Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prijedlog komunalnog reda: pijenje alkohola na ulici - 500kn, kupanje u fontani - 300kn

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2010. 10:10 
Naslov:  Re: Prijedlog komunalnog reda: pijenje alkohola na ulici - 500kn, kupanje u fontani - 300kn
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
lingvist je napisao/la (Pogledaj post): › Tu odredbu o zabrani pijenja alkohola možemo zahvaliti svim onim budalama koji imaju potrebu raditi sranja kad se napiju iz ne znam kojih razloga - zato jer je pijan, zato jer su inače budale, jer misle da su time frajeri itd.,itd., a takvi prave sranja i u kafićima. Nažalost, zbog toga ispaštamo i mi koji mirno sjedimo i popijemo koje pivo vani kako bismo uštedjeli. Ništa, pit će se sad više po stanovima.


a sta cemo onda raditi sa trijeznim budalama koje rade nered, tuku se, unistavaju imovinu, galame ... itd ?

hocemo li onda kaznjavati i trijezne ? ili cemo pronaci nesto zajednickom tim trijeznim budalama ... recimo, nacin oblacenja, pa cemo zabraniti nosenje kapuljaca, jer smo primjetili da uglavnom oni s kapuljacama rade sranja po gradu


Kako je netko rekao prije, sve koji rade budalaštine i sranja, bili pijani ili trijezni, treba kazniti. Ja sam spominjao pijane budale jer je članak o zabrani pijenja alkohola na javnim mjestima. Kao što možeš i shvatiti iz mog posta, nisam rekao da treba kažnjavati one koji popiju koje pivo na javnom mjestu, a ne prave sranja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2010. 12:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

citam komentar da samo treba PROVODITI zakon o prekršajima protiv javnog reda i mira

citiram "Član 20.
Tko se na javnom mjestu odaje pijanćevanju ili uživanju opojnih droga ili drugih omamljujućih sredstava, kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom od 50 do 500 dinara ili kaznom zatvora do 30 dana."
naglasak je na ODAVANJU, znači da bi postojao prekrašj za sankciju, prekršitelj mora biti više puta evidentiran kao osoba koja se ODAJE pijančevanju.............a onda pazi sankciju od 50 do 500 DINARA, baš me zanima kako računaju tečaj dinara...............onda opet po novom prijedlogu se namece pitanje "na koji način će komunalni redar utvrditi da se radi o alkoholnom piću"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2010. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne znam zašto su se svi uhvatili toga da je prijedlog debilan, po mišljenju nekih, kako će komunalni redari provjeravati što netko pije itd. Već vidim da neki jedva čekaju obračunati se sa strašnim čuvarima policijske države - komunalnim redarima. Ne uočava se važniji problem, a to je da klinci sve ranije i sve više piju. Ne pravim se neki čistunac, i ja sam znao popiti u srednjoj, ali današnji klinci nemaju mjere. I sve su bahatiji i misle da imaju sva prava, a nikakve odgovornosti. Evo jednog slikovitog primjera - sinoć oko 19 idem u trgovinu, pred trgovinom 5 klinaca od nekih 16 do 18, 19 godina, unutra dvojica jedva punoljetnih i fino nakupovali jedno 7-8 litara vina, litru votke i 3 kutije cigareta. Evo, tu je problem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2010. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lingvist je napisao/la (Pogledaj post): › Ne uočava se važniji problem, a to je da klinci sve ranije i sve više piju. Ne pravim se neki čistunac, i ja sam znao popiti u srednjoj, ali današnji klinci nemaju mjere. I sve su bahatiji i misle da imaju sva prava, a nikakve odgovornosti.

To je istina, ali tu je problem u roditeljima jer dijete ipak ne odgaja ulica, bar bi tako trebalo biti......a i što kad ih se uhvate...roditelji dođu po njih i kažu kako je to privatna stvar ili pa što onda mladi su.......
A što se kupanja tiče, ajd kad djeca ljeti trče kroz fontanu...al kad konj prvo okupa i očisti bicikl, pa onda i sebe....samo fali da izvadi odnekud gel za tušitanje pa da i to obavi..... Rolling Eyes

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2010. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la (Pogledaj post): ›
To je istina, ali tu je problem u roditeljima jer dijete ipak ne odgaja ulica, bar bi tako trebalo biti......a i što kad ih se uhvate...roditelji dođu po njih i kažu kako je to privatna stvar ili pa što onda mladi su.......
A što se kupanja tiče, ajd kad djeca ljeti trče kroz fontanu...al kad konj prvo okupa i očisti bicikl, pa onda i sebe....samo fali da izvadi odnekud gel za tušitanje pa da i to obavi..... Rolling Eyes


Slažem se, dobar dio krivnje snose roditelji. A oni najčešće reagiraju tek kad ih se udari po džepu, ali to što im je dijete mrtvo pijano svaki vikend, ne zabrinjava ih previše.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
malena-osijek
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2010. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A šta će biti s koncertima na otvorenom,novom godinom na trgu...zbilja glupost.Kakav je to razlog jer ne mogu maloljetnike koji konzumiraju alkohol udaljiti iz parka...pa MALOLJETNI su,ako konzumiraju alkohol,ne cugaju sigurno u podne,nego na večer,vrlo vjerovatno iza 11 sati.Marš svi kući,napisati kaznu starcima koji dozvole izaske balavcima iza 11 i kazniti klince i starce jer im dijete loče.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.10.2010. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zamisli, čovječe, 16, 18 i 19 godina su kupovali vino, uuu jbt tragedije..

pa ja jednostavno ne mogu vjerovati što čitam. treba kažnjavati vandale i to sa 50 000 kuna kazne, da ga mater i ćaća ne puste van nikad više, a ove izljeve idiotizma neću komentirati.

_________________
..vama ne treba govorit, vama treba zapovjedit, neću se borit sa bjednikom kad nemam šta pobjedit.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wild child
Offline
Avatar

Ukupno postova: 54
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 24.10.2010. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›

Aha, znači "sirotinja" je ok, a klupe lome, flaše razbijaju, oštećuju aute, dernjaju se oni bogati, pa nakon što malo rasture grada sjednu u svoj audi a6 i odu kući?
Kako ti znaš tko radi sranja i da li se napio/napila u birtiji ili vani!?
Sranja obično radi mladi, a mladi obično još idu u srednju školu ili studiraju pa su obično "sirotinja"..

studentica sam, sirotinja sam, al bas zato sto nemam 1000 kn u dzepu imam moralnu odgovornost prema tudim stvarima..i cijelo moje drustvo! sranja rade oni koji ne shvacaju da to kosta, i da novac nekima nije samo papir u novcaniku..
to rade tatini sinovi,koji voze audi a4, 6, 10, 12.. jer zanju da ce tatica platit i da ce proc nekaznjeno! iznimka su oni oi to rade jer ima fali daska (ili paleta dasaka) u glavi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2010. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): › zamisli, čovječe, 16, 18 i 19 godina su kupovali vino, uuu jbt tragedije..

pa ja jednostavno ne mogu vjerovati što čitam. treba kažnjavati vandale i to sa 50 000 kuna kazne, da ga mater i ćaća ne puste van nikad više, a ove izljeve idiotizma neću komentirati.


Nije problem što kupuju vino, svi smo mi znali popiti malo, ne pravim se čistunac i ne kažem da će netko postati alkoholičar ako se napije nekoliko puta u životu. Problem je što klinci danas nemaju mjere, nije dobro da netko sa 16, 17 godina svaki vikend strusi litru i pol, dvije vina. U tom je problem. A to se sve više događa.


Zadnja promjena: lingvist; 24.10.2010. 14:31; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.10.2010. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da su provodili zakon o zabrani prodaje alkohola mlađim od 18 g. ne bi sad do ovog novog ni došlo...šta vrijede zakoni ako su samo na papiru, a ne provode se....

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.10.2010. 17:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bojo je napisao/la (Pogledaj post): › da su provodili zakon o zabrani prodaje alkohola mlađim od 18 g. ne bi sad do ovog novog ni došlo...šta vrijede zakoni ako su samo na papiru, a ne provode se....
Živa istina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2010. 17:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koja trgovkinja pored debila od poslodavca smije ne prodati neki od artikala ponudjenih u trgovini, ukljucujuci alkohol i cagarete???? neka poslodavac cuje da je odbila nesto prodati, dušo traži novo radno mjesto

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
semir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2010. 18:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a šta s alkosima na gajevoj tržnici kod prolaza u mesnice i u parku i to u pola bijela dana jedva stoje na nogama nemaju prebijene kune i večina su beskučnici kako njima naplatiti kaznu što se tiče maloljetnih i mi smo prije volili izači na promenadu i popiti bambus i uz gitaru provesti lijepše večer nego večina sadašnjih klinaca u nočnim klubovima i to nismo ništa razbijali niti narušavali javni red i mir koji je zaključak svemu ovom..........?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bocic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 104
Lokacija: Centar
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2010. 21:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

wild child je napisao/la (Pogledaj post): › ajme..propade mi kupanje u fontani koje planiram nakon polozenog zadnjeg ispita..a bas sam se ponadala da ce mi uspjet da prodem nekaznjeno..

Budi bez brige, siguran sam da će se naći forumaša koji su ti spremni platiti kaznu ako se budeš kupala u bijeloj pamučnoj majici bez grudnjaka... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2010. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bocic je napisao/la (Pogledaj post): ›
wild child je napisao/la (Pogledaj post): › ajme..propade mi kupanje u fontani koje planiram nakon polozenog zadnjeg ispita..a bas sam se ponadala da ce mi uspjet da prodem nekaznjeno..

Budi bez brige, siguran sam da će se naći forumaša koji su ti spremni platiti kaznu ako se budeš kupala u bijeloj pamučnoj majici bez grudnjaka... Wink


Pokrenut ćemo akciju - Dajmo da se okupa! Otvorit ćemo i telefon:D

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: