.

Ne trebamo ovo zanemarivati jer sve to ide iz našeg džepa - koliko god to izgledalo banalno - lipa po lipa, kuna po kuna...

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2010. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako smo škrt narod, prosto ne mogu da vjerujem.. Sad

evo moš imat sve moje lipice što dobijem natrag, i tako ih bacim u dravu uz neku želju..

i nije da imam para na bacanje, student sam isto ko i ti, podstanar, jedem po kantinama i pekarama, pijem vodu..


Zadnja promjena: Sir William; 11.12.2010. 16:26; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.12.2010. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
porezni obveznik je napisao/la (Pogledaj post): › Koliko polemike oko vraćanja par lipica....Koliko godišnje možda svakoga od nas zakinu za možda max 50,00kn, to je ništa što nam rade domoljubni političari.

Ne trebamo ovo zanemarivati jer sve to ide iz našeg džepa - koliko god to izgledalo banalno - lipa po lipa, kuna po kuna...

Istina..lipa po lipa, kuna po kuna...Ivo do milijuna....

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.12.2010. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sir William je napisao/la: ›
kako smo škrt narod, prosto ne mogu da vjerujem.. Sad

evo moš imat sve moje lipice što dobijem natrag, i tako ih bacim u dravu uz neku želju..

i nije da imam para na bacanje, student sam isto ko i ti, podstanar, jedem po kantinama i pekarama, pijem vodu..

Nisam ja škrta, naprotiv. Ali kad netko na bezobrazan način uzima novac to nije bilo, niti će ikada biti uredu! Ja ću odlučiti što ću sa svojim novcem, neće nitko umjesto mene!

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.12.2010. 16:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bezobrazno je prema onima koji imaju nešto protiv toga, a nešto protiv toga imaju osobe koje gledaju da svaka kuna koju su zaradili/našli na ulici/dobili ostane u njihovom đepu, a takve osobe nazivamo...

kao što sam vec napisao, trgovcima je ovako prakticnije, pogotovo kad 500 studenata navali na jednu blagajnu pod pauzom koja traje čak 15min.. misli malo i na druge..

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: