Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječko after ljeto mladih 2010. [OaLJM 2010.] uz Jelenu Rozgu i Matu Bulića?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
fred
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2010. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

FunkyLady je napisao/la (Pogledaj post): ›
Anyway, drago mi je što će se OLJM (u nešto izmjenjenoj varijanti) uopće održati jer bi 30 godina "tradicije" bačenih u vatru zbilja bilo sramotno...


Sramotno je i žalosno što se radi unazad par godina, a još žalosnije što se poziva na tradiciju, jer ovo i ono prije nema veze jedno sa drugim. Nazovite ga nekako drukčije, jer niti je ljeto niti je osječko, a i o mladima bi se dalo diskutirati Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
FunkyLady
Offline
Ukupno postova: 613
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.09.2010. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja nemam nikakve veze s organizacijom, već čisto iznosim svoje mišljenje...
Zato i ne mogu reći da podržavam sve sadržajne aspekte ovog "eventa", ali u globalu ga podržavam.

_________________
„Koja se to bit otkriva nakon što svi društveni snovi iščeznu, a čovjek uvidi da su "mogućnosti vjere za njega posve dokinute"? Tijelo. Samo ecce homo, očiti patetični, konkretni čovjek. Jer "jedno je sigurno: meso smo, potencijalne lešine. Kad god uđem u mesnicu začudim se što nisam ondje, umjesto tih životinja."“
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uvijek_Kontra
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 30.09.2010. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

*

znači svima vama odreda * vaših pankerskih prohtjeva i zahtjeva * na vaš alternativni OLJM koji toliko forsirate....

eto toliko koliko je taj događaj bitan da ga jesamo 031 htio popratiti u medijima i niko više, zato je i došlo 35 pankera skupilo se u krug preko drave i pilo pivo k plus i pjevalo tj zavijalo uz pankerska drečanja...

i molim vas nemojte pričati da ste nešto organizirali jer niste ništa organizirali od tog kvazi Aoljm-a... niti binu niti grupe i dalje da ne nabrajam da ne trošim riječi na vas pankerčine kojima vam je logorište ovaj forum....

pogledajte si slike na fejsbuku i i onda ćete znati na šta ličite.....

kad naučite zakon ponude i potražnje onda se javite.....

jer u odnosu pankera i piva k plus ne postoji equlibrium....

punk IS dead

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 30.09.2010. 20:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anyway, drago mi je što će se OLJM (u nešto izmjenjenoj varijanti) uopće održati jer bi 30 godina "tradicije" bačenih u vatru zbilja bilo sramotno...[/quote]

hah pa ovo je sramotno. kad sam 1. put procito naslov mislio sam da se neko sprda.
to jednostavno nisu izvodjaci koje slusa vise od 1% studenata , a zna se zasto je to tako.


Zadnja promjena: fatalni_cevap; 30.09.2010. 20:06; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.09.2010. 20:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ajmo čobani, gori gora gori borovina....



ekipa iz studenskog zbora silom želi od Osijeka napraviti Ocek!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.09.2010. 20:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječko ljeto koga?

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uvijek_Kontra
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 30.09.2010. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nidzo je napisao/la: ›
Anyway, drago mi je što će se OLJM (u nešto izmjenjenoj varijanti) uopće održati jer bi 30 godina "tradicije" bačenih u vatru zbilja bilo sramotno...


hah pa ovo je sramotno. kad sam 1. put procito naslov mislio sam da se neko sprda.
to jednostavno nisu izvodjaci koje slusa vise od 1% studenata , a zna se zasto je to tako.
[/quote]
šta ti znaš koliko je uopće 1% studenata....
tak su pričali i za joleta pa je nadmašio zbroj svih onih pankerijada koje se u osijeku održavaju....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kata123
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.10.2010. 0:55 
Naslov:  Re: Osječko after ljeto mladih 2010. [OaLJM 2010.] uz Jelenu Rozgu i Matu Bulića?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako ćemo realno gledati, današnja rock/punk/metal scena je većinom šund. Malo je kvalitetnih gitarista, malo je pjevača sa rokerskim glasom, a još manje onih sa rokerskim stasom, a onih bendova koji imaju sve to gotovo da i nema. Većina ih nema pojma o glazbi koju pokušavaju svirati. Nisu ni do koljena ''dinosaurima'' u njihovim mladim danima.
Rađe bih otišao na koncert Bulića nego nekog ''alternativnog'' benda čiji gitarist zna možda 4 akorda, frontmen izgleda kao da ga cura tuče, svi su se usrali u gaće od treme, a žuri im se kući jer imaju izlazak do 12. To ima veze sa nekim rockom koliko i mrtva žirafa sa bašćanskom pločom.

I molio bih nekoga od onih glasnih, što u jednoj rečenici koriste riječ urbano desetak puta, da mi objasne etimologiju tog pojma, posebice u upotrijebljenom glazbenom smislu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.10.2010. 2:04 
Naslov:  Re: Osječko after ljeto mladih 2010. [OaLJM 2010.] uz Jelenu Rozgu i Matu Bulića?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kata123 je napisao/la (Pogledaj post): › Ako ćemo realno gledati, današnja rock/punk/metal scena je većinom šund. Malo je kvalitetnih gitarista, malo je pjevača sa rokerskim glasom, a još manje onih sa rokerskim stasom, a onih bendova koji imaju sve to gotovo da i nema. Većina ih nema pojma o glazbi koju pokušavaju svirati. Nisu ni do koljena ''dinosaurima'' u njihovim mladim danima.
Rađe bih otišao na koncert Bulića nego nekog ''alternativnog'' benda čiji gitarist zna možda 4 akorda, frontmen izgleda kao da ga cura tuče, svi su se usrali u gaće od treme, a žuri im se kući jer imaju izlazak do 12. To ima veze sa nekim rockom koliko i mrtva žirafa sa bašćanskom pločom.

I molio bih nekoga od onih glasnih, što u jednoj rečenici koriste riječ urbano desetak puta, da mi objasne etimologiju tog pojma, posebice u upotrijebljenom glazbenom smislu.


ajde da administracija obriše ove * koji se 7 puta registriraju na forumu, to je minuta posla.. registrira se kata a piše OTIŠAO BIH.. bijedo moja. xD

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mengeskas
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Eszek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 8:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sramota

_________________
HIHIHIHIHI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kata123
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.10.2010. 12:09 
Naslov:  Re: Osječko after ljeto mladih 2010. [OaLJM 2010.] uz Jelenu Rozgu i Matu Bulića?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): ›
ajde da administracija obriše ove debile koji se 7 puta registriraju na forumu, to je minuta posla.. registrira se kata a piše OTIŠAO BIH.. bijedo moja. xD


Bijedo moja nauči glagolske načine i vremena u hrvatskom jeziku... Najlakše je biti neobrazovan *. Možda nakon toga i shvatiš značenje rečenice...

Ako misliš da imam vremena kao ti, ili tebi slični, da otvaram 100 različitih nickova, varaš se. Iako zapravo i nemam pojma zašto sam se registrirao, jer uvjeriti * da nije u pravu ili da sagleda stvar iz druge perspektive je nemoguće. U tom slučaju to ne bi više bio *.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mengeskas
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Eszek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.10.2010. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kata123 je napisao/la: ›
zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): ›
ajde da administracija obriše ove debile koji se 7 puta registriraju na forumu, to je minuta posla.. registrira se kata a piše OTIŠAO BIH.. bijedo moja. xD


Bijedo moja nauči glagolske načine i vremena u hrvatskom jeziku... Najlakše je biti neobrazovan *. Možda nakon toga i shvatiš značenje rečenice...

Ako misliš da imam vremena kao ti, ili tebi slični, da otvaram 100 različitih nickova, varaš se. Iako zapravo i nemam pojma zašto sam se registrirao, jer uvjeriti * da nije u pravu ili da sagleda stvar iz druge perspektive je nemoguće. U tom slučaju to ne bi više bio *.
WTF? ne berem? kadli i štoliga ova divani? cenim kako se voli svaditi, eto razloga lažnopolnog predstavljuvanja.

_________________
HIHIHIHIHI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 01.10.2010. 17:53 
Naslov:  Re: Osječko after ljeto mladih 2010. [OaLJM 2010.] uz Jelenu Rozgu i Matu Bulića?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kata123 je napisao/la (Pogledaj post): ›
I molio bih nekoga od onih glasnih, što u jednoj rečenici koriste riječ urbano desetak puta, da mi objasne etimologiju tog pojma, posebice u upotrijebljenom glazbenom smislu.


Mogu ja, mogu ja? Mr. Green
Dakle,ovako.

Možeš bit uspješan student, sportaš, omiljen u društvu, osječanin cijeli život..ali ako slučajno voliš slušat zabavnjake, u ovom slučaju bulića i rozgu, ti si čoban koji pridonosi čobaniziranju ovog grada.
Jer se takva glazba, uz tamburicu sluša samo na stočnim sajmovima i po selima, a slušaju ju glupani - jer ipak glazba puno govori o čovijeku.

S druge strane, ako si među tom nekolicinom sretnika koji slušaju punk/altrenativu/demo bendove, furaš rokezu, izgledaš kao spodoba, piješ u parku k+, studiraš 3 godine 7 godina...e onda si urbani intelektualac - snaga grada i borac za kulturološka zbivanja.

jel sad jasnije? Mr. Green

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Subo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 32
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2010. 18:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
De ništa vam ne valja! Uvijek ćete pljuvati po nečemu, što god netko organizirao. Osobno, nisam ni bila ni na jednom OaLJM-u, niti planiram...ali da uvijek možete pljuvati i to većinom isti...to je žalosno!

Jel bi bilo bolje da je organizirana folk parada?! A s obzirom kolika je "folk" parada na faxu (što se tiče oblačenja - u 7 ujutro štikle od 10 cm i kila pudera na faci, đinđe-minđe i ostalo)...očito bi većini to i odgovaralo.

Pljuvat ćete po svemu što se organizira, jednostavno ste takvi! Meni osobno, Mate Bulić je zabavljač, a Rozga je također ok, ima lijepe pjesme. Iako ni jedno ni drugo baš ne slušam, kad čujem pjesme, što da ne? Da su zabavljači - jesu. Nisu kao one glupe cajke: "Ostavi me, prevari me...patim, ubit ću se..."

A oni koji su rekli kako su to seljački sajmovi, čobanska zabava...whatever...jel i Splitski festival, Melodije Istre i Kvarnera i sl. festivali koji su cijenjeni, btw, na kojima su spomenuti izvođači sudjelovali, osvajali nagrade i sl.?? Zašto je to seljački sajam ili čobanska zabava ako pojedinci to ne slušaju. Vidi se koliko prihvaćate ukuse i mišljenja drugih kad pljujete po svemu što vam se ne sviđa. To puno govori o vama kao osobama!

Imam ideju: nek si svatko organizira sam što hoće...ali da, opet će se naći nekoliko budala koje će uvijek pljuvati jer im ništa nije dobro...

A da su doveli Let 3, Majke...koga god, onda biste opet pljuvali kako je to jadno, bili su već tisuću puta u Osijeku, ne želite gledati kako neki idioti pokazuju ku*ac i sl. Kao što sam već imala prilike pročitati na ovome portalu... Rolling Eyes


Pitaj Splićane i slične što misle o Splitskom festivalu, Melodijama Jadrana i sličnom unazad nekoliko godina... ...
šund šund šund

I ovo očigledno nije OSJEČKO ljeto, već nekih drugih...

a Bulić je svirao i na godišnjici HDZ-a prije koju godinu u Zrinjevcu...

poanta je da se ovakve stvari uopće trebaju maknuti iz ovlasti Zbora... odnsono namijeniti određeni iznos i među studentima tražiti ljude koji mogu i žele organizirati

Ukoliko nema, nema potrebe ni za organiziranjem nečega na silu

Dok god upisuju tolike kvote ljude, i dok god je 75% ljudi nezainteresirano, neki za ništa osim faksa, neki za ništa osim izlazaka, biti će nam kako je... ovce za šišanje...

_________________
Our greatest glory is not in never falling but in raising every time we fall
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.10.2010. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Subo je napisao/la (Pogledaj post): ›

a Bulić je svirao i na godišnjici HDZ-a prije koju godinu u Zrinjevcu...

Pa šta onda ako je svirao. I TBF je svirao Pravedniku, i Goran Bare mu je pjevao, i Urban... i Elemental naginje na tu "SDP-ovsku stranu" pa i? Ta narkomanska bagra, samoubojice, ljudi koji tuku žene (ili žene tuku njih... više se i ne sjećam) bi ti bolje pasali jelda? Rolling Eyes Rolling Eyes

Što se tiče "čobanizacije" Osijeka kako to neki ovdje vole spominjati... dam se okladiti da su tu istu riječ (ili u istom kontekstu) koristili neki "stari" studenti tamo 80-ih pa i 90.-ih godina... dam se okladiti da je njima Novi val (Azra i slični) tada bio trn u oku i da su se pozivali na neke druge glazbene žanrove. Dam se okladiti da su i oni tada u rocku, punku i ostaloj alternativi vidjeli nešto primitivno (bilo da su to lake note, nepovezani stihovi, pjesme s 2-3 akorda, imidž izvođača i njihove publike itd itd) i da su zazivali neka prošla vremena i kleli se u kvalitetu istih. Dakle, povijest se ponavlja, a pojedinci očito da nisu ništa pametniji, tj. nisu naučili ništa iz prošlosti.

@maniche: bravo za opis i pojašnjenje pojma "urbano". Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: