Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kome se ne sviđa hrana u vrtiću, neka jede kod kuće!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 23:23 
Naslov:  Re: Kome se ne sviđa hrana u vrtiću, neka jede kod kuće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo mama ekosječanka, samo da i druge osvjestimo da je tako bolje...znaš kad prođerm pored Mc Donaldsa i čujem mamu koja kaže daj mali nije ništa jeo , a pojest će pomes frites naježim se..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 23:28 
Naslov:  Re: Kome se ne sviđa hrana u vrtiću, neka jede kod kuće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Centurione mora ti biti stalo do samog sebe,kad jedeš sjeti se sutomobila, sigurno n ebi u onaj što traži euro95 točio dizel ..s tijelom je isto treba mu gorivo ali ono pravo, tv ugasi i bar prošetaj..nsiu svi sadržaji vrijedni buljenja, grickat uvijek možeš , samo je važno što grickaš

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
black_magic
Offline
Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 23:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo za coca colu i mentose ocito zna cijeli svijet osim hrvata. ameri taj pokus rade na satu kemije. neki su cak pretvorili to u nacin zabave (primjer: http://www.youtube.com/watch?v=9vk4_2xboOE )
nije tu stvar u coli ni u mentosu. stvar je da sve sto je gazirano sadrzi ugljikov dioksid koji "eksplozivno" djeluje u kontaktu s mentosom zbog njegove vanjske teksture. gledajte malo discovery, puno toga se sazna o cemu nasi sute.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2010. 23:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la: ›
Bravo mama ekosječanka, samo da i druge osvjestimo da je tako bolje...znaš kad prođerm pored Mc Donaldsa i čujem mamu koja kaže daj mali nije ništa jeo , a pojest će pomes frites naježim se..


Američka umjetnica Sally Davies kupila je hamburger i pomfit u McDonaldsu, donijela ga doma i stavila ga na tanjur.



Kroz proteklih 137 dana Sally je svakog dana fotografirala spomenuti obrok kako bi ustanovila koliko brzo će se hamburger razgraditi. No, meso u McDonaldsu očito ne stari budući da bi se slike s prvog i 137. dana mogle koristiti u igri "Pogodi razliku".





Američka umjetnica Sally Davies kupila je hamburger i pomfit u McDonaldsu, donijela ga doma i stavila ga na tanjur.





Kroz proteklih 137 dana Sally je svakog dana fotografirala spomenuti obrok kako bi ustanovila koliko brzo će se hamburger razgraditi. No, meso u McDonaldsu očito ne stari budući da bi se slike s prvog i 137. dana mogle koristiti u igri "Pogodi razliku".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2010. 23:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="exosječanka"]
Yoanna35 je napisao/la: ›
Bravo mama ekosječanka, samo da i druge osvjestimo da je tako bolje...znaš kad prođerm pored Mc Donaldsa i čujem mamu koja kaže daj mali nije ništa jeo , a pojest će pomes frites naježim se..


http://www.refinery29.com/img/happy-meal-day-01.jpg

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 23:39 
Naslov:  Re: Kome se ne sviđa hrana u vrtiću, neka jede kod kuće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i za kraj obratite pažnju na boju kada kupujete kulen i njemu slične proizvode od industrijskih proizvođača, naime neki su neprirodne skoro roza crvene boje, razlog je da je mesna mafija skontala da su nitrati koji se dodaju kao konzervans (vrlo kancerogeni) iste boje kao i crvena paprika , a značajno jeftiniji, pa su odlučili podići koncentracije nitrata....zna se dobro kao izgleda kulen crven samo od mljeve paprike !!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2010. 23:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la: ›
i za kraj obratite pažnju na boju kada kupujete kulen i njemu slične proizvode od industrijskih proizvođača, naime neki su neprirodne skoro roza crvene boje, razlog je da je mesna mafija skontala da su nitrati koji se dodaju kao konzervans (vrlo kancerogeni) iste boje kao i crvena paprika , a značajno jeftiniji, pa su odlučili podići koncentracije nitrata....zna se dobro kao izgleda kulen crven samo od mljeve paprike !!!



Zanimalo me zašto stavljaju tolike umjetne boje,arome ..zar nije bolje prirodo?? međutim odgovor se nametnuo sam od sebe pa jeftinije im je proizvoditi umjetno odnosno kemijati nego prerađivati voće,povrće da bi dobili boju i aromu. dakle lakše je smućkati u labosu okus jagode nego uzgojiti jagode preraditi ih dobiti boju i aromu ...to je jako skupo..

A i kad se sjetim samo nekih tvornica i njihove prerade voće smuti mi se,zadnja klasa, ona trula ide u marmelade...
živila sma u iluzijama misleći da su gusti sokovi doista sokovi od voća ,da je tamo netko usitnio fine kruške ili naranče...
a ono E prašak sa još jednim E u funkciji zgušnjavanja i E koji daje aromu i E boja i E konzervans..i u vražju mater i gusti sokovi.
ma grozno,bolje je ne znati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2010. 0:13 
Naslov:  Re: Kome se ne sviđa hrana u vrtiću, neka jede kod kuće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

radim ja analizu šećera u keksu po Luff Shorlu i dobijem 44% , ja mislila da sam pogriješila u analizi dok nisam pogledala zahtjev za proizvod, resto bijelo brašno, aditivi, arome, biljna mast..rok trajanja masti 2godine, došla u kolovozu pod ceradom, temp.tališta +37 ...joj kemijski naziv nisam nikad pronašla...
druga glupost radim analizu piva, nema pjene..rješenje pojačivać pjene...od jednog takvog piva moraš imati glavobolju..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2010. 0:17 
Naslov:  Re: Kome se ne sviđa hrana u vrtiću, neka jede kod kuće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ista ona ekipa koja je radila analizu utjecaja glutaminske kiseline na prejedanje i ponovljnu glad, radila je analizu tržišta u SAD-u uglavnom na 100% proizvodnje u kojoj se pojavljuju jagode, znači sokovi, sirupi, glazure, preljevi, đemovi itd na tržištu SAD-a se proizvede i uveze svega 0,5% od potreba što će reći 95% su umjetno proizvedeni okusi navedenog voća.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2010. 0:21 
Naslov:  Re: Kome se ne sviđa hrana u vrtiću, neka jede kod kuće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još da riješimo pomes frites..onaj polusmrznuti, što ide direktno na ulje, već narezani, uglavnom taj krumpira kad se nareže prije smrzavanja se šprica sa SO2, na pitanje što onda s tim bude odnosno u što se SO2 pretvara prilikom pećenja dobila sam sumnjiv odgovor da on ispari ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2010. 1:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Yoanna35 i exosječanka: sve super i sve pet, ali ipak malo manje čitajte/vjerujte spam e-mailu, razno raznim "proslijedi dalje" powerpoint prezentacijama i sličnom. Još pogotovo kada ste se izjasnile kao prehrambene tehnologinje Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2010. 2:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la: ›
Miss Take Smile nije taj film, bio je Powe, slika dečka u bolnici, bila je boca cole Ziro i ništa nije mučkano samo je spušten bombon u bocu, boca je stajala na zemlji, nakon toga je bilo izvješće istraživačkog labosa, te su se točno definirale dvije supstance koje su u kombinaciji izazvale eksploziju te je naveden njihov kemijski naziv


Ova spika je urbana legenda; zbog same mehanike jedenja mentos dražeja, pijenja kole i prirode fizikalnog 'fenomena' sa mentos bombonima - prsnuće (pretpostavljam da se u ppt-u radilo o prsnuću) je nemoguće.
Možda jako povraćanje, ukoliko je netko GUTAO cijele dražeje i pio kolu (PUNO kole) direktno iz boce, ali to je malo vjerojatno, zar ne?

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2010. 5:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto ? to deca rade na dnevnoj bazi i još pritom puše krek Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2010. 9:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

exosječanka i yoanna...svaka čast, bit će da znate znanje, ali mislim da pretjerujete.
Imam jednu informaciju..ljudi PUŠE. Zamisli, udišu odvratan smrdljivi dim koji je štetan i kroz njega ne unesu nikakve hranjive tvari i svejedno još moraju i jesti..o alkoholu neću....želim reći da postoje puno gore stvari od hrane.
Pa nismo mimoze, istina je da se trujemo svaki dan ali se naš organizam isto tako navikava na to.
Ja obožavam slatko, obožavam junk food, mcdonalds, kolače...što otrovnije ja to više volim i jedem puno(previše).
U teretani sam 10 godina, kada sam u formi izgledam dobro, kada nisam, malo sam salat oko struka:D...i šta sad?
Igrom slučaja sam prije 2 god radio krvnu sliku koja je, po riječima doktorice, bila savršena.
Eh da, uz smeće hranu još često koristim suplemente tipa protein, creatine, amino..
Hoću li ja umrijeti do svoje 40te? Wink
Da se vratimo na temu...djeci treba reducirati davanje slatkiša, povećati unos zdravije hrane, tjerat ih da skaču po dvorištu...ali ukinuti slatko, ukinuti mamine torte i kolače?! ma dajte....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sanjci
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.11.2010. 10:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam čemu tolika frka i strka oko proslave rođendana u vrtiću.Imam dvoje djece, jedno je odavno izašlo iz vrtića, drugo je sada u najmlađoj vrtićkoj skupini. Ni prije nije bilo preporučljivo donositi od kuće torte i kolače, nosili smo keksiće,grickalice,bombone, sokove.Iskreno rečeno, ne bih baš bila sretna da mi dijete jede neki kolač iz kućne radinosti.Ne krivim ni naše odgajatelje, niti naš Centar, i njima je stigla depeša "odozgo". Mi smo u našem vrtiću već imali sastanak glede toga, i mogli smo dati prijedloge za proslavu.dogovorili smo se da ćemo donijeti voće, svježe i sušeno, tete će ih poslužiti, napuhati balone, podijeliti im rođendanske kapice.Voće će poslužiti na šarenim tanjurićima i eto rođendana.Što se pozivnia tiće, nismo dobili nikakvu obavijest da je to zabranjeno.A torta, kolači i ostala "nezdrava" hrana...kod kuće će je biti napretek kako i dolikuje rođendanskom slavlju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: