Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bubalo: novi most preko Drave ipak cestovni

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2010. 20:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilo bi bolje da za tu lovu spoje doljnjogradsku obalu s gornjom.. vise bi se ljudi vozilo biciklom u grad.. samo sto to nije u interesu nekog lovatora nego je u interesu obicnih gradjana pa nije toliko ni vazno..

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2010. 20:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Caleb je napisao/la: ›
Bilo bi bolje da za tu lovu spoje doljnjogradsku obalu s gornjom.. vise bi se ljudi vozilo biciklom u grad.. samo sto to nije u interesu nekog lovatora nego je u interesu obicnih gradjana pa nije toliko ni vazno..


valjda prvo ide kanalizacija pa onda asfalt iznad toga? il je po tebi pametniej prvo asfaltirat novu setnicu i onda raskopat to?

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2010. 20:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: ›
Caleb je napisao/la: ›
Bilo bi bolje da za tu lovu spoje doljnjogradsku obalu s gornjom.. vise bi se ljudi vozilo biciklom u grad.. samo sto to nije u interesu nekog lovatora nego je u interesu obicnih gradjana pa nije toliko ni vazno..


valjda prvo ide kanalizacija pa onda asfalt iznad toga? il je po tebi pametniej prvo asfaltirat novu setnicu i onda raskopat to?
Pa sta! Tako se to kod nas radi Smile salim se ! Ma briga me kako ce napraviti! Godinama se o tome govori a nista ne poduzima sad koliko sam cuo tranzit se odselio neznam sto se ceka.. ako se ima novaca za most sto je vjerojatnije skuplje nego ta setnica.. to bi bio pun pogodak zam puno ljudi koje bi to usrecilo a ujedno imali bi kompletnu setnicu nemos bolje..

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2010. 20:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa imas nedavno clanak i ovdje da vodovod krece u juzni kolektor od Picassa do Kozare i kopat ce se sav taj dio uz Dravu(recimo da ce radovi trajat 2g)..
Jel ima smisla asfaltirat i uredit nesto da onda nakon par mjeseci opet to raskopaš ?

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2010. 21:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kolika je opravdanost gradnje mosta, kojemu bi cesta išla po nasipu, a nasip služi za obranu od poplave i kao takav ne može podnjeti neki veći promet jer neće biti od koristi u slučaju poplave, koja je zadnjih godina učestala.
Mislim mogao bi biti, ali i to traži veliku paru…..
Lopovi i maloumnici, sve u jednome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2010. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mostovi okruga Osijek Smile
samo još fali filmska verzija...

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.10.2010. 22:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad budu išli prvi auti preko ovog mosta bacat ćemo kape HDSSB-a pred njih ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 15.10.2010. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la (Pogledaj post): ›
Caleb je napisao/la: ›
Bilo bi bolje da za tu lovu spoje doljnjogradsku obalu s gornjom.. vise bi se ljudi vozilo biciklom u grad.. samo sto to nije u interesu nekog lovatora nego je u interesu obicnih gradjana pa nije toliko ni vazno..


valjda prvo ide kanalizacija pa onda asfalt iznad toga? il je po tebi pametniej prvo asfaltirat novu setnicu i onda raskopat to?


Potpisujem!! - i eto zanima me kada se kreće u nastavak obnove kanalizacije u Gornjem gradu? Pogotovo jer je sav materijal maknut iz četvrti i prebačen na drugu lokaciju...

A što se tiće gradnje mosta od Kanižlićeve pa nadalje preko Drave to je mogućnost koja je teško izvediva. Naime ova gradska vlast je tamo htjela sagraditi školu (odmah preko puta dvorca Pejačević). Ono što su"zaboravili" spomenuti građanima je činjenica da bilo kakva gradnja tamo prvo iziskuje izmještanje magistralnog vodovodnog pravca a izmicanje spomenutog košta cca 10-ak milijuna kuna. Sitnica... Naravno taj bi posao, da se gradnja škole tamo i ostvarila, dobila podobna tvrtka. Tako da bilo kakva izgradnja natoj dionici prvo iziskuje u startu spomenuti iznos...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mengeskas
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Eszek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2010. 0:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sramota me danas bilo slušati HHHHhrvatki radio 2. program, HDSSB Glavaš dječarca marionetičičicu. Majku ti poljubim, pa to je cijela regija (Pečuh, Maribor, Bosna dokle?, cijela Vojvodina) čula. Uh, sprd. No, šetnica vjerojatno od donjeg do gornjeg grada nije riješena zbog 20 ljetne borbe bivše glavaševe firme s glavaševim ljudima u poglavarstvu / županiji, svaki 'oće svoj novac. A 'ko ne bi? Prst gore s moje strane za Hutlerovu. U te okoli Višnjevcu (Zapad) postoji već jedan most, dalje zapadno (Petrijevci / Josipovac) Drava se premoštava četvrtim. E!

_________________
HIHIHIHIHI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.10.2010. 1:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Most ima smisla ako se napravi sjeverna obilaznica.

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2010. 5:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
centurion je napisao/la: › mislim da je Osijek jedini grad na svijetu koji ima forum na kojem su ljudi protiv gradnje mostova.
Nevjerovatno kako politika razdvaja Sad


Ili je Osijek jedini grad u kojem su politicari godinama gradili kako bi kroz gradnju ubirali shap. Takva gradnja cesto je nefunkcionalna, povrsna, naruznjuje grad, narusava zivot i ono najvaznije - precijenjena.

Uostalom, nisu svi protiv gradnje mosta. Most je mozda i potreban, ali to treba dobro argumentirati.

Ja se ne kuzim u problematiku i meni je ova pozicija mosta nelogicna, ali bih bas zbog toga volio cuti misljenje nekoga tko se kuzi i tko zna zasto je bas ova pozicija dugorocno najpovoljnija.


Još negdje 80-tih je u GUP-u bilo predviđeno 6 ili 7 mostova preko Drave. No 80-tih je Osijek bio 4-ti industrijski grad u Yugi. Pa je u smislu razvoja grada a baziranog na industrijskom razvoju, planirano širenje. Ekipa iz HDSSB-a koristi isproban sustav Bandića u Zagrebu. Što skuplja pojedinačna investicija - to je veća provizija. Da pogodim tko će biti projektant? Zavod za urbanizam. A da pogodim tko će biti nadzor? IGH. I da pogodim tko će biti izvođač? Koteks. Da pogotim tko će biti podizvođač za asfalterske radove? Cesting.
A negdje prije sam napisao: Aonon: "Ludo je nastaviti raditi na isti način kao do sad i očekivati različite rezultate"
To se odnosilo na kopiranje Banditosa od strane HDSSB-a. Bilo bi im pametnije da besplatno naprave infrastrukturu za novu industrijsku zonu, da se grad odriče svih potraživanja za istu prema mogućem investitoru u industrijsko postrojenje. I bilo bi im pametnije da besplatno daju to isto zemljište u industrijskoj zoni za otvaranje proizvodnje.
Ali nema veze, to je novac građana. Kako ste izabrali, tako će ga i trošiti Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.10.2010. 9:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

centurion je napisao/la: ›
Rečeno je da je politika htjela most kod Rokove crkve pa da su konzervatori tj. struka bili protiv.
U produzetku Kanizliceve treba biti jos jedna skola kolko sma upucen a ispod toga (dugorocno) neka cesta koja ide uz bent do pampasa i tamo gore izlazi do one benze gdje se sad vec gradi spoj.
Uz to jos ima i par km od Kanizliceve do Drave i onda preko Drave jos dosta treba gradit da bi se spojila cesta sa Biljskom ili sa Zapadnom obilaznicom.
Na ovoj lokaciji kako sam shavatio odmah sa mosta ides bentom do trim staze i pored kopike si na biljskoj cesti.

Ovo su moje pretpostavke.mozda sam u krivu a mozda ima jos toga..
Na tom mjestu (iza bijele lađe ) nije predviđena neka visoka gradnja nego podzemne garaze ili nesto u tom stilu.


Dakle, ovaj se most gradi zato što za onaj drugi u produžetku Kanižlićeve nema novaca. Odnosno nema novaca za prateću infrastrukturu.

Nije li upravo u ovkvom razmišljanju problem? Važno je da se gradi, bilo što, da možemo narodu reći da smo nešto sagradili. Ako je to besmisleno, nema veze, bolje išta nego ništa.

Ovaj most bi trebao biti pješački, ako ga se već gradi. Nikakva cesta preko promenade, nikakva cesta na bentu. Ne shvaćam samo kako to Bubiju nije jasno. Ako nema novaca za pravu stvar, onda nemoj graditi sranje. Pa isto su radili i Đapić i njegovi otimači novaca.

Neka novinari saznaju tko je uopće došao na ideju da ovo bude cestovni most. Da znamo u budućnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.10.2010. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
centurion je napisao/la: ›
Rečeno je da je politika htjela most kod Rokove crkve pa da su konzervatori tj. struka bili protiv.
U produzetku Kanizliceve treba biti jos jedna skola kolko sma upucen a ispod toga (dugorocno) neka cesta koja ide uz bent do pampasa i tamo gore izlazi do one benze gdje se sad vec gradi spoj.
Uz to jos ima i par km od Kanizliceve do Drave i onda preko Drave jos dosta treba gradit da bi se spojila cesta sa Biljskom ili sa Zapadnom obilaznicom.
Na ovoj lokaciji kako sam shavatio odmah sa mosta ides bentom do trim staze i pored kopike si na biljskoj cesti.

Ovo su moje pretpostavke.mozda sam u krivu a mozda ima jos toga..
Na tom mjestu (iza bijele lađe ) nije predviđena neka visoka gradnja nego podzemne garaze ili nesto u tom stilu.


Dakle, ovaj se most gradi zato što za onaj drugi u produžetku Kanižlićeve nema novaca. Odnosno nema novaca za prateću infrastrukturu.



haha , pa nisam ja rekao da je to sluzbeno tumacenje nego da sam ja ta shvatio i sebi obrazlozio-

@crveni - Ne zanm bas da je osijek koteks dobio nesto previse radova u zadnjih godinu dana u Osijeku. isto tako nadzor vecinom nije dobio IGH.
al stavio sam tvoje predviđanje u kalendar pa cu se javit ovdje iduce godine Wink

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
little_bee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.10.2010. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najbolje da odma predamo dobrovoljno sav novac i imovinu pa da izbjegnemo uništavanje grada u tu svrhu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavkbrk
Offline
Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.10.2010. 17:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve je to ok,moze se biti i malo mastovitiji pa za pocetak neka stari cestovni most bude jednosmjerni,a istocna traka(ona prema zeljeznickom mostu sluzila bi pecarosima uz numerirane stolice i uz naplatu od 100,00 kunica poa danu.)Novi posojeci most u Retfali bio bi takodjer jednosmjerni ali u suprotnom smjeru.Poveznica imedju dva mosta bila bi postojeca promenada pretvorena u mjesovito pjesacko automobilski promet(bez velikih slepera),Sve bi to funkcioniralo dok se ne napravi veliki kruzni tok na sredine Drave u visi Dubrovacke.I na kraju stari zeljeznicki most pretvoriti u tramvajski a liniju produziti po bentu do Halaseva(pecaroska lokacija iza postojeceg novog mosta -malo jezero u sumici koje treba razminirati)I to je to.Pametno zar ne?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: