Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Putnici koji zaudaraju ili su goli do pasa više neće moći ući u vozilo GPP-a

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2010. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dino_bno je napisao/la: ›
tux je napisao/la: ›
Pa udem i ja na zadnja vrata a imam kartu,jesam li zato pijanac ili sakupljac boca? Poanta je u tome da ako ima kartu treba mu dozvoliti da se vozi,ako kartu nema to ce rijesiti kondukter. Vjerojatno covjek nije kriv sto mora sakupljati boce kako bi prezivio.


joj sad ces me uzet na zub jer sam sakupljace naveo kao primjer -.-
i opet mi okreces rijeci, nisam rekao da ako udes na zadnja da si pijanac ili sakupljac boca nego da takvi(vidi se po njima) ulaze na zadnja. ugl i te osobe sto zaudaraju, jel njima nije neugodno uci u tram/bus?
Pa mozda im je neugodno,mozda im i nije neugodno al mislim da,kad bi imali priliku "ne smrdit",ne bi smrdili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Agent
Offline
Ukupno postova: 43
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2010. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jedan zanimjiv topic o tome samo je mijesto radnje Zagreb http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=5518

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.08.2010. 16:07 
Naslov:  Re: Putnici koji zaudaraju ili su goli do pasa više neće moći ući u vozilo GPP-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta je slijedeće?
romi će morati ustupiti mjesto bjelcima?

Normalna stvar da nitko ne voli provesti svoju vožnju uz nekog tko vonja...ali pobogu, za nečiji vonj ima 100 razloga, nisu to uvijek sakupljači boca ili pijanci..
ljudi bili na tržnici, obavljali nešto po gradu..znači nahodali se,uznojili...znam ljude koji se brzo znoje i taj znoj ima specifičan vonj..pa nisu prljavci..i sad će im se zabraniti ulaz u bus?

kao prvo,sramota.
kao drugo, totalno idiotska odluka gpp-a.
kao treće, ponovno zajebavanje vozača...koji po novom osim što voze moraju i njuškati...

Nadam se da će netko ukinuti ovu idiotariju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marcipancic
Offline
Avatar

Ukupno postova: 64
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.08.2010. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

de me nemojte zajebavat. Shocked

_________________
I can resist everything except temptation.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2010. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cemu cudjenje?!

Pravilo o smradu se vjerojatno ne odnosi na one koji nisu oprali zube, vec postoji da bi postojalo uporiste po kojem bi se iz vozila moglo izbaciti zapisane pijance i slicne.

Nekad je bilo uobicajeno da se u bus/tramvaj nije moglo uci bez majice, nekad je bilo izrazito nepristojno jesti u tramvaju/busu ili na ulici. Nekad je bilo nezamislivo da u tramvaj udje osoba s bocom cuge u ruci. Zadnjih godina nije bila rijetkost vidjeti nadobudne picopevce kako u tramvaju ne samo piju, nego i puse.

Gdje je nestao bonton? Nije valjda umro zajedno s "mracnim, crnim dobom olovnog komunizma u kojem posteni i trezveni junaci nisu smjeli pjevati hrvatske pjesme"?!

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2010. 17:53 
Naslov:  Re: Putnici koji zaudaraju ili su goli do pasa više neće moći ući u vozilo GPP-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako su svi željni senzacije (a fakat je ljeto i ponestaje tema) i ovaj članak je napisan u tom tonu, i zasigurno su pojedini njegovi dijelovi nastali krivim tumačenjem riječi odgovornih osoba u GPP-u ili izvlačenjem pojedinih dijelova razgovora iz konteksta. A možda je samo u pitanju nespretnost ili nesposobnost dotične novinarke (ništa osobno). Ne vjerujem da je moguća situacija da putnik dođe u vozilo sa mjesečnom ili bilo kojom drugom ispravnom kartom, i da ga zbog toga što smrdi po znoju (ili nekoj drugoj tjelesnoj izlučevini) netko (odgovorna osoba) ne pusti u vozilo. Čini mi se da to niti sa moralne niti sa ekonomske a bogami ni pravne strane ne bi bilo opravdano.

"Kada majka dođe s posla i nađe svoje djetešce prljavo od glave do pete, ona mu se slatko nasmije i, ne obazirući se na njegovu prljavštinu, radosno ga zagrli i poljubi. Onda čedo svoje brižno očisti i dade mu od srca prsa, vesela što je njezino dijete uz nju. Tako činite i vi, moji sluge, s bijednim grješnicima. Nemojte se zgražati nad njima, već ih iz ljubavi prema meni očistite u moje ime, da u krilu vašem odahne bijedna duša."

"Ne gledajte lijepe haljine i kapute,
i neka vas ne zanose mirisi po odjeći ljudi.
Pogledajte duše njihove kako izgledaju,
pa vas neće osvajati laskanje ljudi
koji su slatki u svojim riječima,
ali im u dušama paklene zmije mirno spavaju.
Vrata svojih kuća i usta širom vam otvaraju,
ali su srca njihova zatvorena,
i duše paklenim pečatom zapečaćene."

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2010. 19:47 
Naslov:  Re: Putnici koji zaudaraju ili su goli do pasa više neće moći ući u vozilo GPP-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šta je slijedeće?
romi će morati ustupiti mjesto bjelcima?

""Normalna stvar da nitko ne voli provesti svoju vožnju uz nekog tko vonja...ali pobogu, za nečiji vonj ima 100 razloga, nisu to uvijek sakupljači boca ili pijanci..
ljudi bili na tržnici, obavljali nešto po gradu..znači nahodali se,uznojili...znam ljude koji se brzo znoje i taj znoj ima specifičan vonj..pa nisu prljavci..i sad će im se zabraniti ulaz u bus?

kao prvo,sramota.
kao drugo, totalno idiotska odluka gpp-a.
kao treće, ponovno zajebavanje vozača...koji po novom osim što voze moraju i njuškati...

Nadam se da će netko ukinuti ovu idiotariju. "
Kako bi se odmah ogradila ne znam nikoga tko radi u GPP-u. Prvo i osnovno mi živimo u trećem tisućljeću 2010. je godina i stvarno se jako glede higijene razlikujemo od ostatka zapadne Evorpe. Higijena bar danas nikome nije nedostupna, ljudi koji se ne peru su jednostavno smrdljivci kojima nije stalo do njih samih, da ne govorim o higijeni zuba, pa da padneš u nesvest kad netko stane kraj tebe. Znam nebrojeno puno ljudi koji su bili presretni prelaskom na osobi prijevoz-automobile baš iz istih razloga. Vani čovjek koji je vozač tramvaja izgleda kao apotekar, nema šansee da nije friško obrijan, da ima otvoreno dugme na košulji, da ima flekavo odijelo i da nema kravatu. Nebrojeno puta sam se morala ustati i otići u drugi dio tramvaja jer nisam mogla izdržati smrad..o temi smrada i izvoru nećemo ovaj put, moram paziti kad idem tramvajem navečer van kako ću se obući, da ne bi pokupila neku novu fleku. Javni prijevoz koristim iz financijskih razloga, malo je glupo kad si nezaposlen i nemaš prihoda posuđivati lovu da bi vozio automobil jer si to nemožeš priuštiti, pa je on u garaži bez registracije do boljih vremena. No da se vratim na temu , vozači će imati senzor, na taj način će se izbjeći neugodnosti s onima koji se voze i smrde. Drugo ne mislite li da je raditi u takoj smrdljivoj atmosferi oblik mobinga i da ti jadni vozači nisu zaslužili da to moraju trpiti, pod tri niste li nekada imali radnog kolegu koji smrdi i poludjeli od toga..ja jesam i poludim pri samoj pomisli na ženu koja se ne pere, ne od justros nego par dana. Vani je oblik javnog prijevoza prihvatljiviji na kratke relacije pa se njime voze i menađeri i doktori i studenti i nemojte me krivo shvatiti kad sam vidjela tu čistoću bilo me je stid zemlje odakle potičem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali stipa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2010. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....još kada bi se#smrad# mogao koristiti u ovom slučaju kao moralna karakteristika, mnogi friško otuširani, podaprani, tek napirlitani, skupo upakovani, divni građani ovog grada , sigurno bi pjehe višnjevac-z polje........

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.08.2010. 21:27 
Naslov:  Re: Putnici koji zaudaraju ili su goli do pasa više neće moći ući u vozilo GPP-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la (Pogledaj post): › .


Voziš se javnim prijevozom pa tako moraš trpit ljude oko sebe.
Nitko te ne traži da toleriraš smrdljivu pijanduru ali ipak malo, ajde budi normalna.

Uglavnom, postoje ljudi koji se jednostavno osjete..stavi 10 rexona i štatijaznam, nema pomoći.
Čim se uznoje, osjete se.

ja ne pričam tu o smrdljivim pijancima, nego o takvim ljudima.
Zašto jednostavno nisu stavili da zabranjuju ulaz alkoholiziranim osobama i onima koje vonjaju pa makar to bilo i dvije rakijice?

Sada će se sve babe raspametiti i čim se netko bude osjetio, počet će solit pamet vozaču i čovjeka dovesti u neugodnu situaciju.

Ovo je čista diskriminacija i idiotizam.

@mungos, poznato je koliko voliš medića, zato i tvoj komentar.

kad smo kod njega, lijepo se prisjetiti što je taj sposobnjaković napravio u Gpp-u.
Otkazi,smanjenje linija i svakih par mjeseci ovakvi idiotizmi..čisto da ih se spomene.
od tih velikih najavljivanih projekata ni p..ispravi me ako se varam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2010. 22:10 
Naslov:  Re: Putnici koji zaudaraju ili su goli do pasa više neće moći ući u vozilo GPP-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › ...ni pravne strane ne bi bilo opravdano.

Upravo tako, ako netko ima valjanu kartu, čisto sumnjam da mu se može zabraniti vožnja, tj. korištenje usluge GPP-a, zbog recimo smrada. Uza sve to, jednostavno se nemoguće čini njuškanje svakog ponaosob putnika prilikom ulaska u vozilo (da ne govorim o stvaranju gužvi, nervozi itd.) tako da ovaj članak (kojeg su danas prenijeli gotovo svi portali) za mene nema smisla Smile
No, na kraju krajeva, hvala bogu, više ne koristim usluge GPP-a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2010. 22:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

više se oznojiš i usmrdiš u samm vozilima nego što takav uđeš.mogli su se dosjetiti i u vozila staviti bolju ventilaciju da pokupi mirise.polugola djeca koja idu sa kupanja teško da nakon kupanja vonjaju.šta se sve vozi po metroima europskih prijestolnica mi smo još odlični!
gradsko poglavarstvo doista nema pametnija posla nego se baviti ovakvim umobolnostima.šta ako nekog joggera ulovi kiša prilikom trčanja i sad bi on morao biti vani na kiši a ima plaćenu mjesečnu? debilno!

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2010. 22:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › ...ni pravne strane ne bi bilo opravdano.

Upravo tako, ako netko ima valjanu kartu, čisto sumnjam da mu se može zabraniti vožnja, tj. korištenje usluge GPP-a, zbog recimo smrada. Uza sve to, jednostavno se nemoguće čini njuškanje svakog ponaosob putnika prilikom ulaska u vozilo (da ne govorim o stvaranju gužvi, nervozi itd.) tako da ovaj članak (kojeg su danas prenijeli gotovo svi portali) za mene nema smisla Smile
No, na kraju krajeva, hvala bogu, više ne koristim usluge GPP-a.


Zamislimo sljedeću situaciju. Vozač nije pustio nekoga sa ispravnom kartom jer smrdi . Ovaj se pobrine za svjedoke (kako se to kod nas već radi) i tuži GPP-e i vozača. Oštećeni, (nazovimo ga od milja „smrdljivko“) ima xy svjedoka da nije smrdio nego da ga je vozač izbacio po nekoj drugoj osnovi (recimo nacionalna ili neka druga netrpeljivost). Kako vozač i GPP-e ne mogu dokazati da je „smrdljivko“ doista smrdio, jer su svjedoci na strani smrdljivka, na vidiku je sudski proces koji će „smrdljivko“ zasigurno dobiti i uredno podijeliti „pravednu naknadu za pretrpljenu sramotu “ sa svjedocima.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2010. 22:36 
Naslov:  Re: Putnici koji zaudaraju ili su goli do pasa više neće moći ući u vozilo GPP-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali stipa
....još kada bi se#smrad# mogao koristiti u ovom slučaju kao moralna karakteristika, mnogi friško otuširani, podaprani, tek napirlitani, skupo upakovani, divni građani ovog grada , sigurno bi pjehe višnjevac-z polje........


slažem se da skupo upakovano zna imati kvaran karakter ali mi smo u 2010. higijena je stvar osobne kulture..možda si u pravu ako povežemu nekulturu i nehigijenu..ova županija ima 60% stanovništva sa osnovnom školom..možda tu leži problem...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.08.2010. 22:41 
Naslov:  Re: Putnici koji zaudaraju ili su goli do pasa više neće moći ući u vozilo GPP-a
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche

normalna sam..samo naj dio posta oko ljudi koji se osjete kad se oznoje unatoč desodoransima..miris tjela čovjeka je stvar prehrane..koja opet ima veze sa inaformacijama..kulturom življenja..pa bi se opet mogla vratiti na obrazovane..ali neću , nego da ne šiljimo postoje ljudi koji se ne peru po tjedan dana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.08.2010. 22:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Yoanna35 je napisao/la: ›
mali stipa
....još kada bi se#smrad# mogao koristiti u ovom slučaju kao moralna karakteristika, mnogi friško otuširani, podaprani, tek napirlitani, skupo upakovani, divni građani ovog grada , sigurno bi pjehe višnjevac-z polje........


slažem se da skupo upakovano zna imati kvaran karakter ali mi smo u 2010. higijena je stvar osobne kulture..možda si u pravu ako povežemu nekulturu i nehigijenu..ova županija ima 60% stanovništva sa osnovnom školom..možda tu leži problem...

Možda si ti @Yoanna35 svoja prva saznanja o osobnoj higijeni stekla u osnovnoj školi Very Happy , međutim osnove osobne higijene se uče u roditeljskoj kući između druge i recimo sedme godine . Kultura također potiče većim djelom iz roditeljske kuće, tako da tvoja teorija jednostavno „ne drži vodu“.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: