Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Na ispit besplatno tri puta, četvrti pokušaj - 200 kuna!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65904
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2010. 13:13 
Naslov:  Na ispit besplatno tri puta, četvrti pokušaj - 200 kuna!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako neki studenti uspijevaju dobiti pozitivnu ocjenu na prvom izlasku na ispit, većina njih na neke se ispite vraća nekoliko puta, sve dok se profesor ne uvjeri da su zaslužili pozitivnu ocjenu. Isto je i sa studentima treće godine Poljoprivrednog fakulteta koji su upravo zbog toga u panici, jer kako tvrde, više neće moći izlaziti na ispit onoliko puta koliko žele nego samo tri puta. Četvrti put, tvrde, morat će plaćati 200 kuna!

- Zaprepastila sam se kad sam vidjela na panou obavijest pod naznakom da je važno. Pročitala sam da jedan ispit mogu polagati maksimalno tri puta, dok četvrti put plaćam 200 kuna. Ne položim li tada, nemam nikakva prava, padam godinu, odnosno moram čekati početak sljedeće godine da bih polagala - tvrdi studentica M. T. (podaci poznati redakciji), dodajući da se nije smirila ni nakon što je ovoga tjedna obavijest uklonjena s panoa.

Mogućnost da tijekom ljeta iziđe onoliko puta koliko je rokova (dakako, ukoliko prethodno ne položi ispit), kaže, bila je studentima odlična za svladavanje gradiva, ali i za upoznavanje s profesorom. Naime, ona kaže kako su ljetos brojni studenti kod jednog profesora prijavljivali ispit nekoliko puta upravo u svrhu upoznavanja, a sudeći prema obavijesti na studentskom panou, kaže, sada su izgubili bonus.

Njoj također, baš kao ni ostalim studentima svih godina na Poljoprivrednom fakultetu nije jasno kako je moguće da je obavijest istaknuta tek u studenome, a istovremeno piše da novo pravilo vrijedi od rujna! Tijekom protekla dva mjeseca ispita nije bilo, tvrdi ona, i nije bilo moguće uvjeriti se u istinitost ove obavijesti koja, kako kaže, studente ostavlja bez riječi!

- U početku sam mislila da to vrijedi samo za studente prve godine, no nigdje to nisam pročitala. Obavijesti više nema i ništa nam nije jasno - zaključila je.

“Studenti nisu dobro vidjeli”

Na web stranici Poljoprivrednog fakulteta istaknuta je obavijest o primjeni novoga Pravilnika o studiranju, no stoji kako vrijedi za studente koji su upisali prvu godinu dodiplomskog i diplomskog studija u akademskoj godini 2010./2011.

- Obavijestili smo naše mlade studente o Pravilniku koji ne vrijedi za ostale. Valjda su se ovi stariji uplašili, pa misle da se to odnosi i na njih, no to nije točno, rekao je Tomislav Jurić, prodekan za nastavu. Na upit moraju li doista studenti plaćati 200 kuna ukoliko na ispit izlaze četvrti put, Jurić nije znao odgovor. Čini se da će se u to uvjeriti brucoši koji četvrti put pokucaju na vrata istoga profesora…

Tekst: Marija Mihelić/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2010. 13:20 
Naslov:  Re: Na ispit besplatno tri puta, četvrti pokušaj - 200 kuna!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po mom mišljenju, ne treba uvoditi plaćanje za izlazak, već bi trebalo uvesti da imaš tri puta pravo u jednoj akademskoj godini izaći na jedan ispit, a 4. put samo na komisiju. Ako tada ne položiš, onda čekaš sljedeću godinu. I time bi se smanjili izviđački izlasci na ispit, samo da se vide i pokupe pitanja ili idem na sreću, pa možda položim. Kakva upoznavanja s profesorom? Nauči i gotovo. Uvijek se može dogoditi da te baš pita ono što ne znaš, a gradivo veliko, ali majku mu, ne može te tako 3 ili 4 puta, pod uvjetom da netko nauči kako treba.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.11.2010. 13:55 
Naslov:  Re: Na ispit besplatno tri puta, četvrti pokušaj - 200 kuna!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma to su svjetske gluposti. Određeni studiji su preteški i bez ovakvih piz*arija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pootzko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 155
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2010. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@lingvist - zašto studenti ne bi znali što ih očekuje na ispitu? ok, ne doslovno svako pitanje, ali ako imam 500 strana materijala za predmet koji se sastoji od kompliciranih izvoda matematičko/fizičkih formula, volio bi tebe vidjet da to sve "naučiš i položiš"

a vezano za članak - možda bi trebalo uvest i to da profesori plaćaju kazne ako im u prva dva roka ne prođe više od xy% studenata - kada puno studenata padne to govori nešto i o profesoru, a ne uvijek samo o studentima

_________________
...I put on my robe and a wizard hat...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.11.2010. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
više neće moći izlaziti na ispit onoliko puta koliko žele nego samo tri puta. Četvrti put, tvrde, morat će plaćati 200 kuna!


Svaki normalan hrvatski student, dakako, izlazi na ispit više od 3 puta, iako svaki put ne misli baš ozbiljno...
No, utjeha je ipak tu: može i dalje, ali ne na teret poreznih obveznika, nego na grbu roditelja, pa ako daju svaki put 200 kunića - naprijed! Ako ne daju - ne preostaje lošim studentima ništa drugo nego raditi preko student-servisa kako bi financirali vlastitu zahebanciju.

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Mogućnost da tijekom ljeta iziđe onoliko puta koliko je rokova (dakako, ukoliko prethodno ne položi ispit), kaže, bila je studentima odlična za svladavanje gradiva, ali i za upoznavanje s profesorom.


Vjerujem da je prekrasno upoznati profesora tek na ispitu, također i da je vrlo korisno svladavati gradivo - na ispitu, jer to jamči dvanaestak godina studiranja.

Dakle, smisleno utrošenih dvanaest godina koje su ionako mogle biti potrošene na privremene poslove šklj i gm kategorije, sve dok ti, brate, starci ne nađu pristojnu službicu na državnom valovu, na kojoj se isplati raditi s VSS-om. Pošto si dokazano nesposoban za izvršavanje obaveza u roku - ne gine ti ni napredovanje na kakvo šefovsko mjesto, s većim koeficijentom (plaće, ne inteligencije, naravno).

Blijedi je ovo pokušaj uvođenja reda u školovanje i naznaka nekih novih trendova, no... Kakvo sveučilište - takvi i studenti... Još uz ovakve novine - uživancija kompletna!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2010. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa tih 200 kuna i je placanje komisije,ako niste skontali,pa neplacate 200 kuna et tek tako jer je 4 puta,a sad da li ce biti komisija i kakva,to je drugo pitanje....inace ovo se provodi an nekim faksovima u zg(promet)....osobnog sam misljenja da je ovo glupost,iako,moze proci,ali pod uviejtom da se se izbace svi profesori s faksa koji ruse na svakavim glupostima,traze sitnice i detalje,nezele dati 2 iz usmenog jer bi to skupa s pismenim bilo 3,a to on meni nemoze dati i takve fore kojih sam se naslusao i previse..previse bi se studenata opeklo zbog toga,jer neke kolegije stvarno u 3 roka nemozes dati....ali opet,ima nas svakakvih,a i nisu svi fakulteti jednake tezine...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ayaami
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2010. 14:46 
Naslov:  Re: Na ispit besplatno tri puta, četvrti pokušaj - 200 kuna!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Profesora se ne upoznaje na ispitu.. pogotovo ako mu dolazis treci put zaredom sa neznanjem. Upoznajes ga na predavanju ili konzultacijama.

Tri puta mi se cini i vise nego dovoljno da polozis ispit, nigdje nisam vidjela da se to odnosi na prva tri roka, sto znaci da ako netko i zeli izaci na prvi rok samo da se uvjeri kakva su pitanja, ne mora odah ici na sljedeci rok, nego neka sjedne, zagrije stolicu i nauci.

Znam i sama da profesor znaju biti zeznuti, stoga bi bilo u redu ovo sto pootzko kaze da se gleda i prolaznost kod nekog profesora.

No, budite sretni, na mom faksu ja imam mogucnost jednog polaganja ispita i ako ne prodjem cekam sljedecu godinu plus sto se onda taj predmet placa po ects bodu. I bez obzira na to sve se uspjeva dati.

Ocito je nama u krvi previse kukati, a malo manje sjesti i raditi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.11.2010. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ayaami je napisao/la: ›
Profesora se ne upoznaje na ispitu.. pogotovo ako mu dolazis treci put zaredom sa neznanjem. Upoznajes ga na predavanju ili konzultacijama.

Tri puta mi se cini i vise nego dovoljno da polozis ispit, nigdje nisam vidjela da se to odnosi na prva tri roka, sto znaci da ako netko i zeli izaci na prvi rok samo da se uvjeri kakva su pitanja, ne mora odah ici na sljedeci rok, nego neka sjedne, zagrije stolicu i nauci.

Znam i sama da profesor znaju biti zeznuti, stoga bi bilo u redu ovo sto pootzko kaze da se gleda i prolaznost kod nekog profesora.

No, budite sretni, na mom faksu ja imam mogucnost jednog polaganja ispita i ako ne prodjem cekam sljedecu godinu plus sto se onda taj predmet placa po ects bodu. I bez obzira na to sve se uspjeva dati.

Ocito je nama u krvi previse kukati, a malo manje sjesti i raditi.


Ah, ovo razumije samo odabrana ekipa studenata. Znanstvenog naziva: Neradnicus Chronicus. Iskustvenom metodom provjereno u svakodnevnom životu: čeka ih svijetla profesionalna budućnost!
Osim što je ova činjenica normalnom čovjeku obeshrabrujuća, zabrinjavajuće je što ovo uopće nađe put do čitanijih medija...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2010. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto vam besplatnog školovanja... odnekuda se novac mora "izvući"

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pero1234
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.11.2010. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pootzko je napisao/la (Pogledaj post): › @lingvist - zašto studenti ne bi znali što ih očekuje na ispitu? ok, ne doslovno svako pitanje, ali ako imam 500 strana materijala za predmet koji se sastoji od kompliciranih izvoda matematičko/fizičkih formula, volio bi tebe vidjet da to sve "naučiš i položiš"

Studenti koji idu redovito na predavanja i vježbe upoznati su šta ih čeka na ispitu, a tu su i ispiti prijašnjih generacija koji su slični te stoga svaki pravi student zna kakva pitanja može očekivat u ispitu Wink

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): ›
Svaki normalan hrvatski student, dakako, izlazi na ispit više od 3 puta, iako svaki put ne misli baš ozbiljno...

To bi značilo da ja nisam normalan. Super! Very Happy

ayaami je napisao/la (Pogledaj post): ›
Znam i sama da profesor znaju biti zeznuti, stoga bi bilo u redu ovo sto pootzko kaze da se gleda i prolaznost kod nekog profesora.

Postoji sveučilišna studentska anketa koja se provodi na svim fakultetima gdje možeš napisat o dotičnom profesoru, asistentu šta ti srce želi i ocjenit ga sa jedan!
Na mom faksu je isto bilo zeznutih profesora te nakon tih studentskih anketa su smekšali, ako ne i presmekšali Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2010. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pootzko je napisao/la (Pogledaj post): › @lingvist - zašto studenti ne bi znali što ih očekuje na ispitu? ok, ne doslovno svako pitanje, ali ako imam 500 strana materijala za predmet koji se sastoji od kompliciranih izvoda matematičko/fizičkih formula, volio bi tebe vidjet da to sve "naučiš i položiš"

a vezano za članak - možda bi trebalo uvest i to da profesori plaćaju kazne ako im u prva dva roka ne prođe više od xy% studenata - kada puno studenata padne to govori nešto i o profesoru, a ne uvijek samo o studentima


Nisu samo ispiti na kojima se polažu matematika i fizika, tj. predmeti vezani uz to, teški. Ima i na drugim fakultetima teških ispita. Kad imaš nekih 5000 stranica lektire pročitati + teorijska literatura, nije ni to lako. Ugl, da ne skrenemo s teme, i ne počnemo se svađati i raspravljati oko toga koji je fakultet i kolegij teži. Kako su neki napisali, ono što te očekuje na ispitu saznat ćeš na predavanjima, vježbama, seminarima, dobar dio profesora reći će što se može otprilike očekivati, i da netko ode jednom izviđački na ispit pa da vidi pitanja malo, nema potrebe da se ide tako 7-8 puta. Ako ti je ispit težak, onda ga duže pripremaš. Ne kažem da nema profesora koji namjerno ruše i ruše na uistinu nevažnim stvarima, naravno, ne ovisi samo sve o studentu, ali ako student stvarno nauči kako treba, u najvećem će broju slučajeva položiti ispit. Istina, ima i profesora koji ti se pojave 3 puta u semestru pa ga tek onda uistinu upoznaš na ispitu. Sve to stoji. Ali to ne opravdava da netko mora 10 puta izlaziti na ispit. I,da, slažem se s tobom da bi i profesori koji imaju slabu prolaznost trebali vidjeti u čem je problem, tj. je li problem u njima ili studentima i na taj način analizirati svoj rad.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.11.2010. 17:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pošto polaganje iz prve?

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2010. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: ›
Pošto polaganje iz prve?


oko some € Very Happy

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.11.2010. 17:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la: ›
Pošto polaganje iz prve?


oko some € Very Happy


Može, daj dva onda.

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.11.2010. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve bi ovo imalo nekoga smisla da netko kontrolira profesore i prolaznost kod odredjenih :I te ankete gdje ocjenjujes profesore, jos nisam cuo da je netko nastradao zbog njih... dapace neki nakon negativnih ocjena u tim anketama postanu jos i gori...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: