Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječko after ljeto mladih 2010. [OaLJM 2010.] uz Jelenu Rozgu i Matu Bulića?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.10.2010. 2:04 
Naslov:  Re: Osječko after ljeto mladih 2010. [OaLJM 2010.] uz Jelenu Rozgu i Matu Bulića?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kata123 je napisao/la (Pogledaj post): › Ako ćemo realno gledati, današnja rock/punk/metal scena je većinom šund. Malo je kvalitetnih gitarista, malo je pjevača sa rokerskim glasom, a još manje onih sa rokerskim stasom, a onih bendova koji imaju sve to gotovo da i nema. Većina ih nema pojma o glazbi koju pokušavaju svirati. Nisu ni do koljena ''dinosaurima'' u njihovim mladim danima.
Rađe bih otišao na koncert Bulića nego nekog ''alternativnog'' benda čiji gitarist zna možda 4 akorda, frontmen izgleda kao da ga cura tuče, svi su se usrali u gaće od treme, a žuri im se kući jer imaju izlazak do 12. To ima veze sa nekim rockom koliko i mrtva žirafa sa bašćanskom pločom.

I molio bih nekoga od onih glasnih, što u jednoj rečenici koriste riječ urbano desetak puta, da mi objasne etimologiju tog pojma, posebice u upotrijebljenom glazbenom smislu.


ajde da administracija obriše ove * koji se 7 puta registriraju na forumu, to je minuta posla.. registrira se kata a piše OTIŠAO BIH.. bijedo moja. xD

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mengeskas
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Eszek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 8:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sramota

_________________
HIHIHIHIHI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kata123
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.10.2010. 12:09 
Naslov:  Re: Osječko after ljeto mladih 2010. [OaLJM 2010.] uz Jelenu Rozgu i Matu Bulića?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): ›
ajde da administracija obriše ove debile koji se 7 puta registriraju na forumu, to je minuta posla.. registrira se kata a piše OTIŠAO BIH.. bijedo moja. xD


Bijedo moja nauči glagolske načine i vremena u hrvatskom jeziku... Najlakše je biti neobrazovan *. Možda nakon toga i shvatiš značenje rečenice...

Ako misliš da imam vremena kao ti, ili tebi slični, da otvaram 100 različitih nickova, varaš se. Iako zapravo i nemam pojma zašto sam se registrirao, jer uvjeriti * da nije u pravu ili da sagleda stvar iz druge perspektive je nemoguće. U tom slučaju to ne bi više bio *.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mengeskas
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Eszek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kata123 je napisao/la: ›
zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): ›
ajde da administracija obriše ove debile koji se 7 puta registriraju na forumu, to je minuta posla.. registrira se kata a piše OTIŠAO BIH.. bijedo moja. xD


Bijedo moja nauči glagolske načine i vremena u hrvatskom jeziku... Najlakše je biti neobrazovan *. Možda nakon toga i shvatiš značenje rečenice...

Ako misliš da imam vremena kao ti, ili tebi slični, da otvaram 100 različitih nickova, varaš se. Iako zapravo i nemam pojma zašto sam se registrirao, jer uvjeriti * da nije u pravu ili da sagleda stvar iz druge perspektive je nemoguće. U tom slučaju to ne bi više bio *.
WTF? ne berem? kadli i štoliga ova divani? cenim kako se voli svaditi, eto razloga lažnopolnog predstavljuvanja.

_________________
HIHIHIHIHI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.10.2010. 17:53 
Naslov:  Re: Osječko after ljeto mladih 2010. [OaLJM 2010.] uz Jelenu Rozgu i Matu Bulića?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kata123 je napisao/la (Pogledaj post): ›
I molio bih nekoga od onih glasnih, što u jednoj rečenici koriste riječ urbano desetak puta, da mi objasne etimologiju tog pojma, posebice u upotrijebljenom glazbenom smislu.


Mogu ja, mogu ja? Mr. Green
Dakle,ovako.

Možeš bit uspješan student, sportaš, omiljen u društvu, osječanin cijeli život..ali ako slučajno voliš slušat zabavnjake, u ovom slučaju bulića i rozgu, ti si čoban koji pridonosi čobaniziranju ovog grada.
Jer se takva glazba, uz tamburicu sluša samo na stočnim sajmovima i po selima, a slušaju ju glupani - jer ipak glazba puno govori o čovijeku.

S druge strane, ako si među tom nekolicinom sretnika koji slušaju punk/altrenativu/demo bendove, furaš rokezu, izgledaš kao spodoba, piješ u parku k+, studiraš 3 godine 7 godina...e onda si urbani intelektualac - snaga grada i borac za kulturološka zbivanja.

jel sad jasnije? Mr. Green

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Subo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2010. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
De ništa vam ne valja! Uvijek ćete pljuvati po nečemu, što god netko organizirao. Osobno, nisam ni bila ni na jednom OaLJM-u, niti planiram...ali da uvijek možete pljuvati i to većinom isti...to je žalosno!

Jel bi bilo bolje da je organizirana folk parada?! A s obzirom kolika je "folk" parada na faxu (što se tiče oblačenja - u 7 ujutro štikle od 10 cm i kila pudera na faci, đinđe-minđe i ostalo)...očito bi većini to i odgovaralo.

Pljuvat ćete po svemu što se organizira, jednostavno ste takvi! Meni osobno, Mate Bulić je zabavljač, a Rozga je također ok, ima lijepe pjesme. Iako ni jedno ni drugo baš ne slušam, kad čujem pjesme, što da ne? Da su zabavljači - jesu. Nisu kao one glupe cajke: "Ostavi me, prevari me...patim, ubit ću se..."

A oni koji su rekli kako su to seljački sajmovi, čobanska zabava...whatever...jel i Splitski festival, Melodije Istre i Kvarnera i sl. festivali koji su cijenjeni, btw, na kojima su spomenuti izvođači sudjelovali, osvajali nagrade i sl.?? Zašto je to seljački sajam ili čobanska zabava ako pojedinci to ne slušaju. Vidi se koliko prihvaćate ukuse i mišljenja drugih kad pljujete po svemu što vam se ne sviđa. To puno govori o vama kao osobama!

Imam ideju: nek si svatko organizira sam što hoće...ali da, opet će se naći nekoliko budala koje će uvijek pljuvati jer im ništa nije dobro...

A da su doveli Let 3, Majke...koga god, onda biste opet pljuvali kako je to jadno, bili su već tisuću puta u Osijeku, ne želite gledati kako neki idioti pokazuju ku*ac i sl. Kao što sam već imala prilike pročitati na ovome portalu... Rolling Eyes


Pitaj Splićane i slične što misle o Splitskom festivalu, Melodijama Jadrana i sličnom unazad nekoliko godina... ...
šund šund šund

I ovo očigledno nije OSJEČKO ljeto, već nekih drugih...

a Bulić je svirao i na godišnjici HDZ-a prije koju godinu u Zrinjevcu...

poanta je da se ovakve stvari uopće trebaju maknuti iz ovlasti Zbora... odnsono namijeniti određeni iznos i među studentima tražiti ljude koji mogu i žele organizirati

Ukoliko nema, nema potrebe ni za organiziranjem nečega na silu

Dok god upisuju tolike kvote ljude, i dok god je 75% ljudi nezainteresirano, neki za ništa osim faksa, neki za ništa osim izlazaka, biti će nam kako je... ovce za šišanje...

_________________
Our greatest glory is not in never falling but in raising every time we fall
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2010. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Subo je napisao/la (Pogledaj post): ›

a Bulić je svirao i na godišnjici HDZ-a prije koju godinu u Zrinjevcu...

Pa šta onda ako je svirao. I TBF je svirao Pravedniku, i Goran Bare mu je pjevao, i Urban... i Elemental naginje na tu "SDP-ovsku stranu" pa i? Ta narkomanska bagra, samoubojice, ljudi koji tuku žene (ili žene tuku njih... više se i ne sjećam) bi ti bolje pasali jelda? Rolling Eyes Rolling Eyes

Što se tiče "čobanizacije" Osijeka kako to neki ovdje vole spominjati... dam se okladiti da su tu istu riječ (ili u istom kontekstu) koristili neki "stari" studenti tamo 80-ih pa i 90.-ih godina... dam se okladiti da je njima Novi val (Azra i slični) tada bio trn u oku i da su se pozivali na neke druge glazbene žanrove. Dam se okladiti da su i oni tada u rocku, punku i ostaloj alternativi vidjeli nešto primitivno (bilo da su to lake note, nepovezani stihovi, pjesme s 2-3 akorda, imidž izvođača i njihove publike itd itd) i da su zazivali neka prošla vremena i kleli se u kvalitetu istih. Dakle, povijest se ponavlja, a pojedinci očito da nisu ništa pametniji, tj. nisu naučili ništa iz prošlosti.

@maniche: bravo za opis i pojašnjenje pojma "urbano". Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2010. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
Subo je napisao/la (Pogledaj post): ›

a Bulić je svirao i na godišnjici HDZ-a prije koju godinu u Zrinjevcu...

Pa šta onda ako je svirao. I TBF je svirao Pravedniku, i Goran Bare mu je pjevao, i Urban... i Elemental naginje na tu "SDP-ovsku stranu" pa i? Ta narkomanska bagra, samoubojice, ljudi koji tuku žene (ili žene tuku njih... više se i ne sjećam) bi ti bolje pasali jelda? Rolling Eyes Rolling Eyes

Što se tiče "čobanizacije" Osijeka kako to neki ovdje vole spominjati... dam se okladiti da su tu istu riječ (ili u istom kontekstu) koristili neki "stari" studenti tamo 80-ih pa i 90.-ih godina... dam se okladiti da je njima Novi val (Azra i slični) tada bio trn u oku i da su se pozivali na neke druge glazbene žanrove. Dam se okladiti da su i oni tada u rocku, punku i ostaloj alternativi vidjeli nešto primitivno (bilo da su to lake note, nepovezani stihovi, pjesme s 2-3 akorda, imidž izvođača i njihove publike itd itd) i da su zazivali neka prošla vremena i kleli se u kvalitetu istih. Dakle, povijest se ponavlja, a pojedinci očito da nisu ništa pametniji, tj. nisu naučili ništa iz prošlosti.

@maniche: bravo za opis i pojašnjenje pojma "urbano". Wink
šta pričaš luuučin????

http://www.youtube.com/watch?v=ofmGZ7ORt-o

0:52

jer na ovo tvoje se jednostavno ne može dati ozbiljan komentar i zato molim admina da me ne baci u offtopic

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2010. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la (Pogledaj post): › šta pričaš luuučin????

http://www.youtube.com/watch?v=ofmGZ7ORt-o

0:52

jer na ovo tvoje se jednostavno ne može dati ozbiljan komentar i zato molim admina da me ne baci u offtopic

Auuu kad se razbacujemo linkovima s jubitoa, evo pogledaj si recimo Ćirilicu iz 1995. na temu "Techno glazba": http://www.youtube.com/watch?v=9iBr28_g1uc

Odvrti na negdje 6:10 i poslušaj mišljenje rockera Pađena pa vidi šta se tada smatralo "urbano" i "cool", a šta primitivno. Naravno, ne želim da se moja zadnja dva posta shvate kao tvrdnja da su trenutno zabavnjaci nešto napredno. Ne, tu se jednostavno radi o trendu. I cajke su (bile) trend zadnjih 5-6 godina i polako, ali sigurno im pada popularnost. Dakle, ne radi se tu o nikakvom čobanizmu i primitivizmu, nego jednostavno o trendu. Za 15-20 godina će se opet vodit polemika o nekim drugim žanrovima, opet će se jedno smatrati primitivno, a drugo "urbano", samo šta onda neće zabavnjaci biti na tapeti, nego nešto drugo.

Ja bih, sve vas "urbane" i "napredne", shvatio kada bi zagovarali klasičnu glazbu na OLJM-u (dakle, manifestaciji koja je u neku ruku ogledalo studentskog života), kada bi zagovarali komorne orkestre, tercete, kvartete, kvintete (...), klavirske koncerte, soprane, tenore ovo-ono... ali nikako vas ne shvaćam kada zagovarate ono što su forumaši maniche i Uvijek_Kontra lijepo opisali: logorovanje punkera uz punkersku dreku na pozornici i k+ pivo u ruci. Ako je to za vas "urbano" i "napredno" i "kvalitetno", onda kvragu i moj pogled na glazbu i život općenito Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.10.2010. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad ćeš ti više shvatit da ne pričamo ovdje o trendovima nego o tome je li nešto kvalitetno i primjereno ili ne. oljm kao manifestacija nikad nije i ne bi smjela podilaziti trendovima, a najmanje ovakvim neukusnim trendovima. s razlogom se određena vrsta izvođača dovodi na određene manifestacije. kao što nikad nećeš vidjeti primjerice tbf na splitskom festivalu, isto tako mislim da ne bi trebali gledati rozgvu i bulića na oljm-u.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 14.10.2010. 17:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se plače kad vidim ovdje postove nekih ljudi, plače mi se, žao mi je ovog grada, žao mi je mladih ljudi u ovom gradu, žao mi je nekih koji pišu ovdje. Ovo na što smo spali je tragedija. Tragedija slavonije i baranje, tragedija nekoliko generacija.. Užas.

EDIT; Ovo se ne odnosi na ovaj događaj koliko na razmišljanje nekih ljudi koji pišu ovdje. Sreća pa su velika manjina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mengeskas
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Eszek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.10.2010. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja kažem, sreća....

_________________
HIHIHIHIHI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
OligofreniDikobrazoid
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2339
Lokacija: Šikara uz Dravu
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2010. 7:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mladjo je napisao/la: ›
kao što nikad nećeš vidjeti primjerice tbf na splitskom festivalu,
aj sad nađi drugu neku, pametniju usporedbu....T.B.F. se moglo vidjeti na Split Festu.... Čak su 2003. dobili nagradu za najbolji tekst (Alles Gut) Wink

_________________

Tis' mi mjesec, tis' mi zvijezda, dobra ti je mliječna žlijezda...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2010. 9:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobro, nije bitno, zna se na šta sam aludirao.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Subo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.10.2010. 10:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Subo je napisao/la (Pogledaj post): ›

a Bulić je svirao i na godišnjici HDZ-a prije koju godinu u Zrinjevcu...

Pa šta onda ako je svirao. I TBF je svirao Pravedniku, i Goran Bare mu je pjevao, i Urban... i Elemental naginje na tu "SDP-ovsku stranu" pa i? Ta narkomanska bagra, samoubojice, ljudi koji tuku žene (ili žene tuku njih... više se i ne sjećam) bi ti bolje pasali jelda? Rolling Eyes Rolling Eyes

Što se tiče "čobanizacije" Osijeka kako to neki ovdje vole spominjati... dam se okladiti da su tu istu riječ (ili u istom kontekstu) koristili neki "stari" studenti tamo 80-ih pa i 90.-ih godina... dam se okladiti da je njima Novi val (Azra i slični) tada bio trn u oku i da su se pozivali na neke druge glazbene žanrove. Dam se okladiti da su i oni tada u rocku, punku i ostaloj alternativi vidjeli nešto primitivno (bilo da su to lake note, nepovezani stihovi, pjesme s 2-3 akorda, imidž izvođača i njihove publike itd itd) i da su zazivali neka prošla vremena i kleli se u kvalitetu istih. Dakle, povijest se ponavlja, a pojedinci očito da nisu ništa pametniji, tj. nisu naučili ništa iz prošlosti.

@maniche: bravo za opis i pojašnjenje pojma "urbano". Wink


ne mogu vjerovati da si Azru stavio u kontekst Mate Bulića!?!?! Kakva se povijest ponavlja?
Hoćeš reći da je Mate Bulić za današnju generaciju novi val, nešto dosad neviđeno što stariji ne slušaju i da će imati približno sličan utjecaj kao Azra?

Ono za HDZ i Matu Bulića sam rekao upravo iz razloga što je njihova mladež u zboru... da je neka druga, zanimalo bi me koji bi onda izvođači dolazili

_________________
Our greatest glory is not in never falling but in raising every time we fall
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: