Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Tramvaj nema prednost na kružnom toku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2010. 23:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
u slucaju osjeckog kružnog toka ne može se primjeniti zakon po kojemu bi tramvaj morao cekati da se ukljuci u kružni tok....jer se ovdje radi o jedinstvenom slucaju da tramvaj presjeca kružni tok...odnosno...ne prati kružni tok....


Ne slažem se da je jedinstveni slučaj.
Zagreb - Avenija Dubrovnik/Sarajevska cesta: http://bit.ly/e9BAGN

Ali slažem se da šinsko vozilo ima prednost, iako, i u osječkom i u zagrebačkom slučaju dolazi paralelno sa ulicom/cestom.
Mislim da se ovdje zanemaruje jedna jednostavna činjenica: tramvaj ne vozi cestom! Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pavijan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 413
Lokacija: oblokacija
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2010. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
osijek24 je napisao/la: ›
dino_bno je napisao/la (Pogledaj post): ›
osijek24 je napisao/la (Pogledaj post): ›
PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › ajmo pitat čaletu, on svaki dan na radio osijeku priča o prometu


Koja stavka zakona nije jasna? Smile


sta si tolko siguran u sebe? vise vjerujem siminoj izjavi neg tvojoj, a najtocnije nam moze reci neko iz mup-a ko sto pegy predlaze


Jesi pročitao članak57? Tu je gore, ne moraš tražiti.
Ne moraš vjerovati ničijoj izjavi, sve jasno piše. Tebi baš treba neki vođa kojem ćeš sve vjerovati bez da provjeriš?

Ajmo pitat Čaletu, ja sam za. Volio bi čuti njegovo mišljenje. Smile

Pogledaj kada ne budu radili semafori na križanju Kapucinske i Radićeve, i na križanju Županijske i Gundulićeve. Tramvaji tamo stanu i lijepo propuste one koji idu glavnom cestom (a to su Gundulićeva i Kapucinska u ovim slučajevima).


Nisam pravni prometni stručnjak, ali iza sebe imam više od 20 godinica iskustva vezana za promet baš šinskih vozila. Ne sjećam se da je vozač tramvaja ikad bio proglašen krivim, osim ako je postupio suprotno od onog što mu je nalagao prometni znak. Tamo gdje nema znaka koji se odnosi na šinsko vozilo (ili i na šinsko vozilo) šinsko vozilo ima prednost, a ti ako ne vjeruješ sjedi lijepo u auto pa isprobaj. Predlažem da se „namjestiš“ pod „Genšera“ (GT6) on će te samo odbacit pod uslovom da ima gdje, a i „ljepši je zvuk“ (metal o metal).

Sretno! Very Happy

iskusih dotično i gadno pogriješih... sve što sam trebao je izaći iz vozila i dobio bi kaznu za krivo parkiranje, a ovako mi je majstor bez razloga bahato oderao auto...

_________________
lošije je bolje
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2010. 9:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U našem su gradu tramvajske pruge riješene jako čudno, pogotovo ove novije gradnje-prava katastrofa, rat razuma i pravila. Najčudnija mi je ona u divaltovoj, tamo se još uvalila i biciklistička staza i biciklist mi je nekoliko puta bio u mrtvom kutu kada se krećemo prema istoku pa moramo skrenuti u kaufland. Onda u reisnerovoj kada idem prema istoku u istom smjeru ide i tramvaj ali s moje lijeve strane i onda odjednom on mene siječe i ima prednost-prema ovdje citiranim čl.zakona nebi trebalo biti tako-ali je!

Profesionalac koji se svakodnevno vozika po Skveru iz svih smjerova kaže da tramvaj ima prednost, ako semafor i policajac ne kažu drugačije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2010. 10:12 
Naslov:  Re: Tramvaj nema prednost na kružnom toku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Sjetih se onog vica koji je svoj epilog dobio na nadgrobnoj ploči na nekom groblju.
Text na nadgrobnoj ploči je glasio otprilike ovako: "Ovdje počiva Mujo , koji je imo prednost"


Ja mislim da je ovim sve rečeno.....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2010. 11:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

S obzirom da je ova država puna nelogičnih i glupih zakona tako ni zakon o prometu nije pošteđen istog.
Naime, mnogi zaboravljaju da je tramvaj vozilo većeg razreda u odnosu na druga vozila, i tu leži cijeli problem, jer se pola članaka koji ste naveli uopće nebi trebalo odnositi na tamvaj, al je zakon takav kakav je...
naši velikoumnici u vladi su to jako šturo o tramvaju i negovoj ulozi stavili u jedan jebeni članak zakona tj čl.111
koji glasi:
"Odredbe članka 34. – 110. ovoga Zakona na odgovarajući se način primjenjuju i na promet tramvaja i drugih vozila koja se na cesti kreću po tračnicama, osim ako to ne isključuju konstrukcijska svojstva tih vozila"

pa se ti sad misli što je pjesnik htio reći

A svo ovo razglabanje proizlazi iz loše projektirane infrakstrukture tramvajske pruge

moja ćorava baba bi to bolje rješila

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.11.2010. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
u slucaju osjeckog kružnog toka ne može se primjeniti zakon po kojemu bi tramvaj morao cekati da se ukljuci u kružni tok....jer se ovdje radi o jedinstvenom slucaju da tramvaj presjeca kružni tok...odnosno...ne prati kružni tok....


Ne slažem se da je jedinstveni slučaj.
Zagreb - Avenija Dubrovnik/Sarajevska cesta: http://bit.ly/e9BAGN

Ali slažem se da šinsko vozilo ima prednost, iako, i u osječkom i u zagrebačkom slučaju dolazi paralelno sa ulicom/cestom.
Mislim da se ovdje zanemaruje jedna jednostavna činjenica: tramvaj ne vozi cestom! Wink

to je poznati zagrebacki "rotor" i to nema veze s ovom temom jer tramvaj prolazi ispod rotora i tako ne sjece cestu..
sto se tice osijeka ja i dalje mislim da je autor teme u pravu Very Happy

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
S@ky c@r
Offline
Avatar

Ukupno postova: 178
Lokacija: Na pola puta
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.11.2010. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nidzo je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la: ›
tamna strana je napisao/la: ›
u slucaju osjeckog kružnog toka ne može se primjeniti zakon po kojemu bi tramvaj morao cekati da se ukljuci u kružni tok....jer se ovdje radi o jedinstvenom slucaju da tramvaj presjeca kružni tok...odnosno...ne prati kružni tok....


Ne slažem se da je jedinstveni slučaj.
Zagreb - Avenija Dubrovnik/Sarajevska cesta: http://bit.ly/e9BAGN

Ali slažem se da šinsko vozilo ima prednost, iako, i u osječkom i u zagrebačkom slučaju dolazi paralelno sa ulicom/cestom.
Mislim da se ovdje zanemaruje jedna jednostavna činjenica: tramvaj ne vozi cestom! Wink

to je poznati zagrebacki "rotor" i to nema veze s ovom temom jer tramvaj prolazi ispod rotora i tako ne sjece cestu..
sto se tice osijeka ja i dalje mislim da je autor teme u pravu Very Happy


nije istina, tramvajska pruga sječe "rotor", 100%, jedino nisam siguran jel ga siječe na dva ili čak tri mjesta... prolazio sam tim "rotorom" po par puta dnevno i to godinu dana, tako da sam siguran u to...

A što se tiče osječkog kružnog, baš me zanima, da tramvaj nema prednost, kao što tvrde neki, koliko bi samo tramvaj na županijskoj trebao stajati i čekati da se uključi u promet? iz to razloga on ima prednost...

s druge strane, vlak je isto šinsko vozilo, i tamo gdje nema rampe je isti znak kao i za tramvaj, samo što na znaku naravno niej tramvaj nego vlak, zar to znači da i vlak nema prednost???

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smileSamo Osijekosijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osijek24
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2010. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne može se uspoređivati tramvaj i vlak jer:

čl.111

"Odredbe članka 34. – 110. ovoga Zakona na odgovarajući se način primjenjuju i na promet tramvaja i drugih vozila koja se na cesti kreću po tračnicama, osim ako to ne isključuju konstrukcijska svojstva tih vozila"

Sve ove odredbe se odnose jednako na tramvaj kao i na autobobile, pa i članak 57 stavka 4, koji rekulira prednost prolaska pri ulasku sa sporedne na glavnu cestu.

Za članak 57 stavke 1 i 2 je po stavci 3 tramvaj isnimka, ali se odnosi samo na ceste iste važnosti gdje tramvaj uvijek ima prednost.

Pri ulasku sa sporedne na glavnu cestu, tramvaj nema prednost, i tu je zakon potpuno jasan, nema nikakve iznimke za tramvaj.

Ako netko misli drugačije, neka stavi neki argument, neka kaže po kojem članku se ovo ne odnosi na tramvaj. Sve ostalo su prazne priče.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beziljy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2010. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd još jednom pročitaj moj post
al polako Wink
kažem ti da je zakon loš
i napominjem ti OPET da je tramvaj većeg razreda od ostalih vozila, al je zakon to zanemario

najbitne kod članka 111 je dio "...osim ako to ne isključuju konstrukcijska svojstva tih vozila..."

_________________
Ignorance is bliss!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2010. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek24 je napisao/la: ›
Pri ulasku sa sporedne na glavnu cestu, tramvaj nema prednost, i tu je zakon potpuno jasan, nema nikakve iznimke za tramvaj.

Ako netko misli drugačije, neka stavi neki argument, neka kaže po kojem članku se ovo ne odnosi na tramvaj. Sve ostalo su prazne priče.


Ako je tebi zakon jasan - svaka ti dala! Wink
Ne znam postoji li članak ili što već, no sudac/sutkinja su uvijek mišljenja da tramvaj ima apsolutnu prednost. Tomu nije tako, al' ajd se ti pravi pametan pred sudom...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.11.2010. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oduvijek je bilo pravilo da...pruga nikada ne presjeca cestu...vec uvijek cesta presjeca prugu...
e sad pametnom jednom dosta....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Seba
Offline
Ukupno postova: 62
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2010. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm... moram se uključit. Prije 2 dana sam položio test iz teorije i učili su me da tramvaj nema prednost kada ulazi u kružni tok, dakle kada dolazi iz županijske, jer dolazi sa sporedne ceste na glavu, bez obzira što je tramvaj. A ima prednost kada izlazi iz kružnog toka jer se nalazi na glavnoj cesti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2010. 21:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kužim zašto se prepirete s @tamnim vezano za prometna pravila ??? ... osijek031.com smile osijek031.com smile ... po tom pitanju on je "master"

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.11.2010. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A možda tramvaj vozi žemskinja! Eeee, ako je tako... Very Happy

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.11.2010. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nešto me sjećanje ne služi, ali kad se iz kružnog toka ide u Županijsku tj. kad se prolazi dalje prema Reisnerovoj, ima neki znak s dopunskom tablom... Mislim da je navedeno da pravo prednosti prolaska ima tramvaj. Ne sjećam se. Baš se idem provozati kružnim tokom.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: