Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vrhovni sud smanjio kaznu Branimiru Glavašu i potvrdio počinjenje ratnog zločina

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2010. 14:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nadam se da će mu sudit i za gospodarski kriminal, a što se tiče ratnih zločina, poprilično je upitno...

Ako netko dođe u tvoju kuću s oružjem i željom da te ubije, mislim da nisi zločinac makar ga i kasapio satima i mučio...

A ubojstva civila u gradu, neopravdavam. To je ratni zločin.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2010. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
Meni je samo žao što je završio u zatvoru zbog zločina nad srbima za vrijeme rata a ne zbog svih zločina nad hrvatima koje je radio poslije rata, i još uvijek radi.


eto sve je ovdje receno
realno gledajuci još je najmanji problem zbivanja za vrijeme rata....
daleko je veci problem teror poslje rata...koji se godinama provodio
i zbog cega je slavonija ostala slijepo crijevo

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2010. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
maniche je napisao/la: ›
Meni je samo žao što je završio u zatvoru zbog zločina nad srbima za vrijeme rata a ne zbog svih zločina nad hrvatima koje je radio poslije rata, i još uvijek radi.


eto sve je ovdje receno
realno gledajuci još je najmanji problem zbivanja za vrijeme rata....
daleko je veci problem teror poslje rata...koji se godinama provodio
i zbog cega je slavonija ostala slijepo crijevo

I onda osnuje stranku HDSSB i kao tek onda mu se otvore oči i s njome počne kritizirati stanje u Slavoniji kojem je on daleko najveći krivac (dakle napravi klasični spin) i ljudi to popuše i eto ga opet na čelu Slavonije i Baranje i eto opet nazatka...

No, vezano za temu, meni je naprosto nevjerovatno sljedeće: on pobjegne od izvršenja kazne, izruguje se sa hrvatskim pravosuđem, vrijeđa, omalovažava i onda mu za nagradu, vrhovni sud smanji kaznu!! Pa gdje mi to živimo??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
JERKO35
Offline
Ukupno postova: 59
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.07.2010. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

po stoti put..treba ga sudit samo za lopovluk..ništa drugo..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sherlock
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2010. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

barba je napisao/la (Pogledaj post): › nadam se da će mu sudit i za gospodarski kriminal, a što se tiče ratnih zločina, poprilično je upitno...

Ako netko dođe u tvoju kuću s oružjem i željom da te ubije, mislim da nisi zločinac makar ga i kasapio satima i mučio...

A ubojstva civila u gradu, neopravdavam. To je ratni zločin.



točno to!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vilenjak
Offline
Ukupno postova: 442
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.07.2010. 21:23 
Naslov:  Re: Vrhovni sud smanjio kaznu Branimiru Glavašu i potvrdio počinjenje ratnog zločina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaper je napisao/la: › Pobjegulja? Nije pobjegao od četnika 91. mislim da je to bitnije. Niti je Gotovina pobjegao pred Kninom.

MAXXIS je napisao/la: › Da nije bilo Glavonje pola nas danas ne bi bilo ovdje.. Svatko treba odgovarati za svoje grijehe ali zašto nijedan general jna nije osuđen za zločine što su napravili našem gradu!!??? To najviše boli...

maniche je napisao/la: › Meni je samo žao što je završio u zatvoru zbog zločina nad srbima za vrijeme rata a ne zbog svih zločina nad hrvatima koje je radio poslije rata, i još uvijek radi.

roca je napisao/la: ›
maniche je napisao/la: › Meni je samo žao što je završio u zatvoru zbog zločina nad srbima za vrijeme rata a ne zbog svih zločina nad hrvatima koje je radio poslije rata, i još uvijek radi.

slažem se.

barba je napisao/la: › nadam se da će mu sudit i za gospodarski kriminal, a što se tiče ratnih zločina, poprilično je upitno...

tamna strana je napisao/la: ›
maniche je napisao/la: › Meni je samo žao što je završio u zatvoru zbog zločina nad srbima za vrijeme rata a ne zbog svih zločina nad hrvatima koje je radio poslije rata, i još uvijek radi.

eto sve je ovdje receno
realno gledajuci još je najmanji problem zbivanja za vrijeme rata....
daleko je veci problem teror poslje rata...koji se godinama provodio
i zbog cega je slavonija ostala slijepo crijevo

JERKO35 je napisao/la: › po stoti put..treba ga sudit samo za lopovluk..ništa drugo..



...


objašnjava Boris Buden:



"Drugim riječima, Glavaš je samo ta - kako se to kaže srpski - žvaka zaljepljena ispod stola i svaki put kad primiš stol imaš tu sažvakanu pljuvačku svoje nacionalne prošlosti i ne možeš je se rješiti, ne možeš je se oprati i tako dalje. Hrvatska će morat na neki način to razrješiti, ali ne zato što bi političari to htjeli, ne zato što bi narod to htio, nego zato što neko izvana postavlja parametre koji se moraju poštivati, e da bi se rješili neki problemi. Da bi se recimo rješio problem nezaposlenosti, koji će se rješiti tako da ljudi mogu slobodno ići po Europi tražiti posao, što je vjerojatno i srpski slučaj. Mislim, ako naciji nije stalo do pravde, čemu nacija. Tako da u tom slučaju Glavaš nema ničeg zanimljivog, ničeg novog, osim što taj tragikomični dramolet, koji se odvija po medijima, pokazuje koliko je ta vlast još uvijek slaba, koliko nema kritičke javnosti koja bi prevagnula. Svi znaju i svi vjeruju da je u stvari Glavaš krivac, da je on nalogodavac i nitko ne vjeruje da je nekakva 19 ili 20-ogodišnja cura okolo naređivala smaknuća. Dakle, manje-više je svima to jasno, riječ je samo o tome da neki ne misle da je to zločin, ubijati ljude pod određenim okolnostima. Tako da prevelika opsesija, fokusiranje na taj problem ne vodi nikamo. Ja ne mogu utjecati na hrvatsku javnost - pokušao sam početkom devedesetih - niti je ta javnost tako strukturirana da nekakav utjecaj igra bitnu ulogu. Danas javnost više ne funkcionira onako kako je to Habermas sebi zamislio - kao mjesto na kome se odlučuje demokracija. To isto vrijedi za Srbe. Činjenica da ljude ne smeta da je Mladić na slobodi znači da srpstvo više nema smisla." (22.12.2006.)


...


Mungosu, kao i uvijek dosad, kapa dolje. Pa kad vas, dragi moji "Osečani", put nanese u Divaltovu ulicu, i kad spazite onaj veliki grafit "Osijek - nepokoreni grad!", a vi trk do Mungosa upitat ga kako je on to uspio, sam samcat, obraniti Grad na Dravi. On s jedne, a na tisuće zločinaca s druge strane.

Kako li vas je samo, tako kleinbürgerski zadrigle i do zuba naoružane teškim ustaškim šovinizmom - uspio pobijediti?


...



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debelodjubre
Offline
Ukupno postova: 128
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.07.2010. 22:50 
Naslov:  Re: Vrhovni sud smanjio kaznu Branimiru Glavašu i potvrdio počinjenje ratnog zločina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Manje zlo bi bilo da su nas četnici pokorili nego Glavaševi direktori...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marijuan
Offline
Ukupno postova: 302
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.08.2010. 10:14 
Naslov:  Re: Vrhovni sud smanjio kaznu Branimiru Glavašu i potvrdio počinjenje ratnog zločina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vilenjak je napisao/la (Pogledaj post): ›
Kako li vas je samo, tako kleinbürgerski zadrigle i do zuba naoružane teškim ustaškim šovinizmom - uspio pobijediti?


farsa od suđenja je gotova, glavonja nije dobio zasluženo. čak je dobio godinu dana manje od liječnika koji je godinama primao mito. a valjda to tako ide u zemlji seljaka na brdovitom Balkanu.

_________________
"Ljudi koji se boje umiru svaki dan. Hrabri samo jedanput." Paolo Borselino
http://zbogompameti.bloger.hr/
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Imagio
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.08.2010. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uf kako se ova rasprava odužila, moj skromni zaključak je da su svi u pravu i svi u krivu. Ništa tu nije crno bijelo, nego ima puno sivog i puno boje. Mungosu, još pokušavam dokučiti što želiš postići ali ako je ono na što sumnjam onda si genijalac, kapa dolje palac gore. Moram priznati da mi je dosta ovoga foruma, i da mi je žao što se ljudi svađaju oko ovakvih stvari koji nam kao znače puno a onda opet ništa. Dobrome ne vodi, a i tko zna tko sve ovo čita i zapisuje i…
Ja se idem boriti za svoje i naše sutra, za početak smisliti kako platiti režije i novu godinu fakulteta jer kako je krenulo dići će cijenu studiranja. Sve Vas s poštovanjem pozdravljam i od sada više neću komentirati nikakve političke članke jer nas to sve samo dijeli umjesto ujedinjuje.

Živi bili i uživajte u ovom sunčanom danu.

Vaš, Žaper

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MAXXIS
Offline
Ukupno postova: 59
Lokacija: East side
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.08.2010. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Reakcije na moj prvi komentar su me uvjerile da sam više od polovice svog života živio u krivom uvjerenju Zbunj, zbunj .. Molim cijenjene korisnike ovog portala da mi ne zamjere, ipak sam u vrijeme domovinskog rata imao 10ak godina a u vrijeme poslje zanimalo me sve osim politike osijek031.com smile osijek031.com smile .. Pozz svima Very Happy

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.08.2010. 23:07 
Naslov:  Re: Vrhovni sud smanjio kaznu Branimiru Glavašu i potvrdio počinjenje ratnog zločina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vlast ništa ne prepušta slučaju.
Svi optuženi su pažljivo odabrani !

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.08.2010. 16:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd, u 8 godina barem može dobiti raka, skorbuta ili AIDS i crknit više, jebo ga on...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.08.2010. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osudili ga za ovo ili za lopovluk tako mu svejedno, kaznu mora dobit svakako

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
garyM
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.08.2010. 13:32 
Naslov:  Re: Vrhovni sud smanjio kaznu Branimiru Glavašu i potvrdio počinjenje ratnog zločina
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon presude Glavašu vjerojatno se mijenjaju i relacije i odnosi u Gradu i Županiji .... budući da je Vrdoljak izjavio da nije na vlasti s Glavašem već s HDSSB-om a stranka je neki dan preuzela na sebe odgovornost Glavaševog bijega, hoće li Vrdoljak dati ostavku na mjesto dogradonačelnika? Jer ne može biti u vlasti s Glavaševcima i očekivati svoj ulazak u Sabor .... Zanima me baš njegova reakcija na sva ta događanja? Borzanica se jučer ogradila od te vlasti s HDSSB-om a sad ćemo vidjeti hoće li njezini i izaći iz županijske vlasti? ili će reći da nije mogla utjecati na svoje županijske viječnike? vrijeme će pokazati !!! Želim i reći da mi je ipak žao Glavaša jer mislim da nije zaslužio baš politički progon jer ipak je obilježio povijest Slavonije ... ja sam rađe bio za to da mu se sudi za gospodarski kriminal ... Ovo i ovakvo poniženje je ipak doživio od svojih (HDZ) - nekad ni povijest nije pravedna a mislim da je ipak to isključivo bila politička odluka a ne pravedno suđenje ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.08.2010. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cudi me da ljudi svoj dojam o necijoj nevinosti/krivici prikazuju kao cinjenicno stanje.

Cudili smo se kad su stanovnici Srbije govorili da se Milosevicu trebalo suditi u Beogradu zbog unistavanja gospodarstva i pljacke, jer je ostatak svijeta smatrao da je on prije svega zlocinac.

Cudili cmo se kad se vodstvo Srpske radikalne stranke vozikalo na relaciji Beograd-Haag, ne bi li im vodja davao instrukcije. Cinilo nam se nevjerojatnim da jedan ratni zlocinac i dalje moze upravljati ljudima i da ima ljudi koji su spremni za njega [kroz njegove pijune] glasati na izborima.

I onda u vlastitom dvoristu dozivimo oba scenarija. Sto to govori o nama?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: