Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Beskućnik: Iz Doma svetog Vinka bolesne ujutro izbacuju na ulicu!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali stipa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2010. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....banda što valja podjele medju sobom....provjereno......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pop-ap-teta
Offline
Avatar

Ukupno postova: 324
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.09.2010. 21:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

caritas - pisalo se već o tome, živa katastrofa Sad a onaj debeli veliki striček na vratima je gad samo takav, ako imate stvari za pokloniti, nazovite crveni križ, dečki volonteri će i doči po to ako nemate prijevoz i podijeli se onima kojima je to potrebno. PROVJERENO ! rade do 3 sata normalno, a kada ih nazovete i poželite da netko dođe kod vas po stvari, javi vam se volonter i dogovori vrijeme kada vam odgovara. caritas - kao sto je netko i pisao idiotarija od radnog vremena, a kradu i preprodaju po pijacu, tak da nemam više povjerenja u njih.

dom sv. vinka - ništa pametno nemam za reči, osim da ovom siročiću vjerujem. znam da ne primaju pijane, pa ako ga je hitna iskipala njima pred vrata, trebali su i oni to znati. nemam poima zasto ti jadni ljudi moraju cijeli dan setati po vani, ali i tako su nedodirljivi svetci, pa im nitko ništa ne može. šteta što se nitko malo ne zaleti tamo na "blef" i ne napravi kakvu dobru reportažu ili nešto slično. netko je spomenuo da su ti ljudi nezahvalni.... lupetanje na kvadrat!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.09.2010. 2:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Strašno je što rade u tom Caritasu i kako iskorištavaju za sebe ono što ljudi donesu. A tek komu se dijeli sve dobivena roba. A da ne kažem licemjerje i aroganciju svećenika i časnih sestara koji tamo rade. Stara mi je pričala kako je viđala za vrijeme rata da u Caritas dolaze žene sa skupim bundama i u Mercedesu i odnose najbolje stvari koje su poslali naši ljudi iz inozemstva. I to im časna sestra nosi i praktički čisti pod pred njom. A sirotinji i onima kojima treba što ostane.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gigi27
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.09.2010. 7:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni nisu jasni ljudi koji kažu da pijancima, kockarima i inim marginalcima ne treba ništa dati. Oni su ljudi, kao prvo.Mislim da u ovoj situaciji blagostanja, kada si gotovo svi možemo priuštiti krov nad glavom i obrok, to moramo priuštiti i onima koji iz bilo kojeg razloga nisu u stanju voditi normalne i odgovorne živote. Još jedna stvar, ne treba im pokušavati mijenjati živote.Svi ti ljudi uglavnom ne bi iz svoje kože. Njihov san nije kuća, auto i odgovoran obiteljski život. Oni za to nisu.Kada ih se pokuša ugurati u radove ili im normalizirati život, takvi pokušaji propadaju. Jedino što im čovjek treba dati je krov nad glavom i topli obrok i pustiti ih na miru. Ja sam sigurna da rad s njima nije lak, ne znam u kakve sve situacije dolazi djelatnici u tom domu, ali kada to radiš valjda je to iz nekoga milosrđa, ne znam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.09.2010. 11:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gigi27 je napisao/la (Pogledaj post): › Meni nisu jasni ljudi koji kažu da pijancima, kockarima i inim marginalcima ne treba ništa dati. Oni su ljudi, kao prvo.Mislim da u ovoj situaciji blagostanja, kada si gotovo svi možemo priuštiti krov nad glavom i obrok, to moramo priuštiti i onima koji iz bilo kojeg razloga nisu u stanju voditi normalne i odgovorne živote. Još jedna stvar, ne treba im pokušavati mijenjati živote.Svi ti ljudi uglavnom ne bi iz svoje kože. Njihov san nije kuća, auto i odgovoran obiteljski život. Oni za to nisu.Kada ih se pokuša ugurati u radove ili im normalizirati život, takvi pokušaji propadaju. Jedino što im čovjek treba dati je krov nad glavom i topli obrok i pustiti ih na miru. Ja sam sigurna da rad s njima nije lak, ne znam u kakve sve situacije dolazi djelatnici u tom domu, ali kada to radiš valjda je to iz nekoga milosrđa, ne znam.


Ma gluposti pričaš, pa čekaj malo.. oni svi žive na teret poreznih obveznika! Znači opravdavaš to da se nekome neda voditi odgovoran život, pa mu jednostavno treba dati da jede, spava i dr. besple. Pa tako mogu i ja, evo, neda mi se radit, volim popit, kockat, i neda mi se vodit odgovoran život, pa super, znam da neću bit gladan ni žedan i da ću imat krov nad glavom. Za sve u životu se treba izboriti, sve treba zaraditi! Ne bih dala pogotovo onima koji ne žele iz te svoje kože, a zašto bi i htjeli ??!? Po tvome, trabaju dobit sve besplatno. Ali najgore je u tome svemu da ništa u životu nije bespaltno, pa tako ni kockanje i opijanje. Po ovom tvom zaključku odgovorni ljudi trebaju raditi za sebe i za sve one neodgovorne zato jer se njima neda iz te njihove kože. Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.09.2010. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gigi27 je napisao/la: ›
Meni nisu jasni ljudi koji kažu da pijancima, kockarima i inim marginalcima ne treba ništa dati. Oni su ljudi, kao prvo.Mislim da u ovoj situaciji blagostanja, kada si gotovo svi možemo priuštiti krov nad glavom i obrok, to moramo priuštiti i onima koji iz bilo kojeg razloga nisu u stanju voditi normalne i odgovorne živote. Još jedna stvar, ne treba im pokušavati mijenjati živote.Svi ti ljudi uglavnom ne bi iz svoje kože. Njihov san nije kuća, auto i odgovoran obiteljski život. Oni za to nisu.Kada ih se pokuša ugurati u radove ili im normalizirati život, takvi pokušaji propadaju. Jedino što im čovjek treba dati je krov nad glavom i topli obrok i pustiti ih na miru. Ja sam sigurna da rad s njima nije lak, ne znam u kakve sve situacije dolazi djelatnici u tom domu, ali kada to radiš valjda je to iz nekoga milosrđa, ne znam.

Treba vidjeti zbog čega je čovjek došao u takvu situaciju, ispitati uzroke, vidjeti dokud su došli njegovi poroci, pružiti mu pomoć (njih se može izliječiti i pomoći im da vode normalan život, nađu posao, takoreći vrate se u društvo), ako baš ne žele pomoć i jedini im je cilj da im netko da da negdje prespavaju i jedu, a da se on može nastaviti opijati i kockati, e, onda, fino, put pod noge, pokazati milosrđe ne znači biti budala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.09.2010. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jebeni licemjerni svecenici, eto samo toliko od mene

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zidarica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.09.2010. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la: ›
jebeni licemjerni svecenici, eto samo toliko od mene
Izgleda da su svecenici glavni negativci u ovoj prici.A gdje ste vi "covjekoljupci "iskazali prakticno svoju dobrotu? Glavno da je netko drugi kriv.Neka budu zahvalni za krov nad glavom i obrok iako ga nisu zaradili. A za cugu imaju uvijek....Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.09.2010. 22:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zidarica je napisao/la: ›
PsychoSoldier je napisao/la: ›
jebeni licemjerni svecenici, eto samo toliko od mene
Izgleda da su svecenici glavni negativci u ovoj prici.A gdje ste vi "covjekoljupci "iskazali prakticno svoju dobrotu? Glavno da je netko drugi kriv.Neka budu zahvalni za krov nad glavom i obrok iako ga nisu zaradili. A za cugu imaju uvijek....Smile

A kako znaš da neki nisu pokazali svoju dobrotu? I tko kaže da su svi beskućnici alkoholičari? Ima i onih koji su jednostavno imali nesreću u životu da su ostali bez krova nad glavom. Npr. znam za jedan slučaj gdje je čovjek ostao bez krova nad glavom jer je bio jamac nekom za kredit, taj prestao otplaćivati, on morao umjesto njega, na kraju ostao bez stana. Ne, svećenici nisu glavni negativci, ali snose svoj dio krivice. Ali da, prema tebi treba ljubiti noge onomu tko mu daje hranu i smještaj? Još ga hvaliti na sva usta, jel...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.09.2010. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zidarica je napisao/la (Pogledaj post): ›
PsychoSoldier je napisao/la: ›
jebeni licemjerni svecenici, eto samo toliko od mene
Izgleda da su svecenici glavni negativci u ovoj prici.A gdje ste vi "covjekoljupci "iskazali prakticno svoju dobrotu? Glavno da je netko drugi kriv.Neka budu zahvalni za krov nad glavom i obrok iako ga nisu zaradili. A za cugu imaju uvijek....Smile


hehe, vjeruj mi, pomogao sam jako puno i jos cu pomagati ljudima kojima je to potrebno jer me srce zaboli kad vidim d ljudi pate ili su tuzni, kad vidim svu tu jebenu nepravdu oko sebe... samo sto se ja ne hvalisam okolo da svi znaju da sam pomogao (bilo sa odjecom ili bar par kuna nekome kome je taj trenutak potrebno), kao vecina politicara, poznatih i licemjernih svecenika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2010. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la: ›
Onima koji su "ovisni o alkoholu, kocki i drogama" ne bih ni dala NIŠTA. Samo onima koji nisu svojom krivicom dospjeli na to "dno društvene ljestvice".

Nisi se nikad zapitala, nisu li slučajno završili na ulici (kao jamci tuđim kreditima) pa tu tek tada postali ovisnici?
..carpea.. je napisao/la: ›
Jadan čovjek...bolje da beskućnicima daju da rade u tom domu,mislim da održavaju dvorište doma,da kose,kreče i sl. a ne da ih istjeraju da tumaraju gradom od 8h do 20h.

Tada bi ih morali i platiti (jer rade), a zamisli da nadbiskupija otkida od svojih usta!
PsychoSoldier je napisao/la: ›
jebeni licemjerni svecenici, eto samo toliko od mene

Slažem se! Provjereno više puta u više situacija!

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2010. 10:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
PsychoSoldier je napisao/la: ›
jebeni licemjerni svecenici, eto samo toliko od mene

Slažem se! Provjereno više puta u više situacija!


Prije nego cijelu jednu grupaciju ljudi okarakteriziramo kao licemjere, lijepo bi se bilo zapitati; a što smo mi to učinili za beskućnike i ostale materijalno ugrožene skupine? Po čemu smo to mi bolji od njih, pa smo stekli pravo da bez ikakvih argumenata pljujemo po njima? Najlakše je kao anonimus, popljuvat nekoga, no je li itko od nas pokušao napraviti makar deseti dio od onoga što su napravili ti ljudi koje tako zdušno pljujemo (pa makar pri tom svom radu i oni izvlače neku korist)?
No, pomodarstvo je srati po crkvi i svećenicima, pa makar sami bili deset puta gori od njih. Treba biti In, da slučajno svojim mišljenjem i postupcima ne bi pokazali da se razlikujemo od inertne, bezlične mase bez stavova , ideja i djela.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.09.2010. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da me ne možeš prozivati po tom pitanju jer sam dosta napravila (i ja i moja obitelj), a to što ti nisi čuo da sam nekom beskućniku dala odjeću, npr., ne znači da nisam učinila ništa za njih.
Kad već tako prozivaš, što si ti konkretno napravio da bi pomogao kojem beskućniku?

Tvrdim da ne pljujem po svećenicima iz pomodarstva, kako ti kažeš, nego s razlogom. Određeni svećenik (spomenut u člaknu vezanom o novoj perilici) mi se gadi jer je ološ, nebitno to što je svećenik. I da je sam Bog, gadio bi mi se zbog svojih postupaka, krađa, laži i ostalih nelegalnih radnji.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zidarica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.09.2010. 16:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve nas moze u zivotu snaci nevolja i mozemo se naci u kozi tih nesretnika,ali ...Zivim blizu sv.Vinka i gledam ih svakodnevno:ma uzas jedan od ljudi. Piju,puse,psuju,pisaju ljudima pod prozor, unerede se,svadjaju,cak se potuku. Znam da im nije lako ali ponasati se ljudski i u nevolji se moze.I da,mislim da se mora biti zahvalan onom tko ti da hranu i smjestaj;)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.09.2010. 17:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
Mislim da me ne možeš prozivati po tom pitanju jer sam dosta napravila (i ja i moja obitelj), a to što ti nisi čuo da sam nekom beskućniku dala odjeću, npr., ne znači da nisam učinila ništa za njih.
Kad već tako prozivaš, što si ti konkretno napravio da bi pomogao kojem beskućniku?

Tvrdim da ne pljujem po svećenicima iz pomodarstva, kako ti kažeš, nego s razlogom. Određeni svećenik (spomenut u člaknu vezanom o novoj perilici) mi se gadi jer je ološ, nebitno to što je svećenik. I da je sam Bog, gadio bi mi se zbog svojih postupaka, krađa, laži i ostalih nelegalnih radnji.


Molim te, ubuduće pročitaj pažljivo tekst, prije nego li odlučiš odgovoriti na njega.
Moje pitanje je glasilo: „ … a što smo mi to učinili … tako da ja ne vidim da je tebe netko osobno prozvao, osim ako se iz nekih samo tebi poznatih razloga osjećaš prozvanom. Ostatak mog posta je također bio usmjeren na širu društvenu zajednicu, znači nikako na pojedinca. Smatram neprimjerenim isticati što sam ja učinio za nekoga, no koliko god da sam učinio (a jesam i to puno) još uvijek je to bitno manje nego li je učinila crkva i svećenici.

U svom odgovoru PsychoSoldieru, si se složila sa njegovom tvrdnjom da su svećenici jebeni licemjeri.
Znači svećenici, a ne neki određen/i svećenik/ci. Tragom toga si i dobila takav moj odgovor.
Slažem se da ima loših (licemjernih) ljudi, loših svećenika, no to su pojedinci i zbog toga nikako ne smijemo okarakterizirati sve ljude ili svećenike kao loše (licemjerne).

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: