Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječani izgubili povjerenje u jeftine stanove u novogradnji

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.07.2010. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sponzorirani članak ili ne, stariji stanovi su kvalitetniji.

Ima pola godine možda kako sam čitao članak s ljubekom, kad je rekao da prodaju starije renovirane stanove po cijeni novih, često budu i skuplji.

Od novogradnje u osijeku, spomena vrijedna je samo ona zgrada na vukovarskoj, dgo...od žita ak se ne varam.

_________________
"Ne budi kao onaj koji skuplja znanje učenih i mudrost mudrih, a prema
Istini se odnosi kao jedan od glupih."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2010. 21:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la: › U 2 rečenice sam rekla suštinu ove tvoje opširne lamentacije ...
Zato sto se ne radi o istim stvarima. Postoje situacije kad banke stvarno "ne daju kredite", ali to kod nas [na srecu], nije slucaj.

Banke uvijek vrlo rado daju kredite kreditno sposobnima. Sve banke u RH imaju dovoljno pokrivenost da mogu davati kredite. Dakle, banke [bez obzira sto se u principu radi o izrabljivacima] u ovom slucaju nisu zli zmajevi.

Radi se o mindsetu ljudi u RH koji traze kredite. Kao najveci problem oni vide sam proces dobivanja kredita, odnosno uvjeravanja banke da su oni kreditno sposobni. U tim trenucima oni uopce ne razmisljaju o tome da je kredit obveza koja se tice upravo njih. Oni vide samo banku koja trazi tamo neko osiguranje za novac koji posudjuje, a ne shvacaju da je to test njihove financijske sposobnosti, ogledalo njih samih.

Dok bi se u rijetkim situacijama zahtjevanje kredita dalo objaniti stvarnom i krajnjom egzistencijalnom potrebom, u vecini slucajeva se radi o tome da ljudi zele ono sto realno ne mogu imati, a nije im nuzno. Oni to zele, ali im zle banke "ne zele dati kredit"... buhuhuhuhu...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.07.2010. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2010. 7:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@mungose, ovo se pretvara u određenu patologiju namjernog krivog tumačenja onog što napišem.
Ako nekome visi radno mjesto zato jer recesija ugrožava poslovanje tvrtke u kojoj radi - onda to znači da je on kreditno manje sposoban. O kojim ti zlim bankama govoriš, pobogu?! Na kraju, val je započeo na nekom drugom, bogatijem kraju svijeta koji je činio upravo to: ulazio u rizične pozajmice kreditno manje sposobnim ljudima zbog pohlepe menadžmenta i napuhivanja rasta poslovanja, bla, bla, bla.
Na kraju: kakva je ovo tvrdnja: uzimali su kredite bez realne potrebe... Pa, da - život sa starcima do 50-te je reala protiv koje se ništa ne smije poduzimati. Samo naprijed!
Krediti su stvar odnosa na financijskom tržištu koje je trenutačno poremećeno. Niti su banke zle niti su im klijenti pohlepni idioti (već sam rekla da su to prije turbo-nabrijani menadžeri koji su bez "jebemti" ulazili u rizične plasmane i to je bio trend koji je loše završio). Ako ti ja posudim novac za koji sumnjam da ćeš moći vratiti - kriva je moja loša procjena. Dakle, ja sam odgovorna za svoje gubitke.
Onda, koja strana je generirala krizu? Osim toga - mi više nemamo svoje banke nego su sve u stranom vlasništvu i ovise o plasmanima novca svojih matica.
Ipak, u svemu smo imali jednu sreću: Rohatinskog koji je uspio natjerati banke da pospreme bijele novce za crne dane.
No, daleko smo otišli od ružama posutog tržišta nekretnina u Osijeku gdje ljudi još i biraju kvalitetniju i luksuzniju gradnju... Barem u novinama...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.08.2010. 9:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako cemo realno gledati...onda niti jedan građanini nije kreditno sposoban...
jer tko može na bilo koji nacin garantirati da ce biti sposoban vracati kredit 30 god....ono wtf....pa nitko ne zna što se može sutra dogoditi..a ne za 30 god....
koliko god ti bio dobar radnik...toliko ti firma može propasti preko noci..i eto ti bez posla...ili koliko god uspio se zaposliti u državnoj firmi i misliti da si si osigurao posao do mirovine...toliko politika koja upravlja državnim firmama te može zeznuti i izbaciti iz te državne firme...
plus ona zadnja opcija...nikad ne znaš kad ce te neki baja sa kamionom pokupiti na pješackom prijelazu

realno gledajuci garancije za vracanje kredita jednostavno nema...

s druge strane...koliko god ljudi imali potrebu za kreditima sa razlogom ili bez razloga....
toliko banke moraju jednostavno plasirati te kredite...jer jeb ga...one i žive od tih kredita...znaci to je njihov proizvod...od toga one i žive....

sve u svemu...dovoljno je da se smanji bahatost i phlepnost banke...i puno toga bi sve došlo na svoje....a ne da pored najvece recesije u svijetu banke i dalje imaju najvecu profitabilnost...odnosno ostvarenu dobit.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: