Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Lice i naličje religije - utjecaj religije na život moderna čovjeka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2011. 0:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
 Koliko kod to ponekad bilo teško ... Smile

Uzgred budi rečeno, otkud ti toliki kikiriki?

Za svakako ubijenog "nevjernika" po jedan, pa se nakupilo? osijek031.com smile
A eto došlo od jedne mlada dame sa foruma zbog komentara na druženju...
Da je bilo zbog ovog što si naveo nebi priznao jer me i ovako napadaju Razz

Ljudi su oduvijek skloni osuđivati ono što ne razumiju...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2011. 0:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): ›

http://en.wikipedia.org/wiki/Religious_war
Možda sada budemo obojica razumjeli.


Razumijete Vas oboje, samo svaki iz perspektive radnog takta svog mozga. Naravno da se nikada neće razumijeti ljudi različih perspektiva. Jedino je moguće da se razumiju dvije različite pespetktive kad muž ženi kaže 'DA, DRAGA'.

Uostalom tko kaže da to što piše u wikipediji je istina? To je isto kao da misliš da je ono što piše u Bibliji istina a ne plod imaginacije.

Ja da sam se rodio prije 666 godina mislio bi da je zemlja ravna ploča, prema tome istina je imaginaran pojam.

I iako više vjerujem u 'Ivicu i Maricu' nego u bibliju, ipak mislim da u bibliji ima više istine nego na wikipediji.

Čekaj zar nije isti autor "Ivice i Marice", Biblije i Wikipedije?


Kad bi bio isti autor to bi značilo da sam izgubio vjeru u čovjeka.

Kad sam bio mali vjerovao sam u 'Ivicu i Maricu', 'Crvenkapicu i Vuka' i u Boga. Nikada mi nije bilo jasno to s Bogom i nikada ga nisam doživljavao onako kako su ga drugi doživljavali. Onda sam jednog dana shvatio da se ne bojim Boga iz razloga jer nisam pohlepan i ne može me se kupiti nikakvim Rajem. Iz moje perspektive Boga vidim kao sredstvo manipulacije pojedinca radi ostvarenja svojih sebičnih interesa. I nije Bog iznimka pri ostvarenju sebičnih interesa ali ima najveći autoritet koji to jako olakšava.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2011. 0:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: › Ljudi su oduvijek skloni osuđivati ono što ne razumiju...
Ovdje je najbolje kada vidiš da ljudi zamjeraju u ovom slučaju Crkvi to i to... i onda kao takvi super liberalni i šta ti a znam koriste sredstva koja se kose i sa načelima koji oni formalno propagiraju...
Ali da ne dođe do zabune Crkva sam napisao pošto je to takva tema, u puno drugih rasprava se događa isto. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2011. 0:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: › Iz moje perspektive Boga vidim kao sredstvo manipulacije pojedinca radi ostvarenja svojih sebičnih interesa. I nije Bog iznimka pri ostvarenju sebičnih interesa ali ima najveći autoritet koji to jako olakšava.
To je zato što ne razumiješ niti si se potrudio razumjeti ono što si navodno kao mali vjerovao.

Dakle, Bog kao takav ne propagira nikakav nemoral ni neke neetične stvari. Problem je što ti smatraš da je Bog netko tko u ovom trenu propagira religiju ili tko se njome koristi radi manipulacije i slično.
Dakle Bog nije moj komšija!
Sam određuješ što ćeš i kako ćeš (to je ono što ti je Bog dao)
I još nešto: ljudi pričaju da nevjeruju u Boga i sl. i onda kad naiđu na neki problem, onda za taj problem krive Boga za kojeg su prethodno tvrdili da nepostoji?! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2011. 0:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne vidim zašto bi taj članak pomogao, da bi ti ili ja bolje razumijeli nešto što gledamo sasvim drugim očima.


To je definicija vjerskog rata.
Vjerski ratovi postoje i ljudi se kolju zbog vjere.
Gledaj očima kakvim god želiš, to su činjenice.

Citat: ›
ne prihvaćam teze koje tvrde da se nešto loše učinilo i čini u ime određene vjerske ili neke druge skupine.


Da li je moguće da si ovako nešto napisao?
Isključujem se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2011. 0:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la: › Lljudi se kolju zbog vjere.
Gledaj očima kakvim god želiš, to su činjenice.
Da činjenica je da se ljudi neki kolju zbog vjere, ali isto tako je činjenica da nije vjera ta koja tera na klanje, nego neuk puk koji ni sam ne razumije ono u što vjeruje. Nije vjera ta koja kolje, nego čovjek.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2011. 1:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: › Iz moje perspektive Boga vidim kao sredstvo manipulacije pojedinca radi ostvarenja svojih sebičnih interesa. I nije Bog iznimka pri ostvarenju sebičnih interesa ali ima najveći autoritet koji to jako olakšava.
To je zato što ne razumiješ niti si se potrudio razumjeti ono što si navodno kao mali vjerovao.

Dakle, Bog kao takav ne propagira nikakav nemoral ni neke neetične stvari. Problem je što ti smatraš da je Bog netko tko u ovom trenu propagira religiju ili tko se njome koristi radi manipulacije i slično.
Dakle Bog nije moj komšija!
Sam određuješ što ćeš i kako ćeš (to je ono što ti je Bog dao)
I još nešto: ljudi pričaju da nevjeruju u Boga i sl. i onda kad naiđu na neki problem, onda za taj problem krive Boga za kojeg su prethodno tvrdili da nepostoji?! Very Happy


'Bog' je nametnuta imaginacija koja se prenosi s koljena na koljeno. Još od davnina ljudi su tražili načine kako da najlakše zadovolje svoje sebične interese pa su igrom slučaja otkrili da lažnim obečanjima - Raj, i prijetnjama - Pakao mogu to postići jer su ljudi jako lakovjerni. Vjera u 'Boga' je zapravo ljudska kamuflaža kako bi se prikrali svom plijenu.

Baš zbog te masovne halucinacije i vrhovnog bića ljudima je lako manipulirati s vrha hijerarhije.

To što ljudi nevjernici krive Boga kad naiđu na neki problem nije zbog toga što vjeruju u njega već je to samo poštapalica kojom im je napunjena glava, jer u halucinogenom svijetu teško je biti realan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2011. 1:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
'Bog' je nametnuta imaginacija koja se prenosi s koljena na koljeno.
Prijatelju moj, ništa tebi nije nametnuto.
francika je napisao/la: › Još od davnina ljudi su tražili načine kako da najlakše zadovolje svoje sebične interese pa su igrom slučaja otkrili da lažnim obečanjima - Raj, i prijetnjama
Ako je nagrada za biti pošten i dobar čovjek ići u RAJ i ako je to nečiji sebični interes. Što onda znači nebit sebičan? Very Happy Jel to znači biti ponosan samosvjestan moralni propalitet?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2011. 4:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Rjesenje je jednostavno - treba zabraniti organiziranu religiju.
Uvijek ce poousavati kociti napredak, sad su protiv umjetne oplodnje,kondoma,kloniranja,a sutra ce mozda biti protiv ljudi kojima je medicina pomogla nekim od nacina koji nije bio po volji nekom matorom seronji u vatikanu ili negdje. Treba to zatvoriti kao instituciju i do kurca vishe!

Treba poštivat i poslušat svačije mišljenje, ne nužno i složit se.
Pogotovo ako govorimo kako smo liberalni i šta ti ja znam... Wink


Organizacija koja kupi pare od ljudi/država na temelju "mišljenja"? Sličan biznis kejs postoji još i u industriji reketarenja. Wink
Možeš biti liberalan (btw - nisam liberalan) ili konzervativan koliko god želiš, ali dopustiti nekome da ti otkida od usta i trpa u glave tvojih građana neka svoja "mišljenja" nelogično je i glupo.

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2011. 9:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Kad bi bio isti autor to bi značilo da sam izgubio vjeru u čovjeka.

Čovjek je napisao sva tri gore spomenuta dijela. Možemo li čovjeku u potpunosti vjerovati?

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2011. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ne vidim zašto bi taj članak pomogao, da bi ti ili ja bolje razumijeli nešto što gledamo sasvim drugim očima.


To je definicija vjerskog rata.
Vjerski ratovi postoje i ljudi se kolju zbog vjere.
Gledaj očima kakvim god želiš, to su činjenice.

Citat: ›
ne prihvaćam teze koje tvrde da se nešto loše učinilo i čini u ime određene vjerske ili neke druge skupine.


Da li je moguće da si ovako nešto napisao?
Isključujem se.

 Definicije piše čovjek, ubija čovjek. Svatko slobodno svojom glavom odlučuje što će misliti i činiti. Uloga pojedinca je uvijek iznad uloge skupine. Nismo čopor vukova nego ljudi, a to što se vrlo često zbog pohlepe, pojedinci ponašaju gore od čopora vukova ne poistovjećuje nas sa čoporom.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2011. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Kad bi bio isti autor to bi značilo da sam izgubio vjeru u čovjeka.

Čovjek je napisao sva tri gore spomenuta dijela. Možemo li čovjeku u potpunosti vjerovati?


U pravu si, 'Bog' se ogradio od ljudskih djela, makar bi trebao progovarati kroz sve ljude jer svaki čovjek je dio Boga.
A znaš li tko je napisao 'Deset zapovijedi Božjih'?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2011. 9:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
'Bog' je nametnuta imaginacija koja se prenosi s koljena na koljeno.
Prijatelju moj, ništa tebi nije nametnuto.
francika je napisao/la: › Još od davnina ljudi su tražili načine kako da najlakše zadovolje svoje sebične interese pa su igrom slučaja otkrili da lažnim obečanjima - Raj, i prijetnjama
Ako je nagrada za biti pošten i dobar čovjek ići u RAJ i ako je to nečiji sebični interes. Što onda znači nebit sebičan? Very Happy Jel to znači biti ponosan samosvjestan moralni propalitet?


Lega, nisam ni rekao da je meni nametnuto nego vjernicima.

Čovjek je odgajan da živi u imaginaciji 'Boga' i naravno da mu to nije teško palo, dapače pala mu je kašika u med, izuzev komunizma kada je komunistička partija bila važnija od 'Boga'.

'Raj' i 'pakao' su nametnute imaginacije, čak je i fatamorgana 'realnija' od toga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2011. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Kad bi bio isti autor to bi značilo da sam izgubio vjeru u čovjeka.

Čovjek je napisao sva tri gore spomenuta dijela. Možemo li čovjeku u potpunosti vjerovati?


U pravu si, 'Bog' se ogradio od ljudskih djela, makar bi trebao progovarati kroz sve ljude jer svaki čovjek je dio Boga.
A znaš li tko je napisao 'Deset zapovijedi Božjih'?

  Kršćansko je na sreću dosta evoluiralo od nastanka 10 Božjih zapovijedi do danas. Po mom mišljenju ne onoliko koliko je trebalo, jer su utjecajni pojedinci iz kršćanskih krugova štitili svoje interese (opet se vratih na ulogu pojedinca u činjenju zla).
 Vjerujem da su dio od 10 Božjih zapovijedi doista Kristove riječi, međutim prilično sam siguran da postoje i "frizirani" dijelovi, naravno opet radi interesa crkvenih uglednika.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2011. 10:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Lega, nisam ni rekao da je meni nametnuto nego vjernicima.
Ovaj dio nekužim?! Kako misliš da je nama vjernicima nametnuto, a vama "nevjernicima" nije? Very Happy
I vjernici i nevjernici su ljudi koji imaju samostalan način razmišljanja i odlučivanja i ni jednima ni drugima kao ljudima se nemože nešto nametnuti mimo njihove volje.
bazooka_joe je napisao/la: › ali dopustiti nekome da ti otkida od usta i trpa u glave tvojih građana neka svoja "mišljenja" nelogično je i glupo.
Čuj, pitanje raspodjele eventualnog državnog novca je pitanje Vlade, a ne religije kao takve. Isto tako taj novac se raspoređuje koliko ja znam prema brojnosti u toj eventualnoj organizaciji.
I "moj" novac se također troši za neke stvari koje se meni ne sviđaju, pa opet ja tu ništa nemogu.

A kad smo kod novaca: Ti si "svojim" parama isanirao Brodogradilišta koja bi za taj novac mogla napaviti flotu za cijelu galaksiju, kad smo kod para Crkva je tvoj najmanji problem. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: