Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



KBC štedi - specijalizacija samo sinu liječnika s Ortopedije?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2010. 14:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
dovoljno je vidjeti iz svega nekoliko postova u ovom topicu da puno ljudi zna o kome se radi, pa tako i ja, i jednostavno ne mogu vjerovati da glas slavonije objavljuje ovakve stvari. ovo ne ide ni za čim drugim osim za senzacionalizmom jer postoji li išta perfidnije od nabijanja čovjeka na stup srama od strane anonimnih osoba?! pošto sam uvjeren da je dotični cijeli svoj život i slobodno vrijeme posvetio medicini i sve dosad u svom životu postigao isključivo radom, savjetovat ću mu podizanje tužbe za klevetu. saznat će se vrlo brzo potpisnici ovih neistina...


ja nemam pojma o kome se radi, niti me zanima, niti bi mi netko rekao. I sad ja tu komentiram da se već bojim ići u KBO i treba da me još netko zbog toga vuće po sudu. Ma super!
Evo nek odvjetnici i ovdje počnu dijeliti letke.
Ja kupim prnje s ovog foruma!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Aisha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 49
Lokacija: ljubičasta sobica
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2010. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jura1200 je napisao/la: ›
ćek, samo malo, vi mislite da je to neistina i da je tu sve posteno, ni ne sumnjam da ce ih tuziti i da ce dobiti sud jer ce suditi takvi ko on, ali mislim da se tu nitko nece iznenaditi jer smo vec navikli da to tako ide


nisam sigurna da znaš o kome se radi, a u ovom konkretnom slučaju, mi koji znamo o kome se radi smatramo da je većina stvari napisanih u članku neistina.. dečko je bio dobar student, maksimalno zainteresiran, puno je vremena proveo na ortopediji (što za studente medicine da se razumijemo, nije neophodno, nego jednostavno stvar kako ti odlučuješ provesti svoja slobodna poslijepodneva. na kavi ili na odjelu) i ako je netko zaslužio tu specku iz ortopedije od trenutno ponuđenih to je on..

osim toga, znam recimo da će na anesteziji biti 2 specke ove godine, a i na kirurgiji sigurno, a vjerujem i na drugim odjelima..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Aisha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 49
Lokacija: ljubičasta sobica
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2010. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
ja nemam pojma o kome se radi, niti me zanima, niti bi mi netko rekao. I sad ja tu komentiram da se već bojim ići u KBO i treba da me još netko zbog toga vuće po sudu. Ma super!
Evo nek odvjetnici i ovdje počnu dijeliti letke.
Ja kupim prnje s ovog foruma!


mislim da ovo za tužbu Mladjo nije mislio na tebe, nego na "kolege" koji su ovako anonimno poslali pisamce.. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bubamara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 33
Lokacija: tamo gdje je sve po mom
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2010. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gospođa Nefreteta sustavno blati instituciju KBC Osijek koja joj je dodijeljena kao novinarski zadatak sa sustavnim praćenjem, no iz njoj poznatog razloga isto tako sustavno i čini mi se namjerno mijenja imena, iznosi neprovjerene informacije a vrlo često izmišlja dramatične teme i naslove ...tako da je upitno tko su tzv. specijalizanti i da li su i oni izmišljotina.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2010. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Aisha je napisao/la: ›


mislim da ovo za tužbu Mladjo nije mislio na tebe, nego na "kolege" koji su ovako anonimno poslali pisamce.. Wink


Ja mislim da je on mislio na sve nas koji sudjelujemo u raspravi.
Koliko vidim vi ste ovdje svi iz kbo i znate o kome je riječ, e pa ja se nadam da nikada neću morati tamo jer nemam vezu niti ikoga znam, a i dosta mi je priča iz novina i vijesti o toj bolnici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 17.10.2010. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jura1200 je napisao/la (Pogledaj post): › ćek, samo malo, vi mislite da je to neistina i da je tu sve posteno, ni ne sumnjam da ce ih tuziti i da ce dobiti sud jer ce suditi takvi ko on, ali mislim da se tu nitko nece iznenaditi jer smo vec navikli da to tako ide


i zato treba zaključiti da to uvijek tako ide, pa tako i u ovom konkretnom slučaju?

Kao prvo tekst je prepun neistina i on treba tužiti za početak kravetinu od novinarke koja je objavila neistinite informacije a vrlo lako provjerljive...znači njen posao se sastojao od toga da primljeni tekst malo uljepša i objavi.
to je stoka sitnog zuba i takvima treba momentalno dati otkaz.
po ovome ispada da svatko može napisati što god želi i poslati glasu, a ovi će to objaviti bez pardona.
sramota.
Kao drugo, dečko je diskriminiran.
iako je vjerojatno doktor nauke za potpisnike pisma, automatski se zaključuje da je posao dobio zbog rodbinske veze.
a da je kojim slučajem to mjesto izgubio zbog istog razloga(eventualni strah od ovakvih optužbi nadređenih) onda bi svi bili sretni i naslađivali se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2010. 15:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
Aisha je napisao/la: ›


mislim da ovo za tužbu Mladjo nije mislio na tebe, nego na "kolege" koji su ovako anonimno poslali pisamce.. Wink


Ja mislim da je on mislio na sve nas koji sudjelujemo u raspravi.
Koliko vidim vi ste ovdje svi iz kbo i znate o kome je riječ, e pa ja se nadam da nikada neću morati tamo jer nemam vezu niti ikoga znam, a i dosta mi je priča iz novina i vijesti o toj bolnici.
mislim da ne treba biti previše pametan za zaključiti na šta sam mislio Wink

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2010. 16:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako je nešto iz članka zaista i jest istina, to ne mijenja na stvari da je ovaj članak sramota za novinarsku struku. Ne mogu napisati i za "Glas Slavonije" jer to opskurne novine odavno nemaju srama, kao ni ljudi koji u njoj rade.

Treba stati na kraj ovakvom klevetničkom novinarstvu. "Netko mi je rekao", "Netko tvrdi", anonimne prijave novinama... Gospodo liječnici, ako želite biti anonimni, za to postoji internetski forum. Ovo je klevetničko ponašanje. Postoje institucije kojima se ovakve i slične stvari prijavljuju, ako su istina - to sigurno nisu ove trash novine, koje kupuju samo kafići i članstvo Hdssb-a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jura1200
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2010. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa u biti sve cemo vidjeti kad se raspisu natjecaji, ako budu trazili samo ortopeda, znat cemo kako stoje stvari

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.10.2010. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakva jadna vijest, tipična za Glas Slavonije i tipična za liječnički milje, gdje većina gleda kako drugome zabiti nož u leđa.

Kakve su samo ljudine ti anonimni dojavljivači, osjećam da će se čovjek njima moći staviti u ruke bez ikakve brige.

Glas Slavonije je isto tako nedavno rasturio jednog specijalizanta, proglasio ga krivim za smrt osobe, objavio mu sliku i puno ime i prezime. Poslije se ispostavilo da dečko nije ništa kriv.

Ova treš-novina ratnog zločinca, dakle, opet podilazi najnižim strastima.

Ne znam samo zašto takve nakaradne vijesti ovaj portal ima potrebu prenijeti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2010. 18:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa baš zato da zainteresirana ekipa kroz ove komentare vidi kakvo su sranje izrežirali. i neka su prenijeli vijest.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.10.2010. 22:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko znam dotična Nefreteta je već izgubila jedan spor kada ju je jedna doktorica s ginekologije tužila za klevetu. Navodno je Glas morao platiti popriličnu novčanu odštetu. Čini se da gospođa Nefreteta nije izvukla nikakvu pouku iz prethodnih ratova.
By the way, načuo sam da je ovih dana u Glasu koma. Navodno glavni urednik i uprava vrše mobing na novinare i zaposlenike...

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MF
Offline
Avatar

Ukupno postova: 120
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.10.2010. 23:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nefreteta, kako te nije sramota?!

_________________
"KAD ČOVJEK NE ZNA ŠTO ŽELI NA KRAJU DOBIJE MNOGO ONOGA ŠTO NE ŽELI"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Heroina9
Offline
Avatar

Ukupno postova: 468
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.10.2010. 0:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iskreno neznam i nezanima me o kome se točno radi, o kojem liječniku i o kojem studentu! Da li su djelovi članka neistiniti kao što ovdje tvrdi večina forumaša...zaista neznam...ali isto tako znam iz svojih bližih krugova, par ljudi koji su "upali" u bolnicu samo na osnovi rodbinskih veza i to apsolutno nije ništa čudno u današnje vrijeme i za KBC Osijek, tako da me ne čudi ni ovaj slučaj! U stručnost ili ocijene dotičnog mladića neću ulaziti, možda je zaista bio bolji student nego što ovdje piše, bitno je od svega da on jednog dana bude dobar liječnik pa i ako je čak primljen na staž preko veze, nadam se da će svoju stručnost dokazati...a ne da se ponovi nedavni smrtni slučajevi dviju osoba s kardiologije gdje je utvrđeno da su oba pacijenta umrla zbog nestručnosti i krive procijene budućeg liječnika!

_________________
Juuupiii
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.10.2010. 1:10 
Naslov:  Re: KBC štedi - specijalizacija samo sinu liječnika s Ortopedije?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jooj medicinari moji, nisam iz vaše struke, imam par prijatelja koji jesu i iznimno cijenim vaš rad, trud, odricanje , razne smene i sl. No imala bi ptanja za vas nevezano uz ovaj članak. Naime jeli ovo prva specijalizacija za koju se zna čija će biti? Odnosno je li bilo dodijela specijalizacija na koju se nitko nije ni usudio javiti jer se zanal čija snaha ju mora dobiti. Je li prvi put da mnogi od vas stažiraju za malu plaću, a neki rade na faksu ili u nekoj trećoj ustanovi. Specijalizirati baš ono što voliš je gotovo nemoguća misija već dugi niz godina, najčešće nisu bitne ocjene niti Sveučilište s kojeg dolaziš, bitno je čiji si. E sad nije u mojoj glavi čak ni problem ako je netko nečije dijete , često takva dijeca nose teško breme roditeljskiog očekivanja, ali je ogroman problem ako je to dijete nesposobno i radi grešeke, ako neki specijalizanti--pozivam se samo na napisano u novinama. Ono što je najjadnije je što vi trebate biti kolege i mogu zamisliti kako će konzilijarni između odjela ovih suprotstavljenih strana funkcionirati i nije prvi put da to sve ide preko leđa pacijenata. Ono što mi je zasmetalo je riječ Prof. Dragana Kovačevića, svi bi vi odmah posao kad završite fakultet, a on najbolje zna kako je čekati posao, kako je dplomirati u ratna vremena, kako je to biti dva mandata u Saboru i nakon toga odmah dobiti katedru na fakultetu i kako je to sve paralelno stizati, pisati knjige , radove, voditi politiku, sjediti u sto upravnih vijeća i primati hrpu naknada pokraj plaće...da on najbolje zna da je za stažiranje sasma dovoljno ono što dobivate. Prema krivima ste se okrenuli medicinari moji, taj mali je samo rezultat sustava, glava je ta koja donosi odluke on je tu samo mali čovjek koji se bori za sebe tj.tata se bori. Pozdrav i sretno, želim od srca svakome od vas da specijalizira ono što voli i priželjkuje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: