Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Engleski turisti posjetili Osijek zbog tramvaja iz 1926.

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.10.2010. 9:51 
Naslov:  Engleski turisti posjetili Osijek zbog tramvaja iz 1926.
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tridesetak engleskih turista, zaljubljenika u tramvaje, i novinara, među kojima i oni iz specijaliziranog časopisa o tramvajima, posjetili su jučer Osijek, u kojem jedan od najstarijih tramvaja u ovom dijelu Europe još prometuje u turističke svrhe.

Britanski turisti, koji su u Osijek stigli u okviru turističke ture Zagreb, Sarajevo, Beograd, Osijek, posjetili su i direktora osječkoga gradskog prijevoza Igora Medića. Osječki tramvaj iz 1926., kazao je Medić, uistinu je prava atrakcija jer, za razliku od ostalih starih tramvaja u pojedinim europskim gradovima, ima sve originalne dijelove i električnu konstrukciju te je pravi brend Osijeka.



Medić je kazao kako su britanski turisti pokazali veliko znanje o osječkim tramvajima, znaju red vožnje, dužinu pruge i druge podatke.

Turisti su Osijek, očekivano, obišli tramvajem, provozali se i tramvajskim veteranom, a na središnjem Trgu Ante Starčevića svojim su kamerama i znatiželjom za gradski prijevoz, bili prava atrakcija za Osječane.

U Osijeku je tramvaj počeo prometovati 1884. i bio je prvi u Hrvatskoj. Bio je to tramvaj na konjsku vuču, koji je 1926. zamijenjen električnim tramvajem. [Hina/031]

Foto: Lara Bebek/arhiva031

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vera-os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2010. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imamo toliko brendova koje neznamo iskoristiti. Zašto se npr. ne napravi replika tog tramvaja kao suvenih iz Osijeka???

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2010. 10:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma joooj i to su budale hah. preko ljeta ih ima kolko oces cak iz amerike dodju vidjet osijek hah od tolkog svijeta. a u njima vecinom preko 70 godina tako da
ko zna sta su ti englezi i svi ostali turisti svuda vec bili kad dolaze u osijek (obicno zbog kipa kuge, na kraju prevale 1000km i dodju tamo a ono pise TERANOVA ili nesto slicno ahah)

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2010. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cini se da je to bilo zlatno doba Osijeka.

Prvi tramvaj na konjsku zapregu u Hrvatskoj, prije Zagreba. No, Zagreb prvi uvodi elektricni tramvaj, a Osijek tek 16 godina kasnije.

Biste i djela s imenima i potpisom mnogih Osjecana iz tog doba danas krase perivoje, parkove i galerije. Slikari, arhitekti, pisci, nobelovci, ...

Eh, navedite jednu osobu iz Osijeka u posljednjih 30 godina koju ce za 100 godina Osjecani spominjati onako kako se mi sjecamo ljudi iz vremena prvog tramvaja u Hrvatskoj.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2010. 11:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nidzo je napisao/la: ›
ma joooj i to su budale hah. preko ljeta ih ima kolko oces cak iz amerike dodju vidjet osijek hah od tolkog svijeta. a u njima vecinom preko 70 godina tako da
ko zna sta su ti englezi i svi ostali turisti svuda vec bili kad dolaze u osijek (obicno zbog kipa kuge, na kraju prevale 1000km i dodju tamo a ono pise TERANOVA ili nesto slicno ahah)


Nidžo, jel tebi fali koja il ti je to od rođenja?

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2010. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Cini se da je to bilo zlatno doba Osijeka.

Prvi tramvaj na konjsku zapregu u Hrvatskoj, prije Zagreba. No, Zagreb prvi uvodi elektricni tramvaj, a Osijek tek 16 godina kasnije.

Biste i djela s imenima i potpisom mnogih Osjecana iz tog doba danas krase perivoje, parkove i galerije. Slikari, arhitekti, pisci, nobelovci, ...

Eh, navedite jednu osobu iz Osijeka u posljednjih 30 godina koju ce za 100 godina Osjecani spominjati onako kako se mi sjecamo ljudi iz vremena prvog tramvaja u Hrvatskoj.


Antu Đapića osijek031.com smile

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Jedan_iz_mase
Offline
Avatar

Ukupno postova: 173
Lokacija: Tu negdje, u masi
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2010. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
Eh, navedite jednu osobu iz Osijeka u posljednjih 30 godina koju ce za 100 godina Osjecani spominjati onako kako se mi sjecamo ljudi iz vremena prvog tramvaja u Hrvatskoj.


Antu Đapića osijek031.com smile


Definitivno i Branimira Glavaša. A sad, hoće li ga se sjećati po dobru ili po zlu, neću ni započinjati. O njemu se stvarno "malo" pisalo po forumima ovog portala

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2010. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ok, dakle imamo Antu Djapica i Branimira Glavasa. Ima li jos prijedloga?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.10.2010. 14:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la (Pogledaj post): ›
nidzo je napisao/la: ›
ma joooj i to su budale hah. preko ljeta ih ima kolko oces cak iz amerike dodju vidjet osijek hah od tolkog svijeta. a u njima vecinom preko 70 godina tako da
ko zna sta su ti englezi i svi ostali turisti svuda vec bili kad dolaze u osijek (obicno zbog kipa kuge, na kraju prevale 1000km i dodju tamo a ono pise TERANOVA ili nesto slicno ahah)


Nidžo, jel tebi fali koja il ti je to od rođenja?

ne fali meni nista, gore post je ziva istina jer sam se 4 godine susreco svaki radni dan sa turistima, naravno ne po zimi jer tada ih nema, nego negdje od 4 mjeseca pa do 8,9. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Imagio
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2010. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja bih se držao sporta,

Davor Šuker, Mirna Rajle-Brođanac,
( sada oni koji imaju potencijal u buducnosti biti jos veci nego sto jesu, uz uvjet da ih zdravlje i malo srece posluzi ) : Rober Seligman, Domagoj Vida, David Šain, Tomislav Marković...

Od ostalih sam se malo zamislio i malo me sram sto se vise ljudi trenutno nemogu sjetiti,(ali Boze moj, dugacak je dan bio i ja sam nenaspavan ), ali rekao bih, - profesorica i književnica Jasna Horvat . Od obitelji Ravlić i Škojo. A nebih se ljutio da za sto godina neki od mojih buducih pra unuka bude hodao mojom ulicom i razmisljao, evo tu je moj pradjed legenda zivio Smile))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tram111
Offline
Avatar

Ukupno postova: 121
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2010. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Turisti koji su bili u posjeti Gpp-u su zapravo skupina entuzijasta i zaljubljenika u tramvaje koji kao grupa postoje od 1983. godine i od onda su posjetili sve gradove u svijetu koji imaju tramvaje. Članovi grupe su mahom djelatnici raznih tehničkih muzeja i bivši rukovoditelji tramvajskih poduzeća iz Engleske. Svojim posjetom u Osijeku su izuzetno zadovoljni, rekli su da nigdje nisu tako dočekani, a nekoliko njih je najavilo da će uskoro ponovo doći u Osijek sa svojim prijateljima i obiteljima, jer im se svidio grad i sve ono što su vidjeli na svom proputovanju kroz Osijek. Ovo je za Osijek odlična turistička reklama jer u ovoj situaciji u gradu, a i u državi dobro nam dođe makar i jedna kuna od posjete turista!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: