Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Uljari plakali i pjevali: Uspjeli smo! Obranili smo tvornicu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65875
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2010. 11:23 
Naslov:  Uljari plakali i pjevali: Uspjeli smo! Obranili smo tvornicu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Pjevaj majko ratara i bakrija, pjesmu onu što nam život vara..." zapjevali su iz svega glasa sinoć oduševljeni radnici IPK Tvornice ulja Čepin nakon što im je ministar poljoprivrede Petar Čobanković pokazao potpisani sporazum. Višegodišnja agonija 214 uljara time je okončana.

Deblokirat će račun

Sporazumom je definirano sklapanje posebnog ugovora u obliku izvansudske nagodbe između IPK Osijeka (u čijem se vlasništvu nalazi IPK Tvornica ulja Čepin) i TSH Osječanke (u vlasništvu Kandit grupe). Najkasnije do Božića Hrvatski fond za privatizaciju dat će pozajmicu IPK Osijeku koji će podmiriti svoju obvezu prema TSH Osječanki u iznosu od oko 25 milijuna kuna, a ona će potom zauzvrat povući ovrhu koju ima nad poslovnim udjelima čepinske Uljare. Preduvjet je to kojim će Zagrebačka i Partner banka deblokirati žiro račun IPK Tvornice ulja Čepin, a time će se otkloniti i uvjeti za otvaranje stečaja.

– Dočekali smo, konačno, i to! Svi potpisi su na broju! Obranili smo tvornicu! - iz sveg glasa čvrsto stišćući svježe potpisani dokument povikala je Helena Žeravica, sindikalna povjerenica PPDIV-a. Od uzbuđenja, priznala je, teško može govoriti. Skandirajući i plješćući ministru Čobankoviću oduševljeni radnici nisu mogli suspregnuti ni suze.

Uskoro dvije plaće

– Sretni smo! Sad možemo dalje planirati i budućnost - priznao je uljar Dražen Žeravica kojemu je u ovoj tvrtki radio djed, a još uvijek je tamo zaposlena i njegova cijela obitelj – majka Helena, otac Božo i brat Zoran.

– Slučaj je vrlo složen, ali nije bilo upitno hoće li se sporazum postići. Već koncem ovoga mjeseca trebao bi se raspisati natječaj za prodaju kako bi se javili strateški partneri koji će ovu Uljaru voditi dalje – poručio je okupljenima Petar Čobanković te dodao kako će do kraja godine radnicima biti isplaćene dvije zaostale plaće – do kraja ovoga tjedna za odrađeni listopad, a do Božića i za studeni. Šimo Orešković, županijski povjerenik Sindikata PPDIV-a, samo je zaključio da je napravljen prvi korak prema cilju.

Tekst: Ivana Barišić/VLM

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.12.2010. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao da u ovom ćumezu vrijede dogovori i ugovori.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2010. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Porezni obveznici ce smanjiti dugovanja Uljare.

Cini se da sam pretjerao kad sam rekao da ce buduci vlasnici platiti kunu + potrazivanja. Potrazivanja treba umanjiti za iznos koji ce namiriti porezni obveznici kroz ovakve sanacije.

Na kraju ce to biti mozda kuna + jos koja lipa.

Za koji mjesec jos jedan krug placa i kuknjave i jos jedna sanacija novcem poreznih obveznika. A onda preuzimanje...

Odlican plan...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.12.2010. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je koda stavljaš flaster na ranu od metka

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2010. 21:27 
Naslov:  Re: Uljari plakali i pjevali: Uspjeli smo! Obranili smo tvornicu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nigdje ne piše tko je vlasnik IPK a tko TSH, skinut će im teret dabi se nakon toga obavilaprivatizacija????? znači država će uvaliti love nekome ..kome će to biti umannjeni znos za kupnju cijele firme, zanimljivo e da je na pregovorima bi Pavić..a nitko u svim ovim pažljivo pisan novinskim člancima da spomene Žito ..kak se mi svi bojimo za svoje guzice..joj stid me..dakle Žito će ih kupiti i penamjeniti proizvodnju u biodizel od repice...jestivo ulje proizvodnja se gasi...ljudi ??????..ja se vuka ne bojim ako ništa drugo on je u mojoj šumi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.12.2010. 22:02 
Naslov:  Re: Uljari plakali i pjevali: Uspjeli smo! Obranili smo tvornicu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › nigdje ne piše tko je vlasnik IPK a tko TSH, skinut će im teret dabi se nakon toga obavilaprivatizacija????? znači država će uvaliti love nekome ..kome će to biti umannjeni znos za kupnju cijele firme, zanimljivo e da je na pregovorima bi Pavić..a nitko u svim ovim pažljivo pisan novinskim člancima da spomene Žito ..kak se mi svi bojimo za svoje guzice..joj stid me..dakle Žito će ih kupiti i penamjeniti proizvodnju u biodizel od repice...jestivo ulje proizvodnja se gasi...ljudi ??????..ja se vuka ne bojim ako ništa drugo on je u mojoj šumi


Prvi puta čujem za ovu opciju s biodizelom. Nedavno sam u jednoj trgovini vidio suncokretovo ulje s logom 'Žito', na deklaraciji piše da se proizvodi u Čepinu. Negdje sam pročitao da čepinska uljara sada radi samo uslužnu preradu za Žito i Agrokor, već dugo na policama nema ulja s njihovim vlastitim brandom.
Što se tiče privatizacije uljare, o tome sam već pisao pa ću opet ponoviti da, sviđalo se to nama ili ne, uljara ima budućnost samo u okviru Agrokora ili Žita koji joj mogu osigurati sirovinu i plasman, ovo potonje se posebice odnosi na Agrokor. Obzirom da je TSH Osječanka (čitaj Kandit Grupa, čitaj Žito), pristala na nagodbu (a nije morala jer ima pravomoćnu presudu u svoju korist) s uljarom, sve je izgledniji scenarij da će na kraju Žito preuzeti uljaru.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2010. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Puno dobrih poslovnih uspjeha napaćenim radnicima uljare želim

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2010. 1:48 
Naslov:  Re: Uljari plakali i pjevali: Uspjeli smo! Obranili smo tvornicu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije svega naravno skidam kapu borbenim radnicima i od srca im želim da uspiju u nastojanju zadržavanja radnih mjesta.

E sad nastavk priče i de u opciju namjerne i recimo tržišne logike, da Agrokor i Žito su najveći, nije li onda normalno da si pomažu, ako se ugasi proizvodnja ulja Žito bi pomoglo Agrokoru da Zvijezda bude monopolist na tržištu, s druge strane biodizel je budućnost, branša koja Agrokor ne zanima, a preinak samog pogona do prerade ulja nije neki veći problem niti velika investicija..ova priča počinje negdje gdje su stali svi pokušaji iniih ljudi na ovom području koji su imali namjeru otvoriti proizvodnju biodizela..nisu uspjeli..netko dovoljno velik i jak ne dozvoljava...

Zašto ja ovako pametna sjedim doma?????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.12.2010. 6:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nisu radnici svjesni...da su tek sad najebali kad ih privatnik preuzme...
onda ce opet netko drugi biti kriv...opet ce se dizati bune...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2010. 8:53 
Naslov:  Re: Uljari plakali i pjevali: Uspjeli smo! Obranili smo tvornicu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tamna strano....ne volim paušalnost u procjenama, što znači svi su najbeli kad ih netko preuzme???? Ima jedna istinita priča, napisala ju je osoba iz Plive, očajna ..spadala je u zmajeve stare plivaše..napisala žena i ime i preizme ..i ono očaj na 12 stranica..ači među redovima se našla jedna super priča . Dakle ovako Pliva je u Poljskoj kupila jednu farmaceutsku industriju. Država Poljska je zadržala zlatnu dionicu..pomoću nje je mogla diktirati uvjete prodaje. U ugovoru je točno pisalo, koliko novih proizvoda godišnje treba Pliva prenjeti u Poljsku, koliko novaca treba godišnje uložiti u proizvodnju, koliko u obrazovanje kadrova. Kad Pliva bilo koji od navedenih zahtjeva ne bi ispoštovala, država Poljska bi imala pravo vratiti tvornicu u svoje ruke s tm da prema Plivi ne bi imala nikakvih obaveza vratiti uloženo. E tako se čuva svoje, nisu Poljaci pametniji, samo su pošteniji. Sad bi mogla od Tuđmana, koji je dobio fiks ideju sa 200 obitelji, preko Glave koji je imao dva mandata svojeg čovjeka u fondu za privatizaciju..pa do jednog od idiota koji je mojem ocu rekao da mu neće trebati šef financija...mi smo nacija bez karaktera..govna od ljudi..ljubomorni, kivni, lažljivi, podli, korumpirani... i sad joj za Božić kad se krene dizati svetinju u nebesa.. a sutra ma može po starome, ne plati, slaži , prevari..jedan otišao..ma mi smo kalapa koja je us tanju izmisliti novog Sanadera... Zlatana dionica je mehanizam kojeg nitko od Škegre do Šukija nije koristio jer nije smio, a kod Šukija postoji opcija da nije znao, jer se za studija od 21 godine malo promjenilo gradivo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.12.2010. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la: ›
Tamna strano....ne volim paušalnost u procjenama, što znači svi su najbeli kad ih netko preuzme???? Ima jedna istinita priča, napisala ju je osoba iz Plive, očajna ..spadala je u zmajeve stare plivaše..napisala žena i ime i preizme ..i ono očaj na 12 stranica..ači među redovima se našla jedna super priča . Dakle ovako Pliva je u Poljskoj kupila jednu farmaceutsku industriju. Država Poljska je zadržala zlatnu dionicu..pomoću nje je mogla diktirati uvjete prodaje. U ugovoru je točno pisalo, koliko novih proizvoda godišnje treba Pliva prenjeti u Poljsku, koliko novaca treba godišnje uložiti u proizvodnju, koliko u obrazovanje kadrova. Kad Pliva bilo koji od navedenih zahtjeva ne bi ispoštovala, država Poljska bi imala pravo vratiti tvornicu u svoje ruke s tm da prema Plivi ne bi imala nikakvih obaveza vratiti uloženo. E tako se čuva svoje, nisu Poljaci pametniji, samo su pošteniji. Sad bi mogla od Tuđmana, koji je dobio fiks ideju sa 200 obitelji, preko Glave koji je imao dva mandata svojeg čovjeka u fondu za privatizaciju..pa do jednog od idiota koji je mojem ocu rekao da mu neće trebati šef financija...mi smo nacija bez karaktera..govna od ljudi..ljubomorni, kivni, lažljivi, podli, korumpirani... i sad joj za Božić kad se krene dizati svetinju u nebesa.. a sutra ma može po starome, ne plati, slaži , prevari..jedan otišao..ma mi smo kalapa koja je us tanju izmisliti novog Sanadera... Zlatana dionica je mehanizam kojeg nitko od Škegre do Šukija nije koristio jer nije smio, a kod Šukija postoji opcija da nije znao, jer se za studija od 21 godine malo promjenilo gradivo.


pitaš me, a sam/a odgovoriš na pitanje
no dobro...budem ja svoje napisao
dakle kao što je opce poznato kako funkcioniraju stvari u Rvatskoj...po pitanju privatizacije...
ne treba puno objašnjavati gdje ce nastati problem nakon što se privatizira uljara
a radi se o sljedecem...
nakon privatizacije...definitivno dolazi do smanjenja broja ljudi....
ili kako je to moderno danas reći...do prestrukturiranja radne snage...a zapravo u slobodnom prijevodu to znaci da te na fin i elegantan nacin da otkaz...
iliti ajmo onu najjednostavniju foru....da ti ponudi radno mjesto koje ti ne želiš pa sama daš otkaz...
no u konacnici ce se ipak smanjiti broj ljudi....

dakle...nakon toga....tko ce biti kriv za to....tko ce tim ljudima objasniti na koji nacin su obranili uljaru...

evo jedan citat s kojim se slažem
MegaSmrT je napisao/la: ›
Ovo je koda stavljaš flaster na ranu od metka


ništa poslje privatizacije nije bilo dobro...svaka nova privatizacija...jedino što je donjela su novi nezaposleni
jer se sve svodilo na to...da se smanji broj ljudi...i opustoši što se još može opustošiti...
oni koji ostanu raditi...biti ce sretni...i za njih je privatizacija uspjela...
no što je sa svim onim radnicima koji ce završit na zavodu za zapošljavanje...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.12.2010. 18:02 
Naslov:  Re: Uljari plakali i pjevali: Uspjeli smo! Obranili smo tvornicu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tamna strano..ne kaže se prestruktuiranje..nego restruktuiranje.. Smile od ovog re potjeću sve mjere..rezovi, smanjenje....ispalo je glupavo slažem se, ustvari htjela sam reći da mi prelako pristajemo na privatizacije po kojima se sve prodaje, čupa,djli, o otkazima da ne pričam...mislim da smo sami krivi..da je bilo tko ikada podigao ma samo ton tamo gdje treba ovog svega ne bi bilo...odnosno sastojimo se od onih koji bi privatizirali na hrvatski način i onih koji kao nojevi spuste glavu u pijesak..znaš recimo u bivšoj Slobodi..nakon privatizacije je otkaz dobilo 800 ljudi, samo Njemac-Austrijanac nebitno to nije radio u komadu, nego po dvoje-troje tjedno..svi koji su ostali su kao guzice šutili..kao Jude..ma samo da mene ne diraju baš me briga za ostale...i onda su ostali u čud kad je osvanio dan da se i njima isto piše.. Zlatna dionica....kad je netko bilo koga tko je proveo privatizaciju pitao..pa gospodo Remetinac je pun..ali ima još prostora..netko treba ist tako odgovarati zato što je mogao, a nije htio..spasiti svoje...naše ..hrvatsko.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: