Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



KBC štedi - specijalizacija samo sinu liječnika s Ortopedije?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MNOWAR
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2010. 10:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovdje bome ima svega. Neki napadaju, neki brane, neki sude. Ne razumijem poantu.
Moguće da je članak isceniran kako bi se ŽICALE specijalizacije, bahatost dajte nam još.
Moguće je da se to stvarno događa, što nije ništa novo i neznam čemu čuđenje.
Jedino isparavno je da se natječaj mora objaviti javno i transparentno na vrijeme.
I neka najbolji čovjek pobjedi tj. tko ima najveći prosjek.

Ako je prva teza u svezi bahatosti, pa to nije ništa novo u svezi medicinske struke, bahatost, pohlepnost i beskrupuloznost su im strednje ime. Ljudi su se obahatili ali bez pokrića i tomu treba stati na kraj.

Što se tiče članka ako je istina? Nađite odličnosg odvjetnika i tužte sve redom bolnicu i sve koji podržavaju i rad podobnih a ne sposobnih.
Vidim samo jednu stvar da se ovdje relativizra jako punu jedni kažu da je iznimno loš student, drugi da je dobar, treči da se radi o boljem studentu.
To je sve relativizacija dali je student No 1 u genreaciji, koliki prosijek ima, dali drugi kandidati imaju veći prosjek.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2010. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
jura1200 je napisao/la (Pogledaj post): › ćek, samo malo, vi mislite da je to neistina i da je tu sve posteno, ni ne sumnjam da ce ih tuziti i da ce dobiti sud jer ce suditi takvi ko on, ali mislim da se tu nitko nece iznenaditi jer smo vec navikli da to tako ide


i zato treba zaključiti da to uvijek tako ide, pa tako i u ovom konkretnom slučaju?

Kao prvo tekst je prepun neistina i on treba tužiti za početak kravetinu od novinarke koja je objavila neistinite informacije a vrlo lako provjerljive...znači njen posao se sastojao od toga da primljeni tekst malo uljepša i objavi.
to je stoka sitnog zuba i takvima treba momentalno dati otkaz.
po ovome ispada da svatko može napisati što god želi i poslati glasu, a ovi će to objaviti bez pardona.
sramota.
Kao drugo, dečko je diskriminiran.
iako je vjerojatno doktor nauke za potpisnike pisma, automatski se zaključuje da je posao dobio zbog rodbinske veze.
a da je kojim slučajem to mjesto izgubio zbog istog razloga(eventualni strah od ovakvih optužbi nadređenih) onda bi svi bili sretni i naslađivali se.


U tekstu nisam našao niti jednu neistinu, osim možda da je to jedina specka koja se ''čuva'', a priču o tom dečku zna jako velik broj ljudi. Kad on bude doktor nauka ti ćeš mu bit pobočnik, a i to će bit po modelu iz teksta Smile

Princip je isti sve su ostalo nijanse Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WD_3467
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2010. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj, joj.
Mladi stazisti iz ovoga pisma bolje da su svoju ljutnju usmjerili prema sustavu, a ne jednome kolegi koji je, ako je prema vecini ljudi ovdje na forumu, zaista pokazao trud i interes.

Naravno da ce na natjecaju za svaku specijalizaciju biti primljen kandidat s najvecim ukupnim brojem bodova tako da pojedinci bezveze cekaju rezultate natjecaja, a evo i zasto:
mislim da je dovoljno pogledati Pravilnik o mjerilima za prijam specijalizanata (http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2008_12_154_4199.html) da se vidi da je koncipiran ne da se prime "najbolji" vec "najbolje podobni".
Pravilnik daje najvise 5 bodova za ocjene te 6 bodova u slucaju nepadanja ni jedne godine, max. 2 boda za nagrade, radove itd. (oko 20 ako zadovoljavate bas apsolutno svaki kriterij u najboljoj mjeri), a na tvz. intervjuu svaki od clanova komisije (kojih je 5) smije dati 3 boda kandidatu = 15 bodova.

Nadam se da svi znaju zbrojiti razliku i ostatak Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.10.2010. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

WD_3467 je napisao/la: ›
Joj, joj.
Mladi stazisti iz ovoga pisma bolje da su svoju ljutnju usmjerili prema sustavu, a ne jednome kolegi koji je, ako je prema vecini ljudi ovdje na forumu, zaista pokazao trud i interes.

Naravno da ce na natjecaju za svaku specijalizaciju biti primljen kandidat s najvecim ukupnim brojem bodova tako da pojedinci bezveze cekaju rezultate natjecaja, a evo i zasto:
mislim da je dovoljno pogledati Pravilnik o mjerilima za prijam specijalizanata (http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2008_12_154_4199.html) da se vidi da je koncipiran ne da se prime "najbolji" vec "najbolje podobni".
Pravilnik daje najvise 5 bodova za ocjene te 6 bodova u slucaju nepadanja ni jedne godine, max. 2 boda za nagrade, radove itd. (oko 20 ako zadovoljavate bas apsolutno svaki kriterij u najboljoj mjeri), a na tvz. intervjuu svaki od clanova komisije (kojih je 5) smije dati 3 boda kandidatu = 15 bodova.

Nadam se da svi znaju zbrojiti razliku i ostatak Wink


Da, to je pisani pravilnk...vjerujem da se u praksi on totalno drugačije primjenjuje!

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
WD_3467
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.10.2010. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Heroina9 je napisao/la: ›
Da, to je pisani pravilnk...vjerujem da se u praksi on totalno drugačije primjenjuje!


Ne razumijem sto zelis reci.

A zasto bi se drukcije primjenjivao kad se ovim dovoljno moze manipulirati?

Evo, primjera radi: razlika u objektivnim bodovima izmedju odlicnog studenta koji nije pao godinu i drugog s prosjekom 2,00 i padom jedne godine je 4 boda. Znaci ovaj odlicni je 4 boda bolji.
E sad, kad dodjes na intervju komisija tom odlicnom moze dati 0 bodova ako hoce, a ovom losem 15 bodova - dakle ovaj "losiji" je na kraju za 11 bodova bolji Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.10.2010. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

WD_3467 je napisao/la: ›
Joj, joj.
Mladi stazisti iz ovoga pisma bolje da su svoju ljutnju usmjerili prema sustavu, a ne jednome kolegi koji je, ako je prema vecini ljudi ovdje na forumu, zaista pokazao trud i interes.

Naravno da ce na natjecaju za svaku specijalizaciju biti primljen kandidat s najvecim ukupnim brojem bodova tako da pojedinci bezveze cekaju rezultate natjecaja, a evo i zasto:
mislim da je dovoljno pogledati Pravilnik o mjerilima za prijam specijalizanata (http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2008_12_154_4199.html) da se vidi da je koncipiran ne da se prime "najbolji" vec "najbolje podobni".
Pravilnik daje najvise 5 bodova za ocjene te 6 bodova u slucaju nepadanja ni jedne godine, max. 2 boda za nagrade, radove itd. (oko 20 ako zadovoljavate bas apsolutno svaki kriterij u najboljoj mjeri), a na tvz. intervjuu svaki od clanova komisije (kojih je 5) smije dati 3 boda kandidatu = 15 bodova.

Nadam se da svi znaju zbrojiti razliku i ostatak Wink


A ti misliš da će netko od kolega liječnika dati maksimalan broj nekom drugom kandidatu ili sinu svog kolege?? hmmm taf kol

Pa sjeti se samo one ravnateljce koja se hvalila kako je preko veze upisala dijete svog priljatelja u školu i valjda ćeš uspjeti povezati priče kad već znaš zbrajat bodove.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.10.2010. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izvrsnost tj. ocjene nisu mjerilo čovjeka! Kakve veze ima ako netko ima 5.0 prosjek!? To ne znači da će biti odličan kirurg. To ne znači ni da će biti odličan ortoped. To zapravo možda ne znači ni da će biti odličan liječnik. Tako da treba pogledati čovjeka u paketu: sa ocjenama, zanimanjem, interesom, trud, zalaganje, osobine, kvalitete, mane... A to što je netko pao godinu, tj. ponavljao - ja bi mu dao dodatne bodove. Zato jer je dva puta slušao predavanja, dva puta išao i polagao seminare, dva puta išao na vježbe...2 godine učenja nečega je uvijek bolje nego 1 godina učenja.

Hoću reći da ništa nije tako jednostavno kako se čini. Treba sagledati cjelokupnu sliku! Možda netko ima odlične ocjene ali je dumina! Možda onaj sa prosjekom 2.0 ima bolje zaključivanje i zapravo više zna!

Samo da napomenem da za ocjenu 2 na medicini treba debelo znati! Od 2 do 5 je jako mala razlika!

A to što mu je tata također doktor i što sin želi ići tatinim stopama - što je tu sada čudno!?! Nitko ne pravi buku kada sin od limara želi biti limar!? Čovjek se upoznao s ortopedijom preko oca i zavolio isto ortopediju... Kao da je ortopedija jedina specijalizacija na svijetu. Ima i obiteljska medicina! LIjepo negdje na selo ili periferiju raditi - ali to nitko nebi. Svi bi u Osijek, Zagreb, Split, Rijeku. Svi bi specijalizaciju po želji u mjestu po želji! Još samo da i plaću svatko sam sebi određuje!

Treba se malo spustiti na zemlju!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2010. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba se jako spustiti na zemlju i ne postati feudalac na svom poslu u javnoj ustanovi. Stekao sam dojam da mnogi liječnici upravo s tim imaju problem. Pogotovo oni koji kadroviraju, nevezano za ovaj slučaj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mzzi
Offline
Ukupno postova: 284
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.10.2010. 15:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam čula da se doktorskoj djeci i ispiti sređuju, pa kako onda doktorsko dijete da bude loš student, hm?! Nešto tu nije logično, ljudi moji. Pismo je samo plod pohlepnih, zlobnih ljudi koji u svemu i svakome gledaju konkurenciju i prijetnju. A ovaj Medicinski fakultet ih je prepun, o da.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2010. 20:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima na medicini i dobrih ljudi, ali ima i situacija i ljudi od kojih mi se povraća!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kiwano
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.10.2010. 6:50 
Naslov:  Re: KBC štedi - specijalizacija samo sinu liječnika s Ortopedije?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da sam ja jedan od zakinutih, ne bih mu ostao dužan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pinkfloyd410
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2010. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
IvanaCro1
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.08.2011. 13:39 
Naslov: Great ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Aisha je napisao/la (Pogledaj post): › baš mi je super kad se ovako objave potpuno netočne i neprovjerene informacije i onda se još članak napiše na ovaj način tako da svi medicinari znaju tko je dotični kolega iz priče..
i u njegovu obranu, dečko je bio dobar student..


tako je! Bravo

nisam prije uopće vidjela ovaj članak.. Rolling Eyes
ja sam radila na ortopediji.. i jedino što mogu reći da je dotični koji se spominje ovdje izuzetno komunikativan, pažljiv, profesionalan, sposoban i kvalificiran doktor specijalizant..
pacijenti ga vole, osoblje također.. tako da osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: