Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Beskućnik: Iz Doma svetog Vinka bolesne ujutro izbacuju na ulicu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.09.2010. 17:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Anastazija";p="325069"]
always ready je napisao/la: ›
Onima koji su "ovisni o alkoholu, kocki i drogama" ne bih ni dala NIŠTA. Samo onima koji nisu svojom krivicom dospjeli na to "dno društvene ljestvice".

Nisi se nikad zapitala, nisu li slučajno završili na ulici (kao jamci tuđim kreditima) pa tu tek tada postali ovisnici?
[quote="..carpea.."]


Tko ti je kriv ako budeš jamac nekome tko te dovede na rub egzistencije? Ti sam. I tvoja loša prosudba. I nema izlike za padanje u ovisnosti. NEMA.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.09.2010. 17:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Anastazija";p="325069"]
always ready je napisao/la: ›
Onima koji su "ovisni o alkoholu, kocki i drogama" ne bih ni dala NIŠTA. Samo onima koji nisu svojom krivicom dospjeli na to "dno društvene ljestvice".

Nisi se nikad zapitala, nisu li slučajno završili na ulici (kao jamci tuđim kreditima) pa tu tek tada postali ovisnici?
[quote="..carpea.."]


Tko ti je kriv ako budeš jamac nekome tko te dovede na rub egzistencije? Ti sam. I tvoja loša prosudba. I nema izlike za padanje u ovisnosti. NEMA. Ako nemaš za jesti, nemaš za alkohol/drogu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.09.2010. 7:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Draga, Uvijek spremna, nemaš pojma o životu...tko lako sudi o ljudima, mora još puno graha pojesti...a tebi to jako dobro ide, nema šta...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.09.2010. 11:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Prije nego cijelu jednu grupaciju ljudi okarakteriziramo kao licemjere, lijepo bi se bilo zapitati; a što smo mi to učinili za beskućnike i ostale materijalno ugrožene skupine?


Paaaa,recimo da kao porezni obveznik participiram u davanju socijalne pomoći svaki mjesec.
sguran sam da puno ljudi nekome pomaže,ali mišljenje je da toga nema baš zato što se obični ljudi ne eksponiraju u javnosti kada nekome daju za ručak.


Citat: ›
Najlakše je kao anonimus, popljuvat nekoga, no je li itko od nas pokušao napraviti makar deseti dio od onoga što su napravili ti ljudi koje tako zdušno pljujemo (pa makar pri tom svom radu i oni izvlače neku korist)?


ja koliko znam ljudi koji tamo rade imaju plaću...ja to ne vidim kao pomaganje nekome nego kao posao.


Također, puno je tužnih sudbina i puno ljudi su beskućnici postali zbog drugih ljudi..zato nemojmo ih sve trpati u isti koš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.09.2010. 11:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Anastazija je napisao/la: ›
PsychoSoldier je napisao/la: ›
jebeni licemjerni svecenici, eto samo toliko od mene

Slažem se! Provjereno više puta u više situacija!



No, pomodarstvo je srati po crkvi i svećenicima, pa makar sami bili deset puta gori od njih. Treba biti In, da slučajno svojim mišljenjem i postupcima ne bi pokazali da se razlikujemo od inertne, bezlične mase bez stavova , ideja i djela.


hmmm, meni to nije pomodarstvo, i ne govorim to jer je to "in" (uostalom boli me briga sta je "in" sta nije).

smeta me kod svecenika, i cijelog njihovog vodstva tamo u Vatikanu sto su postali jedna ogromna korporacija kojoj je svrha samo zaradivanje novaca i bogacenje. pogledaj samo koliko je Vatikan bogata drzava, koliko Crkva ima novaca, koliko blaga posjeduje, za koje se zna i pogotovo ono za koje se ni ne zna...
koliko se ja sjecam sa vjeronauka, Isus, kao jedna od 3 temeljne osobe u kojoj krscani vjeruju i kao osoba od koje je sve pocelo, je promovirao siromastvo i odricanje od materijalnog i prihvacanje duhovne snage i moci, ljubav prema drugima, kakvi god oni bili (gubavi, prostitutke, lopovi, ubojce...). nadalje koliko se sjecam, isusovi zemaljski roditelji su takoder bili siromasni (stolar i zena koja nist nije radila, ajmo rec domacica) i nisu posjedovali nikakvo zemaljsko dobro i nekakve vile, palace i zemlju, osim onog magareta na kojem je Marija jasila...
takoder, Isusovi ucenici, njih 12 apostola te ostali ucenici njegovih ucenika svi su bili siromasni i nisu imali utjecaja na tadasnje politicare i vladare sve do 2. st. poslije Krista, ako se ne varam, kada je Konstantin zamijenio rimsko mnogoboštvo sa monoteizmom, kršćanstvom (znaci kršćanstvo se tada pocelo uvlacitui medu aristokraciju)...

sto zelim reci jest da ova danas Crkva, i njeni sljedbenici, mahom najveci krscani koji idu na misu samo na Bozic i Uskrs (e to sada mozemo nazvati pomodarstvom), nemaju nikakve veze sa onom pravom Crkvom koju je sv. Petar utemeljio i njezinim ucenjem u prvih par stoljeca dok svecenistvo nije uvidjelo priliku i shvatilo da je ipak bolje biti materijalist nego vjerovati u ljubav i siromastvo i pomaganje drugim osobama.

eto to je od par mojih razloga zasto tako govorim o svecenicima (a da ne pricam o tome kako svecenici love zeneske di god stignu, a i oni koji imaju djecu...) i zasto sam ogorcen na to sve, a ne zato sto je sad to "in"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.09.2010. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

uuu jbmu necu vise ovako dugacke postove slati Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.09.2010. 12:15 
Naslov:  Re: Beskućnik: Iz Doma svetog Vinka bolesne ujutro izbacuju na ulicu!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

offtopic...
ali eto prijedloga.zašto crkva milodare ne donira dobrotvornim ustanovama?
mislim, država im daje plaće, sređuje im objekte...troškovi poslovanja-0.

kad su već toliko bezobrazni uzimati novac sirotinji koja kupuje oproste grijeha, di idu s njim?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.09.2010. 13:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gigi27 je napisao/la (Pogledaj post): › Draga, Uvijek spremna, nemaš pojma o životu...tko lako sudi o ljudima, mora još puno graha pojesti...a tebi to jako dobro ide, nema šta...


Nemoj ti meni govoriti da ja nemam pojma o životu, ja itekako imam pojma o životu, u svojih 21 godinu prošla sam sranja više nego što netko prođe u cijelom životu, i baš zato znam o čemu govorim i imam pravo govoriti. Uostalom, ne poznaješ me.

Btw, metafora o grahu...? Kaže se kuruze. Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2010. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="lingvist";p="324936 Treba vidjeti zbog čega je čovjek došao u takvu situaciju, ispitati uzroke, vidjeti dokud su došli njegovi poroci, pružiti mu pomoć (njih se može izliječiti i pomoći im da vode normalan život, nađu posao, takoreći vrate se u društvo), ako baš ne žele pomoć i jedini im je cilj da im netko da da negdje prespavaju i jedu, a da se on može nastaviti opijati i kockati, e, onda, fino, put pod noge, pokazati milosrđe ne znači biti budala.[/quote]


Ovo je istina. Puno ljudi ima nesretnu sudbinu, ali ne završe svi kao ovisnici, kockari i slično.Nismo svi isti i ne reagiramo na isti način. Dakako da bi društvo trebalo pomoći onima koji se nisu svojom krivnjom našli na ulici, a nepravde je puno na svijetu. Ali isto tako teško je onome tko svaki dan radi ko konj da prehrani sebe i obitelj razumijeti zašto netko može živjeti na račun drugih i ne želi maknuti ni malim prstom da promijeni sebe i riješi se ovisnosti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.09.2010. 13:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat: › Puno ljudi ima nesretnu sudbinu, ali ne završe svi kao ovisnici, kockari i slično.Nismo svi isti i ne reagiramo na isti način. Dakako da bi društvo trebalo pomoći onima koji se nisu svojom krivnjom našli na ulici, a nepravde je puno na svijetu. Ali isto tako teško je onome tko svaki dan radi ko konj da prehrani sebe i obitelj razumijeti zašto netko može živjeti na račun drugih i ne želi maknuti ni malim prstom da promijeni sebe i riješi se ovisnosti.


Pa točno ovo i ja govorim, pa me popljuvali... Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.09.2010. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la (Pogledaj post): ›
Citat: › Puno ljudi ima nesretnu sudbinu, ali ne završe svi kao ovisnici, kockari i slično.Nismo svi isti i ne reagiramo na isti način. Dakako da bi društvo trebalo pomoći onima koji se nisu svojom krivnjom našli na ulici, a nepravde je puno na svijetu. Ali isto tako teško je onome tko svaki dan radi ko konj da prehrani sebe i obitelj razumijeti zašto netko može živjeti na račun drugih i ne želi maknuti ni malim prstom da promijeni sebe i riješi se ovisnosti.


Pa točno ovo i ja govorim, pa me popljuvali... Shocked


Pa kad je istina. Ne živimo u utopiji i stvari nisu crno-bijele. Nikada se ne treba rugati tuđoj nesreći, jer nitko od nas ne zna što ga čeka. Život, nažalost nije fer, prema nekima više, prema nekima manje. Svakome nekad treba pomoć i lijepo ju je dobiti. Ali isto tako odrasti znači prihvatiti odgovornost za svoja djela. Tako da treba razgraničiti ljude koji su ostali bez svega ne svojom krivnjom i pomoći im da se vrate na stari put i one koji žive na račun drugih bez želje da se promijene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: