Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ogorčen stanjem u državi, kampirao u šatoru na trgu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.10.2010. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › meni je smijesno sto vlada misljenje da izlaskom na ulice se moze stanje promijeniti, moze nam biti još i gore jer bilo koji prosvjed s najboljim namjerema uz hrpu debila moze prerasti u nasilje, unistavanje grada................hrpa pijanih debila, huligana koji bi se istim prosvjedima prikljucili, iako nemaju blage veze zbog cega prosvjed traje, isti prosvjed bi vratili u pocetak 90-ih, razbijanjem izloga, paljenjem automobila, da ne spominjem razbijene glave i najgori scenarij mrtve


eto ljudi, svi vi koji se ponekad zapitate kako smo postali to što jesmo, pročitajte ovo razmišljanje i sve će vam biti jasno.
obični rob.
čak ga je i strah eventualnih prosvjeda..jer fakat,netko bi mogao razbiti izlog.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.10.2010. 22:05 
Naslov:  Re: Ogorčen stanjem u državi, kampirao u šatoru na trgu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to su jedni.. postoje i drugi, kojih je puno više, i koji su veći problem.. oni koji sve znaju i puno pričaju, a ništa od toga ne naprave.. Zijev

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2010. 22:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ili glavu tvojoj kćerki, sinu koji bi se slucajno zatekli tamo................taj scenario nisi predvidio...........ne podrzavanje nasilja ne znaci biti rob maniche................ne kuzim svrhu prosvjeda................prosvjedujete protiv nekog rezima kojeg ste sami odabrali izborima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2010. 7:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la (Pogledaj post): ›
dodala bi i osnivaju ljutite grupe na fejsbuku


a koliko pisaca na ovom forumu je bilo na prosvjedima "stegnite vi svoj remen bando lopovska"?

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Prosvjed protiv nezaposlenosti? Umjesto takvog prosvjeda, trebao je napisati na šator - "prosvjedujem protiv lažnih umirovljenika, koji su sa lažnim dijagnozama otišli u mirovinu kao mladići, a ja ih znam nekoliko (pa navesti koje ime), i zbog njih država pljačka privatnike koji plaćaju najveće poreze u Europi, da bi tu silnu količinu neradnika financirali, umjesto da zapošljavaju ljude. Za to su odgovorni prvenstveno Ivo Sanader, Jadranka Kosor, i njihovi produkti na lokalnoj razini, recimo, Glavaš i kompanija."


kako je naš lega bio sam u protestu, sa ovim što si ti napisao došao bi Žoc sa svojim pretorijancima i razbio mu glavu. naravno, pozvao bi kamere, legu nazvao jugoslavenom, komunjarom, četnikom i ostalim epitetima te ga otpremio na Traumu. samo zato što je sam.

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Pa ulica je danas na vlasti - i u Hrvatskoj, i u Slavoniji. To je ulica, ništa više od toga. Smjene se rade na izborima, a ne nekakvim "narodnim" ustankom. Pa narod je izabrao ove ljude. Narod ih želi. To su ljudi iz naroda. Zazivanje i provođenje uličnih akcija vidimo danas u Srbiji, ako netko želi, neka se povede tim primjerom.


malo si podrkao pojmove. ovi u Srbiji su išli lomiti homoseksualce, na kraju lomili drotove i Beograd. trebalo bi više poraditi na mjenjanju podaničkog mentaliteta u građana Osijeka. ispada da je ulica dozvoljena samo Glavašu i njegovoj bandi. treba ojačati veću participaciju u odlučivanju građana RH, ne samo na izborima. ovako imamo samo abortiranu viziju demokracije koja nije donijela ništa dobro osim pojedincima. prosvjedima treba promijeniti način razmišljanja političara i staviti ih u službu naroda. ukoliko to ne shvate, poželjno ih je baciti u prvi kontejner za smeće i otpremiti na odlagalište smeća.

Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › meni je smijesno sto vlada misljenje da izlaskom na ulice se moze stanje promijeniti, moze nam biti još i gore jer bilo koji prosvjed s najboljim namjerema uz hrpu debila moze prerasti u nasilje, unistavanje grada................hrpa pijanih debila, huligana koji bi se istim prosvjedima prikljucili, iako nemaju blage veze zbog cega prosvjed traje, isti prosvjed bi vratili u pocetak 90-ih, razbijanjem izloga, paljenjem automobila, da ne spominjem razbijene glave i najgori scenarij mrtve


ovo napisano je samo bolesni refleks vladajućih kojima ne odgovara nikakva promjena. strah je ionako uobičajeno sredstvo političara koji tada lako manipuliraju masom. ja se ne sjećam prosvjeda iz početka 90-ih koji su završavali razbijenim izlozima i glavama. kasnije, koliko se sjećam, četnici su razbijali grad. prosvjedi u Osijeku gdje su izašli radnici na ulice završili su mirno. ne znam koji si ti film gledao kada pišeš ovakve gluposti.

Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › ili glavu tvojoj kćerki, sinu koji bi se slucajno zatekli tamo................taj scenario nisi predvidio...........ne podrzavanje nasilja ne znaci biti rob maniche................ne kuzim svrhu prosvjeda................prosvjedujete protiv nekog rezima kojeg ste sami odabrali izborima


opet isprazno trabunjanje. izgleda kako nikada nisi organizirao prosvjede pa drobiš bez veze. kao prvo moraš naći ljude sa kojima izlaziš na ulicu. prijaviš skup drotovima, izneseš okvirnu brojku prosvjednika. organiziraš redarsku grupu koja će izgrednike izručiti drotovima koji osiguravaju skup i voila. nije sve tako crno kako ti predmnijevaš. zaboravih, strah je izvanredno oružje manipulacije masama. uostalom, zbog sprege uređivačke politike tiskanih i elektronskih medija političari se predstavljaju u puno ljepšem svjetlu nego što u stvarnosti jesu. bi li građani birali ljude o kojima bi znali i za njihove negativne strane. ne vjerujem. a ti i dalje nastavi sa sijanjem straha. najveći radnički prosvjedi u ovoj zemlji prošli su bez paljevine ukoliko ne znaš noviju hrvatsku povijest.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.10.2010. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marijuan, tebi teorija dobro ide, ali praksa ne baš najbolje.............."organiziraš redarsku grupu, koja će izgrednike izručiti drotovima"...............pa prvi će se oni razići pred naletom huligana.............sukobljavaju se s murijom da nece s tzv. redarima...............za prosvjede kakve pojedinci prizeljkuju, Hrvatska nema ni snage, a niti interesenata.............prosvjedovati se moze protiv ubijanja životinja za uzgoj krzna, farmaceutska istrazivanja na istima i slicno, ali ovo drugo puno efektnije nikako, zaboravih najgluplji prosvjed, prosvjed purgera u Varšavskoj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.10.2010. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa nas moze spasiti samo scenarij kojim su srbi rusili milosevica,ili argentinci svoju vladu.
netko ima jako dobar potpis tu na forumu,ne znam koji je...
kad do toga dodje,a,doci ce...znati ces unaprijed pa mozes ostati kuci dok se ljudi na ulici bore za tvoje dupe.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.10.2010. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

za mnoge guzice sam se ja borio i sta imam sad od toga maniche..................sad je red da se drugi bore za moju guzicu, dao im Bog da bolje prodju i zivotu nego sto sam ja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.10.2010. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marijuan je napisao/la: ›
kako je naš lega bio sam u protestu, sa ovim što si ti napisao došao bi Žoc sa svojim pretorijancima i razbio mu glavu. naravno, pozvao bi kamere, legu nazvao jugoslavenom, komunjarom, četnikom i ostalim epitetima te ga otpremio na Traumu. samo zato što je sam.


Čovjek je simpatičan, ali njegov prosvjed generalnog tipa nema nikakvog smisla. E sad, da li bi mu netko razbio glavu ako bi se prosvjed odnosio na nešto konkretno, to je pitanje. Sasvim moguće da bi.

marijuan je napisao/la: ›
malo si podrkao pojmove. ovi u Srbiji su išli lomiti homoseksualce, na kraju lomili drotove i Beograd. trebalo bi više poraditi na mjenjanju podaničkog mentaliteta u građana Osijeka. ispada da je ulica dozvoljena samo Glavašu i njegovoj bandi. treba ojačati veću participaciju u odlučivanju građana RH, ne samo na izborima. ovako imamo samo abortiranu viziju demokracije koja nije donijela ništa dobro osim pojedincima. prosvjedima treba promijeniti način razmišljanja političara i staviti ih u službu naroda. ukoliko to ne shvate, poželjno ih je baciti u prvi kontejner za smeće i otpremiti na odlagalište smeća.


Nebitno je što želi ulica u Srbiji. Ulica nikad nije rješenje ničega. Ulica su Glavaš, Đapić, Sanader, Kosorica. Umjesto da se protiv ulice borimo ulicom, možda ne bi bilo loše za početak pokušati promijeniti vlast na izborima. Participacija građana je lijepa ideja, ali građani ne participiraju na najvažnijem mjestu - na izborima. Odnosno, na izborima participiraju oni građani koji žele ovakvu Hrvatsku, oni koji redovno glasaju, oni koji se bore za svoje privilegije. Umjesto kidanja glasa na ulici, treba glas dati na izborima. Promijeniti tu rulju, kakva god promjena bila - lošije neće biti sigurno.

Prosvjedi uspijevaju samo sa konkretnim ciljem - pa bih volio znati, koji je to konkretan cilj koji bi se prosvjedom izborio? Nadam se da to nije "stegnite remen bando lopovska", ili "rušenje vlasti" po srpskom ili argentinskom scenariju. Tko će voditi prosvjed? Što nakon prosvjeda? Rušenje vlasti događa se na izborima. Zašto do rušenja nije već došlo? Odgovor je isti - broj Hrvata koji se bore za privilegije, i ne žele promjene, toliko je velik, da se njihovih predstavnika u vlasti neće biti lako riješiti. Seljaci iz dvije zapadne slavonske županije opet će glasati za Hss, većina će Srba opet glasati za Sdss, neoustaše i ultra desničari opet će glasati za Hsp, ogroman broj zaslužnika sa privilegijama opet će glasati za one koji su im privilegije poklonili - Hdz i Jadranku Kosor, a ogroman broj nepotrebno zapošljavanih ljudi u državnoj i javnoj upravi te državnim firmama opet će glasati za one koji su ih zaposlili, Hdz.

Koji je to onda prosvjed? Tko će se na njega odazvati? Hrvatsko je društvo sukobljeno, a to se najbolje vidi po sada neophodnim reformama, od kojih se niti jedna ne može provesti. Ako će prosvjed biti usmjeren protiv svih ovih koje sam naveo, nema problema, idemo na ulicu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.10.2010. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la: ›
ili glavu tvojoj kćerki, sinu koji bi se slucajno zatekli tamo................taj scenario nisi predvidio...........ne podrzavanje nasilja ne znaci biti rob maniche................ne kuzim svrhu prosvjeda................prosvjedujete protiv nekog rezima kojeg ste sami odabrali izborima


buhuhu! puna država plačipičaka...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2010. 6:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): › Marijuan, tebi teorija dobro ide, ali praksa ne baš najbolje.............."organiziraš redarsku grupu, koja će izgrednike izručiti drotovima"...............pa prvi će se oni razići pred naletom huligana.............


ova tvoja ideja ima smisla ukoliko ću birati redare od metar i žilet željne tučnjave. redari su kršni momci zdrava razuma koji će silu upotrijebiti budu li napadnuti od huligana. ali, kako znam, uloga redara je preventivne prirode i reagiraju odmah čim počnu provokacije prema drotovima. ne volim drotove ali poštujem njihov posao. osim toga, sa prosvjednicima radiš i educiraš ih u prepoznavanju rušilačkih elemenata. nije organiziranje prosvjeda poziv "idemo u prosvjede" već se krvavo naradiš da se prosvjedi ne pretvore u nerede.

Vic.Mackey je napisao/la (Pogledaj post): ›
zaboravih najgluplji prosvjed, prosvjed purgera u Varšavskoj


gle, slučaj Varšavske ulice sam pratio još dok je izlazio nažalost pokojni Feral i grupa građana "Pravo na grad" je od početka upozoravala gradsku vlast na urbicid HOTO grupe. pisali su podneske i tužbe na koje nije bilo odgovora čak dvije godine. prosvjed sjedenjem u Varšavskoj smatram odličnim jer je pokazao koga podržavaju partijske strukture grada Zagreba.

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Čovjek je simpatičan, ali njegov prosvjed generalnog tipa nema nikakvog smisla. E sad, da li bi mu netko razbio glavu ako bi se prosvjed odnosio na nešto konkretno, to je pitanje. Sasvim moguće da bi.


idemo probati ovako razmišljati. Igor je postavio šator kako bi skrenuo pozornost na stvari koje su svima poznate. treba mu podrška, ovako izgleda kao simpa luzer ili po nekima simpa luđo. u hrvatskom društvu solidarnost je nešto što se dešava samo pri humanitarnim akcijama. evo, ukoliko u nedjelju opet Igor bude postavio šator, a ja ne budem radio, otići ću na trg dati podršku. ako stvarno budem slobodan u nedjelju, onda bi mogao pasti i forumski sastanak.

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Koji je to onda prosvjed? Tko će se na njega odazvati? Hrvatsko je društvo sukobljeno, a to se najbolje vidi po sada neophodnim reformama, od kojih se niti jedna ne može provesti. Ako će prosvjed biti usmjeren protiv svih ovih koje sam naveo, nema problema, idemo na ulicu.


ono što sam pobrisao slažem se sa napisanim. osobno smatram da su reforme predložene samo skup lijepih želja. vlada je propustila napraviti ključnu reformu, teritorijalni preustroj države jer ovoliki broj županija i općina si ne mogu priuštiti niti gospodarski puno jače države. također me smetaju menadžerski ugovori u državnim poduzećima, pogotovo monopolistima (radim u HŽ-u i mogu posvjedočiti da ti tzv. menadžeri su bogato plaćeni za nerad) itd. ako stvarno ne radim u nedjelju volio bih vidjeti forumsku ekipu kod Igora i idemo naći rješenja jer sam nisam pametan. samo sam seronja koji sere moždane proljeve po forumu.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.10.2010. 13:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nebitno je što želi ulica u Srbiji. Ulica nikad nije rješenje ničega. Ulica su Glavaš, Đapić, Sanader, Kosorica. Umjesto da se protiv ulice borimo ulicom, možda ne bi bilo loše za početak pokušati promijeniti vlast na izborima. Participacija građana je lijepa ideja, ali građani ne participiraju na najvažnijem mjestu - na izborima.


Felt, povijest je puna prosvjeda na kojima se ulica neredima izborila za svoja prava.
Mislim da ti ih ne moram nabrajati, eto zadnjih nekoliko sam nabrojao, dodajmo tome i francuze koji su neredima srušili zakon o školstvu prije koju godinu.
to nije stvar divljaštva, to je stvar kada građani vide da mirno ne ide i kada odluče reći "dosta", nerede u francuskoj vode i organiziraju studenti, dakle budući intelektualci.

sad ti budi slobodan pa mi daj nekoliko primjera gdje se mirnim prosvjedom nešto promjenilo?

Prijaviš prosvjed, moraš ćak reći i broj ljudi..moraš imati zaštitare..i onda mašemo malo zastavicama, ako nije problem da budemo tamo negdje oko peveca, da ne smetamo..ne zaboravih, da od 14-17 prestanemo vikati jer je kućni red..
mislim, što se takvim prosvjedom može postići u ovoj zemlji?
to je onako predstava, da turisti malo poslikaju i udarni dnevnik odvoji 30 sekundi za izvještaj.
da potraje nekoliko dana(sumnjam, bilo bi ljudima hladno nakon par sati pa bi pod dekice) kaznili bi državu nekim novčanim gubicima..ne državu nego ekonomiju kojoj to ne treba..šuki bi posudio neke pare opet i sve iz početka.

Nama trebaju radikalne promjene jer je kompletna država i njeno društvo sjebano do srži..
Treba poslati upozorenje sadašnjima i budućima da se ne mogu više zajebavati, a to se može samo ja jedan način.

Spominješ izbore, ma daj molim te..za koga da glasam s ove liste?
eto,reci mi da na idućima zaokružim??
http://www.index.hr/vijesti/clanak/ANKETA/520060.aspx

to je sve ista banda, svađaju se pred kamerama, privatno surađuju i uništavaju zemlju godinama..i sprdaju se sa građanima, što će drugo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
radikal
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2010. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nama trebaju radikalne promjene jer je kompletna država i njeno društvo sjebano do srži..
Treba poslati upozorenje sadašnjima i budućima da se ne mogu više zajebavati, a to se može samo ja jedan način.

maniche slažem se u potpunosti s tobom! možda čovijek jednostavno želi prvo vidjet koliko je ljudi uopće spremno protestirat, pa ako to bude neki ozbiljniji broj, onda krenuti u tvoj način rješavanja problema! i da treba im dati do znanja da nema više zajebancije s narodom. ali što to vrijedi kad će većina njih ostat u toplim domovima i provodit vrijeme tipkajući na netu i plakat nad svojom sudbinom! čekajući da im sve padne s neba.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.10.2010. 20:59 
Naslov:  Re: Ogorčen stanjem u državi, kampirao u šatoru na trgu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 




1:17..vidi li se tko? Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.10.2010. 21:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Maniche se baca u repere... respect dawg:-D

p.s. forum bi bio dosadan da te nema

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.10.2010. 21:46 
Naslov:  Re: Ogorčen stanjem u državi, kampirao u šatoru na trgu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

skužio sam ja u našim prvim tipkanjima da ti mene simpatiziraš Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: