Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prvo osječko svjetsko veslačko zlato vrijedi 5000 kuna.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Troop
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2010. 17:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gargamelka je napisao/la: ›
Nije riječ o Nobelovoj nagradi, kako se alociraju sredstva, kako se isplaćuje i što dobitnici trebaju s novcem uraditi, nego o tvom stajalištu da je općenito idiotski novčano potpomagati rezultate. Ovo je tvoj jadan pokušaj da opravdaš ono što si rekao i skreneš na drugu temu. Rekao si što si rekao.

A reći da je biti sportaš manje vrijedno nego biti profesor, da treba manje truda i da je lakši posao, govori mnogo o tebi i načinu na koji vrednuješ ljude. Sramota.


Upravo tako!

P.S. Volim te! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.11.2010. 17:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A sad lijepo molim odgovor na pitanje!!! Tko je zapalio žito!?

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2010. 17:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Troop je napisao/la: ›
Gargamelka je napisao/la: ›
Nije riječ o Nobelovoj nagradi, kako se alociraju sredstva, kako se isplaćuje i što dobitnici trebaju s novcem uraditi, nego o tvom stajalištu da je općenito idiotski novčano potpomagati rezultate. Ovo je tvoj jadan pokušaj da opravdaš ono što si rekao i skreneš na drugu temu. Rekao si što si rekao.

A reći da je biti sportaš manje vrijedno nego biti profesor, da treba manje truda i da je lakši posao, govori mnogo o tebi i načinu na koji vrednuješ ljude. Sramota.


Upravo tako!

P.S. Volim te! Smile


Nisam ja spomenuo Nobelovu nagradu. To je spomenuo forumaš Troop, u namjeri da nešto dokaže, a dokazao je samo da nema pojma o Nobelovoj nagradi.

I dalje tvrdim da je potpuno idiotski novcima poreznih obveznika nagrađivati rezultate, kako u sportu tako i u, primjerice, umjetnosti. To je moj stav, i ništa drugo. Opet ponavljam, potpuno idiotski, jadno, i to čine samo idioti, ili političari koji se žele svidjeti retardiranom narodu, što sam već napisao. Privatnim novcima neka svatko raspolaže kako mu je volja. Ali novcima poreznih obveznika nikako.

Nisam napisao da je manje vrijedno biti sportaš nego profesor. Nauči čitati, ili pak ispravno citirati.

Napisao sam da je svaki profesor u osnovnoj školi daleko važniji za Hrvatsku od bilo kojeg sportaša. To je opet moj stav. Isto tako sam napisao da je svaki profesor u osnovnoj školi uložio daleko više truda nego svaki sportaš, i da se bavi daleko težim poslom. To je moj stav - jer moj je stav da je značaj profesionalnih sportaša otprilike jednaka kao i pevaljki i sličnih zabavnjaka, oni su tu da zabavljaju. Velika većina to radi izrazito loše (pogledajmo fudbalere).

Kako je puno teže biti profesor nego sportaš, educirati djecu u ovim teškim vremenima, tako je moj stav i da bi profesore valjalo barem jednako nagrađivati za svako pismeno i donekle normalno dijete koje završi školu, kao i sportaše, a to nitko ne čini, jer se retardirani dio naroda pali na sport, a ne na obrazovanje. Koliko je teško odgojiti pametno dijete, evo, vidimo i na primjeru "Gargamelke", neke sportašice. No bilo bi dosta o ovom smeću od teme.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gargamelka
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2010. 19:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako nemam običaj odgovarati na vrijeđanja, moram ti reći da si stvarno bezobrazan, neugodan i bahat.

Nobelova nagrada, koliko god ti trubio o njoj, je novčana nagrada. Kakve veze ima što ju ne čini novac poreznih obveznika? Jer poveznica je bila jer si rekao da je idiotski davati novac za postignute rezultate i točka. Točka.

Obzirom da smatraš da su profesori uložili više truda i da obavljaju teži posao mogu ti, kao nesportašica, reći da ti baš i nije neka usporedba. Profesori se, priznat ćeš, baš ne umaraju fizički previše, a psihički koliko god da je iscrpljujuće može biti jednako teško kao i sportašu. Ti si od onih koji sveučilišne profesore smatra vrhuncem evolucije, zar ne? Nazivati me pametno neodgojenom govori o načinu na koji tretiraš vjerojatno sve neistomišljenike ili pak one koji pogrešno citiraju jednu tvoju riječ. Nadam se da nisi u obrazovanju, jer bi me bilo sramota biti u istoj branši s tobom. Nadam se i da nemaš djecu jer netko tko dio naroda smatra retardiranim, profesore višom intelektualnom kastom, a sportaše zabavljačima ne može nikoga pametno odgojiti ni usmjeriti.


Zadnja promjena: Gargamelka; 18.11.2010. 12:36; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.11.2010. 19:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gargamelka je napisao/la (Pogledaj post): › Nadam se i da nemaš djecu jer netko tko dio naroda smatra retardiranim, profesore višom kastom, a sportaše zabavljačima ne može nikoga pametno odgojiti ni usmjeriti.


Čekaj, a što je to sportaš? Gledaju li ljudi prijenose sportskih događanja na televiziji? Odlaze li ljudi na sportske terene gledati te iste sportaše? Zbog čega? Ja bih rekao zbog zabave...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gargamelka
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.11.2010. 20:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Someone je napisao/la: ›
Gargamelka je napisao/la (Pogledaj post): › Nadam se i da nemaš djecu jer netko tko dio naroda smatra retardiranim, profesore višom kastom, a sportaše zabavljačima ne može nikoga pametno odgojiti ni usmjeriti.


Čekaj, a što je to sportaš? Gledaju li ljudi prijenose sportskih događanja na televiziji? Odlaze li ljudi na sportske terene gledati te iste sportaše? Zbog čega? Ja bih rekao zbog zabave...


Rekla bih da je sport zanimanje koje zahtijeva također mukotrpan rad, ulaganje, odricanje, fizičku i psihičku spremu, talent, opremu i sl. Činjenica da ljudi u samom gledanju i posjećivanju natjecanja i sl. nalaze nešto zabavno, ne čini sportaše zabavljačima. Posjećuju se i muzeji, galerije, restorani... vjerujem da je ljudi i tamo odlaze da bi se opustili i zabavili. Pa pobogu, ne dijele se zanimanja na zabavljačka i obrazovna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Someone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 191
Lokacija: Skoro pa Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2010. 2:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gargamelka je napisao/la (Pogledaj post): ›
Rekla bih da je sport zanimanje koje zahtijeva također mukotrpan rad, ulaganje, odricanje, fizičku i psihičku spremu, talent, opremu i sl. Činjenica da ljudi u samom gledanju i posjećivanju natjecanja i sl. nalaze nešto zabavno, ne čini sportaše zabavljačima. Posjećuju se i muzeji, galerije, restorani... vjerujem da je ljudi i tamo odlaze da bi se opustili i zabavili. Pa pobogu, ne dijele se zanimanja na zabavljačka i obrazovna.


Dokle god sportaš ne bude imao neku korisnu svrhu u ovome društvu, osim zabave masa ljudi, ja ću ga smatrati zabavljačem. A ti ga slobodno smatraj čime god želiš, ali činjenica je da, osim što osoba uživa u tome, ista ta osoba zabavlja druge, i to je to. Usporedbu muzeja i osobe je nepotrebno komentirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2010. 9:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajd fino otrčite krug oko mostova pa nećete imati snage za ovakve rasprave..mislim ne vidim u čemu je problem, 5000 kn za dečka koji je osvjetlao obraz ovog grada, pa naši političari kradu milijune pa nikome ništa, a David je zaslužio i više..
@someone
ako se i jedno dijete ugleda na Davida i počne se baviti bilo kakvim sportom ( a može i nekom drugom korisnom aktivnošću) i time se makne sa ulice onda je dotični sportaš imao itekako korisnu ulogu u ovom društvu, bolje da im ovaj skromni dečko i student bude uzor nego (što je nažalost ćešče) neko lice sa tjeralice....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chager
Offline
Ukupno postova: 389
Lokacija: Prigradsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2010. 11:19 
Naslov:  Re: Prvo osječko svjetsko veslačko zlato vrijedi 5000 kuna.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nobelova nagrada je u posljednje vrijeme, a možda čak i od samog pokretanja, obična politička i medijska vijest upitne vrijednosti. Ne bih htio izazvati gnjev forumaša, ali je činjenica da mnogi laureati, pogotovo "za mir" nisu baš čak ni nagradu iskoristili u te svrhe. Ovo je off, ali kao se sjetim Nobela i njegove grižnje savjesti zbog izuma, koju je pokušao smiriti nagradom, pada mi na pamet donacija narkobossa u Meksiku za gradnju crkve lokalnom župniku. Nećemo gledat poklonjenom konju u zube.
Tako i sport. Cilj je omogućiti svima i motivirati ih, ponajprije djecu da se bave sportom, kojim žele i u kojem se osjećaju dobro. Oni koji su profesionalci, mislim da bez pomoći društva ionako ne mogu opstati. Ali držim da bi se dalo napraviti pravilnik, po kojem bi se nagrade učinile jednakima, pa i izdvajanja za pojedine sportove, a ne ovako da se nogomet valja u milijunima, a veslači u vlastitom znoju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
semir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2010. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mariox je napisao/la (Pogledaj post): › ajd fino otrčite krug oko mostova pa nećete imati snage za ovakve rasprave..mislim ne vidim u čemu je problem, 5000 kn za dečka koji je osvjetlao obraz ovog grada, pa naši političari kradu milijune pa nikome ništa, a David je zaslužio i više..
@someone
ako se i jedno dijete ugleda na Davida i počne se baviti bilo kakvim sportom ( a može i nekom drugom korisnom aktivnošću) i time se makne sa ulice onda je dotični sportaš imao itekako korisnu ulogu u ovom društvu, bolje da im ovaj skromni dečko i student bude uzor nego (što je nažalost ćešče) neko lice sa tjeralice....

ajd hvala bogu da imam jednog istomišljenika žalosno je što ostatak naroda nije sociološki osviješteni samo napred legos pokažimo ovim mračnjacima kako se to radi

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.11.2010. 22:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

semir je napisao/la (Pogledaj post): ›
mariox je napisao/la (Pogledaj post): › ajd fino otrčite krug oko mostova pa nećete imati snage za ovakve rasprave..mislim ne vidim u čemu je problem, 5000 kn za dečka koji je osvjetlao obraz ovog grada, pa naši političari kradu milijune pa nikome ništa, a David je zaslužio i više..
@someone
ako se i jedno dijete ugleda na Davida i počne se baviti bilo kakvim sportom ( a može i nekom drugom korisnom aktivnošću) i time se makne sa ulice onda je dotični sportaš imao itekako korisnu ulogu u ovom društvu, bolje da im ovaj skromni dečko i student bude uzor nego (što je nažalost ćešče) neko lice sa tjeralice....

ajd hvala bogu da imam jednog istomišljenika žalosno je što ostatak naroda nije sociološki osviješteni samo napred legos pokažimo ovim mračnjacima kako se to radi


ovo je samo forum, taj ostatak ti je zapravo, nadajmo se, manjina

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: