Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kome se ne sviđa hrana u vrtiću, neka jede kod kuće!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2010. 21:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gledam i ne vjerujem kako se struka odgajatelja i uloga vrtića u društvu srozala na ništicu!To su ljudi koji odgajaju našu djecu, i uz iznimke, čine to jako dobro u uvjetima u kojima na 25 djece radi jedan odgojitelj a na sve vrtiće jedan psiholog. Između ostaloga, njihova je uloga da ispravljaju "krive Drine"roditelja koji zbog nedostatka pameti, stege i vremena djecu hrane glupostima od najmanjih nogu. Milkschnitte i ostale gluposti, hrenovke i salametine postale su glavna dječja hrana. Blijedi su ko čovječje ribice. Ne izlaze iz kuća i ispred tv-a sjede cijeli dan. I onda razmaženo dijete dođe u vrtić, i neće da jede normalnu hranu...Neće da dijeli s drugom djecom i u svemu se ponaša nemoguće. Eto, s time se nose današnje odgajateljice uz stalno smanjivanje plaća, broja zaposlenih, pritiska prekrasnih roditelja itd. I nisam odgajateljica ali sam dobar poznavatelj prilika u vrtićima i mislim da je tamo djeci super!I prehrana je prekrasna u odnosu na ono čime ih mame i tate (čast izuzecima!) doma hrane.Odnos društva prema djeci i budućim naraštajima očituje se u ponašanju politike i gradskih uprava spram predškolskog centra a to ponašanje je maćehinsko i sve gore i gore!Takvi će nam biti i mladi naraštaji!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kolacic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 171
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2010. 22:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj ovo je čisti debilizam... Još nisam čula da je netko pretil ili da je umro zato što je 3x tjedno pojeo 2 reda čokolade... ili što je pojeo 2 flipsa u tjedan dana...ili 3 kolača. Ako vi znate takav primjer, svakako mi javite jer ne volim živjeti u neznanju.

Kad sam ja bila mala...svaaaaaki, ali svaki dan bi pojela nešto slatko...ili bi mi mama dala 2 reda čokolade... ili kinder jaje, čoko bananicu... nekad bi pojela flips...nekada čips..keks...nekada kolače, nikada nisam jela tu neku "zdravu hranu za djecu" nego bi mi baka skuhala piletinu i pire krumpir, domaću juhicu...sos od rajčice sa kuhanom govedinom..i njaam njaam... kao dijete od 2god sam jela skoro sve što i moji jedu...i hvala bogu zdrava sam, nisam pretila i nisam bila zakinuta ni za što... a ne sada, djeca su sve boležljivija, sve je više tih kojekakvih kašica za djecu i gluposti.. moja djeca to definitivno neće jesti.

Meni dođe da plačem kad vidim koliko neki roditelji zlostavljaju svoju djecu... djete sa 4-5god ne zna što je čokolada... nije nikada probalo čokoladu..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 22:10 
Naslov:  Re: Kome se ne sviđa hrana u vrtiću, neka jede kod kuće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uf moram još malo dodati ..nadovezujem se na posljednji komntar oko grada koji se ponaša mačehinski..ufff evo ovako 2001. godine ja upala u UV-e. Stanje grad Osijek je u proračunu odobro 22mil.kn za njihove potrebe , plaće i sl, uzmite da tu ne pripada ju uplate roditelja, izvješće godišnje je bilo "Mi smo potrošili 23mil.kn"???? za što? Da ne duljim financirali su takve gluposti..da te glava zaboli..pr. centar za predškolski u Čepinu koji odavno nije pripadao gradu Osijeku, pa vrtić gdje su Mađarska djecaS, njih kao manjinu treba financirati njihova matična država...neću dalje javno ništa govoriti ali vjerujte mi nije problem u gradu nego što u centru postoje sposbni koji šute, nesposbni koji stoje ispred njih, korumpirani koji su u pozadini, da ih na tri mjeseca uzme privatnik ( u smislu odnosa prema novcu i odgovornosti prema poslu) sve b bilo drugačije. Oni su dakle trošili milion kuna više na gluposti a s druge strane evo sad sam saznala na moju inicijativu je zaposlen jedna jedini psiholog..sami se nisu borili za struku, jer dok je svatko svoje gluposti namirio jedna VSSl plaća je postala problem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.11.2010. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kolacic je napisao/la: ›
Joj ovo je čisti debilizam... Još nisam čula da je netko pretil ili da je umro zato što je 3x tjedno pojeo 2 reda čokolade... ili što je pojeo 2 flipsa u tjedan dana...ili 3 kolača. Ako vi znate takav primjer, svakako mi javite jer ne volim živjeti u neznanju.

Kad sam ja bila mala...svaaaaaki, ali svaki dan bi pojela nešto slatko...ili bi mi mama dala 2 reda čokolade... ili kinder jaje, čoko bananicu... nekad bi pojela flips...nekada čips..keks...nekada kolače, nikada nisam jela tu neku "zdravu hranu za djecu" nego bi mi baka skuhala piletinu i pire krumpir, domaću juhicu...sos od rajčice sa kuhanom govedinom..i njaam njaam... kao dijete od 2god sam jela skoro sve što i moji jedu...i hvala bogu zdrava sam, nisam pretila i nisam bila zakinuta ni za što... a ne sada, djeca su sve boležljivija, sve je više tih kojekakvih kašica za djecu i gluposti.. moja djeca to definitivno neće jesti.

Meni dođe da plačem kad vidim koliko neki roditelji zlostavljaju svoju djecu... djete sa 4-5god ne zna što je čokolada... nije nikada probalo čokoladu..


i ja sam tako ali sam tada umjesto interneta i playstationa visio na treningu i na nogomotnom igralistu kao i hrpa druge djece i to se potrosilo.
sad bi iskreno htio da me netko natjera da jedem samo kuhano i zeleno jel naočigled rastem uz ovaj jebeni internet i 100 programa na tv.
Ja sam kao dijete i ne mogu se svladat a nazalost jedina pomoc bi bila da mi netko zapovjedi sta cu jesti.

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2010. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna 35 koliko vidim iste smo struke i u istom smjeru razmišljamo, odnosno istim informacijama raspolažemo.. tijekom prehrambenog obrazovanja uči se i kako sastaviti jelovnik,doduše nije usmjeren na zdravu prehranu,ali meni osobno je žao što se više to ne potencira i zagovara zdrava prehrana. Samo jedan dodatni predmet o zdravoj prehrani puno toga bi promijenio u svijesti bar onih koji se odluče za prehrambeni smjer.

Zanimljivo je da je u Americi otkriveno kako keksi(određeni) u kombinaciji sa sokom (određenim) čine vrlo burnu reakciju u ljudskom organizmu te štete zdravlju čovjeka,međutim vrlo brzo su to zataškali jer nije u interesu prehrambenoj industriji otkrivati takve stvari,drugim riječima nije bitno ljudsko zdravlje,bitan je novac.
Isto tako posebno istaknuli da kekse treba izbjegavati u širokom luku,to je zlo samo takvo.
Da bilo bi lijepo da dijete umjesto cole i pizze pojede šaku suhih smokava ,šljiva ili orašastih plodova,ali dijete na to treba naviknuti i to od malih nogu odnosno od vrtića.

Evo malo o štetnim proizvodima ,a svakodnevno konzumiranima.

E- 102, 110 (Cedevita bomboni), 120, 124,

(Izazivaju smetnje u radu crijeva, smetnje probavnog sustava, kožne bolesti, uništavaju vitamin B 12, povisuju kolesterol, podražuju živce, uzrokuju upalu usne šupljine)

4. Štetni po zdravlje

E- 220, 221, 224, 230, 231, 232, 233
E- 311, 312, 320, 321, 338, 339, (Zdenka mazivi sirevi, Zott Toast sandwich sir u listićima, Martinger sandwich sir u listićima, Anamarija Cappuccino), 340 (Anamarija Cappuccino, Arabesca Cappuccino Gold, Elite Cappuccino), 341
E- 407, 450 (Zdenka mazivi sirevi, Puris hrenovke), 461, 463, 465, 466 (pakirani sladoledi)

5. Dodaci koji uzrokuju rak

E- 123, 131, 142
E- 210, 211 (Zvijezda ketchup, Zvijezda light majoneza), 213, 214, 215, 216, 217, 239
E- 330 (Margo s maslinovim uljem, Margo Nova, Margo s jogurtom, Schweps Bitter Lemon, Zvijezda delicates umaci)

E-123 je jako otrovan i zabranjen u SAD, zajedno s E-110, E-123 (sadrže ih Haribo gumeni bomboni,
Treets i Smarties čokoladni bomboni, puding sa šlagom u plastičnim posudicama, zamrznuta riba marke Iglo, vrhnje za kuhanje Crčme-Fraiche, topljeni sirevi za mazanje, puding od vanilije.)

E-330 je najopasniji dodatak (sadrže ga senfovi, neka bezalkoholna pića, meso rakova, neki sirevi i gljive u konzervi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 22:46 
Naslov:  Re: Kome se ne sviđa hrana u vrtiću, neka jede kod kuće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile))))))) Cool to frajeru ---exosječanko... hrabro svaka čast..ljudi ne znaju puno toga, a tvrtke su zaštićene zakonom da se iako se nešto ne odgovarajuće nađe u kemijskom sastavu to ne smije reći, odnosno ne govori se javno naziv tvrtke...samo oni povuku proizvod s tržišta u tajnosti..cijenim ovakav savjestan um...budući da si exosječanka ne možemo piti kave i izmjeniti iskustva...ali i ovo je puno..za kekse bi mogla navesti samo nikada....u biti najednostavnije je ljudima reći sve što sami možete napraviti nemojte kupovati....nego ono oko oko mesa rakova..možeš li obasniti??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 22:49 
Naslov:  Re: Kome se ne sviđa hrana u vrtiću, neka jede kod kuće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naime ja sam mislila da se rakovi, ribe samo kad dođu svježi zamrzavaju, te pakuju..ali izgleda ni to nije tako...produžuju rok trajanja?? i tehnologiji mesa i riba govorilo se samo o mesu Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 22:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Informacije o aditivima u hrani... exosjecanka, ovo sto si napisala je kopirana lista koja kruzi Internetom, ali je upitno tko ju je i zasto napravio. Netko tko jako ne voli Zvijezdu i neke druge proizvodjace, cini se.

E330, za koji se kaze da je daleko najopasniji je limunska kiselina. Je opasan, ali daleko od "daleko najopasnijeg". Dokaz da je ovo necija zlobna podvala lezi u cinjenici da su pod proizvode s E330 navedeni samo proizvodi nekoliko proizvodjaca, a prava istina je da se E330 moze naci na svakom drugom proizvodu na polici u trgovini.

A ovo su prave informacije o E-brojevima...

E-brojevi
Crvenom bojom su oznaceni oni koje treba izbjegavati, a klikom na STRELICU prije broja se dobiva opsirnija informacija.



Zadnja promjena: Leteci mungos; 22.11.2010. 22:59; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2010. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nego, jel kuhaju oni tamo i za djecu vegetarijance, frutarijance i dr., za iste novce? Wink

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 22:57 
Naslov:  Re: Kome se ne sviđa hrana u vrtiću, neka jede kod kuće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj sad sam se sjetila, ali obrisah izgleda, dobila sam jedan Power Point na račun coca cole Ziro i Mentol bombona, naime priča ide u smjeru da je jedan dečko popi tu coca colu i pojeo bombon Mentol te nakon par sati umro u bolnici od iskrvarenja, onda su u labosu mislim francuzi dokazali da točno dvije supstance u kombinaciji iz tih dvaju proizvode stvaraju eksploziju, nakon toga je pokazano , u bocu od dvije litre je ubačen mentol bombon i buuum iz boce je izletilo bar 1l soka...pa eto oprez još jedna kombinacija koja je smrtonosna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 23:03 
Naslov:  Re: Kome se ne sviđa hrana u vrtiću, neka jede kod kuće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › joj sad sam se sjetila, ali obrisah izgleda, dobila sam obila sam jedan Power Point na račun coca cole Ziro i Mentol bombona...




_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 23:08 
Naslov:  Re: Kome se ne sviđa hrana u vrtiću, neka jede kod kuće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čika Mungos konta kemiju Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2010. 23:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volim takve pametne poput tebe ,ti E brojevi nisu nešto što kruži internetom već je to nešto o čemu je napisana knjiga,a ovo su E brojevi koje mi SVAKODNEVNO I NAJČEŠĆE KORISTIMO, a to su upravo Zvijezdini proizvodi,Podravkini...Ledo proizvodi,to nije opstruiranje određene prehrambene tvornice već ukazivanje da i ove naše domaće tvornice nas truju, A što mi znače ti tvoji nazivi E dodataka kad ne znam u čemu se nalaze . Daj napiši mi koje namirnice ću izbjegavati,koji to proizvodi sadrže najopasnije E dodatke????
Od tvog popisa nikave koristi,pa ću ja provoditi pet sati u dućanu dok pročitam deklaracije i sastav ...

ja sam konkretno navela opasne E i proizvode koje skoro svakodnevno koristimo ...
A treba izbjegavati sladoled,UMJETNA SLADILA svakako jer gora su od šećera....kekse,sokove...ima toga još... nažalost.

Imam potrebu reći da sama pravim sokove,sama pravim pekmez,keksiće sama pečem po potrebi,kruh sama pravim,tijesto isto..itd itd ugl što god mogu sama radim i moja djeca neće imati problema sa zdravom prehranom u vrtiću.









Leteci mungos je napisao/la: ›
Informacije o aditivima u hrani... exosjecanka, ovo sto si napisala je kopirana lista koja kruzi Internetom, ali je upitno tko ju je i zasto napravio. Netko tko jako ne voli Zvijezdu i neke druge proizvodjace, cini se.

E330, za koji se kaze da je daleko najopasniji je limunska kiselina. Je opasan, ali daleko od "daleko najopasnijeg". Dokaz da je ovo necija zlobna podvala lezi u cinjenici da su pod proizvode s E330 navedeni samo proizvodi nekoliko proizvodjaca, a prava istina je da se E330 moze naci na svakom drugom proizvodu na polici u trgovini.

A ovo su prave informacije o E-brojevima...

E-brojevi
Crvenom bojom su oznaceni oni koje treba izbjegavati, a klikom na STRELICU prije broja se dobiva opsirnija informacija.



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 23:13 
Naslov:  Re: Kome se ne sviđa hrana u vrtiću, neka jede kod kuće!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Miss Take Smile nije taj film, bio je Powe, slika dečka u bolnici, bila je boca cole Ziro i ništa nije mučkano samo je spušten bombon u bocu, boca je stajala na zemlji, nakon toga je bilo izvješće istraživačkog labosa, te su se točno definirale dvije supstance koje su u kombinaciji izazvale eksploziju te je naveden njihov kemijski naziv

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
exosječanka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 123
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2010. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la: ›
joj sad sam se sjetila, ali obrisah izgleda, dobila sam jedan Power Point na račun coca cole Ziro i Mentol bombona, naime priča ide u smjeru da je jedan dečko popi tu coca colu i pojeo bombon Mentol te nakon par sati umro u bolnici od iskrvarenja, onda su u labosu mislim francuzi dokazali da točno dvije supstance u kombinaciji iz tih dvaju proizvode stvaraju eksploziju, nakon toga je pokazano , u bocu od dvije litre je ubačen mentol bombon i buuum iz boce je izletilo bar 1l soka...pa eto oprez još jedna kombinacija koja je smrtonosna.



i kao što svi vidimo i cola i mentos bomboni su i dalje u prodaji i nikome ništa ...trujte se ljudi umirite...strašno za reći ali hrana nas ubija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: